DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

sobota 7. ledna 2017

Okkupert

Nejen právníkům lze doporučit ke sledování desetidílný z norsko-francouzské koprodukce pocházející seriál Okkupert, který koupila Česká televise a počínaje dnešním večerem jej bude pod názvem Okupace na programu ČT2 vysílat.

Předesílám, že nemám příliš v oblibě tzv. severskou kinematografickou školu, domnívaje se, že jde o krátkodobý výstřelek, který nám jednou bude připadat stejně bizarní jako střídající se barvy na večírku lepší pařížské společnosti v Godardově filmu Pierrot le fou. Nicméně byl jsem překvapen, že seriál, ač nese všechny znaky černého severského stylu, není vůbec špatný, a to o to víc, že jde o televisní zpracování námětu Jo Nesbøa, jehož knihy rovněž právě nemiluji.

Česká televise tento drahý seriál samozřejmě nemohla koupit jen tak, musela zdůvodnit, že se jedná o příspěvek k žádoucímu politickému školení obyvatelstva, neboť jeho thematem je ruská agrese a postupná demontáž demokracie v Norsku a – pozor, ultimativní argument! – u Norů si na něj stěžoval ruský velvyslanec.

V detailním popisu mechanismu rozkladu tradiční demokracie je největší přednost seriálu: nechci čtenáře připravit o zážitek z jeho sledování, proto jen stručně uvedu, že Norsko pod slabošským levicovým (zeleným) ministerským předsedou není schopno čelit společnému diktátu Ruska a Evropské unie a jeho demokratické instituce jedna po druhé selhávají, přičemž záminkou pro další a další ingerence Ruska do norských záležitostí jsou často samotnými Rusy organisované nebo iniciované provokační akce.

Norové se tímto způsobem primárně pokoušejí vypořádat s problémem quislingovské politiky kolaborace s nacistickým Německem, avšak zároveň je v seriálu velmi plasticky ilustrováno, o co účinnější je při dosahování politických cílů nekontrolovaná moc podporovaná diktaturou než demokratické mechanismy, vyžadující pro téměř všechny zásahy do osobní svobody občanů soudní povolení.

Okupace země pokračuje a prohlubuje se plíživě, v kulisách liberálně demokratického státu, a jejím hlavním hybatelem je strach z nedozírných následků, jimž by Norsko čelilo, kdyby se Rusům postavilo na odpor. Což arci my Češi dobře známe z let 1938 a 1968.

Ačkoli sujet tohoto politického thrilleru je poněkud chatrný a uvěřitelnost děje takříkajíc kulhá na všechny zápletky (málo platné, Frederick Forsyth je Frederick Forsyth…), hlavní poselství, tedy že slabošská levicová vláda zemi před agresorem neuhájí, je podáno s překvapivou přesvědčivostí a bude mít jistě odezvu i v České republice, i když se domníváme, že účel politické indoktrinace tak, jak si to v České televisi představují – a proč seriál do vysílání zařadili – splněn nebude. Není totiž vyloučeno, že mnozí v premieru Jesperu Bergovi spatří dokonalou kopii našeho vlastního ministerského předsedy Bohuslava Sobotky.

90 komentářů:

 1. Od letošního roku jsem zrušil poplatky ČT. Přece nebudu platit propagandu a lži. Udělejte to všichni kdo nejste spojokojeni z vysílačkou Usa Čt.

  Česká Televize lže jako když Mf Dnes tiskne

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kristeboze, piste k tematu, svoje frustrace si vybijejte treba na Aeronetu...

   Vymazat
 2. Myslím, že filmovému premiérovi při srovnání se Sobotkou velice křivdíte! Jesper Berger výhrůžkám a nátlaku nekompromisně vzdoroval, cukl, až když došlo na fyzické násilí. Kdežto Sobotka pomocí svého nadmíru vyvinutého šestého smyslu jakoukoli nelibost vycítí a přizpůsobí se jí už předem :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Filmovy premier se nakonec vyvrbi v trosku jinem svetle, toho by Sobo nebyl vubec schopen.

   Jinak velmi zajimave jsou filmy o elektrarne ve Vemorku (Telemark). https://en.wikipedia.org/wiki/Norwegian_heavy_water_sabotage

   MH

   Vymazat
 3. Jsem zvědav na roli EU v seriálu. Po prvních dvou dílech vidím EU jako zlejšího vedle Ruska.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To souhlasí, francouzský eurokomisař je jednou z nejsilnějších postav v serialu :-)

   Vymazat
 4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 5. Po dvou dílech mě zaujala absence odporu mezi Nory, která mi nesedí s tím činem jednotlivce v druhém díle... může to být i Rusy řízená provokace, nemusí... ale možná mi unikla nějaká demonstrace. Pokud to bylo pravé, tak se ve mně dost mísí obdiv s odsouzením. ;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vláda i oposice Norům tvrdila, že jde o dočasné opatření, a odpor by byl marný; stejně jako v Československu v r. 1968.

   Vymazat
  2. A 1938 a 2018 :-)

   Vymazat
  3. Co se stalo Gogo v roce 2018? V CR opakuji Navstevniky Gogo? (mate-li nekde link na eshop, ve kterem kupujete ten kvalitni material, dejte mi ho prosim sem , dekuji)
   Neocon

   Vymazat
  4. Jistě jste si všiml, že mívám téměř vždy pravdu. A věřte, že tak je to i s rokem 2018.
   a co se týká konkrétností... my nesmíme ani naznačovat!

   Vymazat
  5. Pravdu Gogo?
   Myslite treba, ze "ISIS vynalezlo, stvorilo a podpopruje USA"? Nebo ze "Putin je jediny bojovnik proti ISIS?" ( skoda, ze jeho letadla a SF neoperuji v oblastech, kde se ISIS skutecne nachazi).
   Nebo mate namysli tu pravdu, ze "EU chce dovest do Evropy 50 milionu uprchliku"?
   Ci ze uprchliku je v "Nemecku uz kolem 2 milionu a dalsi prichazeji"? (skutecne cislo 900 tisic, minus 60 tisic, co se radeji vratilo domu).
   Nebo ze "uprchlici pachaji nasobne vetsi tr.cinnost, nez domrodi Nemci"?

   Kterou pravdu Gogo jste mel vazne namysli? A mate pro me ten odkaz na to, co hulite, nebo to je take tajne?
   Neocon

   Vymazat
  6. Přesně tak, jen ta první dvě tvrzení jste trochu překroutil.

   Já jsem tak trochu doufal, že jste se už poučil a dál netvrdíte ty hlouposti např. o neexistenci no-go zones nebo kriminalitě afrických hostů v Německu, Švédsku, Rakousku a Francii - podle vás nižší než u kriminalitě domorodců.
   Jak ale vidím, jste zatvrzelý :-)

   koukněte např. na tuto podlou putinovskou propagandu:
   https://video.aktualne.cz/dvtv/svedsko-prestava-zvladat-migraci-narusta-kriminalita-i-strac/r~0ab6755ad5de11e681020025900fea04/

   Vymazat
  7. Gogo, ale no tak... Ja jsem tady nekdy nekde tvrdil, ze "neexistuji v zapadnich zemich no-go zony"?

   Kdyby jste pozorne cetl, nebo si alespon trosicku text pamatoval, tak by jste se dozvedel, ze jsem Vam tu opakovane napsal, "No-Go zony byly v zapadni evrope davno predtim, nez jste si Vy koupil svoji prvni barevnou televizi".

   Ostatni, jako pocet uprchliku, kriminalita uprchliku, plan EU na 50 mil uprchliku atd.atd. -to tu uz probehlo mnohokrat a vzdy jste byl vedle...a kdyz Vam teklo do bot, tak jste cisla prohlasil za zfalsovana, zmanipulovana.
   Neocon

   Vymazat
  8. Neocone a nyní fakta: „Between January and December 2015, 1,091,894 arrivals of asylum seekers were registered in Germany's "EASY" system for the first distribution of asylum seekers among Germany's federal states; however, asylum applications in 2015 were only 476,649, because many asylum seekers had not formally applied for asylum yet or did not stop in Germany and moved on to other EU states.“

   Vymazat
  9. Ano, GP, jen jste pozapomel dodat, ze z cisla 1.1 mil. bylo 220 tisic registrovano v tom chaosu 2x, tedy skutecne cislo bylo mnou avizovanych necelych 900 tis. ks, nikoliv Gogem tvrzenych 2 miliony ks, coz je rozdil znacny.

   Tedy, k stavajici muslimske populaci/komunite v Nemecku, ktera pred "uprchlickou krizi" citala sama o sobe 7-8 milionu ks, pribylo ks 870 tis, minus 60 tis., kteri sami ( rozumim ze s cash od govt. a na naklady Nemeckeho govt.) odjeli zpet do svych puvodnich vlastni. Se zimou, ktera ted panuje v Evrope, se bude cislo dobrovolne odejitych Cmoudu zvysovat...

   Stale nevidim tu apokalypsu, 2 mil.stavajicich uprchliku v Germ. a tech 50 milionu severo-africkych uprchliku, kteri chteji Evropany kolonialisovat, jak tu opakovane tvrdi pan Gogo.
   Neocon

   Vymazat
  10. Jsou to zčásti jen dohady. Část z nich se registrovala víckrát, část vůbec. Podle toho, jakou měli strategii a cíle.
   Odhaduje se, že během roku 2015 přišlo do Německa přes milion migrantů, převážně mladých mužů. Další rok, díky iniciativě zemí, že kterých si Merkel udělala migrační trasu, a zemí jako ČR nebo Maďarsko, se podařilo na hranicích Makedonie to migrantů ucpat, takže celkový proud zeslábl. Kromě toho Německo narazilo na problémy se zeměmi, považovanými za faktický protektorát, které formálně odmítly díktát kolonizace.
   Německo začalo žvanit o kontingentech (to byly na ZDF moc pěkné debaty!) atd.. a nakonec velká část migrantů zůstala v Rakousku. Pro ně to kromě horšího zázemí není zase tak velký rozdíl.
   Já proto odhaduji, že v Německu se vyskytuje z té vlny cca 1,5-2 miliony migrantů a nezáleží na tom, zda (nebo kolikrát) jsou registrovaní a kolik mají podle německých papírů let.
   Část z nich se neregistrovala úmyslně a mají pro to pádné důvody, konec konců mešity a provoz organizací platí kromě německé vlády i Saudská Arábie.
   O těch zmíněných 50 milionech se jednalo v EU, jako rámcovém počtu velkolepého projektu EUROMED. Samozřejmě se nerealizoval v původním záměru, ale některé struktury a nástroje k jeho realizaci očividně už funkční byly a zafungovaly. Nesmíme zapomenout ani na filantropa (tak je nazýván ČT, kterou ideologicky řídí) Sorose.

   Někdy kolem roku 2018 se podle mne bude muset řešit zásadní otázka, zda se podvolit, nebo svoje území hájit. Spojí se v té době dohromady několik okolností. Již dnes se ozývají hlasy, které volají jak po obraně a kontrole hranic, tak tvrdící, že nemá cenu se bránit dominanci islámu a africko-blízkovýchodní kultury, že to je nevyhnutelné a musíme si pro svoje vlastní dobro zvyknout a nedělat si to horší (Dienstbier, oba Pelikáni). Zatím se to zdá přehnané a mnohým i absurdní, ale během roku-dvou se to stane otázkou k rozhodnutí, které určí budoucnost Evropy.

