DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

neděle 7. února 2016

Provokatéři aneb Jak to asi bylo na Klinice


Toto roztomilé video ze včerejšího demonstrování je k vidění na Facebooku hned na několika místech, původně zřejmě zde.

U vědomí jeho obsahu věru nelehko věřit, že večerní útok na aktivisty na Hlavním nádraží v Praze a poté na komunitní centrum Klinika na Žižkově, druze jmenovaný provedený kameny a zápalnými lahvemi, byl dílem dvaceti neonacistických násilníků a nikoli našeho chrabrého bezpečnostního sboru…

Aktualisováno.
Bezpečnostní informační služba zveřejnila na svém serveru Antifa.cz článek, ve kterém identifikovala několik maskovaných osob jako slávistické ultras. No, ještě že tak… SK Slavia blahopřejeme, pokud hoši fandí pod jednotným velením i při zápasech, musí být radost pro ně hrát!

Aktualisováno.
Dnes policie přiznala, že muž koordinující potyčku je skutečně kriminalista, což původně vehementně popírala. Bravo! I když osobně bych raději policii, která říká pravdu už na první pokus.

Aktualisováno.
Korigovány byly i informace týkající se útoku na Kliniku: útok nebyl veden vedle kamenů zápalnými lahvemi, nýbrž světlicemi a/nebo dýmovnicemi. To má arci značný dopad do právní kvalifikace skutku: z obecného ohrožení se sazbou do osmi let – případně patnácti, pokud by šlo o útok provedený organisovanou skupinou – se stává bagatelní přečin výtržnictví, případně násilí proti skupině obyvatelů (moudrý dávný zákonodárce a stejně moudrý zákonodárce recentní nám vskutku nadělili tuto bizarní jazykovou chybu: zřejmě v představě, že skloňujeme ten obyvatel–toho obyvatela).

Útok na Kliniku samozřejmě neschvalujeme a příčí se nám argumentace, že s ní spojení aktivisté dostali ochutnat vlastní mediciny, již uplatňují příkladmo vůči restauraci Řízkárna. Odpovědnost je třeba vyvozovat inidividuálně a za konkrétní skutky (a v případě Řízkárny v trestní sazbě nemalé), nikoli za přesvědčení nebo příslušnost ke skupině. Kromě toho, projektu Kliniky je v daném kontextu málo co vytknout, jde o veskrze sympathický pokus o realisaci autonomního životního stylu.

89 komentářů:

 1. Nějak nerozumím, co má video dokazovat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokud by to v racionálně vyjádřitelné formě bylo sehrané, Tomáš Pecina by to napsal v úvodním postu. Asi nepřišel s žádným popisem, který by se mu samotnému nezdál směšný. Takto se jen domnívám, že pravým impulsem je spíše snaha zmedializovat tvář eventuálního policisty v civilu.

   Vymazat
  2. Chlapík v hnědé bundě se šálou, který předtím šel v davu "vítačů", dává "neonacistům" pokyny rukama a oni ho poslouchají. "Neonacisté" spořádaně čekají v řadě, až nastoupí policejní figuranti a dostaví se ČT24. A nejlepší nakonec: "neonacisté" v jednom kuse courají do hnědých dveří domu č.p. 182, který podle záznamu v katastru patří Ministerstvu vnitra. :)

   I kdyby tam toho víc nebylo, tohle samo o sobě je výživné až až, ne?

   Vymazat
  3. M.M.

   Tak připusťme, že jsou to policejní provokatéři, proč by z toho titulu proboha courali do domu ministerstva vnitra? :D Hlavně, když tvrdíte, že jim pokyny dával pan v hnědé bundě?

   Yossi

   Vymazat
  4. Už to tak bývá, že policisté, byť neuniformovaní, dávají lidem pokyny a tito je minimálně poslouchají, stejně jako že se podezřelé osoby mohou ocitnout v prostoru ministerstva vnitra....

   Vymazat
  5. Vypadá to jako propaganda pro hodně jednoduché lidi, ale panu Pecinovi se to asi líbí.

   Vymazat
  6. Čekám tedy sofistikované vysvětlení, které objasní všechny nejasnosti patrné na videu. Sem s ním, prosím!

