DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

pátek 15. října 2010

Urazil jsem Helenu Vondráčkovou

Mělo se tak stát dvěma dílčími skutky, a to výrokem o její cti (či spíše absenci této), který jsem pronesl dne 21. 6. 2010 v Hořovicích jako zmocněnec přestupkově obviněného Jana Šinágla, a dále tím, že jsem tomuto delikventovi o dva dny později umožnil zveřejnění svého [není zřejmé, zda jeho nebo mého, ale to lze vzhledem ke kontextu věci pokládat za víceméně irelevantní] lživého a nactiutrhačného vyjádření na stránkách www.sinagl.cz.

Děkuji, zasmál jsem se, předvolání odkládám, k žádné přestupkové komisi do Hořovic samozřejmě nepojedu.

Počínání Heleny Vondráčkové ve mně budí dojem, že místo s právníkem by tato jemná dáma měla své problémy příležitostně konsultovat spíše s psychiatrem, jenž by ji s nimi citlivě odkázal do míst, která jsou pro ně patřičná.

Aktualisováno.
Moje reakce.

8 komentářů:

 1. Zdravím,

  myslím, že na Hořovice je Vaše reakce příliš inteligentní...
  Přece jen by to mělo bý-ti napsáno pro hořovického úředníka jednodušeji... :¨)))

  S pozdravem

  M.H.

  OdpovědětVymazat
 2. Pane kolego, nechci strašit, ale tím psychiatrem jste si zadělal na další předvolání od městyse hořovického :-)

  Marek Pokorný

  OdpovědětVymazat
 3. Helena Vondráčková se svým povedeným chotěm pracují na "vylepšení" své pověsti skutečně usilovně. Jen marně přemýšlím, zda se z té morální žumpy dá propadnout ještě někam hlouběji.

  Jinak se též obávám, že úředník bude potřebovat k vyjádření onoho tlumočníka. :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Ceterum autem censeo, že při zvýrazňování citací kurzívou by vlastní parentetické komentáře touto být rozhodně neměly.

  Neváže se "svůj" na podmět slovesa?

  OdpovědětVymazat
 5. při zvýrazňování citací kurzívou by vlastní parentetické komentáře touto být rozhodně neměly

  Nesouhlasím. To má ustálený typografický význam "kursivy v kursivě". Takový můj záměr arci nebyl, chtěl jsem toliko obohatit citaci svou vsuvkou, jež se poté stala její integrální součástí a má tedy logiku uvést ji v kursivě.

  Neváže se "svůj" na podmět slovesa?

  Měl by, avšak při studiu textů produkovaných veřejnou správnou není jazykový výklad jedinou použitelnou methodou, ba – na základě dlouholeté zkušenosti s těmito – soudím, že nemůže být ani výkladovou methodou primární. Výchozí musí být naopak výklad teleologický: co chtěl úředník napsat a co by i napsal, kdyby to uměl.

  V daném případě jest těžko představitelné, že jsem JŠ umožnil, aby umístil můj komentář na své stránky, když jsem ani žádný komentář nenapsal a JŠ není mým podřízeným, aby snad musel žádat o dovolení cokoli na svém vlastním webu publikovat.

  Přesná citace inkriminované věty zní: "Dne 23. 6. 2010 jste měl umožnit panu Janu Šináglovi zveřejnění svého lživého a nactiutrhačného vyjádření na stránkách www.sinagl.cz s úmyslem Martina Michala a Helenu Vondráčkovou veřejn urazit a ponížit." Podle mne v takto konstruovaném obvinění "svého" jazykově být nemůže, jediné vhodné alternativy jsou "jeho" nebo "vašeho".

  OdpovědětVymazat
 6. To je legrace s blbými hořovickými úředníky, že... Vzhledem k tápání samotného autora nad postupem v Šináglově přestupkovém řízení (viz zde: http://paragraphos.pecina.cz/2010/05/judikat-horvath-v-mhmp-poprve-v-akci.html) bych z toho veselí trochu ubral.
  A to bez ohledu na nesmyslnost kauzy (za což ale úředníci nemohou, ty přestupky jsou návrhové), jíž na bizarnosti dodává nejen procesní aktivita bizarní postavy Vondráčkové, ale i bizarní figura samotného obviněného z přestupku, zastoupeného zmocněncem, který zřejmě přijal zmocnění jen proto, aby je nevykonával a mohl tak pokračovat ve svém osobním boji za širší uznání jednoho bizarního nálezu Elišky Wagnerové.

  OdpovědětVymazat
 7. Ono to není tak, že by každý blb a asociál si mohl dovolit cokoli, jen ať vás tam osolí

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>