DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

pátek 12. února 2016

Konspirátorův koutek

A na závěr týdne něco konspiračních theorií, jež byly čerstvými informacemi přiživeny nebo naopak utlumeny.

První se týká partičky podivných neonacistů v Thunovské ulici. Nové informace zatím do věci mnoho světla nevnesly, chování těchto osob zůstává nevysvětleným. Brutální násilníci, kteří na slovo poslouchají tajného policistu a dají se od útoku na dav svých ideových nepřátel odradit kordonem hrstky čepičářů, načež z místa střetu při prvním výpadu osamoceného anarchisty spořádaně utečou, to svědčí minimálně o předběžné zákulisní orchestraci, ne-li přímo o hranosti celé scenky. Obtížno uvěřit.

Druhá je o žižkovské Klinice a předpokládá, že její obyvatelé útok provedli svépomocí, ve snaze dosáhnout veřejné podpory a lepší posice při vyjednávání o dalším pokračování nájmu. Pro svědčí zprávy, že ještě před útokem měli být aktivisté varováni, že se něco chystá, a rovněž je podivné, že policii ani pět dnů nestačilo k pochytání útočníků. Rozsah a způsob útoku byly účelově ad usum medií zveličeny, to je již jasné, ve skutečnosti letěla jedna světlice a několik kamenů, ale tak daleko, abychom se přiklonili na stranu těch, kteří věří, že ony byly vypuštěny z anarchistických a nikoli neonacistických rukou, přece jen nezajdeme. Indicie tu jsou, přesvědčivé důkazy arci nikoli.

A za třetí opět Fajád, který si mistrným kouskem zajistil propuštění z vazby. Mediím poskytované výpovědi domněle unesených mužů se začínají povážlivě rozcházet (advokát: tlumočníka brutálně bili, tlumočník: byli ke mně slušní) a ukázalo se, že pro Fajáda už předtím pracoval nejen jeho obhájce, ale i tlumočník. Pochybnosti zesilují a s ohledem na to, co všechno Fajád dokázal zařídit, nebyl bych překvapen, kdyby si koupil i vstřícnost některého z vládních politiků. Ten pak přesvědčil ostatní, že drobná roztržka s Američany za záchranu pěti českých občanů stojí.

22 komentářů:

 1. Pane Pecino k tomu Fajádovi, to je opravdu u nás možné zadržet člověka nebo skupinu lidí, u kterých nemáme žádné důkazy o jejich trestné činnosti, jenom na základě žádosti cizího státu bez toho, aby nám ten stát musel nějak prokázat, že on ty důkazy má?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale samozřejmě že ne, o každé žádosti je vedeno předběžné šetření, kde se předložené důkazy zkoumají. V případě Fajáda byla žádost přezkoumána soudy dvou stupňů a bylo pravomocně rozhodnuto, že podmínky pro vydání jsou splněny.

   Vymazat
 2. Dnešní definice terorizmu zní: Terorista je jen ten, kdo klade bomby tam, kde je US nechtějí.

  Z tohoto důvodu mne případ Fajád moc nevzrušuje. To, že je naše tajná služba neschopná, také není zase tak špatná zpráva. Alespoň s ní budou menší potíže, až se nám budou pokoušet vnutit migranty:)

  OdpovědětVymazat
 3. Zřejmě základní pravidlo existence "neonacistů" při shromážděních podle Tomáše Peciny: jsou buď vždy v početní převaze a když ne, jsou policií "perzekuováni", jinak jsou to převlečení tajní policisté....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V Thunovské ulici byli „neonacisté“ v početní převaze a byli současně „perzekVováni“ policií, jsouce sami převlečenými tajnými policisty.

   Z hlediska češtiny se tedy jedná o poměr slučovací. Nerozumím proto přípustkově-odporovací konstrukci Vaší věty…

   Vymazat
  2. Menšiny jsou pryč, bez potlesku v zapomnění. The show must go on. Ochotníky kteří zaujmou vizuálně (nic jiného to nebylo) jsou "neonacisté" vděčné téma, polibek múzy, požehnání z nebes, stavebné kamení demokracie, ethnobusinessové zrození Prostě jak chcete! Šlapat po chudých, perzekuovaných a nahněvaných sportovních fanoušcích je v pokročilém krizovém vývoji voleb krátkozraké.

   On with the show Battle Royale.

   Vymazat
  3. Podle videa v početní převaze určitě nebyli.

   Vymazat
  4. Pokud to berete čistě podle visuálního počtu dvou znepřátelených táborů, máte pravdu.

   Já zohlednil aktivní hledisko a situaci nahlédl jako stav jednoho útočícího kdovíjestlianarchisty vs. tuctu zamaskovaných hráčů klezmeru (výhružné maskování jim předurčuje roli útočníků).

   Vymazat
 4. Já tedy občas drobnou konspirací nepohrdnu, ale tady se mi to nezdá ani nijak složité, či konspirační. (Řeč je o odstavci Thunovská).
  Chuligáni se šli podívat, jak jest jejich přirozenou společenskou funkcí, zda-li by se na akci ideové protistrany neurodilo něco vzrušení a adrenalinu. Konec konců, je to sport, který shodně provozují obě strany ku radosti a výdělku mnoha dalších společenských skupin (policie, novináři, nevládky atd..)