   Vymazat
  7. Je divné, že z ˇutoku" na kliniku nejsou žádné videa....anarchisté se chlubí, že o něm věděli předem, že je čekali a nikdo to z nějakého záhadného důvodu nenatočí a to v době, kdy má každý telefon a kamerou... proč asi? :-)

   Vymazat
 2. Jako divadlo to každopádně působí. Neonazi násilníci, kteří na pokyn policisty spořádaně nastoupí na určené místo, nasadí si kukly a v poklidu vyčkají, dokud není dán pokyn k zahájení potyčky, to se prostě v reálu nevídá. Nebo to, co vypadá jako dlažební kostka, ale "násilníka" to zasáhne do holeně a on to ani nepocítí.

  Kdybych neznal záběry z ČB, kde provokatéři najednou vytáhli teleskopické obušky a začali zatýkat, říkal bych si, že není možné, aby něco takového dělala samotná policie, ale bohužel, precedenty už tu jsou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zřetelně je tam vidět, že se podíval co ho uhodilo. Čekal jste, že po zásahu menší kostkou se začne svíjet?

   Ano, fyzicky napadnout neozbrojeného člena antikonfliktního týmu policie se vskutku neodvážili. Vzhledem k tomu, že nedemonstrovali proti policii, to ani není překvapení. Demonstrace by tím skončila, to evidentně nechtěli.

   Vymazat
  2. Pokud máte dobré úrazové pojištění, doporučuji provést vyšetřovací pokus.

   Vymazat
  3. Asi jste nikdy nedostal ránu do holeně, že? Fotbal jste asi taky nehrál. Prozradím vám tedy, že rána do holeně bolí pekelně. A ani nemusí být způsobena vrženým kamenem. Úplně stačí slabší nakopnutí.

   Vymazat
  4. Akorát že není vidět, že kostka šla do holeně a ne např. jen o rifle.

   Vymazat
  5. http://zpravy.idnes.cz/foto.aspx?r=domaci&c=A160206_124807_domaci_pku&foto=PAS611c6c_145435_502199.jpg

   Pravděpodobně ta samá kostka. Nicméně nemyslím, že by na její autenticitě záleželo. Celý střet působí skutečně jako divadlo na povel, vůbec ne jako spontánní událost.

   Vymazat
  6. Kostka změnila vektor rychlosti poměrně výrazným způsobem, tedy nelze věřit, že by šlo jen o škrtnutí o oděv onoho "nácka". Nicméně není to jediná indicie, celá akce opravdu dělá dojem něčeho spořádaného a sehraného pro media.

   Vymazat
  7. :-) máte podivuhodné schopnosti měřit "vektor rychlosti".

   Vymazat
  8. Vidět je toliko jeho kolineární projekce, ale ze znalosti fysikálních principů lze onu změnu docela přesně odhadnout.

   Vymazat
  9. Vždyť to ani nevypadá jako kostka, při letu to nemá rovnoběžníkový tvar, bůhví co to je.

   Ale i kdyby, co by to mělo dokazovat. Že někdo hází něco jiného než dlažební kostku?

   Vymazat
  10. Nejsem odborník na policejní provokace, ale mohl byste mi vysvětlit, proč by nemaskovaný a tedy snadno odhalitelný "policista" "koordinátor" organizoval maskované. Proč nemá taky masku, aby nebyl nápadný a identifikovatelný?

   Vymazat
  11. Policisté nejsou osoby s výjimečnými intelektovými disposicemi, a určité věci jim prostě nedošly. Třeba to, že by neměli před kamerou lézt do domu dohledatelného v katastru jako budova spravovaná ministerstvem vnitra. Nebo že bude chování muže v hnědé bundě někomu podezřelé. Zde funguje Hanlonova břitva.

   Vymazat
  12. Kdyby to byli policejní provokatéři, proč by do té budovy na pár vteřin lezli? Kromě vzetí té gumové podložky. A neříkejte mi, že gumová podložka byla tak stěžejní. :D

   Yossi

   Vymazat
 3. Ne opravdu není vidět, že by šla do holeně, protože dopad je zastíněn, ale protože dotyčný měl v daném místě nohu a předmět se tam odrazil, evidentně musel do té nohy narazit.
  Jak to myslíte "např. jen o rifle"? Samořejmě, že to bylo přes rifle, ale pod těma riflema byla noha.