   Já se domnívám, že země jako Francie, Německo s Švédsko budou stát poměrně brzy před realitou určité formy občanské války.

   Vymazat
  11. Presne Gogo, co se Vam nehodi do kramu "tak jsou jen dohady"...

   Zadna obcanska valka nenastane, proud zpomalil, ci se zastavil, jiz davno nejsou uprchlici tema ani ve IV. Cenove-coz jako clovek zijici v cesku moc dobre vite.
   V CR jich mate celych 178 ks, slovy stodsemdesatosm kusu Cmoudu a to jeste v detencnim zarizeni.
   To je proste Gogo smesny, to by nevymyslel ani Kafka ( myslim pomer skutecnych uprchliku na uzemi CR a pocet proti-uprchlickych demonstraci, v pomeru 1:2)
   Podle pruzkumu, kdyby byly Volby zitra v Nemecku, tak to Merkelova znovu vymete, jestli o tom nevite.
   Jak dopadnul ABB, prijemce statni podpory, kdyz kandidoval v CR s protiimigracnim programem only-to uz tady bylo take napsano 623x.

   Gogo, cestujte, venujte se rodine, milence, manzelce, kamaradum, businessu, cokoliv a puste tyhle pohadky z hlavy-verim, ze jste jinak super clovek.
   Neocon

   Vymazat
  12. Kdysi dávno, ještě v dobách Sprchy, jsem v debatě o odsunu nastínil hypotetickou situaci, ve které by němečtí Turci dokázali během cca 50 let přečíslit v nějakém regionu Němce a s pomocí Turecka a třeba nějaké další země globálního dosahu vyhlásili napřed samostatnost, a pak by se pokusili ovládnout zbytek země. Ptal jsem se, zda by Němci měli právo je pak (po SAMOZŘEJMĚ vyhrané válce) vyhnat, nebo by museli odstoupit území s většinou Turků a čekat na další kolo.
   Nyní se můžeme ptát, kdy se tak stane, já si myslím, že díky migraci a její podpoře z EU a prakticky kompletnímu vedení Německa , se celý proces může velmi urychlit, protože zatímco já jsem tak trochu násilně fabuloval a nafukoval možné počty Turků a jejich radikalizaci, dnešní migrační vlna přináší odhodlané mladé muže již zradikalizované a přicházející do země, ve které nebude tak složité svým příkladem strhnout ty napůl usedlé. Vítězící strana založená na zjednodušené brutální zmršenině náboženství bude pro mnohé atraktivní jak svými cíli, tak vidinou samotného boje za dobrou věc.
   Připomínám, že tento rok se bude velmi pravděpodobně řešit otázka masivního "sjednocování" rodin migrantů.
   Německo se může poměrně snadno dostat do situace Srbska a pokud bude ve svých zásadách konsistentní, mělo by např. oblast Kolína nad Rýnem během nějakých 10 let odstoupit, jako to žádalo a prosadilo v oblasti Kosova.

   Vymazat
  13. Ale vubec ne-napisu Vam, jak to skutecne bude a za par let si na me vzpomente-i kdyz uz sem nebudu psat, ci nebude existovat tenhle Blog-jelikoz bude right-wing strany ziskavat ve vsech zemi pomalu, ale jiste na sile, tradicni strany budou muset, tak jako to udelali mnohokrat v historii, prevzit jejich/z casti temata.

   Takze uz ted Merkelova tvrdi, ze urychli deportace, vyzene lidi, co lhali ( jako ze Turek, 25 let star, tvrdil, ze je 17ti lety Syran apod), a s postupem casu, jak se uklidnuje a bude uklidnovat situace na BV-uprchliku bude prichazet jako do karet, tak jak tomu bylo, azylova politika pritvrdi, tak jak jiz nyni pritvrzuje a Vy si ve svem Brne bude zit uplne stejne, jako jste si zil doposud.
   Neocon

   Vymazat
  14. OK, věřím, že nějakých 5 let tento blog přežije, tak v roce 2022 to zhodnotíme a kdo prohraje, platí pivo (jestli bude povolené).

   Vymazat
  15. Ještě aby bylo jasno, já netvrdím, že z Německa, Francie a Itálie bude určitě v roce 2022 Chalífát. Říkám ale, že během několika málo let se bude muset otázka islámismu řešit násilím a to buď rázně, nebo nastane vleklá forma jakési občanské války. Rozhodně nečekám, že "si budeme žít jako doposud". Rakousko bylo loni obdobně bezpečnou zemí jako ČR, ale rychle se v žebříčku propadne. Proto říkám, že rok 2018 bude v mnohém přelomový.

   Vymazat
  16. Fair enough.

   Vymazat
  17. Tyhle kecy jsem slysel zde tisickrat, akorat ze misto Cmouda tam byl Mekos. A znovu jako idiot to sem pisu:
   LA County and Orange County maji dle statistik 30% ilegalnich imigrantu-tedy kazdy 3ti je bud z Mexika, nebo jeste vice na jih, bez papiru.
   Los Angeles je nyni nejbezpecnejsi v historii mesta ever. Jinymi slovy-LA jeste nikdy v dejinach nebylo bezpecnejsi.

   Cili, jak Cmoudi udelali z Rakouska, ktere je velmi velmi nevstricne a nepratelske vuci imigrantum, war zone, nebo nebezpecnou zemi plnou poulicni kriminality-tomu Gogo neverite ani Vy sam...
   Neocon

   Vymazat
  18. A posledni vec Gogo-spise by jste si mel delat starosti, vazne starosti s dvojici Trump-Putin, nez s tim, zda-li v nemecku, po kterem Vam je uprime stolice, zije 7.4 mil Cmoudu, ci 8.2 mil.
   Neocon

   Vymazat
  19. Srovnáním blízkovýchodních a afrických imigrantů s Mexičany jen ukazujete, jak málo chápete.
   Jinak v ČR je momentálně asi půl milionu žijících cizinců. Když nepočítám Slováky, tak nejpočetnější budou asi Ukrajinci a Vietnamci. Ne že by neměli svá specifika, ale nikdo kvůli nim moc neplaší a oni v drtivé většině přišli pracovat. Jestli s někým srovnávat Mexičany, tak s těmi Ukrajinci,když ovšem nepočítám tu bezpečnost. Oni Češi tvoří poměrně hodně bezpečnou společnost sami o sobě, takže imigranti nám to mohou těžko zlepšit.

   S Trumpem uvidíme, může nás ještě překvapit a popravdě si netroufám odhadovat, co bude. Snad jen, že bude Putinovi tvrdším partnerem, ale dost možná zase odhadutelnějším a méně fanatickým. Tj hra tvrdá, ale podle nějakých pravidel. Americká vládnoucí garnitura posledních desetiletí byla dost šílená a jsem rád, že Clintonová nevyhrála, i kdy, jak říkám, Trump je taky velká neznámá, ale aspoň je tu šance na změnu, věřme, že pro nás k lepšímu.

   Po Německu mi nemůže být stolice, protože ta země tahá do střední Evropy Afričany a islámisty a ještě drze nutí ostatní státy, aby se podřizovaly jejich šíleným sociálním projektům. Je to nebezpečná země, se kterou máme bohužel společné hranice a u vlády řadu kolaborantů. Kromě toho mají hlavní slovo v EU, takže obrazně řečeno, bitva o Evropu se povede v Berlíně.

   Vymazat
  20. No jo, Gogo, tak to mnohe vysvetluje-mate povrchni znalosti, stejne jako Pefi, pak je tezke se dobrat nejakeho seriozniho vysledku.

   1. V Mexiku je vetsi kriminalita v prepoctu na obyvatele, nez dnes v Iraq a AFG. Nejen, ze jsem tam X krat byl osobne, ale best kamaradka me zeny se tam provdala, jeji zivot vypada, asi jako jste mohl videt ve filmu Man on Fire s D. Washingtonem, vlastne ten film je verna kopie jejiho zivota s tim rozdilem, ze uneseno nebylo jejich dite, ale manzel.

   Take by jste mel vedet, ze ISIS se oficialni inspirovalo v muceni a zabijeni v Mexiku, mysleno upaleni, upaleni s pneumatikou, utopeni v kleci apod.

   Take Mexici/Ukrajinci, jak je volate, vytlacili klasicke gangy, jako SoS, nebo HA svoji brutalitou-tedy srovnavat Mexici s Ukrajinci-to chce vazne mit velkou fantasii, nebo hulit dobry material, vazne a beze srandy.

   Mit radost ze zvoleni nekoho, kdo pred 14 dny rekl: "hlupak Clintonova s Obamou jednali priposrane s Putinem, to ja bude jednat z pozice sily", tentyz clovek se obklopil jestraby, ten stejny clovek tvrdi, ze kdykoliv pouzije atomove zbrane, taktez slibil DoD navyset 2x rozpocet-radost z toho muze mit jen idiot, nebo clovek, ktery nezna historii.
   Neocon

   Vymazat
  21. Tady mate Gogo jen zacatek, jen upozornim, ze predkladatelem neni, jak chybne uvadi Lidovky, McCain a 2 demokrate, nybrz McCain and Graham a 2 democrate. Nice to jsou moji 2 nejoblibenejsi US senatori, ale s psychopatem v Bilem dome-nic moc.
   Neocon
   Neocon

   Vymazat
  22. Tak to pak nechápu, jak ti Mexičané snižují kriminalitu v USA. Buď jsou rodilí USA-ci ještě horší ksindl než mexická mafie, nebo ti Mexičané utíkají před mafií do USA s cílem tam normálně žít a pracovat, tudíž jsou v podobné situaci jako ti Ukrajinci v ČR.

   Radost je silné slovo. Ta garnitura, která s Obamou končí, se stačila projevit už mockrát a výsledkem je Taliban na maximu moci, rozvrácený Irák, Libye a Syrie, islamisti jako spojenci USA a dvě revoluce na Ukrajině + bezpočet menších akcí.
   Trumpa jsem několikrát sledoval a zdá se mi, že je sice střelec, ale nechybí mu cosi jako zdravý rozum. Naposledy se vyjadřoval o Sýrii a znělo to rozumně.
   K optimismu mám daleko, obávám se, aby nepojal myšlenku na konfrontaci s Ruskem prostřednictvím ČR. Prý neplánuje do ČR usadit svoji bývalou, nýbrž nějakého skutečného diplomata, co bude dělat politiku .. to nevěstí nic moc dobrého. Je sice dobře, že odtáhne ksindl Schapiro, ale radši bych viděl na tom místě někoho, kdo má dobrý vztah k mé zemi a nebude ji pokládat za nástroj své politiky.
   Vzhledem k tomu, jak Obama kolem sebe kope a co dělá, se Trump zdá být skutečnou změnou a předpokládám-li že Obama dělá opak toho, co čeká od Trumpa, pak je tu jistá naděje na zlepšení.

