DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

středa 26. září 2012

Rozsudek za Býchory

Podle dnes vyhlášeného prvoinstančního rozsudku Krajského soudu v Praze byl hlavní aktér býchorského žhářského útoku odsouzen na čtyři roky do vězení, ostatní účastníci dostali podmíněné tresty.

O případu jsme psali zde a aniž bychom znali všechny podrobnosti, uložené tresty pokládáme za adekvátní.

3 komentáře:

 1. Podle citovaného článku působí tento proces, na naše končiny, až podezřele kultivovaně, z úvah tam citovaných jsem měl na chvíli pocit, že jsme se posunuli o kousek na západ. Vypadá to, že byl jednou odsouzen někdo, kdo odsouzen být má (a za to, za co odsouzen být má), a navíc k trestu, který se zdá být přiměřený. Z toho jsem sice na chvíli zažil, blíže těžko popsatelný, pocit štěstí, ale neměli by soudci a státní zástupci z tohoto procesu jet na školení do Ruska? Já se obávám, aby ostatní soudruzi soudcové a soudružky soudkyně z toho neměli nějaké deprese, nebo, nedej bože, aby se z toho nestal příklad!? Tak takhle ano, nebo né, soudruzi?

  OdpovědětVymazat
 2. Nelze si nepovšimnout, že stejný den informovala televise o 3,5 letech nepodmíněně pro lupiče, který se zbraní v ruce vyloupil asi 10 večerek a trafik.
  Milan

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A kolik by měl dostat? To jsou důsledky absorpčního principu v praxi, byl bych jednoznačně pro asperaci a u nejzávažnějších trestných činů pro kumulaci.

   Vymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>