  No ale dost teoretizování. Podle záběru jde o předmět minimálně o hraně 7 cm. Pokud by šlo o dlažební kostku, bude mít hmotnost vzhledem k hustotě žuly 2800 kg na kubický metr přibližně kilogram. Podle záběru se dá odhadnout, že dopadová rychlost byla cca 10 m/s.
  Dle známého vzorce pro kinetickou energii (1/2*m*v^2) vypočteme, že dotyčný by tak musel v pár cm čtverečních své nohy absorbovat energii cca 50 J. To opravdu není něco, co by běžný jedinec odbyl letmým pohledem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lepší než takovéto dohady by bylo najít lepší videa a fotografie. Velice pravděpodobně existují.

   Vymazat
 4. Zajímavé, jak u Michalákové dokážete použít kritické myšlení a Occamovu břitvu, ale tady, když jde o českou policii, tak jedete na vlně lvl. Aeronet. Dle Vás se:
  1/ policie rozhodně nahrát napadení antifa demonstrace;
  2/ udělá to u budovy, která patří vnitru a ještě do ní před kamerami nechá vcházet nácka;
  3/ zcela viditelně tam postaví policajta v civilu, který šel předtím s demonstrací anfity; a
  4/ vlastně to napadení nijak neeskaluje, nikomu se nic nestane, letí jedna kostka a nějaká láhev, a pak je policajti oddělí.

  Yossi

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ad 4/
   Ale je z toho hromada fotografií, které lze následně použít jako argument pro další potírání "neonacismu"!
   Nedošlo vám, že tu se jedná o informační válku.

   Vymazat
  2. Podívejte se na fotky z Bartošovy demonstrace, fakt nebylo nutné nic kvůli fotkám inscenovat.

   Vymazat
  3. Yossi, Occamovu břitvu aplikuji např. na zjištění, že ti "náckové" měli přístup do domu, který spravuje vnitro. Hádejte, co mi břitva řekla? :-)

   Vymazat
  4. Všechny body lze úspěšně vysvětlit Hanlonovou břitvou, když už jsme u těch břitev.

   Vymazat
  5. To aby si člověk pořídil břitevník!

   Vymazat
  6. Provokatéři před kamerami lezou do budovy ministerstva vnitra. To taky určitě dává smysl.

   Vymazat
  7. TP:

   Měli přístup do nějaké brány, nikoli do domu. Takže zjevně tu Occamovu břitvu moc nedokážete používat - vysvětlení antifa je lepší http://www.antifa.cz/content/policejni-provokace-nebo-blamaz-konspiratoru vzal tam gumovou podložku.

   Já tam dneska chtěl zajet a kouknout, kam je to vstup, ale padla trolej, asi za to můžeš BIS. :D

   Yossi

   Vymazat
 5. Modří už vědí… že to žádní policisté nebyli, ba ani ten muž v hnědém k PČR nepatří. Prý :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ono to spíš vypadá na nějakou tajnou službu , takže policie se opravněně distancuje...:-) ale divadlo je to trapný i tak

   Vymazat
  2. Celkem neuvěřitelné, ale modří přiznali, že lhali a že ten pán dirigent byl skutečně fisl... Schockující.

   FB

   Vymazat
  3. A link si máme uvařit na Klinice, nebo jak?

   Vymazat
 6. Ten člověk vypadá jako dvojče Jiřího Černohorského…

  Chytání kostky: http://zpravy.idnes.cz/foto.aspx?r=domaci&c=A160206_124807_domaci_pku&foto=PAS611c6c_145435_502199.jpg
  Chytil. Je zajímavé, že následující efektní fotka, kdy měl policista kostku v napřežených rukách, která vypadala, jako by ji vystřeloval z dlaní, a která v té galerii ještě včera byla, zmizela.

  Připadalo mi to z těch fotek, jako by kostku někdo vyhodil z balkónu, nebo ji „pinkl“ o zeď jako míč, načež se odrazila do policistových rukou.

  OdpovědětVymazat
 7. Mám důkaz. Známe se navzájem od vidění a jménem. Toto je základ naší ochrany. Tuto skupinu neznám. Není od nás. Poptejte se a sami uvidíte. Snad možná nějaký gang založen 2016, nebo zahraniční skupinka.
  Bullbomber

