DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

středa 6. prosince 2017

Poděbrady

Veřejná služba je řehole. Jedno jediné drobné, třebas nevědomé uklouznutí, a jste dalších 10, ne-li 15, let trestně stíháni. Proto je na místě obezřetnost, a je-li na výběr řešení opatrné a ještě opatrnější, volíme vždy druhé z nich.

To vědí v Poděbradech, kde z důvodu opatrnosti anonymisovali pro účely informování podle InfZ úřední dokument tak, že utajili všechny členy kontrolního výboru města, a na další straně dokonce samotného starostu. Vždyť co kdyby se někdo dozvěděl, co nemá, že?

Anebo že by, navedení ústavním soudcem Janem Musilem, provedli test proporcionality mezi zájmem veřejnosti na informacích a legitimním právem starosty na ochranu soukromí? Některé judikáty pronikají do rozhodovací praxe správních úřadů bleskurychle: jak říkával Jan Werich, to je blbý, to se ujme!

3 komentáře:

 1. Poděbrady, to je vůbec takový divný město. Já tam přestavuju domek a tu srandu se sousedama a stavebnim úřadem bych Vám přál vidět. Došlo to až k policajtům a ten, co to sepisoval, pravil, že by tam nežil ani za prase.
  Ale projevuje se to i jinak. Kupříkladu, souběžžně s kolonádou vede silnice, na kterou se zatáčí přes otýpku retardérů a vysazoval jsem tam montéry. Takže jsem najel, 15 na tachometru v očích smrt a zastavuju u kraje liduprázdný komunikace, načež nějaké dvě paní na kolech, vzdálené v tom okamžiku přes 100 metrů ke mně dojely a jaly se na mne ječet, že jsem při zastavování nedal blinkr (nemohly ho vidět, jely z druhý strany). A to nebyl jedinej případ. Prostě, každej tam má takovej upřímnej zájem o to, co dělají sousedi, nebo vůbec všichni kolem a svůj názor si nenechá pro sebe. Kdybych dokázal ty dopisy anonymizovat (ztratily by smysl), fakt by stály za zveřejnění. 3 roky zdržení stavby, než jsem se nasral a uřízl jsem sousedům plynovou přípojku, která šla po mém pozemku a byla v takovém stavu, že revizák v hrůze utekl. Sousedi nechtěli novou, oni chtělu tu v havárii, protože proto. Další soused mi podepsal stavební projekt a když se dozvěděl, jak budu šetřit energie (tepelné čerpadlo, plyn, kolektory, fotovoltaika), nařkl mne, že jsem jeho podpis padělal (podepisoval to na stavebním úřadě).
  A takhle my tam žijem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Budete ty energie šetřit za svoje nebo za naše?

   Vymazat
  2. Za svoje. Já celej život dělal TZB a lidi co tohle dodávají, mne znají. Takže například tep. čerpadlo, který v tomhle výkonu stojí 200 kolíků, mne bude stát dělený (kondenzace-odpar) kolem stodvaceti.

   Vymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>