DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

pátek 21. července 2017

Metamorfosa aneb Provokovat a mlátit

Před proměnou…
Přední místo mezi městskými legendami, urban legends, má ta o existenci policistů v civilu, kteří se účastní demonstrací extremistů a snaží se na nich vyvolat násilné konflikty. Nic takového není pravda, nevěřte tomu, policisté v civilním oblečení bývají sice demonstracím přítomni, ale rozhodně si protiprávně nepočínají ani se nikoho nepokoušejí vyprovokovat – nikdy!

Moji vnímaví čtenáři jistě vycítili jemně ironický nádech předchozího odstavce a jsou snad připraveni pohlédnout drsné realitě tváří v tvář. Touto realitou je zjištění, že není extremistické demonstrace, aby na ní policejní provokateři v akci nezaposovali fotografům, pro jejichž objektivy jsou sceny násilí vítanou pastvou, a poté, co se s účastníky do sytosti poperou, neoděli své rámě páskou POLICIE a touto vyzbrojeni své protivníky, často arci především ty, kteří se je oprávněně snažili pacifikovat, zadrží a předvedou. 

…a po ní
Okamžik metamorfosy je stejně vzácný, jako když se mění larva v krásně vybarveného motýla, a zachytit ho fotograficky nebo na videu se podaří jen zřídka: policie totiž důsledně tají, že si na demonstracích její příslušníci takto protiprávně počínají, a snaží se veřejnost udržet v klamu, že i tam toliko pomáhají a chrání.

Měli jsme takovou výjimečnou příležitost o výsledek našeho entomologického bádání předkládáme svým čtenářům. Metamorfosu podstoupil mimořádně pěkný exemplář, nádherně zbarevný sameček policisty, a dozvěděli jsme se o ní v souvislosti s (křivým) obviněním Štepána Reicha, jenž měl na prvomájové demonstraci DSSS napadnout jiného policistu v civilu.

A propos, Reichův případ je zajímavý sám o sobě, a neuškodí vystavit k němu několik dokumentů: trestní příkaz, návrh důkazů, video 1, video 2, fotografie. Soud zde bude postaven před obtížné rozhodnutí, zda věřit spíš tomu, co tvrdí policista, nebo něčemu jinému, co ukazuje video; jak známe české soudce, po určitém váhání se soud přikloní na správnou, policejní stranu. 

(Všechny fotografie i videa jsou vystaveny bez souhlasu a vědomí autorů, na základě úřední licence – jde o důkazní návrhy předložené soudu.)

20 komentářů:

 1. To budou asi ti kluci z Útvaru pro organizování odhalovaného zločinu.

  OdpovědětVymazat
 2. Na Facebooku je účet na jméno Jan Vival, který je plný různých protiimigrantských videí. Náhoda, nebo je to fízl snažící se získat si důvěru pro špehování na FB?

  Není možné proti němu podat trestní oznámení pro zneužití pravomocí? Kutat do toho, zjistit, na čí rozkaz jednal, k jaké patří jednotce?

  OdpovědětVymazat
 3. Čo je blabol na tom, že odhaľuje ako sa správa ten policajt? Pán je tiež fizel, alebo čo?

  F.G.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Toho si, prosím, nevšímejte, to byl jen Yossi, místní troll.

   Vymazat
 4. Který je na videu1 ten obžalovaný? V brýlích jsou tam dva - jeden vyholený a druhý nikoli. Který z nich to má být?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ten se světlejšími vlasy, na začátku se zelenými slunečními brýlemi, pak bez nich. Je to ten, kterého na druhé fotce drží provokatér.

   Vymazat
 5. OT: Pane Pecino, pomůžete mi, prosím, se zorientovat? Viz zde a zde.

  Jistě, (neo)marxistický shunt typu Rychetský, Šabatová, Jourová… mluví za vše. Ale co ten Baxa?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Česká justice se přirozeně bojí, že by někdo mohl debolševisovat i ji. Schválně se podívejte, kolik z těch petentů má komunistickou minulost.

   Vymazat
  2. Baxa rovněž bývalý člen KSČ, stejně jako Šámal. Navíc nejde jen o ně, ale rovněž o jejich manželky, synáčky a dcerušky, jiné příbuzné, které se již zaopatřily na velmi dobře placených místech na soudech, státním zastupitelství atd. Bureš z Vrchního soudu v Praze též ex-člen KSČ, atd.