  OdpovědětVymazat
 8. Video opravdu pusobi jako rizena operace, jako kdyz radim decka do lajny.. Chybi mi tam adrenalinova spontannost projevu jako mel tur Matejny, malo vystupu proti policii a skandovani pusobi vyvolavane, ne vyrvavane. Taky dost verbalne omezene.
  To samotne by mne jeste nepresvedcilo, ovsem pohledny pan v bunde je velice napadny a jeho pritomnost podezrela. Uz jeho pochod s Antifou, cimz dorazil v pravem case na dirigovani. Aspon mel mit cerne obleceni a kuklu s nejakou znackou, aby tak nevycnival. Mozna, ze je to vudce nejake anti-antify skupiny, ktera nemusi byt nutne spojena s ceskou policii, ovsem, kontextualne, komu jinemu by asi takova medialne sledovana akce prospela, ze.
  Squaterska Klinika nemusi byt akci policie, ale samotnych aktivistu, takova "false flag" pro jejich propagandu , ti zoufalci by toho, dle meho nazoru, schopni byli.
  Od toho mne vede tez zamysleni nad pobodanim muslimskeho Rusa Isaaka.(Zase zde figuruje Rus.). Tento je druhem aktivistky Zahradnickove a napada mne, zda i toto nebylo naaranzovane prepadeni. Ze tito nackovsti agresori si pracne vytipovali, trpelive cekali a po te jen povrchne bodli jednou plytkou ranou, no, to se mi ted, v radu jinych incidentu, zda ponekud pritazene za vlasy.
  Dokud se nezjisti identita nasilniku, zharu, nacku, tak vse je jen hersay a spekulace..

  OdpovědětVymazat
 9. Zde je odkazované video v mnohem vyšíí kvalitě (až HD 1080p) a o pár minut delší: http://youtu.be/Bug_aEwq4sg

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky, vyměnil jsem. Hlavně tam nejsou ty potenciálně tendenční texty, ty oslabují věrohodnost.

   Vymazat
  2. K teorii o Jiřím Černohorském:

   https://www.youtube.com/watch?v=6g2MlW8SG4E

   Vymazat
  3. Proč je to delší a kvalitnější video od "free palestine czech group" chudší o spoustu relevantních záběrů ?
   MP

   Vymazat
  4. Nevím, ale připadá mi to jako kontinuální záběr. Něco chybí?

   Vymazat
 10. Z videa ve větším rozlišení je zjevné, že vržený předmět je pravděpodobně role isolepy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A též je viditelné podle výrazu tváře, že onen muž uklidňuje, brání střetu a ne provokuje.

   Pokud je o onu budovu MV, to je ta na videu? Jediné, co je evidentní, že nebyla zamčena. Bylo by paranoidní z této jediné zbývající "indicie" vyvozovat více.

   Vymazat
  2. příteli, vy mi připomínáte jednoho mého spolužáka, ten je tak přesvědšený o své mimořádné elitářské výjmečnosti, že se rozhodl být ted pravdoláskař, aby neměl stejný názor jako "plebs" , kterým opovrhuje...:-)

   Vymazat
 11. V.M.

  Osobně se lehce přikláním spíš k možnosti, že se jedná o skutečné nenacisty. Hlavním důvodem je, že pokud se podíváme do tváří osob v té skupince, tak se jedná o relativně mladší ročníky oproti standardním civilním fízlum. Pokud to srovnáme s jinými nahrávkami ze soboty, kde si skupina civilně oblečených lidí nasazuje pásky s nápisem "policie" a začíná zatýkat, jedná se o mnohem starší ročníky. Prostě řada osob z té skupinky není tajnými policisty ani náhodou. Další varianta je přimýchání policistů mezi chuligány. Ovšem to považuji za méně pravděpodobné, protože mezi organizovanou skupinku 20 lidí, kteří se budou vzájemně znát, se nelze snadno anonymně infiltrovat než si nasadí kukly, protože by si všimly, že tam je někdo koho neznají. Nicméně považuji za velmi pravděpodobné, že dřív nebo později se tato záhada rozlouskne. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V.M.

   Zkuste si najít sekvenci, kde jsou osoby ve skupince bez maskování a jde jim vidět do tváře.

   Vymazat
 12. Béjvali ste drsnější pánové zní z videa po bitvě. V čase 4:48 kdy "nebojácný" antifašistický bojovník vstupuje do prostoru pronést řeč k chuligánům před útokem (jeden má kámen v ruce) by v reálu vypadala jinak. Ten člověk od levičáků věděl o co jde, že nebezpečí "hrané" nehrozí! Novináři se tam shlukují na akční focení, informaci mají od policie nebo od levice? Chápu lze to i vytušit (čuch profesionála) že k něčemu na tomto určeném místě dojde. Celé okolí na to vyloženě čeká.
  Kamil

