DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

pátek 23. března 2018

Libo-li snímeček?

V článku o tom, že čím víc proužků, tím víc Kajínek, jsme si povzdechli, že právně není na Kajínkově případu nic k řešení. To se snad nyní začíná měnit, neboť vlně popularity podmíněně omilostněného zločince podlehlo i tré policistů odkudsi z Ostravy-Poruby, aniž si bylo uvědomilo, že co dovoleno Bohu, nedovoleno volu, třeba by šlo o vola v uniformě. Adidas s Primou smějí, policisté, representujíce stát, nikoli.

Potíž tu arci vězí v tom, že Kajínek je zločincem-celebritou toliko podmíněně, s určitou pravděpodobností. Policisté, jakožto lidé od fochu, dobře vědí, že pravomocný rozsudek neznamená ani zdaleka jistotu, že odsouzen byl skutečný pachatel. Nemyslíme si proto, že by se kdokoli z oněch mladých mužů byl ochoten fotografovat s takovým Albertem Žirovnickým, Ivanem Roubalem, Ludvíkem Černým nebo manžely Stodolovými, eventuálně s heparinovým Zelenkou, a zřejmě ani s Ivanem Jonákem ne, leč právě u Kajínka je to něco jiného, tam se možnost justičního zločinu otevřeně připouští, a tato verse má, jak zřejmo, četné proponenty a sympathisanty i v řadách policie.

Marné volání ministra vnitra, že jest to skandál, protože pochybnosti o Kajínkově vině sdílejí netoliko zločincovy těsně pre- a postklimakterické fanynky, nýbrž jde o názor obecný a s ohledem na pověst české policie i justice nikoli prima facie nepodložený. I já bych se ostatně s Kajínkem vyfotografoval, měl-li by onen o to zájem, protože i já se domnívám, že může být stejně tak vinen jako nevinen, a i oblast společného fotografování pokrývá zásada, že in dubio pro reo.

Ergo, ona porubská fotografie nesymbolisuje ani tak ostudu policie, ale ostudu orgánů činných v trestním řízení, potažmo samotného státu, kde ve fairovost jeho trestních orgánů nevěří už ani sami jeho zaměstnanci – policisté.

9 komentářů:

 1. Policisté projevili podporu prezidentovi (za udělení milosti panu K), tedy podporu oficiálního představitele státu a jeho stanoviska.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. I to je možný pohled. Na Facebooku jsem zase četl komentář, že fotografovat se s policistou svědčí o vážné vadě charakteru.

   Vymazat
 2. Opravdu by mě zajímalo, zda je k tomu vedlo něco jiného než recese, nebo snaha vyjevit se na sociálních sítích jako velcí vtipálci.

  OdpovědětVymazat
 3. V nasi republice nevadi ze nejvyssi predstavitel policie porusuje zakony ...
  V nasi republice nevadi ze nekdo vysoce postaveny, kdo ale nema v tu chvili v tom konkretnim aute co delat, rozseka policejni special aby si uspokojil svoje ego ...
  V nasi republice nevadi ze trestne stihany premier v demisi bez duvery si dela co chce a klidne i ovlivnuje vysetrovani prestoze byl radne vydan.
  V nasi republice nevadi ze verejny cinitel ve sluzbe v rozporu se zakonem zakazuje zdokumentovat jeho ukon na verejnosti aby mohl poslouzit jako dukaz jeho zakonneho ci nezakonneho jednani...

  Proste fotka se zjevne krive odsouzenym clovekem (dle platnych pravnich textu a principu in dubio pro reo) co dostal milost je "problemem" ktery se "musi" resit ....
  Neni lepsi vyzitka "svobodneho demokratickeho statu" a inteligence nasich predstavitelu ktery maji dbat na dodrzovani zakona a nic jineho nez je toto ... Co nezakonne foceni krive obvinenych co nezakonne odebirani jejich DNA co nezakonne odebirani jejich otisku? To je v poradku prestoze to odporuje zakonum? To se bude resit kdy? Za 100 let za 200? ...

  OdpovědětVymazat
 4. Pěkný, vtipný text, ale určitě by ho žádný mainstream neotiskl. Což je samozřejmě zase ostuda mainstreamu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za ocenění, ale proč píšete "ale"? Já to vnímám tak, že by tam měla být spojka "a"; na což jsem hrdý. Nemá smysl psát blog tak, aby se lidé to samé dočetli v mainstreamu.