   Vymazat
  3. Baxa to dotáhl jen na kandidáta, ve vstupu mu zabránil Listopad. Ale kdo ví, třeba to ještě stihne napravit, nazraje-li čas.

   Vymazat
  4. Je to čím dál větší sranda: http://hlidacipes.org/trojice-predsedu-nejvyssich-soudu-pred-karny-senat-soudce-kydalka-tvrdi-ze-se-michaji-politiky/

   Vymazat
 6. Při prohlížení fotografií a čtení návrhu obžalovaného jistě přijde vhod jako kulisa něco tématické hudby: https://www.youtube.com/watch?v=D3DcNQEXGrU

  OdpovědětVymazat
 7. Jasný provokatér. Brettschneider hadra !

  OdpovědětVymazat
 8. Jak mohou tito provocateuři působit z hlediska práva? Podle jakého ustanovení? A nepomohola by žádost o informace proti policii? Nejsem si ovšem jist jak formulována.

  FB

  OdpovědětVymazat
 9. Možná tento proces bude vyvrcholením té maratonské tragédie co Dělnická Strana předvádí. Přitom se snaží být tak hrdá, disciplinovaná, ale pro občany dělníky tak celkově nezajímavá. Je mi jich volebně až líto, režim jí smrtelně ranil, procesem z pozice moci a strachu z možného úspěchu. Děti úředníků, co jsou vychovaní k sání prostředků Liberální sluníčka, je ze srandy blokují na kolech. A tajní policisté, klackovité děti, placení rváči na zákonem si tam, organizují své tréningové provokace. Přitom rozmanitost politických stran je záruka funkční demokracie. Je nespravedlivé, když je slušný pořadatel Štěpán Reich popotahován po soudech. Agenti nasazení do demonstrace nepatří. Jejich aktivní ovlivňování průběhu je neakceptovatelné. Je tu jiná politická strana, kde je každý pod drobnohledem a každý druhý byl z vedení byl za něco souzen? S cílem znepříjemnit mu našim soudnictvím život a odradit ostatní. Já osobně bych jel raději k vodě a pozoroval oblohu, než jet a myslet na výslech, nebo ježdění po soudech.

  OdpovědětVymazat
 10. Jak mohou tito provocateuři působit z hlediska práva? Podle jakého ustanovení? A nepomohola by žádost o informace proti policii? Nejsem si ovšem jist jak formulována.

  Dost pochybuji, že byste se něco podstatného dozvěděl. Písemný rozkaz k provokování vám jistě nedají.

  K disposici je zásahová žaloba, proti zásahu do práva nebýt ze strany státních orgánů provokován, ale asi sám cítíte, že to není právně právě přímočaré. Druhou možností je ústavní stížnost, a případně před ní ještě stížnost na policii, případně trestní oznámení na GIBS (to, pokud vím, zkusili, výsledek si umím představit: stížnost, trestní oznámení).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Stížnosti na GIBS jsou k ničemu. Ačkoliv mají odhalovat porušení zákona členy bezpečnostních sborů, takovéto kauzy jako přes kopírák přehrávají na ředitelství PČR k vyřízení. Jak to vyřízení pak vypadá, je jasné. Nikdo nic neporušil, vše bylo v pořádku, popř. videozáznamy se již smazaly ...

   Vymazat
 11. Státní zástupkyně vedla řízení pro činy, které nejsou trestné. Hájila se tlakem médií
  http://www.ceska-justice.cz/2017/07/statni-zastupkyne-vedla-rizeni-ciny-ktere-nejsou-trestne-hajila-se-tlakem-medii/

  OdpovědětVymazat
 12. Na nepovolené technoparty je 5 000 lidí. Policie je zatím rozhánět nebude
  http://zpravy.idnes.cz/technoparty-nymbursko-076-/krimi.aspx?c=A170729_101334_krimi_mav

  OdpovědětVymazat
 13. http://infosoud.justice.cz/InfoSoud/public/searchJednani.do?type=spzn&typSoudu=os&krajOrg=VSECHNY_KRAJE&org=OSJIMBM&cisloSenatu=91&druhVec=T&bcVec=72&rocnik=2017&agendaNc=CIVIL&sin=&datum=&spamQuestion=23

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>