  OdpovědětVymazat
 13. Hezka zapletka, tolik moznosti k abstrakci.
  "Dustojnik" v palestinske sale dle meho usudku koordinoval, to je fakt. Tim si vysvetluji, ze nekdy kuklenci branil a jindy zase komunikoval s tim panem v sede bunde, po jeho leve ruce, ktery stal opodal. (To je ten, se kterym sel dustojnik v bezove-hnede bunde a sale nahoru ulici, vedle antifaku.) ... Neumim si ale vysvetlit, proc by se nezucastneny clovek, normalniho vzereni, najednou postavil k rozzurenym anonymnim extremistum a ti by ho tolerovali a nechali se "umirnovat".. Mozna to byl zkuseny antifak z ciziny, pan Cernohorsky to rozhodne neni.
  Tlupa zakuklencu mohl byt kompars, slozeny ze studentu policejni akademie.. Nebo to byl ucednicky utvar BIS, ci nejakeho rebelskeho sboru, ktery zaroven ze zaskolovanim v terenu se pokousi o diskreditaci ministra Chovance.
  Nebo to byli nackove, co chodili curat do budovy MV...:-))  OdpovědětVymazat
 14. Zajímavá je ještě jedna věc, že tohle nesestříhané video někdo pustil ven... To spíš ukazuje, že běžní policisté k režimu moc loyální nejsou... ale nelze ani vyloučit, že jde o diskreditaci Chovance ze strany Dienstbiera a jeho party

  OdpovědětVymazat
 15. Policajt, ktorý nezasiahol proti maskovaným výtržníkom, skôr ich "koordinoval"https://youtu.be/M4act5gZNgA
  F.G.

  OdpovědětVymazat
 16. Leon Kreutzfeld8. února 2016 10:45

  Tak tohle by se v Parizi stat nemohlo vazeni. Tam maji dnes uz snad permanentni vyjimecny stav a je tam klid na praci.

  Na druhou stranu, Cesi by meli byt vdecni za svoji benesovskou holubici povahu a posleze 40-lete zkusenosti s kommunismem. Ti si nechaji obcanske svobody omezit i bez vrazdeni, pripadne odpalovani mrakodrapu.

  OdpovědětVymazat
 17. My to řekneme srdcem:
  http://www.imgup.cz/image/aMJ

  OdpovědětVymazat
 18. Osobne jsem odpurce ruznych spikleneckych teorii , ale to video hovori o mnohem . At uz jsou to policejni provokateri , anebo opravdu chuligani . Tak je to jen smesna komedie , u ktere nikomu nic nehrozi .Tem policajtum bez vybaveni uprostred to bylo evidentne k smichu . ...

  Hlavne ta situace , kdy jeden neinformovany intifak priskakuje a chce si bouchnout , tak se chuligani 20vs1 stahujou a policajti ho startuji chytit jako certici z krabicky . Jako clovek , co uz videl zasahy treba na baniku , kdy ty konfrontace opravdu nahanely strach . Me tady ta pripadala smesna .

  OdpovědětVymazat
 19. http://www.antifa.cz/content/policejni-provokace-nebo-blamaz-konspiratoru

  Tohle vypada jako duveryhodne zhodnoceni . Me z toho navic vyplyva , ze se vetsina ceskych antifaku a neonacku zna "osobne" a bere to jako jistej druh zabavy ( sparta vs banik ) . Coz hodne vypovida o jejich "nebezpecnosti" :D Fotbalisti se aspon mydlej nekde za mestem .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobré, ale definitivně to nic neřeší, stránky Antifa.cz jsou mnohými považovány za alespoň částečně tvořené policií či BIS. Mohlo by jít o krytí, čemuž nasvědčuje i jejich pohotová reakce.

   Na druhou stranu je dost reálná možnost i to, že mají pravdu. Bez důkazů těžko soudit.

   Vymazat
  2. Zajímalo by mě, jestli vlastně v ČR máme nějaké neonacisty a antifu, zjevně je to všechno BIS. :D :D :D

   Yossi

   Vymazat
  3. Tak je pravda , ze je to hodne kvalitne a rychle udelany clanek . Profesionalne , ale to nic nedokazuje .

   Yossi : No nejaci tu jsou , nejspis , mozna .. :D Ale nekdy mam pocit , ze lidi , kteri se extremisty ruznym zpusobem zabyvaji je v CR 2x vic nez extremistu .

