DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

středa 25. května 2011

Neurazil jsem Helenu Vondráčkovou

Kuriosní případ, o němž jsme zde referovali, dospěl k vydání rozhodnutí, kterým bylo řízení zastaveno.

Přestupková komise dospěla k závěru, že zpěvačka se fakticky domáhala určení, že má nějakou občanskou čest, a v tomto ohledu jí odmítla vyhovět. Nedivím se: pokud jde o čest této s bývalým režimem otevřeně kolaborující výkonné umělkyně, ta byla naposledy pozorována kolem r. 1969; od té doby je běžnými přístroji nezjistitelná.

5 komentářů:

 1. Pane Pecino, nezapomínejte, že tvorba HV je národním kulturním bohatstvím, které jsme povinni poslouchat a samozřejmě honorovat - jde o princip. O peníze jen mimochodem.

  Váš názor je mylný. Je přeci pojmově vyloučeno, aby tvůrce národního kulturního bohatství neměl občanskou čest. Kdyby jí náhodou ztratil, okamžitě mu vyroste nová. Bohatá, kulturní a dost možná i národní, i když k tomu závadové osoby jako Vy mohou mít odpor.

  Jdu splnit občanskou povinnost a poslouchat písně HV: 1. Jsem jaká jsem, 2. Nahrávám, 3. Proč mě nikdo nemá rád, 4. Strejdo (v ČRo), scházíš nám, jak sůl, ...

  HV ve stížnosti adresované Radě Českého rozhlasu: "Některé mé písně jsou natolik oblíbené, že se o nich dá říci, že téměř zlidověly. Tím spíše jsem přesvědčena o tom, že se moje tvorba dá zařadit k národnímu kulturnímu bohatství, na jehož využívání se má Český rozhlas podílet.“

  "Jde nám v první řadě o princip a samozřejmě nás to také ekonomicky poškozuje,“ říká Martin Michal. Více zde.

  OdpovědětVymazat
 2. Kolaborantka Helena (se svým psychopatickým Martinem) si stěžuje.

  http://www.novinky.cz/kultura/234479-vondrackova-si-stezovala-ze-je-malo-v-eteru-hrajeme-vas-dost-vzkazal-ji-rozhlas.html

  OdpovědětVymazat
 3. I když to autor komisi nijak neusnadnil, je rozhodnutí myslím velmi pěkné. Bylo možno čekat, že se KPP chytí okolnosti, že k hodnocení HV došlo v rámci procesu, celkově však rozhodnutí považuji za přesvědčivé. Jsem zvědav, jak se popasuje odvolačka s příp. odvoláním.

  OdpovědětVymazat
 4. Nijak - povšimněte si data spáchání.

  OdpovědětVymazat
 5. Zlatá prekluze to tedy jistí... Odvoláním by se však aspoň mohli vyhnout nákladům, kdyby jim o ně šlo.

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>