   Vymazat
  23. Omluva, vypadl me odkaz, Gogo

   http://www.lidovky.cz/americti-senatori-predkladaji-navrh-zakona-o-sankcich-proti-rusku-10m-/zpravy-svet.aspx?c=A170110_171825_ln_zahranici_ele

   Vymazat
  24. Presne Gogo, jak pisete, prave ze nechapete. V tomhle ma Trump pravdu-ze do US chodi ve zvysene mire nasilnici, kriminalnici a lide s problemy v Mexiku.

   Evidentne na rozdil od Vas jsem nejake bezne ilegaly/mekose potkal, mnozi pro me pracovali a s nekterym, co mluvili anglicky, jsem travil hodiny povidanim.

   Jeden jako druhy, co jsem za tech 12-13 let potkal, meli trable v Mexiku.
   Jenom, kdyz poznali lepsi zivot, ze si mohou vydelat 3K a jeho stara uklizenim domu dalsi 3K, poctivou tvrdou praci a ze i kdyby se staveli na hlavu, tak po odecteni bydleni a zivotnich nakladu jim zbyla 4ka USD na mesic, v zemi, kde je 2,5x levneji nez v CR, tak se kazdy chova slusne.

   Jinymi slovy-sekaji latinu a vychovavaji deti. A chovaji se slusneji, nez bezny american-protoze poznali, co je chudoba a strach a nechteji udelat chybu a byt deportovani zpet do diry.
   Proto Vam opakovane pisu, ze z tech 900 tisic chudaku, co utekli do SRN, je vetsina slusna, ktera chce jen vychovavat v klidu deti. Toliko fakta-vice Gogo cestujte, mene ctete z Brna Parlamentni listy.

   Ohledne Trumpa-jenom Magor veri nekomu, ze zvedne ekonomiku, kdo byl 6x insolvenci, jenom blazen veri nekomu, kdo zamestnava poslednich 35 let ilegaly, ze vyresi imigracni otazku, jenom idiot veri nekomu, kdo 64 let sveho zivota volil a podporoval Demokraty, ze je Republikan.
   Jenom buran a chudak poporuje nekoho, kdo dluzi cinskym, ruskym a nemeckym bankam 9 Miliard USD ( US banky mu jiz 12 let nepujcuji, protoze nesplaci).
   Jenom absolutni ignorant mohl volit pro cloveka, ktery by v jakekoliv civilisovane zemi sveta sedel na 50 let jako seriovy znasilnovac.

   A velvyslanecky post by se mel udelovat na zaklade zkusenosti, nikoliv na zaklade toho, do koho jsem pred 30ti lety strkal svuj ud. Jestli ani na tomto se neshodneme, pak je debata absolutne zbytecna.
   Neocon

   Vymazat
  25. Obama strkal do Schapira svůj úd? Možné to je.. byli spolužáci, Schapiro bohatě financoval Obamovu kampaň a v ČR byl nadšeným podporovatelem buzerantských parád. Zkušenosti s podobnou prací neměl. Trumpová má zkušenosti aspoň z obchodu a řízení podniků, Trumpovi pomáhala organizovat kampaň. Nehýkám z ní nadšením, ale jak jsem psal, upřednostnil bych na tom místě člověka s kladným vztahem k mé zemi před nějakým jestřábem, který ani nezná jazyk, nic o nás neví a bere to území jako zdroj surovin nebo strategické místo na mapě.

   Mexičany chápu, ale vy nechápete rozdíly mezi Mexičany a islámistickými fanatiky a obecně lidmi z té kultury, a na druhé straně rozdíly mezi USA a Německem. V USA Mexičani nejspíš nedostávají automaticky peníze, ubytování, podporu náboženským spolkům a US policie jim netoleruje násilnou činnost.
   A hlavně Mexičané jsou kulturně křesťané, dokonce bych čekal, že i věřící a mají snahu se do společnosti začlenit. Naproti tomu naši africko-arabští hosté přicházejí s pocitem náboženské nadřazenosti a hostitelskou společnost se snaží (a mnozí jsou přesvědčeni, že to je jejich právo a povinnost) předělat k obrazu svému a zavádět u nás svoje nábožensko-kmenové zvyky.
   U domorodců to nutně vyvolává nevoli. Pořád si myslím, že těm vašim Mexičanům odpovídají v ČR Ukrajinci, se kterými tady nemáme zásadní problém.

   Vymazat
  26. Jestli Schapiro financoval Obamovu kampan-na tom je neco spatneho? Ja financoval kampan Grahamovi a po jeho odstoupeni Kasichovi. a v roce 2012 Romnyho kampan a 4 roky predtim kampan John McCaina-a co ma byt?
   Na rozdil od Trumpa, ktery v roce 2008 financoval kampan Clintonove. Republikan jako poleno, ze ano?
   Kdyz Vam tak vadi "buzeranti", tak by jste mel vedet, ze ho "buzeranti" volili vice, nez kdy volili jineho republikana v kterychkoliv volbach predtim-protoze jim sliboval hory doly. Cili moc nechapu, proc Vam vadi Schapira podpora buzerantu, ale nemate problem s masivni Trumpovou podporou buzerantu...

   Myslite rizeni podniku, ktere dluzi, kam se podivaji, nesplaceji svoje zavazky a dluzi malym kontraktorum? To je kvalifikace na post velvyslance-neplatit dlouhodobe faktury lidem, co pro Vas odvedli praci? Tak to mate Gogo vazne dobry...

   Ano, v tomto mate svatou pravdu-Mexicane jsou, kdyz ne nejvice verici narod na svete/krestane, tak jsou urcite v TOP 3 na svete-to je pravda. Jenom Vase rozdeleni sveta na krestany/hodne, slusne a pracovite a Cmoudy, kteri jen pachaji tr.cinnost, nepracuji atd. proste nefunguje.
   V Mexiku, extreme krestanske zemi je kriminalita na obrovske urovni, o ktere se Vam ani nezda. V tom ma/mel Trump, jak jsem psal, absolutni pravdu.

   Tedy jeste jednou-v Nemecku bylo 7 milionu Cmoudu davno pred uprchlickou krizi-zaznamenal jste nejkou kolonizaci puvodnich obyvatel?
   Pokud nijak zvlast-proc ted verite a na zaklade ceho, ze kdyz ke stavajicim 7-8 milionum jich pribylo cca 800 tisic, tedy narust byl cca 10%, ze tomu bude/je jinak?
   Neocon

   Vymazat
  27. Tohle uz Gogo neni ani moc vtipny:

   http://www.lidovky.cz/ruske-tajne-sluzby-tvrdi-ze-maji-kompro-na-trumpa-pise-cnn-pno-/zpravy-svet.aspx?c=A170111_071931_ln_zahranici_pev

   Vymazat
  28. Asi by bylo dobré se vyjadřovat přesněji. Píšete o čmoudech, ale do té skupiny řadíte kdekoho.
   Německo někdy v 60. letech pozvalo poměrně dost Turků/Kurdů, aby v Německu pracovali v továrnách a na pozicích, kde měli Němci buď nedostatek pracovníků, nebo byli tito moc drazí. Tato generace byla vděčná za poskytnutou šanci se dostat do vyspělé země a navíc to byli lidé na turecké poměry nábožensky poměrně vlažní. Hodně z nich bylo umožněno si dovézt i rodinu a tím tam zůstali. Třetí generace těchto lidí už není ani vděčná ani ochotná pracovat, ani se neorientuje na vzdělání a profesní život. Naopak se nábožensky radikalizovali.
   Takže už před cca 15 roky jsem v Německu vídal cosi jako ghetta, turecké oblasti a v TV měli vlastní programy. Němci se přímo báli o nich utrousit negativní poznámku. Bylo to až komické.
   Toto bylo podhoubí, do kterého pak od roku 2015 přišlo těch cca 1,5 milionu dalších, které spojuje touha žít zadarmo v Německu a budovat tam společnost, založenou na islámu a ovlivněnou nejrůznějšími kmenovými zvyky příchozích. Zatímco ti první Turci přicházeli se snahou stát se Němci, ti dnešní si prostě udělají lokální Súdán, Nigerii, nebo Afghánistán na německém území a za německé peníze. Pomáhá jim v to i přesvědčení, že tu zem jim dal Alláh. Saudové poměrně štědře financují nejrůznější projekty a ta společnost se postupně bude překlápět ve prospěch imigrantů a na úkor domorodců. V islámském právu je např. ustanovení o způsobu organizace státu, kde žijí jak muslimové, tak křesťané.
   I když je mezi imigranty velmi pravděpodobně spousta lidí, kteří původně snili o tom, že budou žít svoje dosavadní životy a pracovat, je to vidina nereálná. V Německu není třeba pást ovce na horách, člověk bez znalosti jazyka a pracovních návyků nemá šanci získat práci a práce, kterou by byli schopni zastat, je uráží. Muslim nebude uklízet ulice po kafírech!
   Proto i ti původně ochotní k práci a životu sami pro sebe se postupně radikalizují, zejména když je v tom utvrzují nejen islámští ideologové, ale i samotná německá vláda a vedení EU.

   Náboženství jako takové nezapříčiní samo o sobě, že je člověk dobrý nebo špatný. Jen křesťan má jiné kulturní a společenské základy než muslim a než třeba šintoista nebo hinduista.
   Mexičan nebude mít pocit, že by měl ovládnout Texas a Kalifornii a nastolit tam dohled náboženské policie, zavést hlídky, zakázat vepřové a uvalit na původní obyvatele vysoké poplatky za to, že jsou nevěřící s výhledem na jejich následné vyhlazení.
   Pochopte, že se nebavíme o drobných nepříjemnostech s několika kriminálními individui, ale o kolonizační vlně lidí, kteří přicházejí nikoliv se stát součástí společnosti, do které vcházejí, ale tuto společnost předělat a postupně nahradit.
   Podle mne mají domorodci plné právo příchozí odmítnout a nepustit. A to od počátku, není povinnost čekat až jich bude 10 procent, že teprve potom byly obavy opodstatněné. Taky si přece nenecháte shořet půl domu jen proto, abyste se přesvědčil, že plameny škodí i vaší stavbě.. stačí mít buď zbytky vlastního rozumu, nebo se podívat, jak hoří dům u souseda.

   Vymazat
  29. Vy jste psal o nutnosti profesionálního vyslance, já jsem reagoval tím, že Schapiro byl právě tím neprofesionálním, nevzdělaným, neznalým a neschopným. Pouze si u kamaráda Obamy koupil tuto trafiku a teď s jeho odchodem táhne taky. Z tohoto hlediska by byla Trumpová lepší jen v tom, že zná ČR, má zde vazby a velmi pravděpodobně by nešla nijak trvrdě proti zájmům ČR, když tu má rodinu. A umí jazyk.

   Profi vyslanec plní úkoly a čím důležitější jsou, tím méně se hledí na zájmy domorodců. Proto nejsem zrovna nadšený tím, že by snad Trump měl vidět ČR jako klíčového partnera. Český Vašek by neměl chodit na led ani s Donadlem, ani s Vladimírem.

