DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

pondělí 12. září 2016

Sociální demokrat. Kudy chodil, tudy…

Tak tenhle rým se mi nepovedl. Chtěl jsem napsat, že kudy chodil, tudy neplnil pravomocná a vykonatelná soudní rozhodnutí. V každému případě se ministr Jan Mládek inspiroval u své strany a na rozsudek Městského soudu v Praze, podle něhož jeho ministerstvo mělo do minulého pátku poskytnout Janu Šináglovi, resp. jeho spolku Sodales Solonis, z. s., informace o odměnách svých vedoucích zaměstnanců (psali jsme o tom zde), se prostě, ehm, vyignoroval.

Nemůže arci následovat nic jiného než exekuce, kterou dnes oprávněný navrhl. O dalším průběhu, zejména o květnatých výmluvách ministerstva, proč rozsudek nemůže splnit, budeme na tomto blogu informovat.

4 komentáře:

 1. Muzete prosim uvesti, jak bezne probiha exekucni titul na tyto informace?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Exekuční titul = rozhodnutí, které se exekuuje. Ptáte se tedy zřejmě, jak probíhá exekuce.

   Exekutor pošle návrh soudu, ten ho provedením exekuce pověří. Poté exekutor vyzve ministerstvo k dobrovolnému plnění a dá mu k tomu lhůtu 15 dnů. Pokud ministerstvo vyhoví a poskytne informace, exekuce končí. Pokud ne, ukládá mu exekutor zvyšující se pokuty, dokud ho k tomu nedonutí.

   Ano, že stát pokutuje sám sebe, je poněkud absurdní, ale ono to funguje.

   Vymazat
  2. myslim, ze je problem vo vnimani "stat pokutuje sam seba": v normalnom state sud je sice sucastou statnej spravy (statu) ale zarovne by mal sud stat mimo stat a sam seba by nemal vnimat ako "sucast statu". ze je to schizofrenia? podla mna nie je ale myslim, ze vela sudcov to nie je schopnych vobec pochopit.

   Vymazat
  3. Absurdní je to v tom, že když stát uloží pokutu sám sobě, peníze ze státního rozpočtu se do něj opět vrátí, jen do jiné "kolonky".

   Vymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>