  No a kluci se dostali tam kam se zrovna dostali a nevypadalo to pro ně zle. Jenže jak na potvoru se tam zjevil soudruh z protiextremu, který je zná jak svý boty (inu, jsou náplň jeho práce). Hoši sice nahodili masky, ale to jim bylo houby platný, tím spíš že byli nepochybně minimálně na kamerách jak jdou na místo.. V celku si dovedu představit, že jim prostě policajt řekl něco v duchu "hele, sice chápu proč jste tady a že musíte těm druhejm trochu vynadat, ale jestli do toho teď naběhnete, tak bude průser a garantuju, že jste minimálně ty Franto, ty Pepo a ty Lojzo zítra na vazbě. A Láďa má podmínku, takže by jel taky.." No a pak už se jen trochu dělali bubáci, aby teda neutrpěla ega, ale moudrého pokynu dbali.
  No a všichni vlastně dostali co chtěli. Chuligoši dbali moudré rady příslušníka a nenaběhli, takže nic neudělali a proč je tedy sbírat.
  Média dostala co chtěla a po čem toužila, levicová mládež také, neb se cítí obětí a vítězem zároveň, policajt z extrému dostane odměnu, ti policajti v placatých čepicích co byli chvíli v pár lidech mezi dvěma skupinami dalece převyšující jejich síly a latentně mohli dostat na boudu od obou stran dostanou jako vždy prd a ještě vynadáno - a velitel opatření "pod jednotným vedením" který to celé posral, že na trase průvodu v kritickém místě nebylo SPJ dostane taky odměny...
  A všechno vlastně je, jak je požadováno, ne?
  DS


  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlasil bych, ale organisovanost těch spontánních "nácků" byla přeci jen o stupeň vyšší, než by měla být.

   Vymazat
  2. http://www.novinky.cz/komentare/394762-komentar-demonstrant-vaclav-klaus-ml.html

   Vymazat
  3. Já valím oči. V panu Klausovi ml. nám vykrystallisoval takový kulturnější Brichta. Předpoklady k takovému občanskému aktivismu v něm asi klíčily už déle (causa „kté tomof můůj“, leč nevěnoval jsm jim pozornost, považuje je za momentální výstřelek.

   Jenom, proboha, doufám, že vlna jeho současných komentářů, vždy až podezřele se shodujících s hlasem lidu, nejsou nějakou jeho soukromou mystifikací, na níž svým studentům ukazuje, jak psát tak, abyste oslovovali davy.

   Vymazat
  4. "Podezřele vysokou organizovanost" lze velmi snadno vysvětlit. Jsou zvyklí na stadionu skandovat.

   Vymazat
  5. Tomasi, chuligani maji podobne veci v popisu prace, pri jejich "tretich polocasech" musi jisty organizacni talent v techto vecech projevit, aby si uzili svych konicku...
   DS

   Vymazat
  6. Dobře, Dušane, ale neznám takového, aby pro něj policajt nebyl A.C.A.B. Oni toho v hnědém poslouchali. To vypadá na víc než respekt následkem hrozby.

   Vymazat
  7. Poslouchalijako že se nechali odstrčit? Představa, že by šli místo do hospody na služebnu, vysvětluje, proč si jen zaskandovali.

   Vymazat
  8. Ale policajt je vzdy ACAB, jen je rozdil, nekde ve 3 rano na Miraku, kdyz se narazi na skupinku antifa, nebo po dohode za mestem a neco jineho je, kdyz vedle vas stoji fizl z protiextremistickyho a jak tu nekdo fundovane psal-pulka lidi je v podmince, tretina lidi je v podmince a bezi jim dalsi soud a zbytek ceka na vykon trestu.
   Takhle to proste chodi a takhle to je-kdyz tam sli, necekali, ze tam bude ten Janduv poskok a kamery.
   Nic v tom nehledejte-byla to mlada chuliganka SKS.
   Neocon

   Vymazat
  9. Jako dobrovolně školním pochodem na služebnu za figurkou v hnědé? Kdo by jim klekl na krk aby jedince odtáhl do antonu. Ta blond policistka? V takové situaci se ukazuje ACABům prostředníček a když těžkooděnci napochodují v housence do hloučku tak hlouček tahá jedince zpět nebo se zaklíní lokty. Pokud se toto stane, musí pomoci další těžkooděnci narušit odolnou skupinu. Demonstranti v kuklách lehkého policistu poslouchat nebudou, opravdu jsem se s tímto nesetkal . Dokonce účelově policisty urážejí a o předvedení si říkají. Často mění pozice a využívají volné minuty než těžkooděnci dorazí a poskládají formaci. Poslechnout opuštěného jako kamarádského agenta (bez krytí a podpory) se základní psychologickou argumentací je nesmysl. Aby agenta vůbec někdo poslechl musí být naverbovaný. Pepa Baníček (sem to sem naklapal a nejsem právník, prominou)

   Vymazat
  10. To jsou legrační spekulace, které mohou být brány vážně opravdu jen v koutku konspirátora. Kukla je jen kus látky, pouze v pohádkách a fantasy dává svým nositelům určité vlastnosti.

   Vymazat
  11. Jsem rad ze vsichni souhlasime , ze jsou to jen komedianti a jejich nebezpecnost je realne rovna nule . To si za cas znovu povime u debaty o narustu "extremismu" v CR ...

   Vymazat
 5. http://www.nytimes.com/2016/02/14/us/antonin-scalia-death.html?action=click&contentCollection=Opinion&module=RelatedCoverage&region=Marginalia&pgtype=article

  Rolf

  OdpovědětVymazat
 6. Jak se díváte na poslední "útok na kliniku" ve světle posledních událostí? http://zpravy.aktualne.cz/regiony/praha/nechte-dychat-kliniku-prahou-prosel-karnevalovy-pruvod-na-po/r~adac3ca2dd6b11e5807d0025900fea04/?utm_source=volnyHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_term=obrazok_2

  Ste Sta

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>