   Zbytek jsou interní věci USA, moc nerozumím tomu dělení na republikány a demokraty, když se v řadě věcí chovají jako by byli z jedné stáje a já je nejsem schopen rozlišit. Že se Trump stal formálně kandidátem Republikánů .. no co s tím. Mně je z té strany sympatický asi jen starý pan Paul. Že předtím koketoval s demokraty... no to mě jen utvrzuje v přesvědčení, že ty dvě partaje jsou jen zavedené skořápky s proměnným obsahem.
   Jak říkám, nevidím do toho a nezajímá mě to natolik, abych se tím zabýval.

   Vymazat
  30. K tomu odkazu .. CNN říká, že američtí špioni zjistili, že ruští špioni mají informace o tom, že se pelešil s prostitutkami.
   No to je tedy zpráva! Je tady snad někdo, kdo považuje Trumpa za gentlemana?

   Mně víc než pohlavní údy US presidentů zajímá to, kdo a proč napadl Irák, kdo organizoval převraty a atentáty a takové věci.
   Když už ty původce nemůžeme dotáhnout v okovech do Norimberka a soudit je, tak chci aspoň vědět, jak to bylo.

   Já si myslím, že nyní nedochází v USA jen k běžnému střídání presidenta, dokonce ani k cyklickému střídání skořápek s nápisem republikáni/demorkrati. Vypadá to, jako by docházelo k boji mezi loutkovodiči, tj. skutečnými vládci.

   Na jedné straně se ti dosavadní ukázali jako zločinci, na straně druhé změna neznamená automaticky zlepšení. Jen řada lidí pocítila naději na změnu a automaticky si myslí, že bude k lepšímu, což nemusí, i když se třeba zdálo, že horší to být nemůže.

   Jestli se během toho nepodaří vyvolat globální, nebo aspoň evropský konflikt, mohlo by to časem s postupující marginalizací USA zůstat prostě interním problémem té velké země, který pro nás nebude v budoucnosti znamenat životní ohrožení.

   Přejme si, aby se dramaticky nezhroutily ani USA ani Rusko a nezbláznila se Čína.

   Vymazat
  31. Aha, no Cmoud je sunnita praktikujici islam. To je cmoud, jedno jestli Turek, Syran, Pastun, Afghanec, Pakos, Marocan, Lybiec....

   No, to je ten rozdil Gogo, tady bylo dobrym zvykem, ze kdyz novinar napsal clanek, ze US Kongresmanovi pred 5ti lety uklizela 1x tydne dum mexicanka bez papiru, ze odstoupil.
   Nebo, kdyz mel nejaky Senator pred 10ti lety aferku, tak take odstoupil, aniz by to po nem nekdo chtel.
   Muj dobry znamy, 50tnik, bohaty a uspesny Republikan, po kterem chtela strana, aby kandidoval do Kongresu za jeden obvod v PHX, tak odmitnul, opakovane odmitnul a kdyz jsem se ho ptal, pac jsme si docela blizci pratele, proc odmita takovou nabidku s velkou sanci na uspech, tak mi odpovedel: "znas moji starou, ale asi nevis, ze jsem ji potkal pred 19ti lety, ve Vegas, kdyz tancovala u tyce. To me kamarade navzdy diskvalifikuje..."

   No a my mame presidenta, za konservativni stranu, ktery je 2x rozvedeny, znasilnil, ci pokusil se znasilnit 18 zen, a dalsich asi 80 mlci, znasilnil Vami opevovanou pani Zelnickovou ze Zllina, mame presidenta, na jehoz property chytnul ICE v jeden jediny den 183 ilegalu a ktery dluzi Rusum a Cine miliardy USD, plus tam je nejake zrejme video, jak zenaty s tehdy 6ti letym synkem, obcuje s ruskymi prostitutkami, za dohledu FSB a Putina.

   Jestli v tomhle nespatrujete problem, tak vazne nema diskuze cenu.
   Neocon

   Vymazat
  32. Já si především myslím, že tlak na odstoupení vznikne nikoliv kvůli zaměstnání Mexičanky bez papíru nebo intimnímu styky s ní, nýbrž kvůli podstatně vážnějším věcem a tohle se použije jako záminka a hrozba zostuzení. Nevím, jak byste chtěl Trumpa víc zostudit - tohle bylo známo, a přesto byl zvolen. Už na tom je vidět, jak nepřijatelné bylo pokračování současné mafie, když to vyhrál Trump. Proč vlastně nevolili občané někoho jiného? To jsou skutečně takové ovce, že volí výhradně buď demokrata nebo republikána?
   Z hlediska výkonu funkce presidenta USA jsem přesvědčen o tom, že mnohem důležitější než pavlačové záležitosti jsou např. válečné zločiny, agrese vůči jiné zemi apod. Nebo třeba poškozování země v oblastni monetární politiky.
   Ale klidně si myslete, že nejhlavnější je nemít ženu od tyče.

   Jak jsem říkal, bylo by mi to srdečně jedno, kdyby ti vaši presidenti neprováděli revoluce, špiclování, převraty a války po celé Zemi. Klidně si tam pak zvolte zoofila, mnicha nebo eunucha.

   Vymazat
  33. Vubec ne Gogo, vzpomenme narodniho hrdinu gen. Petraeus. Narod by mu odpustil, i kdyby byl seriovy vrah, milovali ho vsichni-provalila se aferka, (cemuz lidsky rozumim, kdyz vim, jak vypada jeho original pani) a Kral David, jako slusny chlap, odstoupil.

   Tedy Vase opetovne teorie spiknuti nemaji ve Statech zadne opodstatneni-jakkoliv vim, ze Cech to nemuze pochopit. ( viz. Topolanek, Paroubak, necas, Bursik atd.)
   Ale lide volili nekoho jineho, Clintonova vyhrala v tuto chvili o 3 mil.hlasu, dopocitava se CA, takze hruby odhad vitezstvi Clintonove je o 5 milionu hlasu vice, nez dostal Trump. Prohrala kvuli systemu, ktery nema obdoby na cele planete, ale voby vyhrala o miliony hlasu.

   Hluboce se mylite-lide to nevedeli, lide to sice slyseli v NEWS, ze znasilnil tuhle a tamtu, ze dluzi kam se podiva, ze cely zivot podporuje Demokraty, ze behem volebni kampane nezaplatil v hotelu pro sebe a svuj stab ubytovani-lide tomu proste jen neverili.

   Notabene, poprve v historii ameriky prisel do kampane blazen, ktery sliboval nemozne a american je tvor naivni. Ja potkal X buranu, co ho volili, kteri me rekli do oci: "hele, slibil, ze se budeme mit lip, ze budeme mit 2x vetsi prijmy, on by preci nelhal". ( jak donutite me, abych z $27/hod zacal 22.ledna tem samym lidem, za tu samou praci, platit $54/hodinu-to take taktne zamlcel)

   Lide, jako Daniela, napr.jako Daniela, proste verili, ze 21.Ledna 2017 porazime ISIS, 22. ledna t.r. budou lepsi silnice, mosty, dalnice, 5.unora dostane na ucet od statu 2x vetsi duchod, ze Trump zaridi, tak jak slibil a "preci by nelhal" nizsi zdr.pojistky ( jak lze donutit soukr.pojistovnu, abych od pondeli neplatil rodinnou pojistku $1200/mesic, ale $450/mesic, to take nerekl) atd.atd.atd.

   Jisteze jsou dulezitejsi politicke veci, nez soukrome veci toho, ci onoho. To souhlasim. Jen nevim, jestli by jste byl stasten, kdyby se k neomezene moci v CR, (a president US ma neomezenou moc, ne jako v Evrope), dostal treba Pitr, ci Krejcir.
   Jestli by jste mel stejne nazory, jako mate ted.
   Neocon

   Vymazat
  34. A ohledne uprchliku, ktere tu jsou tema, nikoliv psychopat, po jehoz dnesni/jedine tiskovce jsem mel chut se jit vyblit.

   Souhlasim a hluboce souhlasim s tim, ze by staty mely rozhodovat, zda-li nekoho prijmout, ci nikoliv. O tom neni/nebyl spor.
   Jen si na rozdil od Vas nemyslim, ze Cmoudi z let 70tych by meli byt lepsi, ( a proc take?) ci horsi, nez nove prichozi, jak jste zminil. Zatim tomu nic nenasvedcuje, pokud vite o opaku, prosim, sem s tim.
   Neocon

   Vymazat
  35. Neokone, neskutečně blábolíte: "Ano, GP, jen jste pozapomel dodat, ze z cisla 1.1 mil. bylo 220 tisic registrovano v tom chaosu 2x, tedy skutecne cislo bylo mnou avizovanych necelych 900 tis. ks, nikoliv Gogem tvrzenych 2 miliony ks, coz je rozdil znacny."

   Skutečnost: V Německu bylo zaregistrováno 1 091 894 migrantů. Z toho 476 649 lidí požádalo o asyl. Tečka. Vaše tvrzení: "220 tisic registrovano v tom chaosu 2x," jste si vycucal z prstu. Nebezpečně se blížíte Daniele.

   Vymazat
  36. GP-prosim, zacina se to tu stavat beznou veci-neprirovnavejte me k Daniele.

   Ne, nevycucal, probehlo to oficialnim tiskem na koci listopadu, v CR, Nemecku i tady v US.
   220 tisic bylo zaregistrovano 2x, jestli Vam to uteklo-chapu, ale to neni ma starost. (dokonce i Gogo nekde vyse to potvrzuje s tim ale, ze dalsich X set tisic nebylo zaregistrovano vubec.)

   Nicmene, pripustme variantu, ne tu Vasi, protoze jste to evidentne nekde prehlednul, ale Gogovu-220 tis bylo 2x, ale dalsich 220 tisc se nezaregistrovalo vubec.
   Ok, meni to neni na veci? Je tam nejaky rozdil, zasadni rozdil, ze ke stavajicim 8 mil. Cmoudu, pred uprch.krizi v Nemecku davno zijicich, pribylo Vasich 1,1 milionu? A co ma byt?
   Neocon

   Vymazat
  37. Omluva GP, posledni veta mela byt:

   "Je tam nejaky rozdil, zasadni rozdil, ze ke stavajicim 8 mil. Cmoudu, pred uprch.krizi v Nemecku davno zijicich, pribylo misto cca 900 tisic ks Cmoudu, Vasich cca 1,1 milionu?"

