DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

neděle 26. listopadu 2017

Pravidla hlasování

Nebude řeč o pravidlech hlasování ve volbách do poslanecké sněmovny, ta jsou v pořádku a jak jsme mohli před týdnem zaznamenat, k výraznějším chybám při sčítání hlasů tam dochází zcela výjimečně, nejvýš jednou za volební období. Chci psát o kause Ortel, která mi skutečně pohnula žlučí, jednak proto, že jsem pamětníkem komunistických manipulací s hlasy do obdobné soutěže, jednak z důvodu, že u mne ještě zcela nevymizel smysl pro spravedlnost a fair play.

Jak vyplývá z dostupných informací, Ortel, skupina i zpěvák, měli být z letošního ročníku soutěže Český slavík Mattoni vyřazeni z důvodu protiprávnosti své produkce, avšak znalecký posudek, který byl k tomu účelu zpracován, takový závěr neumožnil. Proto se organisátor rozhodl pro bezprecedntní krok a místo skutečně obdrženého počtu hlasů oběma Ortelům započítal hlasy z loňského ročníku, přičemž počet hlasů získaných letos nezveřejnil; kapela proto v soutěži skončila druhá a zpěvák třetí. Důvod, proč se tak stalo, který je popsán v tomto dokumentu, svou pitomostí vyráží dech.

Ač jsem v 70. letech popmusic neholdoval o nic víc než dnes, matně se pamatuji, jak byli ze soutěže Zlatý slavík několik let po sobě vyřazování protirežimní zpěváci Karel Kryl a Marta Kubišová, a o něco jasněji si vzpomínám, jak v letech osmdesátých nesměli uspět Waldemar Matuška a Pražský výběr, ale že se to samé zopakuje v lehce sametovějším provedení, jsem se věru nenadál.

Nemyslím, že by se Tomáš Ortel se svou kapelou domáhali reparace zásahu do osobnostního práva, resp. dobrého jména u soudu, za to jim akce, jejíhož slavnostního vyhlášení se odmítli zúčastnit, patrně nestojí; organisátoři se v očích většiny diváků, včítaje ty, kteří mají o Ortelově hudbě podobně nízké mínění jako my, diskreditovali způsobem, jaký tu nemá obdoby; my pro ně a zejména po ty, kteří jejich počínání mediálně pokryli, máme následující vzkaz: Až budete, moji drazí mediální prostituti a prostitutky, zase hořekovat, že u voleb uspěl Okamura, vzpomeňte si na Českého slavíka a na to, jak jste se ve svorném šiku stáli proti Ortelovi. Účet obdržíte v příštích volbách – tedy pokud se nepodaří zmanipulovat je stejným způsobem, jakým bylo zmanipulováno hlasování v oné zprofanované hudební soutěži.

Aktualisováno.
Lezlo to z pořadatelů věru jak z chlupaté deky, ale pod nátlakem přiznali, že Ortel jako skupina v anketě zvítězil a Tomáš Ortel byl v kategorii zpěváků druhý. Výsledky soutěže se ale samozřejmě měnit nebudou!

14 komentářů:

 1. Ale volby se přece falsuji jiz leta :( vždyť Havlisty jiz lide leta nevoli ale oni přesto vládnou v " liberální demokracii"... To saně se děje i jinde Rajousko, Nenevko, Francie ...

  OdpovědětVymazat
 2. Mohlo to byt take tak, ze Ortel dostal ve skutecnosti hlasu malo a komitet Zlateho slavika, infiltrovan neonazisty si proste jen nasel duvod jak jim dat hodne hlasu z lonska a ponechat je na vysluni. V dnesni dobe zostrujici se a bojujici demokracie je treba hledat zivly predevsim ve vlastnich radach.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ha ha ... Radeji to sem nepište, jeste si to přečte nejaky neziskovkar a zacne to vazne tvrdit ...:)

   Vymazat
 3. V tom výčtu ještě chybí onen slavný skandál s vyřazeným Řezníkem a hlavně letošní stejně pitomé vyřazení loni pátého Joakima Brodéna (z kapely SABATONU). Jediného zpěváka z celé té nabídky, kterého zná svět, vykopli prý kvůli tomu, že nepůsobí na "české scéně". Přestože pro něj už začali fanoušci posílat hlasy.... http://www.spark-rockmagazine.cz/joakim-broden-vyloucen-z-ceskeho-slavika

  OdpovědětVymazat
 4. Zdá se, že se to sluníčkové (multi)kulturní frontě nějak vymklo z rukou:

  https://kultura.zpravy.idnes.cz/cesky-slavik-ortel-0ag-/hudba.aspx?c=A171126_155503_hudba_spm
  https://kultura.zpravy.idnes.cz/cesky-slavik-2017-ortel-komentar-dze-/hudba.aspx?c=A171126_172054_hudba_vha
  http://kabat.cz/oficialni-prohlaseni-managementu-a-skupiny-kabat/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ani ne, jen si Kabáti nechtějí připadat před svými fanoušky jako úplní crétini, tak budou ještě chvíli brblat.

   Vymazat
  2. Mě zajímá reakce Marty Kubišové. Ta převzala cenu, když jiným se dělo plus mínus to samé, co kdysi jí se Zlatým slavíkem. Čekám na reakci Marty Kubišové.

   Miloslav Ponkrác

   Vymazat
  3. To se ještě načekáte. Quod licet Iovi...

   Vymazat
 5. Zlatý český slavík se přestěhoval do Sokolova.

  OdpovědětVymazat
 6. Pořádající agentura Musica Bohemica, s.r.o. (IČ 25136330), má z ostudy Kabát.
  https://kultura.zpravy.idnes.cz/cesky-slavik-kapela-kabat-vraci-slavika-ortel-fae-/hudba.aspx?c=A171128_182006_hudba_mpl

  OdpovědětVymazat
 7. Trapné bylo již vyřazení Řezníka, jehož texty by btw. na death-metalové či grind-coreové scéně nevzbudily žádné vzrušení a který je navíc spíš recesista.
  Pokud vadí Ortel (a sám důvod vidím), měli tedy zareagovat hned napoprvé, a říci jasně proč. Pokud reagují až napodruhé, a nikoliv z přesvědčení, ale zřejmě jen z předpodělanosti, tak je to zoufalé. Žádné ano ano, ne ne, ale ex post uhýbání a ohýbání se, bez konzistence a vlastního názoru či jasné a předvídatelné profilace.

  OdpovědětVymazat
 8. Je to matematika pro 1 až 2 třídu ZŠ. Těšínský z agentury sdělil, že počet hlasů Ortelu byl ponížen na loňský dosažený výsledek z důvodu údajného porušení pravidel. No a přesto byl druhý. Odporuje logice, aby počet jeho dosažených hlasů byl jiný než vítězný - protože by tahle taškařice jaksi postrádala smyslu. Takže Ortel vlastně vyhrál...

  OdpovědětVymazat
 9. Řezník: Řeknu vám, co bude se Slavíkem a Gottem!
  https://www.playtvak.cz/reznik-reknu-vam-co-bude-se-slavikem-a-gottem-f3c-/telebrity.aspx?c=A171130_092845_telebrity_kool

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>