DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

středa 22. března 2017

Godunov II

Zda trpělivost přináší růže, není experimentálně ověřeno, avšak proč to nezkusit: místo, abychom se připravili o instanci a žalovali v kause on-line přístupu k soudním jednáním ministerstvo spravedlnosti, posíláme ministru spravedlnosti další žádost o ochranu (aka poníženou supliku), ve kteréžto jej v souladu s názorem rozšířeného senátu Nejvyššího správního soudu žádáme, aby si přikázal o našem rozkladu rozhodnout, případně si pro urychlení věc odebral a rozhodl o ní místo sebe sám, poznamenávajíce, že tak špatný a indolentní ministr spravedlnosti jako Robert Pelikán na tomto křesle v polistopadové historii dosud neseděl; inu, Babišovi lidé, kteří makají – jen neřekli, že pouze na vlastní karieře a popularitě, nikoli na tom, co je jejich zákonnou povinností.

17 komentářů:

 1. Trošku bych to naturalizoval: Je to dobytek už od prvního pohledu, o tom není sporu. A co jeho nevlastní bratr? Stále si na něj nejsem schopen udělat názor. Pomůže mi někdo?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ten co se dal k Islámu?
   Ten na mě udělal v nějakém rozhovoru docela dobrý dojem. Ne snad že bych podporoval islamizaci, ale měl to celkem srovnané. Pelikán-ministr na mě působí jako hajzl. Pelikán-bývalý voják-muslim jako někdo, s kým bych šel na pivo.
   Ale samozřejmě ho neznám, viděl jsem s ním jen dvě krátká videa.

   Vymazat
  2. No já mám, Gogo, podobný pohled, ale jsou to jenom dojmy, tak jsem rád, že jsem si je potvrdil. Kvůli ministrovi jsem velice opatrný. Vlastně co já vím, asi spolu nevyrůstali v jedné rodině, tak jeden může být klidně slušný kluk a druhý hajzl.

   Vymazat
  3. Nezapominejte Gogo, ze Vami nenavideni ministr Pelikan velmi pravdepodobne dotahne do konce reformu Exekutoru/Loupezniku, coz vyzaduje nemalou odvahu-tedy bych ho zase tak moc nehanil.
   Neocon

   Vymazat
  4. https://www.reflex.cz/clanek/rozhovory/78271/petr-pelikan-cesti-muslimove-jsou-radikalni-ziji-ve-vlastni-subkulture.html

   Vymazat
  5. Díky, zajímavé, sám (bez odkazu) do té žumpy nelezu.

   Vymazat
  6. No opravdu zajímavé je tohle video, kde Petr Pelikán naprosto přesně predikuje, jak to dopadne s panem Jaškem.

   Vymazat
 2. Někdy to právo opravdu působí jako Kocourkov...

  Chápu, že jste nemohl odolat, taky bych se neudržel :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Za chvíli budou žádat o policejní ochranu i řadoví policisté...
  http://zpravy.idnes.cz/policejni-prezident-ochranka-djx-/domaci.aspx?c=A170322_140415_domaci_hro

  OdpovědětVymazat
 4. Krasne podani, to je proste nadhera!

  OdpovědětVymazat
 5. Rovnou bych to v kopii posílal emailem čtveřici myslitelů z rozšířeného senátu NSS, která tuto genialitu prosadila.

  OdpovědětVymazat
 6. Cožpak ministr takovéhle šprýmy čte? Podle mě jsou odpovědi na podobná podání něčím, co ministr (obecně, ne jen Pelikán) podepisuje na chodbě svého úřadu oblékajíc si sako při poklusu z jednoho jednání na druhé. Výsledkem Vaší snahy je tak jen pobavení internetových přikyvovačů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nikdo po něm nevyžaduje, aby něco četl, ale aby zorganisoval ministerstvo tak, že budou respektovány zákonné lhůty.

   Vymazat
  2. Který ministr vnitra toto dokázal?

   Vymazat
 7. ad anonymní 23. března 2017 19:25

  V minulosti jsem rovněž opakovaně uplatnil tento obecný prostředek právní ochrany před „nečinností“, např. odboru všeobecné správy Ministerstva vnitra České republiky, přičemž daná žádost byla primárně adresována ministru vnitra Bc. Milanu Chovancovi (viz dále). Následně mi bylo intimováno – ovšem nikoliv Bc. Milanem Chovancem, ale ředitelem výše citovaného „odboru“ tohoto ministrestva – že „Kanceláří ministra vnitra byla zdejšímu odboru postoupena Vaše písemnost ze dne 17.1. 2017 […] K Vaší písemnosti se sděluje, že tato je bezpředmětná, neboť Vám bylo na Vaše podání ze dne 14.11. 2016 odpovězeno přípisem ze dne 12.1. 2017 (doručení vykázáno dne 23.1. 2017). V tomto směru zdejší odbor odkazuje na jeho obsah“, a proto vycházím z předpokladu o tom, že obdobné „šprýmy“ nejenom dříve jmenovaný vůbec nevyřizuje (viz sdělení Ministerstva vnitra České republiky, odbor všeobecné správy ze dne 30.1. 2017, č. j. XXXXX).

  „[2] Vzhledem k tomu, že Ministerstvo vnitra při vyřizování výše citované stížnosti doposud zůstává de facto nečinné, pak žadateli nyní nezbývá než požádat ministra vnitra Bc. Milana Chovance – coby nadřízený správní orgán identifikovaný přitom z dikce ustanovení § 178 odst. 2 správního řádu, ve spojení s ustanovením § 12 et seq. zákona č. 2/1969 Sb., o zřízení ministerstev a jiných ústředních orgánů státní správy České republiky, ve znění pozdějších předpisů – o ochranu před nečinností zainteresovaného subjektu, neboli Ministerstva vnitra a to podle ustanovení § 80 odst. 1 správního řádu (srov. pars pro toto rozsudek Nejvyššího správního soudu ze dne 31.12. 2009, č. j. Komp 6/2009 – 35).“

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak rekvalifikace je v rukou schopného úředníka věru mocnou zbraní. Možná můj rozklad rekvalifikovali na děkovný dopis :-)

   Vymazat
 8. Bohužel vzájemná korespondence s orgány veřejné správy obecně, mi někdy připomíná onen pomyslný "boj s větrnými mlýny".

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>