   Vymazat
  4. Nejde ani tak o kvalitu článku, jako o dostupnost a množství informací a rychlost jejich zpracováná. Kvalita archivu Antify je obrovská, to lze čekat u někoho, kdo se tomu může věnovat profesionálně, právě jako policie. Druhá možnost je, že to dělá nějaký levičácký "akademik", ten by na to taky měl v pracovní době času dost.

   Yossi:
   Existují, jen se lze důvodně domnívat, že nemají možnosti policejního sledování ani přístup do budov MV.

   Vymazat
  5. ad anonymní:

   Co je to za argumenty, a to, že konspirační video bylo venku do pár hodin, to Vám podezřelé nepřijde.

   S tím vstupem do budovy jste už všichni fakt trapní, vešli do jedné vstupní brány.

   Yossi

   Vymazat
  6. Vážený pane provokatére Yossi, trapný jste jedině vy. Pro nikoho tu nepředstavuje vstup do budovy stěžejní bod, tím je ona postava koordinující celou skupinu "neonacistů" a celkový průběh akce.

   Osobně netvrdím, že je tu něco jednoznačné, klidně to může mít jednoduché nekonspirativní vysvětlení a nemám problém to přijmout. Ovšem podezřelé to však je a tak to zaslouží prověření. Lidé jako Yossi si myslí, jak jsou moudří když vše vehementně odmítají, ve skutečnosti se však od zarytých konspirátorů ničím neliší, jsou stejně fanaticky zatvrzelí, jen představují jiný pól, jinou stranu téže pitomé mince.

   Vymazat
  7. "tím je ona postava koordinující celou skupinu "neonacistů" a celkový průběh akce."

   Ona postava zcela zřejmě brzdí nácky, nikoli podporuje, stačí se podívat na kvalitnější aktualizované video, kde jsou vidět jeho gesta a posunky.

   "Lidé jako Yossi si myslí, jak jsou moudří když vše vehementně odmítají, ve skutečnosti se však od zarytých konspirátorů ničím neliší, jsou stejně fanaticky zatvrzelí, jen představují jiný pól, jinou stranu téže pitomé mince."

   Hezký ad hominem útok. :D Ale to je tak vše, co dokážete napsat. Takové dětinské - nejsem, ty seš.

   Já nikde nepopírám, že policejní provokace existovat mohou, ale kdyby tohle měla být policejní provokace, tak to potěš koště.

   Yossi

   Vymazat
  8. Bez pochyby to byla mlada chuliganka SKS, jak pise Antifa. Zvlastni, jak v tom zase nekteri jedinci vidi spiknuti PCR ( zase by bylo chvilku pro co zit)
   Neocon

   Vymazat
  9. Chuligáni SK Slavia? Tak to se divím, že tam nepřišla ještě třetí skupina, která by tuhle žabomyší pseudobitku sfoukla jedním transparentem JUDE SLAVIA = ANTIFA = ACAB, nebo nějakým podobným. :)

   Vymazat
  10. Havlova pravda a láska zvítězila, pochvala bude. Nejprve to bylo podáváno jako dramatický střet hajlujících nacistů vs. sluníčkových fašistů. Pak konspirační video poukázalo na sametově vystoupení policejních ochotníků s holemi a těch kteří mají dostat metál za nevyřčené výkřiky máme holé ruce a nekrytá záda. A závěrem nespoutaná antifa (přesahující policejní rozpětí) s přehledem vysvětluje a nepřímo přiznává spolupráci sportovních fanoušků s agenty policie. (viz policejní skupina organizující provokace v ČB) Takže došlo k propojení (velení pod taktovkou všude přítomných agentů)) chuligánů a tajných policistů proti Havloidním fašistům. No jsme malá zem a víceméně pocházíme z jedné hospody kde vysedává Bretschneider i Švejk.
   Viktor

   Vymazat
 20. Na romea.cz psali, že jsou tyto konspirace vyvráceny:
  http://www.romea.cz/cz/zpravodajstvi/odjinud/server-antifa-cz-zverejnil-identitu-utocicich-neonacistu-neslo-o-policisty-konspirace-islamofobu-josu-vyvraceny

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrý pokus. :) Připomnělo mi to proslulá britská média, která jsou s to do pár hodin odhalit identitu libovolného fousáče z řad tzv. Islámského státu.

   Vymazat
 21. Premyslel jsem, co si o tom myslet, ale predstava, ze ceska policie udela provokaci, aby zdiskreditovala vlastence, kteri jsou mirova hraz republiky pred dobitim straslivymi islamisty je myslim pritahnuta za vlasy. Tomu muze verit jen nekdo s holou lebkou...konvickovci i slunickari jsou stejni pitomci...a maji spolecneho vic nez si uvedomuji.

