DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

pondělí 16. července 2012

ÚSTR autoritativně o Protektorátu

Milý ÚSTR odpověděl na mou žádost o informace. Věcně ji podle předpokladů odmítl, avšak obiter dictum mi sdělil, že do válečných obětí se započítávají i osoby, které si nepříznivý osud způsobily vlastní trestnou činností hospodářského charakteru, a na smrti Reinharda Heydricha se nikdo jiný než atentátníci Kubiš s Gabčíkem nepodílel.

Je dobré, když si můžeme takový ÚSTR platit z daní, jinak by jeden lehce sešel na scestí a napsal o národní historii opět něco nedovoleného!

5 komentářů:

 1. Tomáš Krystlík16. července 2012 18:11

  Jestliže mezi „oběti německé okupace z území Čech, Moravy“ a (části) Slezska, které zapomenuto, se počítají oběti bez ohledu na národnost, které tam žily v roce 1938, tak tam také patří ti, kteří zahynuli ve službě v německých ozbrojených silách. Dost podivně působí v tak definované množině obětí mrtví následkem amerického a sovětského bombardování, které se objevují v každém odhadu počtu obětí ČSR.

  OdpovědětVymazat
 2. Jirka
  Webový odkaz na konci dopisu od USTRu je nekompletní a tedy nefunkční. Takže nám nijak nepomohl. Odfláknuté..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. link je kompletni, ale nefunguje, protoze pecina to oskenoval jako obrazek => link musite rucne natukat do radku adresy prohlizece a pak funguje,ale ukaze se jenom vstupni stranka casopisu, kde si musite vyhledat zminovany clanek

   Vymazat
  2. Oskenované jako obrázek jsem to už dostal. Ale link stejně nepomůže, je tam jen demo toho časopisu, daný článek chybí.

   Vymazat
 3. Tak že jsou do obětí přidáni i sudečtí němci, kteří byli povražděni (beztrestně a později za vlády komunistů prohlášeni za hrdinné partyzány)až v povákečných dnech při jejich vyhánění?

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>