DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

čtvrtek 1. března 2018

Dejte si po hubičce!

Takto vyzývá Kalafuna Švandu a Dorotku v prvním jednání Tylovy hry Strakonický dudák aneb Hody divých žen a já jsem nikdy nevěděl, byl-li tento dvojsmysl záměrem samotného autora anebo ho tam vpravili až naši moderní, cyničtí herci – příkladmo Ladislav Pešek ve filmové inscenaci z r. 1955.

Ať je pravda jakákoli, po hubičce si dali zastupitelé Městské části Praha 2, přímo při zasedání svého orgánu. Udělitelkou předmětné facky byla místostarostka Alexandra Udženija (ODS), šťastným příjemcem Dan Richter. Vlepení oné snad předcházelo i jakési polévání vodou, v tomto ohledu jsou arci prameny strožší a jednostrannější.

O podobném incidentu jsme psali před čtyřmi lety, vyslovivše hypothesu, že je-li facka mezi rovnými, tedy právnickou terminologií řečeno, alapa inter æquos, řeší se incident v přestupkovém řízení, facka nižšího vyššímu je trestný čin, a nyní uvidíme, zda je správná extrapolace, že facka mezi dvěma privilegovanými nebude veřejnoprávně pojednána vůbec.

12 komentářů:

 1. To je jen slabá kávička proti Žirinovskému a Sobčak .

  Po té co kandidát na prezidenta Ruska Baburin obvinil Žirinovského z toho, že tleskal tomu když ruská armáda v 1993 rozstřílela budovu parlamentu, začala Sobčak skákat Žirinovskému do řeči. Ten ji několikrát hrubě oslovil a vznikla z toho pěkná šou.

  OdpovědětVymazat
 2. Tohle je krok správným směrem. Myslím, že by to mohlo pokračovat například fasováním sukovic při vstupu do zasedacích prostor, případně palných zbraní, proti čemuž ovšem hovoří množství doplňovacích voleb.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ještě jsem si uvědomil, když už se o to pohádali aktéři sporu, tak se snad mohu zeptat: je tedy zastupička Mazancová kur*a, nebo není? Dospěli účastníci onoho... ehm, pojednávání k nějakému závěru, nebo je věc otevřená pro další kolo?

   Vymazat
  2. Podle mne kurva není, protože nebere za sex peníze.

   Vymazat
  3. Pane Petersi, je ovšem možné, že ono slovo nebylo myšleno tak prvoplánově. Víte jak se říká, že děvka je slušné povolání a kurva, to je povaha? Pak ale narážíme na to, že si aktéři oné diskuse nemají co vyčítat, a tedy nechápu Udženiu, co se štětí.

   Vymazat
 3. Urážky možná ublížením na cti, polévání vodou schválností, facka hrubým jednáním. A vypadá, že se poudají navzájem. Vzhledem k tomu, že je tam povinná delegace na jiný správní obvod, uvidíme, kdo bude tím šťastlivcem, na kterého Černý Petr vyjde ;-)

  OdpovědětVymazat
 4. Dan Richter je z ODS? Co vím, tak byl zvolen za OSB, pak vyloučen z jejich klubu a soudil se o oprávněnost vyloučení ze spolku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky, opravím; zjevně jsem si ho spletl s Milanem Richtrem.

   Vymazat
 5. Privilegovaná je pouze soudružka Udženija. Představte si, co by se stalo, kdyby zmiňovaný Richter na principu genderové rovnoprávnosti opětoval palbu a zlomil jí u toho nos. Myslíte, že by to policie vyhodnotila jako nutnou obranu?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na tom útočnice staví svůj útok. Protože mohou napadnout muže beztrestně, ale napadení ženy si bude dvakrát rozmýšlet. Vlastně třikrát, muži se povětšinou baví sledováním těch fyzických projevů samic které si vzájemně rvou vlasy.. Proto zastávám názor, že ženy do politiky nepatří.

   Vymazat
  2. Jako že za výchoovnou facku zlomit nos? A moc vás to vzrušilo?

   Vymazat
 6. Ta Udženija to je nějáká Albánka? či co ?

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>