  Proste si spis myslim, ze vsichni Ti mladi i starsi panove ze vsech tech antiextremistickych teamu, z BIS, ze specialnich utvaru policejniho prezidia, a podobnych zasivaren, kde jeden muze nepracovat az do duchodu, potrebuji zviditelneni a zduvodneni sve existence, prebendy, nove utvary aby meli cemu velet, nove zobaky, nove penize, nove veci, nove pravomoci a vic moci, proto tu sehrali tohle predstaveni. Pak se bude zvysovani vnitrackeho rozpoctu snadneji protlacovat.

  Listek na to divadlo zaplatite vy, v danich kazdy mesic. Sad, but likely.

  OdpovědětVymazat
 22. Průběh akce jednoznačně dává za pravdu konspirátorům. K dobru jim jde i několikrát ověřený fakt, kdy k použití policejních provokatérů došlo vůči skupinkám bojechtivých chuligánů a před kterými opakovaně varoval server hooligans.cz. To, že to mohli být zároveň "neonacisté" a operativci se rovněž nevylučuje, divím se, že antifa, která na tuto skutečnost u jednoho z "odhalených" v minulosti sama upozorňovala tuto podstatnou skutečnost nyní, když se to hodí, upozadila. Každopádně čekat a čumět, nemít v rukou připraveny předměty k vrhání a stahovat se po náběhu osamoceného šílence, to opravdu nepůsobilo moc autenticky :-) pan x

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Za prve je tam vetsine lidi pod 18 let, evidentne, coz vysvetluje to, proc se stahnuli po nepovedenm nabehu, take stali do kopce, takze to na ne pusobylo trosku jinak, nez vy mate pohled z kamery.
   Stoji jako chuliganka, ty ve predu uz nejakou dohodnutou bitku za sebou maji, kdo kdy byl, vi a zna, a take moc dobre vedeli, ze k zadnemu stretu nedojde, alespon ne na tom miste a v ten moment, proto nemeli ani zadne zbrane s sebou...
   Definitivne, ac bych si to pral, to nebyli fizlove, konspiracni teorie jsou v teto chvili uplne mimo, na 98% to byla mlada chuliganka SKS.
   Neocon

   Vymazat
  2. To stáhnutí po nepovedeném náběhu myslíš, ústup 30 svalnatých zakuklenců před 2 sluníčkářema, z nichž jeden vypadal jako 60kilový homosexuál?

   Pane, běžte si ještě jednou opravit chyby, které máte v článku na antifa.cz

   Vymazat
  3. Prani otcem myslenky. Z tech 30ti bylo schopnych boje tak 6-8, ostatni se vezli. Zrejme si nikdy nebyl v takove situaci, aby jsi to soudil.
   Od Antifa/AFA jsem dostal v mem zivote inkaso tak 20x, jsem tedy ten posledni, na teto diskuzi, kdo by jim stranil.
   Nicmene-v teto veci maji pravdu, coz sam v pristich dnech sam uvidis.
   Neocon

   Vymazat
  4. http://www.blesk.cz/galerie/zpravy-udalosti/231737/ Tento se také přiznal, on se vždy někdo najde kdo se přizná. Však se už začalo intenzivně pátrá, když se v tom tak přehrabujete. Oni vám správně vysvětlí i přítomnost agentů. Hlavně, že se nikomu nic nestalo.

   Vymazat
 23. Vždyť to údajné odhalení na antifě nic neodhaluje. O lidech schovaných za kuklou podle očí a nosu tvrdí, že jsou někdo o kom si to myslí.

  Perlička je v tom, že přímo na orginálních záběrech, před příchodem sluníčkářů, jsou tito lidé z 3/4 odmaskovaní. Tyto záběry má antifa k dispozici a řeší lidi v kuklách?

  Z logického pohledu absurdní situace...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Naprosto přesně.

   Další důsledek je, že my si tvrzení BI...tedy...Antify nemůžeme nijak ověřit...

