DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

úterý 10. července 2012

Možná přijde i Svoboda aneb Pozvánka do Prahy

A máme tu další soud s tzv. pravicovými extremisty: v pondělí 16. července se u Obvodního soudu pro Prahu 3 koná hlavní líčení s Lucií Šlégrovou a jejími dvěma komplici, kteří se měli provinit tím, že – hádejte třikrát – v roce 2010 na demonstraci DSSS drželi prapor Dělnické strany.

Znalec Ivo Svoboda v logu DS (a pro jistotu taky v logu DSSS, zřejmě kdyby orgány činné v trestním řízení potřebovaly do zásoby) objevil závadový diskurs soudobého neonacismu (a co je zajímavé, poté, co s tímto termínem sklidil několikrát po sobě v soudní síni posměch, jeho užití výrazně upozadil a v závěrech nyní hovoří pouze o ideovém ukotvení). Znalecký posudek byl zpracován v jiném řízení, tím se ovšem státní zástupce nenechal ani minimálně vyvést z rovnováhy a jako důkaz jej ve své obžalobě mir-nichts-dir-nichts navrhl. Proto je možné, byť nikoli jisté, že v pondělí v Jagellonské budeme mít milou příležitost sejít se i s tímto klenotem českých společenských věd a matadorem soudních síní.

Obhajuje Petr Kočí, soudí Radek Mařík (pokud snad nevíte, kdo je soudce Mařík, můžete to napravit zde; respektive rozhodně byste to udělat měli, jinak hrozí, že při jeho spatření utrpíte těžký psychický šok).

7 komentářů:

 1. Radek Mařík je syn soudkyně Maříkové z KS v Praze, sám to potvrdil. Maříkovou jsme zbavili funkce už v r. 2009, je to nejhloupější soudkyně na KS v Praze, samozřejmě bývalá komunistka, u NS jí zatím zrušili každý rozsudek, který tam kdy doputoval.
  Jirka Fiala

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Za své rodiče neodpovídá, ale zvědav na něj určitě jsem.

   Vymazat
  2. Vaše "zbavování funkce" je ve všech ohledech velmi komická idea.

   Vymazat
 2. "Závadová činnost" tam je stále, tak je vše v pořádku.

  OdpovědětVymazat
 3. Znalecký posudek je zde navržen jako listinný důkaz dle § 213 odst. 1 tr. řádu, což odpovídá skutečnosti, že byl opatřen v jiné trestní věci a trestní řád (a běžná praxe) takový postup připouští. Takže kritika SZ v tomto ohledu je zcela neoprávněná.
  Věra Nováková

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, patrně máte pravdu, návětí jsem přehlédl. Takže nepřijde :-(

   Vymazat
 4. LUCKO a přátelé - držte se proti zlovůli systému !!!

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>