   Vymazat
  38. Tady mate GP Vase cucani z prstu, v anglictine a nemcine si to prosim najdete sam:

   http://zpravy.idnes.cz/nemecko-pocet-migrantu-2015-0yj-/zahranicni.aspx?c=A160930_132518_zahranicni_mlb

   Neocon

   Vymazat
  39. Proto jsem psal, že jsou to do značné míry jen dohady. Merkelová prosadila, že migranti budou přicházet naprosto nekontrolovaně ze strany jak Německa, tak i tranzitních zemí. Pokud nějaká země chtěla migranty kontrolovat, zle se na ni obořili všichni multikulturní bolševici a rozběhla se tvrdá šikana ve všech Německem, Sorosem a EU kontrolovaných médiích. (Orbánovo Maďarsko by mohlo povídat, v mediální oblasti doporučuji z té doby debaty s Richardem Sulíkem, kterého si zvali jako fackovacího panáka do ORF a ZDF)
   Proto se zaregistroval jen ten, kdo chtěl a viděl v tom výhodu. Někteří mohli takticky projít registrací 2x, pokud se jim třeba zdálo, že v jiném městě to bude lepší, nebo si po zralé úvaze potřebovali změnit národnost či věk. Někteří potřebovali změnit identitu, protože se např. registrovali v Itálii, tam zabili pár lidí, zavřeli je a když Genossin Merkelová chtěla oživit genofond svých Genossen a vyhlásila volný vstup pro všechny, v řadě zemí dokonce ty lidi pustili z kriminálů, aby je nemuseli krmit a oni mohli jít multikulturně obohatit jásavě vítající Němce.
   Jiní se naopak neregistrovali vůbec, protože měli v cíli vše připraveno a s orgány komunikovat nepotřebovali nebo rovnou výslovně nechtěli.
   Nevím, zda 2x registrovaný dostává dvojnásobnou podporu, předpokládám, že ano, pokud má dva účty a dvě identity. Ten, co obohatil berlínské trhy bravurní multikulturní jízdou, měl identit 14. Přesto se domnívám, že se 14 neregistroval, dokonce si myslím, že se v Německu neregistroval vůbec.

   Připomíná mi to tu pro mě legrační frázi komentátorů fotbalových zápasů, kteří TV divákům hlásili počty lidí na tribunách způsobem "zápas na místě sleduje xxx PLATÍCÍCH diváků".

   Dále chci poukázat na chronickou zálibu eurobolševiků v podvádění a lhaní, takže by měl člověk oficiální počty podrobit korekci s ohledem na to, zda je pro eurobolšany lepší, aby v danou chvíli hlásili více, nebo naopak méně. Mají také velkou praxi v nejrůznějších úpravách metodologie sběru dat, kdy kupříkladu za migranta je považován ten, kdo přijde "po svých z Rakouska", ale pokud si požádá o sloučení rodiny čítající dalších 15 lidí, tito už ve statistice jako migranti figurovat nebudou.

   Nenechte se ale rušit v hádání se o desetitisíce kusů.

   Vymazat
  40. Spolkový úřad pro migraci a uprchlíky (BAMF) loni přijal celkem 745 545 žádostí o azyl, což je o téměř 270 000 více než v roce 2015. (http://www.lidovky.cz/do-nemecka-loni-prislo-280-000-uprchliku-trikrat-mene-nez-v-roce-pred-tim-1jc-/zpravy-svet.aspx?c=A170111_132507_ln_zahranici_ele)
   745545+(745545-270000)=1221090

   BAMF loni rozhodl o 695 733 žádostech, což je nejvíce v jeho historii. I tak ale na konci prosince zbývalo 434 000 žádostí ke zpracování. (http://www.lidovky.cz/do-nemecka-loni-prislo-280-000-uprchliku-trikrat-mene-nez-v-roce-pred-tim-1jc-/zpravy-svet.aspx?c=A170111_132507_ln_zahranici_ele)
   695733+434000=1129733

   Plus takoví, co o azyl nepožádali (např. z důvodu nulových šancí na získání nebo z důvodu pokračování do jiných zemí, např. Skandinávie).

   Vymazat
  41. "Jen si na rozdil od Vas nemyslim, ze Cmoudi z let 70tych by meli byt lepsi, ( a proc take?) ci horsi, nez nove prichozi, jak jste zminil."

   Já si osobně myslím, že "dobrý imigrant" je pouze ten, který přijde "nezván", nikdo mu nechystá žádné extra podmínky, on přijde, okoukne tu společnost, žije za své, pozná, jestli se mu tam líbí a dostane férovou zpětnou vazbu, jestli je tam chtěný a akceptovaný. Pokud navíc nemá ambice přenášet ze své původní kultury víc než čistě osobní nebo úzce kulturní návyky (jazyk, jídlo, písničky) .. tj. nečeká, že se ta společnost změní podle něj .. tak prostě dojde k oboustranně výhodné asimilaci.
   Takhle určitě přišla do ČR řada lidí z blízkého východu nebo i Afriky a normálně tady fungují.

   Problém nastane, když se přesouvá víc lidí, nebo když nefungují ty mechanismy, které dají příchozím jasně najevo, jak společnost funguje a jestli je vítán. A domorodcům zase, co příchozí chtějí, očekávají a chybí znalost jejich reálií.
   Není nic špatného na tom nebýt akceptován - prostě člověk důstojně odejde a obě strany se dál respektují a jezdí se navzájem o dovolených navštěvovat.

   V Německu došlo k porušení obou podmínek. Tehdy v menším měřítku - byla sice pozvána masa, ale jednak tam byl filtr na pracovní schopnosti a taky se nečekalo, že všichni zůstanou.

   Dnes byli pozváni naprosto všichni i bez ohledu na kriminální nebo teroristické pozadí, nebyly definované žádné pomínky pro migranty, naopak jim byl přislíben život all inclusive, dokonce jako automatická a nároková věc a fakticky přiznaná beztrestnost. Kromě toho byli utvrzováni v tom, že např. islám je nedílnou součástí německé společnosti a že jsou Německu nezbytní... sami podle mne netuší čím, jedině svým spermatem a tím islámem. Obojím tedy obohacují.

   Vymazat
  42. Par veci Gogo, jak jsem psal, jste jiste chytry chlap, tak me uz trosku nebavi, se opakovat.

   O desetitisice, jak tvrdite, se tu nehadam ja, nybrz GP-ja naopak tvrdim, ze jestli jich tam je 900 taliru, nebo 1.1 mil-ze je to v 8 milionove komunite, jako kdyz flusnete slonovi do huby.

   Taktez jsem Vam tu opakovane psal, ze kdybych byl na miste Bushe po 9/11 a mel tu moc, ze jsem je vsechny sfouknul jako svicku.

   Dale jsem tu psal, ze se to nikdy nemelo stat, ale ze kdyz uz EU/Zapad mel pomoci, tak nebrat muze v military veku a sunity, ostatnim pomoci docasne a az skonci ISIS a ten skonci do svestek, tak je vyjma vybranych jedincu, co si mezi tim otevreli rychla obcerstveni, kramky, bensinky, zamestnavaji lidi, nebo pracuji ve sluzbach jako uklidy domu, stavebnictvi apod.-poslal zpet domu bez otazek.

   Jedine, co jsem tu rozporoval a rozporuji s Vami jsou cisla, at jiz Vas pocet 2 mil stavajicich, ci 50 milionu nove prichozich, ktere chce, dle Vasich slov, privest/pozvat EU-coz povazuji za BS.
   Taktez povazuji za bullshit, ze tech par set tisic chudaku budou EU obcany kolonisovat, jak v to bezmezne verite.
   Take mam problem s tim, ze Nemci propousti Cmoudy vazebne stihane toho casu za vrazdu proto, aby jim nemuseli davat snidanei/obed/vecere

   Berlinsky ridic, kdyz uz jste ho zminil, prisel do EU v roce 2011-12, jak jiste vite-tedy to sice bylo nekolik let po tom, co jste si zakoupil Vas prvni barevny televizor, ale take radove nekolik let predtim, nez nastala "imigracni krize".
   Cili tenhle Cmoud mel s politikou Merkelove pramalo spolecneho.

   Uz tu od Vas jen chybi video, ktere koluje vsude, jak Cmoud s partickou kamosu, zkopne ze schodu v Berlinskem metru, tu nebohou zenu.
   Ma to na svem FcB profilu kazdy, vc.do uprchlicke krize seriozni Honza Paluska. Jen tak nejak vsichni tam pak zapomeli doplnit, ze to vlastne nebyl Uprchlik/Cmoud, ale obcan EU/Bulharska, narozeny v Bulharsku svym Bulharskym rodicum, ktery nebyl nikdy Muslim a taktez byli Bulhari i ti jeho povedeni kamaradicci.
   Neocon

   Vymazat
  43. Ty čísla nám plavou oběma,samozřejmě si myslím, že mám pravdu já a je jich za roky 2015 a 2016 dohromady 1,5-2 mega. Ale tohle fakt nikdo neví, jsou to jen odhady založené na tom, kolik v jakém období hlásily německé úřady. A je v tom kus politiky a manipulace. Jsem přesvědčen o tom, že se Švédskem a Rakouskem to bude přes 2 miliony, s Itálií, Řeckem a těmi na cestě se to může blížit třem milionům. Turecko je schopno dodat další milion hned, výhledově pak prakticky neomezený počet. Zroje prostě jsou.

   O EUROMEDu jsem už psal, byl to holt velkolepý projekt eurobolševických soudruhů, nikdo ale moc neví, co se stihlo a co bylo míněno smrtelně vážně. To číslo tam bylo uvedeno a určitě někdo z nich ho myslel vážně. Ono kdyby zafungovaly kvóty a běželo to pár let, tak těch 50 mega naplníte rychle, ono i dnes, pokud Německo přikročí k neomezenému sjednocování rodin přijímáním kohokoliv, koho jako rodinu označí stávající imigrant, tak 10 milionů padne poměrně brzy. Nezapomeňte na ostatní státy, zejména Řecko a Itálii, kam Frontex sváží lidi od pobřeží Afriky.
   EUROMED předpokládal samozřejmě jiné mechanismy a průběh.

   Tu migrační záležitost nesmíme právě chápat izolovaně ve smyslu imigranti před rokem 2015 a po roce 2015. Nově příchozí očividně povzbudili některé dlouhodobější rezidenty k akci. Ve Francii se taky obohacovalo samopalem rukama dlouhodobě usazených, snad dokonce i s francouzským občanstvím. Migrační politika zemí jako jsou Německo, Francie, Švédsko a Nizozemí, je naprosto sebevražedná už delší dobu. Dlouhé roky byla zakázána kritika multikulti, teď až se to provalí, rozhoří se násilí.
   Proto nechci opakovat chyby těchto zemí v ČR a pokládám za debilní argumenty typu "ještě jich máte málo, tak co se bojíte".
   Žádoucí je nemít žádného, nebo jejich počet minimalizovat a o věci informovat a diskutovat zcela otevřeně. V tom máme v ČR paradoxně větší reálnou svobodu slova než ve Švédsku nebo Německu a je v našem zájmu, aby to tak zůstalo.

   Video se skopnutou dámou je známé, opravdu nevím, co jste jím chtěl ukázat. Na jednu stranu je jedno, odkud ten grázl byl, klíčové je, co udělal a že mu to v pohodě prošlo. Na straně druhé to samozřejmě leckdo považoval za aktuální snímek chování migrantů z arabského světa. To se holt stává, ale tady jsem náhodou byl v obraze. Já ani obecně moc nevytahuju izolované excesy, pokud nejde o nějaký typický a ilustrativní jev.
   Skopávání žen ze schodů není podle mě běžné ani v Bulharsku, ani v USA a ani v SA. To je podle mě prostě izolovaný exces v každé společnosti a necharakterizuje nic.
   Něco jiného je kamenování, nucené zahalování nebo budování unisex záchodů. Ale nic z toho jsme tady nijak detailně neprobírali.

