DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

pondělí 6. února 2012

Rozsudek Strasser I doručen

Zveřejňujeme rozsudek ve věci Lid v. Otto Strasser, resp. Lukáš Stoupa (poté, co jméno obviněného traktoval prakticky celý Internet i masová media, nemá valného smyslu je tajit).

Soudce Kabelík se v něm musel vypořádat se svou vlastní prejudikaturou, ve které odsoudil nositele trička s označením 88. Oceňme, že to učinil, byť způsobem, který nepůsobí příliš přesvědčivě: pro neznalého je číslovka 88 stejně kryptická jako zkřížený meč a kladivo.

Ještě tíže mohou obstát úlitby bojující demokracii ve věci interpretace historie. Je propagací stalinismu, umístím-li si na oděv portrét spisovatele Pavla Kohouta, který, jak známo, patřil v 50. letech k nejhorlivějším stalinistům?

Ohledně kursivou pojednané pasáže obiter dictum týkající se zveřejňování zvukových záznamů nezbývá než opakovat, co jsem uvedl dříve: absolutně odmítám obvinění, že bych zveřejňováním jakýchkoli informací působil újmu poškozeným nebo nezúčastněným osobám. Lze si povšimnout, že např. v kause extremisty-pedofila jsem vůbec nezveřejnil rozsudek, právě s ohledem na to, že nikomu není příjemné, probírá-li se veřejnost v informacích o jeho soukromém životě. Podobně v případě neprávem odsouzeného Jana Šafránka nezveřejním, a to ani ve formě iniciál, jména dvou znásilněných dívek, a budou-li takové informace obsaženy ve zvukových záznamech, odstraním je i tam.

Na straně druhé budu i nadále zveřejňovat záznamy týkající se vystupování protiextremistických soudních znalců, protože mám za to, že jedině dostatečné informace ohledně jejich výkonů i vazeb na policejní orgány mohou vést k tomu, aby byla současná neblahá praxe – již není nemístné označit jako masivní institucionální korupci znalců – zvrácena.

Aktualisováno.
Při druhém čtení rozsudku jsem si povšiml, že 88 na tričku bylo tehdy kvalifikováno podle § 261a TrZ/1961, tedy jako popírání nacistických zločinů. Nic proti tomu, ale nebylo by přesnější posoudit to jako loupežné přepadení?

16 komentářů:

 1. no jo, sudci hrozně neradi, když jejich práci někdo sleduje a když není "po jejich". jen ať se o tom ví. díky za informace. p.š.

  OdpovědětVymazat
 2. Ta analogie z R. Hessem přeci hrubě nesedí: Hesse neodletěl do Británie "před válkou" jak tvrdí soud, ale až v květnu 1941, pokud vím... To přeci nelze se Strasserem vůbec srovnávat. Pokud vím, žádný ze skutků projednávených v rámci Norimberského procesu se nestal před rokem 1926...

  OR

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Třeba je sudí ze staré školy a válka pro něj začala až napadením vlasti světového proletariátu ...
   Okolnosti Hessova úletu byly po čertech podivné, ale označovat tento čin za "emigraci" je opravdu unikátní ...

   Vymazat
 3. Tento odvážný rozsudek je tvrdou ranou pro naši křehkou a milovanou "bojující demokracii"(smích). Doufám, že další rozsudky podobné tomuto budou následovat a soudní "znalci" na extremismus jako pan Závadový Diskurs a jemu podobní odtáhnou ze soudní síně jako zpráskaní psi. To by šlo, stíhat a odsuzovat lidi za hloupou nášivku nebo poslech "závadové" písně na dlouhé roky do krimu. Vždyť je to tak snadné oproti souzení jiných, mnohem závažnějších a společensky nebezpečnějších zločinů, že?