   FB

   Vymazat
 24. ,,moudrý dávný zákonodárce a stejně moudrý zákonodárce recentní nám vskutku nadělili tuto bizarní jazykovou chybu: zřejmě v představě, že skloňujeme ten obyvatel–toho obyvatela"

  Není to správně? Co třeba obyvatel bez obyvatele - muž bez muže, a tedy skupina mužů - skupina obyvatelů? K. Š.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. S genitivem toho obyvatela jsem samozřejmě jen žertoval; jde o to, že má-li určité substantivum v určitém pádu zcela ustálený, předepsaný tvar, byť nestandardní, musí to právní předpis respektovat a nemůže se slepě držet paradigmatu. Jinak bychom měli "150 hektarů lesu" nebo "bez hrabě a kníže" (je to přece vzor soudce, ne?).

   Vymazat
  2. „Jinak bychom měli "150 hektarů lesu" nebo "bez hrabě a kníže" (je to přece vzor soudce, ne?).“ Neměli a není. Les je totiž samostatným pomocným vzorem a neskloňuje se podle vzoru hrad. Také slovo kníže je v jednotném čísle mužského životného rodu, ale stejně jako hraběte ho skloňujeme podle vzoru kuře. V množném čísle přechází už ke střednímu rodu a skloňování podle vzoru kuře i nadále zůstává. (vizte http://www.mojecestina.cz/article/2015030301-5-slov-ktera-maji-jiny-rod-pro-jednotne-a-mnozne-cislo). Pokud je mi známo, u slova obyvatel ve skloňování žádné výjimečnosti nejsou, ergo je jeho skloňování dle vzoru muž v obou číslech správně. Že v obecné češtině existuje i nějaký jiný úzus, na tom nic nemění, protože jeho ustálenost je přinejmenším diskutabilní a rozhodně není předepsaný. V tomto případě se tedy zákonodárce pouze držel kodifikovaných jazykových norem. K. Š.

   Vymazat
  3. Klidně jste ten zevní genitiv mohl ponechat. Takto si mezi obyvateli zbytečně naděláte nepřátely! :)
   http://10hvezd.cz/upload/object/14423218359962.jpg

   Vymazat
  4. Obávám se, K. Š., že váš výklad nebude značnou částí obyvatelů akceptován :-)

   Vymazat
 25. "Bezpečnostní informační služba zveřejnila na svém serveru Antifa.cz...." To je dost silná káva. Páně Peciny dojem či jsou k tomu i nějaké průkaznosti ? Tipuji za "a" s dodatkem, že se už asi definitivně zbláznil.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bloggera hned potěší, když čtenář ocení jeho schopnost práce s nadsázkou a sarkasmem.

   Vymazat
 26. Byl-li to sarkasmus a nadsázka - upřímně se omlouvám a přiznávám, že jsem váš humor nepochopil (což by však spíše ukazovalo na vaši ne-schopnost práce s nadsázkou a humorem. Nebyl jsem evidentně jediný, jak vyplývá z příspěvků v diskuzi, kdo tento "vtip" považoval za vážně míněný názor).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nadsázka a ironie může mít více rovin. Je fakt, že informace na antifa.cz nejsou jen produktem jejich vlastní "investigace", ale dostávají informace buď z protiextremistického odboru PČR, nebo od BIS. Čímž neříkám, že všechno, co napíšou je pravda, pokud mohu soudit z případů, které detailně znám (Power, nálepky apod.), souhlasí pouze kostra, ostatní jsou z nemalé části pomluvy a účelové výmysly.

   Vymazat
 27. Policie pod tlakem polstrovaných vysoce postavených křesel šetří pátrá a odposluochává široké okolí. Ale organizátor okuklených v hnědé a organizítor sedmi statečných v šedé stále uniká. Pátrání nacházejícím se v zájmu veřejnosti s křížkem po funuse, ale celkem znepokojující poznatek kdy je policie válcována politickým tlakem z řad Chovancové mafie.
  S.Strážce noci.cz

  OdpovědětVymazat
 28. Ti kdo by si mysleli, že se jedná o neocokoli, tak sám sobě lže. Tento diletanský postup pouze a jen špiňí neocokoli, jelikož ty by nedokázalo zastavit několik policistů takřka ve vycházkové uniformo. Tato diletanská práce je v režii, tajných služeb a vlády,dokonce jsem přesvědčený, že ani Chovanec o tom nevěděl vše.
  Pán ve hnědé bundě a šedé budndě, jsou zřejmě členové zahraniční tajné služby, osobně bych tipoval na mossad, jelikož už dávno by po takové medializaci by se znalo jmeno, chovanec sic nechává vyšetřovat toto divadlo, ale tajná služba neobětuje svého agenta a proto jeho jméno je stále v utajení...ale ať je to jak chce, toto není práce neocokoli.....

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>