   Vymazat
  44. Ano, cisla nam plavou, ale Vy ta sva pokladate za "jedina spravna". Sice mame v US 4% nezamestnanost, ale Trump vcera na tiskovce rikal, ze 96 milionu lidi je bez prace a nemuze sehnat job-tedy vlastne ze mame nezamestnanost 60%.

   To je prave ten problem-cisla, ktera si vycucate z prstu, povazujete za jedine pravdive, oficialni povazujete za zmanipulovane.
   Taktez to bylo i s kriminalitou uprchliku v Nemecku-strilite od boku jako ozraly milionar, ale kdyz dorazi cisla ( po odecteni kriminality ve vztahu s falsovanim identity, ci vytrznosti v ramci komunity), s beznou/poulicni kriminalitou, ktera jsou srovnatelna s Nemeckymi domorodci, tak je take povazujete za falesna.

   To je vazne pak tezke se k necemu dobrat. Jinak souhlasim a znovu se opakuji-tahle situace se nemela nikdy stat a verim, ze uz hure bylo a ted jenom ty lhari, kriminalnici, extremiste apod. chatra budou deportovani zpatky na strom, odkud prisli.
   Neocon

   Vymazat
  45. Ani za jediná, ani za správná, jen pravděpodobnější, než vaše odhady hrubě pod milion.
   Jestli někdy budete v Německu, tak tam snad ani nahlas neříkejte, že migranti vykazují stejnou míru kriminality jako rodilí Němci.
   Oni snesou různé řeči, ale co je moc, je moc.

   Vymazat
  46. Myslite v tom samem Nemecku, kde by Merkelove dneska vymetla, vsem Vasim kecum navzdory, Volby?
   Nenechte se vysmat, Gogo.

   Vymazat
  47. Gogo, vim, ze jste takovy kouzelnik, milion sem, statisice tam, ale jak z tohodle udelat dvojku (2 miliony), mohl by jste me poradit?

   Pokles počtu uprchlíků
   Do Německa loni (2016) přišlo zhruba 280 000 uchazečů o azyl, což je přibližně třikrát méně než v roce 2015, kdy to bylo 890 000 lidí. Aktuální čísla ( 01/2017) zveřejnil spolkový ministr vnitra Thomas de Maiziére.

   Diky Gogo za Vasi odpoved/cas, jen ze by se me to mohlo hodit v business.
   Neocon

   Vymazat
  48. Gogo, jen aby to nezapadlo, kdyz jste se podivoval, proc jsem zdesen, ze vyhral Trump.
   Ja, jako republikan totiz verim v maly stat a male/zadne dane. Cla, celni poplatky a ruzna omezeni dusici ekonomiku byla vzdy z dilny Demokratu, ne vsak letos:

   http://ekonomika.idnes.cz/trump-pohrozil-vysokym-dovoznim-clem-i-nemeckym-automobilkam-p7e-/eko-zahranicni.aspx?c=A170116_124730_eko-zahranicni_rts

   Neocon

   Vymazat
  49. Vysvětlete mi jednu věc - jak mohl vyhrát Trump primárky republikánů. A když už v tom budete, tak proč přesto lidi volili jen jeho nebo Clintonovou a ne nikoho dalšího (bylo přece víc kandidátů) a proč se americká zahraniční politika prakticky neměnila za posledních cca 20 let od doby Bushe, ač se tam střídali o obou partají.

   Když jste ten stoupenec republikánů, co soudíte o Ronu Paulovi? Myslíte, že byl skutečně minulé volby v médiích a od organizátorů kampaní cíleně poškozován?

   Vymazat
  50. Uz jsem Vam to vysvetloval a to opakovane a verte, ze jsem tomu vazne venoval pozornost a mluvil se stovkami lidi-poprve v historii US prisel blazen, ktery nectil tu americkou ferovost a zachoval se, jako rekneme Dr. Sladek v CZ. Styl-"nemozne na pockani a zazraky do 3 dnu"-doslova.

   A jelikoz na to US bezny obcan nebyl zvyknuty/pripraveny, na rozdil od Evropanu, ktery tyhle slibotechny maji kazde 4 roky, poslednich 70 let, tak mu to lide verili. Proto vyhral primarky a nakonec i Volby.

   Kdyby jste tam prisel Vy a rikal to same ( porazime ISIS za tyden, vsichni budou mit 2-3 nasobne mzdy, vyzenu ilegaly, zvysim 2x duchody, udelam nove silnice, dlanice, mosty, letiste a navysim 2x DoD rozpocet) a vsem budou padat peceni holubi do huby, tak by jste ty primarky vyhral Vy.
   American je tvor duverivy a naivni.

   Stejna zahr.politika? Srovnavate Clintona s Bushem? Clinton dostal 5x misto pobytu ObL a 5x tomu dal cervenou, protoze mel strach, ze by Tomahawk mohl zabit nejen Ladina, ale i lidi v okruhu 30 metru.
   Totez muzete rici o Bushovi? Clinton byl kamos s Ruskem, Rusko bylo velky spojenec, muzete totez rici o Obama-Putin, nebo Bush-Putin? Myslim, ze zahr.politika za posl.20 let byla vsechno mozne, jen ne stejna.

   R.Paul-na pohadky jiz nejaky patek neverim, tedy nejake kecy o vyrovnanem rozpoctu, snizeni dani, uzavrene Americe, ktere nebude intervenovat a cely svet bude plny miru, stesti, lasky, prosperity a vsichni se budeme mit dobre-to nefunguje a nikdy fungovat nebude. Jenom kecy a kecy..., coz R. PAul, ktery byl 25 let senatorem, moc dobre vi.
   Neocon

   Vymazat
  51. Gogo, kdybyste nebyl tak proti-americky, dalo by se s vami dost dobre diskutovat.
   Proc v primarkach zvitezili Trump a Clintonova ?
   Volby v okrscich, jak u Demokratu, tak u Republikanu ukazaly na favority, kteri dostali nejvice hlasu. (Libertariani ziskali malinko hlasu, par procent, jejich strana si ale take zvolila kandidata). Nejsilnejsi kandidati z dominujicich stran pak sli do svych primarek, dalsiho a posledniho kola, kde se hlasovalo o nejvetsi ziskani hlasu. Strany pak hlasovanim urcily sve kandidaty na funkci presidenta. Je to proces eliminace a koncentrace. Demokrate pred primarkami intrikovali , jak vidno ze zverejnenych e-mailu - a propagandou vyradili Sanderse. Urazeni Sandersovci pak nedali Clintonce hlas, coz je jeden z mnoha duvodu, proc demosove prohrali.
   Dalsi velka polozka volicu jsou zde takzvani "independent", kteri se pak pridruzi k te ci one volbe velkych politickych stran.
   Nas stat Severni Caroilina ale uznava volice Libertarianu, uz od hnuti Tea Party. Na nasem formulari pro volbu presidenta jsme meli volbu tri kandidatu. Favority Republikanu, Demokratu a Libertarianu. Bohuzel, libertarian G.Johnson je nerealisticke t'ululum, meli si vybrat nekoho schopnejsiho. Sice jsem casto volila nase Libertariany do administrativnich funkci, protoze pracuji na snizeni dani a byrokracie, - ale na presidenta aktivni velmoce to nestaci.

   Vymazat
  52. Gogo, at jste od prirody pro, ci proti amerciky, tak samozrejme Daniela opet, slusne receno, nepise pravdu.

   Kdyz pominu jeji shrnuti primarek jako takovych, na coz jste se hadam neptal, tak samozrejme neni pravda, jak znovu Daniela mylne uvadi, ze
   " Urazeni Sandersovci pak nedali Clintonce hlas, coz je jeden z mnoha duvodu, proc demosove prohrali."

   Clintonova dostala o 3 miliony hlasu vice nez Trump,( a to se dopocitava stale CA, hruby odhad je, ze Clinotonova porazila Trumpa o 5 milionu hlasu) dostala vice hlasu nez Obama 2012 a 2008 a vyhrala s poctem hlasu, jako zadny jiny kandidat pred ni v historii ever.

   Toliko fakta, cili tu fantasmagorii o tom, jak ji nevolili Demokrate zklamani "intrikami na Senderse"-to je dalsi fairy tale Daniely.

   Neocon

   Vymazat
  53. Neocone,
   Příspěvky Daniely Vás zřejmě excitují natolik, že přehlížíte co píše a pouštíte se do ní hlava nehlava.
   Nejde o to, jak moc HC vyhrála celkovým počtem hlasů, ale o to, že od ní někteří uražení Sandersovci asi utekli. Co je na tom mylného?

   Vymazat
  54. Mila Danielo,
   prave ze o to jde. Pokud nejaky kandidat vyhral s nejvetsim poctem hlasu v historii voleb v USA, predcil i tehdy famousni vitezstvi BO, tak asi nelze uplne napsat, "ze se od ni odvratili znechuceni volici Sanderse", protoze, kdepak se asi ten rekordni pocet hlasu vzal?
   Pristal z nebe? Nebo ty hlasy dostala od Buranu z farem, co ted zakladaji odbory, aby mohli k Trumpovi vyslat sve zastupce, aby na ilegaly nesahal, protoze- kdo jim bude sklizet ovoce a starat se o dobytek, ze?

   Notabene jsem si o Vas myslel, ze jste ze stare skoly, ( ja nikoliv), ale i presto nas tam ucili, ze cizi posta se necte, natoz zverejnuje.
   Zvlastne nikoliv, kdyz za tim ukradenim cizi posty stoji Putinovo rusko-odveky nepritel ameriky a GOP, jejimz jsem (byl), do listopadu lonskeho roku, hrdym clenem.
   Neocon

   Vymazat
  55. Neocone,
   Proč nazýváte někoho, kdo s Vámi nesouhlasí Danielou? Asi těžko zvládáte, že HC prohrála, a že jí tedy utekly nějaké hlasy, s kterými počítala.

   Vymazat
  56. Ano, to je pravda, jestli napisu Danielo, Bozenko, Unknown, Anonyme, tak je to jedno-cili uznavam, bylo to zbytecne...

   Nejak jsem si nevsimnul, ze se mnou nesouhlasite, protoze to by znamenalo, ze jste predlozila nejake agrumenty-coz se, ostatne jako obvykle, nestalo.

   Me je vcelku HC u riti a vzdycky byla, tedy ze prohrala, zvladam lehce, spise nijak, je mi to jedno.

