DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

čtvrtek 22. února 2018

Marián Magát zproštěn další obžaloby

Slovensko. Země, kde s extremismem bojují tak úspěšně, že mají dvě takové strany v parlamentu, se pyšní raritou, trestním kodexem, v němž je jako trestný čin postihována nejen podpora a propagace extremistického hnutí jako v České republice, ale i výroba, rozšiřování a dokonce pouhé přechovávání extremistických materiálů, přičemž podle § 130 odst. 7 jejich trestního zákona je extremistickým materiálem prakticky vše, co znalec nebo orgán činný v trestním řízení za takový označí: trestné je příkladmo mít doma Mein Kampf nebo program NSDAP, říci Meine Ehre heißt Treue nesmíte ani ve sprše a nakreslit svastiku si na Slovensku zákona dbalý občan netroufne ani prstem do písku na pláži v Krpeľanoch. Nevlídná, nesvobodná země…

Občas se arci i tam udá zázrak a soudy odmítnou nesmyslné ustanovení zákona aplikovat. Stalo se to v případě Mariána Magáta, jenž byl v I. stupni, zatím nepravomocně, Okresným súdom Čadca zproštěn obžaloby podle protiextremistického paragrafu. Pomohl mu i náš brněnský rozsudek v kause Hitlerových projevů, z něhož soud in extenso citoval.

5 komentářů:

 1. Vystrašil jste mne tak, že jsem se bál kliknout i na ten odkaz na TZ.

  OdpovědětVymazat
 2. Norové mají pro vás hezké označení - Quisling.

  Yossi

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je označení pro kolaboranty s okupační mocností, nikoliv pro aktivisty, kteří se domáhají svobody slova pro všechny.

   Vymazat
 3. V ČR se taky snažíme.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Snemovna-neodmitla-zavedeni-trestu-za-podporu-nenavistne-ideologi-rozsireni-trestniho-zakoniku-dnes-prosadilo-SPD-526320

  Je trochu bizarní, že novelu prosazuje zrovna ten, proti kterému bude zcela jistě použita, jakmile bude ta možnost.
  Kdybych byl karikaturista, nakreslím Pitomia, jak si pod sebou řeže větev.

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>