DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

úterý 20. února 2018

Zpráva z bojiště po prohrané bitvě

V článku Circulus vitiosus jsme vyjádřili určitou míru znechucení nad tím, že díky nejhoršímu ústavnímu soudci všech dob Janu Musilovi vyhráli úředníci nad občany boj o veřejnou známost svých platů a odměn. Kdybychom chtěli usilovat o změnu judikatury, znamenalo by to zaplatit 3+5 tisíc na soudních poplatcích a nakonec, po třech-čtyřech letech, sledovat, jak na nás Musil, Suchánek nebo jiný ústavní výtečník dělá dlouhý nos. Pročež jsme – prozatím – resignovali.

Na blogu D-FENS se rozhodli, že to tak nenechají, a vyhlásili akci, při níž dobrovolníci žádají ministerstvo vnitra o soupis platů a odměn ne pro tři, jako my, ale pro všechny ministerské úředníky. Jak se dalo předpokládat, na ministerstvu si žádostmi vytřeli okolí všech toto užití umožňujících tělesných otvorů a rozhodli se, že žadatelům poskytnou požadované informace v anonymisované, rozuměj bezcenné, podobě – tedy pouze v případě, že si žadatelé anonymisaci nejprve zaplatí.

Tahle bitva je, bojím se, skutečně pro tuto chvíli prohraná, platy z našich daní placených státních zaměstnanců jsou prostě tabu.

6 komentářů:

 1. Jako prostý vidlák bych řekl, že se MV chová jako podomní obchodník, aka šmejd, vyžadující zaplatit nevyžádanou službu. :-)

  zrx

  OdpovědětVymazat
 2. Chtěl jsem ráno panu Pecinovi poslat vítězoslavně odpověď, že za 7 stovek je ta informace k mání, až jsem si všiml té drobné větičky "Do této doby je taktéž nutno započítat čas na identifikaci a anonymizaci
  osobních údajů v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb."
  Takže mám v datovce úplně tu samou zkopírovanou zprávu. Ale aspoň za ten hřejivý občansky aktivní pocit při psaní žádosti to stálo a doufám, že autorovi tohoto blogu poskytla D-fens akce aspoň morální podporu.

  OdpovědětVymazat
 3. Píšou, že už ty informace vyhledali. Takže pak zřejmě už není důvod proč za to platit - ani jeden žadatel. A anonymizaci přeci už vůbec nemůžou chtít platit. Nebo se pletu?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dle judikatury NSS je takový postup možný, myslím že to řešil i p. Pecina v rámci nějaké zde probírané kauzy. Pro povinný subjekt by to mohl být problém z hlediska nakládání s veřejnými rozpočty, pokud by ve velkém dopředu vyhledával informace, které jinak nepotřebuje, a nikdo by mu za ně neplatil.

   Vymazat
 4. https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/pavel-rychetsky-zakon-o-svobodnem-pristupu-k-informacim-oziveni_1803011100_hm

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>