   Nicmene to, ze v patek bude inaugurovan na pristi 4 roky celozivotni levicak a liberal, ktery privedl rodinou firmu z plus $200 mil. do minus $9.2 miliardy dluhu a tento ekonomicky "zazrak" chce aplikovat na cele zemi, tedy i na me a chce zacit tim, ze cokoliv je vyrobene mimo US soil ( tedy naprosto vse mimo bryli Oakley), bude o 35% drazsi ( co nakonec cekat od levicaka), z toho jsem zdesen.
   Neocon

   Vymazat
  57. Marxista Sanders dostal v predvolebni kampani nejmene 2 miliony hlasu od mladych poblouznilcu, coz neni k zahozeni ani v USA.
   Zoufalci-losers se ohaneji popularnimi hlasy, ktere vubec nejsou smerodatne. Co rozhoduje americke volby je elektoralni college.. To je zakon zeme a kdo remca, je narusitel ustavnich zakonu.
   Pres zastrasovani a hrozby smrti elektori volili cestne, dle vysledku voleb : Trump 306 hlasu, Clinton 232. Zklamana media uvadela toliko, ze Trump dostal dostatecny pocet hlasu nad 270, coz zarucuje vyhru. To je ale ohromny rozdil, vyhrat o 74 elektoralnich hlasu vice.
   Jen at si v Kalifornii "prepocitavaji", rozumej podvodne pridavaji hlasy illegalnich residentu pro Clintovou.. Za nedlouho jich bude 5, pak 10 milionu :-)).To by se melo zrusit, toto protiustavni povoleni nechat illegaly volit jen s ridicakem jako doklad jejich totoznosti.(Bill 1461)


   Jeste ke spatne zajistenym, nesifrovanym e-mailum nezodpovednych politiku, prevedeno na ceske pomery. Osobne jsem si s gustem procitala hackovane e-maily pana Novotneho, poradce ceskeho premiera, postovane na White media. I kdyz je to hnusne rasisticky web. Fakt, ze se pan premier lisa k p.Merkelove me tak nezaujal, jako zajem pana Novotneho si objednat mucici aparatus, ktery by mu vytahoval penis do astronomicke delky... :-))

   Vymazat
  58. Marxista Sanders dostal v predvolebni kampani nejmene 2 miliony hlasu od mladych poblouznilcu, coz neni k zahozeni ani v USA.
   Zoufalci-losers se ohaneji popularnimi hlasy, ktere vubec nejsou smerodatne. Co rozhoduje americke volby je elektoralni college.. To je zakon zeme a kdo remca, je narusitel ustavnich zakonu.
   Pres zastrasovani a hrozby smrti elektori volili cestne, dle vysledku voleb : Trump 306 hlasu, Clinton 232. Zklamana media uvadela toliko, ze Trump dostal dostatecny pocet hlasu nad 270, coz zarucuje vyhru. To je ale ohromny rozdil, vyhrat o 74 elektoralnich hlasu vice.
   Jen at si v Kalifornii "prepocitavaji", rozumej podvodne pridavaji hlasy illegalnich residentu pro Clintovou.. Za nedlouho jich bude 5, pak 10 milionu :-)).To by se melo zrusit, toto protiustavni povoleni nechat illegaly volit jen s ridicakem jako doklad jejich totoznosti.(Bill 1461)


   Jeste ke spatne zajistenym, nesifrovanym e-mailum nezodpovednych politiku, prevedeno na ceske pomery. Osobne jsem si s gustem procitala hackovane e-maily pana Novotneho, poradce ceskeho premiera, postovane na White media. I kdyz je to hnusne rasisticky web. Fakt, ze se pan premier lisa k p.Merkelove me tak nezaujal, jako zajem pana Novotneho si objednat mucici aparatus, ktery by mu vytahoval penis do astronomicke delky... :-))

   Vymazat
  59. A mame tu od Daniely dalsi pohadku, takovy nekonecny pribeh Gogo, snad se tim i bavite. Kdyby to nebyl privandrovalec, jako ja a US govt.mu nevyplacel z mych dani duchod-snad bych se tomu i zasmal.

   Problem je, ze stat California k 1.1. 2017 vydal ilegalnim imigrantum ridicaku, od doby jejich zavedeni (2014), neco malo pres 450 tisic ks.

   V CA Trump dostal 3.9 milionu hlasu, Clintonova 7.4 milionu hlasu. Spocitano k dnesnimu dni- 84% hlasu.

   Takze i kdyby, coz se nikdy nestalo a ani nemohlo stat, ale kdyby vsech 450 tisic ilegalu, co maji DL, jak se tu snazi namluvit Daniela, slo volit a vsichni jako jeden muz dali hlas Clintonove, tak Clintonova dostala 7 milionu hlasu a Trump stale nuznych 3.9 milionu.

   Proste jen lzi, bullshity a vymysly, jako obvykle.

   Neocon

   Vymazat
  60. Hi-hi hi- hi
   I kdyby Clintonka dostala 10 milionu hlasu, ale neodrazilo by se to ve statech v electoralnich hlasech, tak by ji to bylo houbeles platne. This is the law of the United States of America.
   Videli jsme drsne nabory illegalnich volicu pro demokraty a nejen v Kalifornii. V primem prenosu na TV.

   Co ve volebnim obdobi predvadel president Obama, jeho protizakonne povzbuzovani illegalnich immigrantu aby sli volit, vedouce, ze tato spolecenska skupina bude volit doleva - toto uz samo o sobe presvedcilo miliony volicu, aby volili Trumpa.
   Mala ukazka:

   http://www.wnd.com/2016/11/obama-encourages-illegal-aliens-to-vote/

   Uz aby se stavel plot.

   Vymazat
  61. "kdybyste nebyl tak proti-americky ..."
   Vy už mi říkáte věci, které jsem slyšel před 30 roky, kdy mi bylo vyčítáno, že jsem protisovětský. Tenkrát by to ale bylo přece jen horší než dnes. Mohu aspoň zastávat konstruktivně kritické postoje, nebo musím jásavě souhlasit se vším v USA a naučit se za trest nazpaměť písničku pro bývalého vyslance Schapira?

   Mě dost překvapuje, jak jste si neocone jistý těmi hlasy a zcela narovinu řečeno, nechápu absolutně, jak se v USA hlasy vůbec mohou přepočítávat. V ČR to lze, hlasuje se papírově a hlasy se zapečetí do pytlů. K nim existují seznamy oprávněných voličů a seznam těch, kdo skutečně odvolil. Tohle sečtete, dokonce můžete objevit i chybu a pak si zavolat komisi a probrat to s nimi, případně i vyvodit důsledky.
   Ale vysvětlete mi, jak se přepočítávají hlasy v USA.

   Vymazat
  62. Neocone, tvrzení, že někteří Sandersovci nevolili HC zpochybňujete poukazováním na absolutní počty hlasů. Podivná logika. To, že HC získala hodně hlasů nevylučuje existenci odpadlíků mezi Sandersovci.

   Vymazat
  63. Ale ja jsem Danielo nikdy nerozporoval, ze je Trump radne zvolenym presidentem, a jiste mate pravdu, ze i kdyby HC vyhrala o 10 mil.hlasu, tak ji to je, presne jak pisete, houbelec platne.

   Gogo a to byl ten duvod- se tu pred par dny ptal, proc Trumpa volila vetsina lidi-ja jen napsal fakt, ze ho nevolila vetsina lidi, naopak, ze HC vyhrala o 3 miliony hlasu v tuto chvili a ze hruby odhad fin.vysledku-je vitezstvi HC o cca 5 milionu hlasu-toliko fakta.

   Musim Vas Danielo zklamat a uvest opet (po kolikate jiz) veci na pravou miru-plot, po kterem volate, "aby se jiz zacal stavet" , davno stoji, zacal ho budovat W Bush v roce 2005 a dostaven/dodelan byl v 03/2011, tedy dokoncen byl Obamovou administrativou.
   Zbydou-li Vam nejake drobne a vyrazite-li nekdy na jihozapad-prijed te se na neho podivat. (ja ho videl X krat a je to fascinujici podivana).

   Obamova administrativa a take proto ho Trump v prubehu vrcholici kampane volal "sefem deportaci", kdyz prosil o hlasy Hispancu, (ale to jiste vite, vzhledem k tomu, ze jste politicka osoba) a jiste jste sledovala kampan kazdym dnem, stejne jako ja, deportovala za 6 let vice ilegalu, nez kterykoliv jiny president predtim a vice, nez oba Bushove dohromady za 12 let-ale tohle vsechno je Vam znamo.
   S vystavbou zdi nemam zadny problem a verim, ze bude zahajena co nejdrive, jen mam trochu pochybnosti, kde se vezmou tisice delniku s papiry, dost mozna dostanou od Trumpa amnestii, ale se zdi nemam a nikdy jsem nemel problem.

   Tvrzeni, ze "nekteri Sandersovci nevolili HC"-nezpochybnuji, vubec nezpochybnuji.
   Stejne jako nekteri konservativci, opravdovi republikani, jako je Bushova rodina, ci Glenn Beck atd.volili pro HC, jiste nekteri Sandersovci a nekteri ilegalove volili pro Trumpa.
   Neocon

   Vymazat
  64. Prominte Gogo, ale nerozumim Vasi otazce.
   Neocon

   Vymazat
  65. Zajímalo mě, jak probíhá v USA přepočítávání hlasů po volbách. Tvrdíte, že ještě probíhá, tak mě zajímá, co se přitom ve skutečnosti provádí.
   Co já vím, tak se tam používají např. elektronická hlasovací zařízení, které podle mého názoru není jak zkontrolovat a v řadě států se dále vyhazují korespondenční hlasy, pokud by nemohly po nasčítání hlasů už nic ovlivnit.
   Někde jsem četl, že naopak po přepočítání v jedné oblasti měl Trump naopak ještě víc než předtím. Jsem z toho proto trochu zmatený.
   Takže můj dotaz se týkal čistě toho, jak se takové věci provádějí.

   Vymazat
  66. Ne, Gogo, zadne "prepocitavani" hlasu neprobiha a nic takoveho jsem netvrdil. Zrejme zamenujete "dopocitavani" s "prepocitavanim".

   Ano, po "prepocitani" tusim statu MI, mel Trump o 127 ks hlasu vice, nez bylo oficialni cislo.
   Tedy, nic se na vysledku nezmenilo, MI vyhral s i bez 127 hlasu a v patek bude inaugurovan.
   Neocon

   Vymazat
  67. Přesně tak, já jsem myslel, že píšete "dopočítává" a samozřejmě myslíte "přepočítává" .. mě vůbec nenapadlo, že by se dva měsíce po volbách ještě měly hlasy dopočítávat.
   Jak můžou vyhlásit výsledky, když ještě nemají dopočítáno?

   Vymazat
  68. Tak to je, vysledky se vyhlasuji v noci a dopocitani trva tydny, ci mesice-jelikoz to na finalnim vysledku nic nezmeni, jak pise Daniela-jestli HC vyhrala tam, ci onam o milion, ci 1.4 hlasu, napr., tak to nema na vysledek zadny vliv-tudiz je prohlasen vitez.
   Jina situace byla 2000 (Bush-AL Gore), kdy rozhodoval jediny stat, FL a kdo by ho vyhral, byl by President, ale v tomto pripade mel Trump dostatek elektoralnich hlasu anyway.
   Tady se mrknete a najedte si na kazdy stat samostane, je to velmi prehledne a vse uvidite:
   http://www.cnn.com/election

   Neocon

   Vymazat
  69. Stejně mi asi něco nedochází. V ČR volíme papírově a místní komise to sečtou do několika hodin od uzavření okrsků. Pak je kolem toho nějaká administrativa, ale nejpozději další den v poledne je hotovo. V případě protestů a přepočítávání to vezme den, dva.
   Co proboha dělají v USA dva měsíce po volbách?
   To počítají korespondenční hlasy nebo co? Jak se vlastně v USA volí? Já jsem viděl jen ten způsob s hlasovacím zařízením. Cosi jako laptop se slotem na komisařovu kartu, na které volič označí svoji volbu a pak potvrdí. Tato metoda (i když v principu špatná) přece má tu výhodu, že výsledky jsou k dispozici hned a doba nezávisí na počtu hlasů jako u ručního sčítání papírů.