  Paragán

  OdpovědětVymazat
 4. Ta analogie s R. Hessem... hanba :-)

  OR

  OdpovědětVymazat
 5. Výše jmenovaného pana zproštěného znám z Klášterce nad ohří jako aktivního propagátora fašismu, nacismu... Veřejně se k tomu i hrdinně potají hlásí. V tomto případě se jedná, v jeho osobě, o Pirrhovo vítězství a dříve či později se proviní jinak a bude to zřejmě natvrdo, nebylo by to poprvé... Pak tady uvidíme ty pravé, nepokryté s jejich spravedlivým hněvem že vlastně měli celou dobu pravdu... Es kommt der Tag

  OdpovědětVymazat
 6. Dopadlo to dobře .Jsme malý národ a neustálé perzekuce a zastrašování nás neposune dál . Lidé se u nás nesmí bát vyjadřit své pocity a úvahy které vždy mají konkrétní příčinu .Žijeme v naší zemi tak se poslouchejme a držme se nikdo cizí nás totiž nezachrání . Vzpomen´me na noviny " šotek " které lidem psal Karel Havlíček Borovský a kde až skončil . Pan Ukamínek

  OdpovědětVymazat
 7. Tak přemýšlím: Kdybych se v den začátku zimní války, nebo na Mannerheimovi narozeniny postavil s finskou svastikou (dodnes stylizovaná na vlajce prezidenta Finské republiky) před Ruské velvyslanectví, nebo jinde, sebrali by mne? A zavřeli?

  Protože je fakt, že Finsko a jmenovitě Mannerheim jsou jedni z mála bojujících na straně Osy, kterým "fandím". A je proč: Například finská armáda měla jedinou polní synagogu na straně Osy.

  Opravdu si myslím, že je na čase vydat jasný a stručný katalog zakázaných symbolů. A ten výběr by měl být dán především historicky, z hlediska úcty k obětem obou totalit. Čili v něm dotva může být ozubené kolo a pokud si součastní extrémní nacionalisti vyberou třeba kolíček na prádlo, tak ani ten. Stejně jako tam nebudou třešničky....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Opravdu si myslím, že je na čase vydat jasný a stručný katalog zakázaných symbolů.
   Myslím, že je na čase všechny symboly, a to bez výjimky, povolit. Opak je nedůstojný 21. století.

   Vymazat
  2. Kolíček na prádlo? Dobrý nápad. Poté, co byl Řád ozubeného kola zařazen na seznam extremistických organisací, potřebujeme novou inspiraci.

   Vymazat
  3. Já bych navrhoval váleček na nudle. Je to pracovní nástroj, jeho údernost je nepochybná a není zatím v politickém kontextu profláknutý, pokud vím.

   Vymazat
  4. Na druhou stranu, asi bych jej nechal nějakému ženskému křídlu. Třeba Maidens Defense Group.

   Vymazat
  5. Myslím, že to nejlepší, co by mohli pravicoví extrémisté udělat, by bylo vzít vážně význam symbolů (zástupnost) a udeřit establishment na nejcitlivějším místě.

   Vzor: Vůdce Václav Havel se narodil v Braunau… Heil Havel.

   Nebo: Charta 77 v roce 1932 vyhrála volby… Charta 77 je inspirací i pro dnešek.

   Vymazat
  6. Zákazů symbolů se Vám zachtělo ? Občas ani v SS nezakazovali židovské modlitby ...

   Vymazat
  7. QQ : zbrojovka brno, dd: běžně na konzervácgh s rybičkami... jednou se tu z těch zákazů symbolů pomateme..... ale hlavěn. bude to zatraceně dobrej džob, sedět v kanclu a přemítat o obrázcích nad kafíčkem, občas udělat calling s nějakým "znalcem" o tom, co bychom ještě zahrnuli na seznam. připomíná to trochu pana Lorence z Na samotě u lesa: pane Lorenc, tohle je ještě dobrý, nebo už závadový? pan Lorenc (dosaď jméno znalce) usrkne piva a hlásí: to ještě dobrý. Tohle už ne..
   Roztrpčený

   Vymazat
 8. pane Vazny, seznam zakazanych symbolu je presne to, po cem tuzemsti "extremiste" jiz dlouho volaji a je to presne to, po cem policie a levice netouzi.
  Jasne, strikte, korektne a tranasparentne nastavena pravidla by jim ten kseft (s "neonacismem" a jeho udajnym narustem, propagaci, symboly, zstupnymi symboly a zastupnymi symboly zastupnych symbolu) dost zkomplikovaly.
  Kdepak, neni nad gumove paragrafy...
  DS

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>