DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

čtvrtek 10. listopadu 2016

Stars and stripes v Kojetíně

Přehlídka hejlů.
Ve slavnostní, důstojné atmosfeře odehrál se dnes v restauraci Na růžku významný státní akt.

Nebylo to Na růžku, nýbrž v kojetínském podniku Na hrázi u Tondy, avšak v ostatním fakta sedí. Incidentem jsem se výborně bavil, arci nechtěl jsem o něm psát jako první, abych nebyl obviněn z jakýchkoli postranních úmyslů. Nyní ho otevřel Hlídací pes a já tedy využívám příležitosti o věci ve stručnosti poreferovat.

Protagonistou affairy je český emigrant žijící na Floridě Rostislav Hedviček, jehož známe jak z tohoto, tak – notabilněji – ze sousedního blogu. R. Hedviček se poté, co vyšly najevo nelibé skutečnosti ze spisu, vedeného na něj druhdy Státní bezpečností, nestáhl, jak by se dalo očekávat, do vnitřního oboru, ale dal svým aktivitám nový, vpravdě jelínkovský rozměr; Jelínkem v předchozí větě míněn Harry Jelínek, podvodník, který se v r. 1931 pokusil prodat zahraničnímu zájemci Karlštejn (a když to nevyšlo, o sedm let později pražskou tramvajovou linku č. 1).

Seznam laureátů; zaručeně pravý.
Hedvíček neprodává ani věci nemovité, ani dopravní infrastrukturu, nýbrž falešná americká vyznamenání, jimiž dekoruje nic netušící oběti, válečné veterány. Zda výrobu falsifikátu a s předáním spojený raut U Tondy financoval ze svých prostředků anebo pro to získal sponsory, není známo, arci právě tato skutečnost je rozhodná pro trestněprávní kvalifikaci skutku.

Pokud šly veškeré výdaje z jeho vlastní kapsy, je z hlediska českého práva vinen patrně toliko civilním deliktem, a to navíc spíše jen bagatelním: dekorované uvedl v omyl, že dostávají skutečné americké vyznamenání, když ve skutečnosti obdrželi bezcenný artefakt. Věc bude, domnívám se, řešena někde v soukromí, kde ocenění Hedvičkovi své metály vrátí a možná mu k nim, bude-li příležitost, i něco přidají.

Horší to je, pokud akce měla sponsory, a ti na ni přispěli v součtu částkou dosahující nejméně pěti tisíc korun. Pak by se jednalo o přečin podvodu, podle výše škody se sazbou do dvou nebo do pěti let vězení. A to nemluvím o trestném činu, jehož se Hedviček mohl udělením falešných vyznamenání dopustit v USA; o tom však přesné informace nemáme a proto kojetínskému bardovi doporučíme, ať se s dotazem obrátí na některého místního advokáta.

Kolik nakonec Rosťa Harry Hedviček v obou zemích obdrží, budeme arci se zájmem sledovat a o průběhu i výsledku jeho trestního stíhání čtenářstvo na tomto místě řádně zpravíme.

Aktualisováno.
Chcete-li se potěšit Hedvičkovým vysvětlením, můžete. Za vychutnání stojí odkaz na Bushův Executive Order z [2]9. listopadu 2004; ten totiž výslovně stanoví, že medaile, jimiž Hedviček své oběti dekoroval, příslušejí toliko vojákům amerických uniformovaných sborů. O možnosti, že by tyto medaile směly udělovat spolky veteránů, v dokumentu není ani slovo. Osobně bych chtěl vidět některý z těch diplomů v článku zmíněných: podepsán pod ním je, odhadoval bych, Ross C. Hedvicek, generálmajor U. S. Army ve výslužbě.

295 komentářů:

 1. Já myslím, že jste příliš příkrý ve svém hodnocení. Ta vyznamenání mohou být klidně americká. Podobně jako guláš bývá Segedínský, ptáček Španělský a sádlo Domácí.
  Nakonec vezměte takového pana Pelikána, bratra nynějšího kolaborantského ministra. Tento Pelikán obdržel z rukou oficiálních představitelů AČR řadu vyznamenání za neexistující skutky. Nejvíc si ovšem považuje medaile neexistující jednotky. Moc hezky to popisuje zděšené soudružce redaktorce v ČT.
  Proti tomu je Hedvíčkovo vyznamenání v místní hospodě naprostá banalita.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když se na Hlídacím psu podíváte pozorně na seznam vyznamenaných s červeným podtiskem ve tvaru razítka "CONFIDENTIAL", musí vám být zřejmé, že si ho Hedviček vyrobil doma. Moc nechápu, že to nebylo zřejmé nikomu z přítomných.

   Vymazat
  2. Pane Pecino, patrne tim, ze oceneni byly zelene gumy a u tech se rozum nenosi ve velkem mnozstvi.

   Vymazat
  3. Vzhledem k tomu, že se jen v České republice rozdá tolik různých cen, že snad každou minutu je několik lidí oceněných - co to mění?