   CO tam proboha dělají?

   Vymazat
  70. Nemam tuseni proc to tak dlouho (oficialne) trva a uprimne jsem se o to nikdy ani nezajimal-tedy vazne nevim, mozna Vam odpovi Daniela, ale netusim a je mi to v zasade jedno...(pro me je dulezity vysledek)

   V podstate to je tak, jak rikate, jen tam je zpravidla mnohem vice veci, nez jste zvyknuty z CR-stat od statu, ale je tam take na jednom listku treba otazka na "legalizaci marihuany", "zvyseni min.mzdy", "omezeni str.zbrani", treba Volba Guvernera, soudcu, statniho kongresu, ci US senatora-to zalezi...
   Neocon

   Vymazat
  71. Neokone, překvapuje mne, že Vy jako bývalý republikán odkazujete na notoricky nespolehlivou, ultralevicovou CNN. Ve skutečnosti jsou kalifornské výsledky dávno známy (od 16. prosince 2016), ale bohužel to neověřím, protože kalifornský státní tajemník před námi, cizáky, celý svůj web tají. Nicméně, Vy si to ověřit můžete. A podle mne je zde spolehlivá i wiki.

   O US „organisaci“ voleb jsem napsal i článek.

   Vymazat
  72. GP-ultralevicova-tak to jo.
   Podle CNN se ridi i GOP volebni stab-coz Vam asi take uniklo, nebo na Parl.listech psali neco jineho.
   Jakmile vyhlasi CNN viteze voleb v tom, ci onom state, GOP to povazuje za vyrizenou vec a slavi se v jeho stabu.

   CNN ma, at se Vam to libi, ci nikoliv, nejpropracovanejsi system kryti voleb, proto je vyjadreni CNN brano za bernou minci, prestoze jeste probiha v dany vecer/noc scitani a za bernou minci vyjadreni CNN prebiraji i jine TV, treba FOX NEWS, je mi lito.

   Kdyby byly volby zfalsovane, tak nikdy nevyhral Trump, protoze ho nenavideli Demokrate a Republikani stejnym dilem.

   Jestli HC volilo o 3 mil, ci 4.5 milionu americanu vice, nez Trumpa-vubec nic to na veci nemeni, ze Trump dostal o miliony mene hlasu, ale taktez to nic nemeni na veci, ze Trump je US President od patku.
   Nechapu, co se snazite rici.
   Neocon

   Vymazat
  73. Na FOX News maji take, ze California ma k dnesnimu dni spocitano pouze 84% hlasu-je mi lito GP.
   Neocon

   Vymazat
  74. gogo 17. ledna 2017 14:49
   Co tam jeste ted po volbach pytlikuji ?
   Nic, co by melo nejaky vyznam pro ukoncene volby.

   Dva nespokojene staty, New York a Kalifornie hledaji presna cisla pro jejich tvrzeni, kolik popularnich hlasu vyhrala Clintonka, "nachazeji" dalsi miliony, z cehoz jim plyne, ze Trump je zdiskreditovan. Popularni hlasy ale nerozhoduji volby, Clintonova v Kalifornii vyhrala a popularni hlasy jsou proste navic.
   Nejpozdeji do 16.prosince musely vsechny staty Unie nahlasit presny pocet balotu, ktere jsou v jejich sprave, protoze uz 19. prosince se sesla Electoral College. Nejake hlasy jiste vcas do te doby nedorazily, vzpominam si, ze v Kalifornii jsou laxni a nechali napriklad volice odesilat balot par dni pred volbami. Z ciziny se voleni postou asi take zpozdilo, ale jsem presvedcena, ze dalsi miliony popularnich hlasu urcite legalne nepribyly..I kdyz je to jedno.
   To, ze treba California zna (skoro) presny pocet volebnich listku a jejich preference muzeme dedukovat z toho, ze media udavaji 84% formalnich hlasu.. Budiz. Procenta jsou ale castky ze 100%, sto procent znamena konecnou entitu jako celek. Abych zjistila castku 84% , musim znat i castku, ktera cini sto procent, tedy, musim vedet konecne cislo zaregistrovanych a aktivovanych volebnich hlasu.. Jak bych jinak vedela, co je jedno procento, ci tech 84 procent ?
   Tohle by se urcite dalo zjistit mathematicky, nejakym programem.. Sikovny programator by mozna mohl vytvorit algorithm, dle observace vzorce voleni, kde hlasu pro Clintonku by , dejme tomu, bylo trikrat vice... 3:1. Tento vzorec by se jiste nechal prodlouzit na tech zbyvajicich 16% balotu, ktere zbyvaji do 100%. Vsadila bych se, ze se nejedna o velke castky.

   V Severni Karoline mame volebni masiny moderni - stoji se u velke displej, kde se jmena kandidatu dotykaji prstem pro schvaleni. Je to mnoho stranek, protoze letos jsme volili do vsech vladnich branzi. ---Exekutivni(president a mistopresident, governeri), Legislativni(senat),Judikativni(soudci) a to bud zpusobem "one ticket", coz je automaticky vsechny kandidaty oblibene strany,-----anebo manualne, kazdeho kandidata schvalit zvlast. Zde se pry mohou nekde dit podvody pri pocitani hlasu, protoze kandiiat se muze pocitat jednou ve One ticket volbe a pak opet v manualni volbe.(Kalifornia ?)
   U nas mame na volebni masine, vedle displeje, otevrene namontovany papirovy kotouc, jako mivavaly pokladny v ceskych lahudkarstvich, - zde se jmena, na ktere se tuka prstem, rovnez automaticky ukazuji na papirove pasce spolu s nejakym kodem. Nekteri volici kotouc peclive kontroluji, zda se shoduje s elektronickou volbou. Tato papirova stopa se take spocita nezavisle a srovnava se se stopou elektronickou. Je to dalsi pojistka.

   Vymazat
  75. Kdyz pominu omacku o tom, jak CA nevi kolik je 100% hlasu ( CA ma samozrejme zaregistrovanych, odevzdanych 100% hlasu jiz nejaky ten patek, JEN nevi v tuto chvili, kdo ze zbyvajicich/poslednich 16% jak a pro koho hlasoval) a zavru oci nad tim, ze CA a NY jsou podle Vas "nespokojene staty".

   Coz nejsou, protoze volili pro stavajici system a to v pomeru hlasu 11.5 milionu ku 6.5 milionu ve prospech Clintonove, ( a to se Trump jako rodak z NYC celou kampan holedbal, ze NY State vymete) tak po dlouhe dobe vecny, skutecny stav popisujici prispevek.
   Neocon

   Vymazat
 6. Zadna obcanska valka nenastane, proud zpomalil, ci se zastavil, jiz davno nejsou uprchlici tema ani ve IV. Cenove-coz jako clovek zijici v cesku moc dobre vite.

  Určitě. Jeď se juknout třeba do Itálie. Ne, skutečně, tahle emigrantská "moudra", co padají zpoza velké louže tu od Hedvicka, tu od Daniely, tu od Neocona, to nemá chybu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo, jo, dalsi blazen v rade, za jehoz spackany zivot muzou uprchlici v Italii, Nemecku, Londyne a Francii atd...-sice tam byli davno predtim, v radech milionu, ale co, chlapi v Dymokurech v putice rikali, ze to tam je ted hrozny... a chlapi taky rikali, ze tam drive cmoudi/uprchlici/muslimove nebyli...

   Ja mel pritelkyni z Malmo ( v roce 2002-2003), pracujici v Kodani, vzdycky tam bylo cerno a preburkovano a co ma jako byt?
   Neocon

   Vymazat
  2. 19:20 anonym,
   Tak pozor. Ja jsem znama islamofobka uz od roku 2003.
   R.Hedvicek ma sve nazory, nicodron ma sve, nasledne, i ja mam svuj pohled na dnesni situaci.. Ze se uplne neshoduje se zdejsim osazenstvem mne vubec nermouti, pac vetsina nesnasi Spojene Staty, coz je moje prvni a posledni starost, je to muj domov, moje zakladna, moje existence.. Za morem, kde se citim bezpecneji.
   Z tohoto pohledu pak pisi "emigrantska moudra" a vzdy to ma nejakou, byt casto nepostrehnutelnou souvislost s mou situaci. Ucim se neustale a muzu i pozmenit svuj nazor, nejsem tak zabednena a zacyklovana, ze bych hned bezmyslenkovite zavrhla cizi "moudra".
   Nemam radost z toho, jak se v Evrope situace hroti, nejsem skodoliba, ne jako nekteri emigranti, kteri vam ten rozvrat ze srdce preji. A to i pres to, si mnozi nechteji pripustit, ze neomarxisticka politika Evropske Unie psychologicky podporila emigrantske najezdy...
   Ona totiz ta nase civilisacni slupka je dost tenka, zazila jsem to. Proto nesnasim extremisty, at uz z 'prava' ci z 'leva', nekdy staci projev anarchismu, nahodna rozbuska a uz to jede.

   Volba Trumpa byla jedina moznost, jak zamichat karty, pokus o zmenu, protoze obamovsko-clintonska politika se stala naprosto neunosnou.


   Vymazat
  3. Taktez bych chtel poprosit, aby jste me s lidmi, jako je Daniela a s. Hedvicek, kteri jedine, co pro tuto zemi udelali, je natahovat ruku na Social Security a sirit nenavist, ackoliv jejich jedina kvalifikace na vstup do US, byl komunisticky system v CSSR, nedaval do jednoho pytle.
   Neocon

   Vymazat
  4. Já bych to zase do jednoho pytle házel - deprivovaní ztroskotaní emigranti, závistivě hledící zpět do své (zatím) relativně šťastné a krásné vlasti.

   Vymazat
  5. Tak to jo, vazne zavistive koukam na CR, mam mokre oci, kdyz po 14 ti dnech letim zpet, uz v letadle smer LA mi zacina chybet to CZ uzasne pocasi, predevsim zimni a podzimni, nad Atlantikem si rikam-"ty vole, kde ja najdu doma ve Statech tak arogantni cisniky, prodavacky, lidi na ulici, abych si alespon trochu pripomel Prahu", dale me ve Statech strasne chybi ty CZ otazky-"co to mas za hodinky, kolik te staly? Cim jezdis? Kolik jsi dal za boty? Kolik te stal Iphone?" apod.
   Mate pravdu, kdyz tak o tom premyslim, mozna sem pisi jenom z te zavisti.
   Neocon

   Vymazat
  6. Aniž bych se chtěl vyjadřovat k meritu sporu, komunisty vymyšlený pojem "závistivý emigrant" pokládám za něco srovnatelně směšného jako "chamtivý mnich".

   Vymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>