   Vymazat
 5. Nevím a nikdy se nedozvím,zda pan Kajínek byl či nebyl v onom konkrétním případě vinen. Nicméně dle dokumentu který sám o sobě nechal natočit jde nepochybně o osobu v policejních kruzích odborně zvanou drban a toto foto a okolnosti jeho pořízení je jen dalším svědectvím o postupující drbanizaci české Schupo. Zevlovat a prudit, prát a žehlit....
  Never Forget Ungarian Ford!!!!

  OdpovědětVymazat
 6. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 7. Ta drbanizace započala ale už v Plzni. Drbani z PČR se potřebovali za každou cenu zbavit dvou, zřejmě hodně nepohodlných tmavých drbanů z plzeňského podsvětí a tak se pokusili je nepříliš chytře odprásknout sami. No a protože PČR jako taková by neměla žádného drbana odprásknout jen tak z plezíru, bylo nutno to celé navléknout na nejbližšího dalšího, volného drbana, co byl po ruce a tím byl bohužel J.K. Drbani z Plzně ale myslím J.K. velmi podcenili, neboť ten při svém, nikoli vražedném drbanovství vždy poměrně zdatně používal mozek /na rozdíl od drbanů v autě/. I stalo se, že jakýsi Pepík Klímů začal veřejně pochybovat o míře případného vražedného drbanství J.K., až to dospělo k natočení filmu a rozsáhlé veřejné diskusi. Kromě toho jsem přesvědčen, že laická veřejnost vždy projevuje mnohem více sympatií charismatickému grázlíkovi, nežli zamračeným státním drábům - se kterými má větší část veřejnosti ausgerechnet jen špatné zkušenosti.
  Je téměř jisto, že onen Pepík Klímů vedl svou sice mírně tendenčně, ale v základních faktech nezkresleně, věci a fakta do sebe samy zapadaly jako zuby koleček ve švýcarech policejního prasidenta.
  Není pak divu, že zvláště mladší zaměstnanci PČR, nestigmatizováni službou pro SNB ČSSR a kteří si třeba ze zájmu o případu J.K. něco sami zjistili, mají velmi důvodné pochybnosti o vině J.K. ve smyslu vraždy. Myslím si také, že ani ten nejnaivnější zaměstnanec PČR si nemyslí, že by J.K. nebyl drban. Zlodějským drbanem bezesporu byl a bylo mu to i mnohokrát prokázáno. Ale ani jedinkrát témuž drbanovi, co dozajista okradl spoustu lidí, se ani esenbé, ani předlistopadová kriminálka nepokusila přišít nějaké násilí, protože prostě násilníkem a nedejbože vrahem nikdy nebyl - na to je právě přespříliš inteligentní. Dokáže si i jako drban spočítat, že rozdrbat někomu zámek či dvéře a následně ho v nepřítomnosti odrbat o sto litrů ve strožoku je jedna věc, ale téhož kvůli těm sto litrům připravit i o život, to je sakra rozdílně silný kafe. K tomu všemu ani pana Jákla, ani paní doktorku Klárku nepokládám za blbce. Naopak za blbce pokládám celé tehdejší NSZ a NS, kteří si nechali na své hlavy víceméně dobrovolně umístit lejno, letící rychlostí Mach 4 až z plzeňského policejního ředitelství.
  Černý Petr pořád zůstává a zřejmě navždy zůstane na policejním ředitelství plzeňského kraje - soudě i podle dalších ostudných přešlapů, kterých se tamější darmošlapové skoro už systematicky dopouštějí.
  Jestli někdy J.K. potkám, vyfotím se s ním také. Ne proto, že je to sympatický, charismatický drban. Proto, abych později mohl fotku ukázat své vnučce a říct "Justýnko, to je pán, který jako jediný dokázal zdrhnout z nejtvrdší a nejstřeženější věznice v tomto Banánistánu, co se kdysi jmenoval Česká republika. Je to podle mě machr, určitě je velmi chytrý a nevěř tomu, co se o něm dočteš na internetu - všecko bylo jinak."
  Proto.
  Omlouvám se za dlouhý komentář, ale muselo to ven podobně, jako každé ráno bezpodmínečně musí ven ten tlustej tuhej kabel.
  Zdravím z jihovýchodní Moravy Vás všechny a porubské policisty také - v Porubě jsem pět let studoval. A tuty Porubaky tež nemam za cypy.

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>