   Před časem jsem rozdával lidem žertem diplomy o úspěšném absolvování kvantové fyziky. A tak hezký diplom, vyvedený graficky pěkně ve vektorovém editoru, se hned tak nevidí. Škoda, že jsem měl k dispozici jen černobílou tiskárnu.

   Např. od roku 1968 je udílená Nobelova cena za ekonomii, ačkoli Alfred Nobel nikdy takovou cenu nezavedl, ve své závěti nezmínil, o takovou cenu nikdy nestál a nechtěl jí - ale proč by ekonomové nezneužili jméno Nobela, když to má takový zvuk? A vyšetřuje to někdo jako podvod, kterým to ve skutečnosti je? Píše o tom Hlídací pes a další?

   Stejně jak vy můžete udílet oslí uši, nebo banka zneužívat Nobela - tak kdokoli může udílet vyznamenání.

   Miloslav Ponkrác

   Vymazat
  4. Pane Ponkráci, subtilní rozdíl je v tom, že Osel měsíce je cena tohoto blogu, za takovou vždy výslovně vydávaná, kdežto metály, které rozdával Rosťa, patrně v USA skutečně existují.

   Vymazat
  5. Když se [...] podíváte pozorně na seznam vyznamenaných s červeným podtiskem ve tvaru razítka "CONFIDENTIAL", [...] si ho Hedviček vyrobil doma.

   Nad češtinou, č. diakritikou i tím "jakorazítkem" na jmenném seznamu vyznamenaných se mohl sice někdo pozastavit, ale při té všeobecné slávě raději mlčel.

   Rosťa "Harry" Hedvíček si udělal radost: byl opět tím důležitým a uznávaným, jako před svým odchodem za hranice. Za tuto soukromou akci vyházel mnoho peněz a vůbec ho nenapadlo, jak ta celá jeho šaškárna skončí.

   Vymazat
  6. Tomáš Pecina: No a co? Když já místním soudcům rozdám Osla měsíce, spáchám něco protizákonného jen proto, že je to cena Tomáše Peciny?

   Klidně mohu rozdávat a udělovat Nobelovy ceny za fyziku, a předpokládám, že kromě hloupých sluníčkářů ála Hlídací pes to nikoho nebude vzrušovat. Úplně stejně, jako si ekonomové tuto cenu znásilnili - a děje se něco? Píše proti tomu Hlídací pes kritické články?

   Existuje nějaký zákon, že nemůžu dekorovat kohokoli se mi namane medailí "Afghanistan Campaign Medal"?

   Co takhle používat anglická slova smím? Oni je totiž, stejně jako ty medaily, američané už používají. Abych třeba nebyl popotahován... že používám falzifikáty anglických slov, na která mají práva jen Američané nebo tak něco.

   Miloslav Ponkrác

   Vymazat
  7. Smíte, ale nesmíte předstírat, že jsou ty medaile a ceny pravé: rozhodně tedy nemůžete udělit Osla měsíce s tím, že jde o Osla udělovaného mým blogem. Toto právě Hedviček udělal.

   Vymazat
  8. Tomáš Pecina: A všimněte si, jak 90 % textu jak v článku na Hlídacích psech, tak tady v příspěvcích níze fungují stejně objektivně jako naše veřejnoprávní televize a nafukují obludnosti. Jediné co by mohlo být podvodem je vydávání za pravou cenu, ale oni nalézají podvod pomalu i na tom, že Hedvíček dýchá a slunce svítí:

   1) Že se spáchal podvod, protože medaile ACM smí být jen pro členy armády USA - blbost.

   2) Že se spáchal posvod, protože medaile ACM smí být udělována jen v USA - blbost.

   Že se spáchal podvod, protože ...

   Zkrátka Hlídací pes jsou pohádkáři, čekám že zítra vydají Rákosníčka, pozítří Makovou panenku s emanuelem, a příští týden se můžeme těšit na Tři oříšky pro popelku.

   Miloslav Ponkrác

   Vymazat
  9. Nesouhlasím. Představte si, že pojedete někam do zahraničí, řekněme do Mongolska, a tam deseti domorodcům předáte Řád bílého lva, aniž byste jim prozradil, že je to replika a předáním vás rozhodně nepověřil president Zeman, který je k tomu ze zákona jedině oprávněn. Nebyl by to podvod?

   Vymazat
  10. Tomáš Pecina: Já jsem nikde netvrdil, že to co udělal Hedvíček není podvod. Je to samozřejmě podvod.

   Je to podvod z důvodu, že ocenění vydával za pravé a originální. Minimálně je to podvod v přirozeném lidském vnímání, případně kanadský žertík (ála Ztohoven, apod.)

   Na druhé straně všechna další zdůvodnění, proč je to podvod - jsou spíše svazáckou aktivitou Jasánka z Hlídacího psa.

   Miloslav Ponkrác

   Vymazat
  11. Dobrý den,

   doporučuji sledovat diskuzi zde: http://jdem.cz/ckuax7
   Je tam vše vysvětleno, zejména v příspěvcích od:

   Jirka napsal - dne 11.11.2016
   Jan Kafourek napsal - dne 11.11.2016
   Ivo Pokorný napsal - dne 11.11.2016

   Vymazat
  12. Kdyby při té ohromné slávě v kojetínské hospodě si někdo dovolil jen trochu zapochybovat, ostatní by ho okamžitě pokarali. Nejspíš by pochybovatele nevybíravě usadil i sám velký "Američan" Ross Hedvicek [rous hidvajsek], známý to hulvát.

   Vymazat
 2. Tak ono to spise, než o panu Hedvickovi, něco vypovídá o obdarovaných: jestli si někdo mysli, ze v hospodě za hřištěm, českým vykukem, obdrží officialni medaili, a ještě americkou, tak pár kilometru od Kojetina je Kroměříž, kde muže byt vyšetřen úředními lékaři, a podle výsledku léčen ambulantně neb ústavně. Když ne, tak mne napadá rovněž něco o zelených mozcich, gumach a zupactvi.

  OdpovědětVymazat
 3. Ještě mi chybí zásadní informace - kdo ze zúčastněných bral akci vážně do té míry, že se domníval, že je dekorován skutečným vyznamenáním od vlády USA.. chcete říci, že na to ti lidé Hedvíčkovi skočili a nebyla to recese?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Celou akci brali vážně zřejmě všichni přítomní. O nějakou recesi se v žádném případě nejednalo.

   Rosťa "Harry" Hedvíček halt opět zabodoval ve všech směrech a zdárně se zviditelnil.

   Vymazat
  2. A to on se Hedvíček představil jako "Hedvíček"? Chápu, že může někoho nachytat, kdyby se představil pod jiným jménem, protože jeho obličej známý není, ale to jméno musí přece spustit bouřlivou reakci antitrolího imunitního systému.

   Vymazat
  3. No jak vidíte asi ne. Zřejmě má nějaký dar lidi obalamutit, ostatně důkazem je jeho sekta: http://hedvicek.unas.cz/2.htm

   Vymazat
  4. Zřejmě se představil americkou variantou jeho jména - jako "Mr. Ross Hedvicek". Jeho kamarád z WUMLu, plk. Lad. Chaloupský, ho ve svém článku také píše bez diakritiky.

   Český rozhlas ale uvádí Hedvíčka jeho českým jménem.

   Vymazat
  5. Živě si dovedu představit, jak se floridský Hanák dožadoval us-znění svého českého jména [rous hidvajsek].

   Vymazat
 4. Ať se dívám jak se dívám, není tam nikdo od Hermanů... že by nebyl ani na seznamu?

  OdpovědětVymazat
 5. Děkuji panu Pecinovi,že svým právním výkladem zareagoval na jeden z excesů Rostislava "Rosse" Hedvíčka. Pokud se chtěl Hedvíček zviditelnit, tak se mu to povedlo a má z ostudy kabát. Gratuluji! :-)

  Také na Dvoraně hlouposti RH jsem o této "aféře" před časem informoval.

  ROSS HEDVÍČEK MÁ Z OSTUDY KABÁT


  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Někteří tomu asi stále nerozumí. Ty medaile jsou zakoupené na internetu (7$ za kus) a jsou to repliky.

   Konečně, tady je dobré shrnutí:

   – došlo k podvodu s replikami amerických vojenských medailí, které byly vydávány za originál

   – došlo k podvodu, že tyto medaile byly v ČR vůbec předávány, protože tyto medaile jsou určeny pouze pro členy armády USA, ne pro příslušníky cizích vojsk

   – došlo k podvodu v osobě předávajících, tyto medaile může předávat pouze člen americké armády

   – došlo k podvodu se samotným zdrojem kdo měl tyto medaile udělit: vláda USA, armáda USA (nebo veteráni USA)

   – došlo k zneužití (amerických) státních symbolů

   – byla snížena vážnost církve, která se na tom spolupodílela a dovolila evidetnímu podvodníkovi kázat v římskokatolickém kostele

   http://www.onwar.eu/2016/10/20/hosi-dekujem/#page-7

   Vymazat
  2. To zviditelnění ho ale stálo dost peněz, nakonec dostal punc podvodníka - Rosťa "Harry" Hedvíček

   byla snížena vážnost církve, která [...] - si to divadlo určitě nechala velmi dobře zaplatit.

   Vymazat
  3. no, mě se spíše líbí "Kojetínský Borat"... :-))))

   Vymazat
  4. Já tedy nevím jak ostatní, ale viděl jsem po Praze spousty stánků, kde se prodávaly nejrůznější repliky medailí a částí uniforem. Nikdo neřeší, jestli byl znevážen Řád V.I. Lenina. V armyshopech je toho spousta.
   Snad proboha není trestné si udělat legraci ze zelených mozků nebo jiních medailechtivých individuí. Jestli má někdo z ostudy kabát, tak to rozhodně není Hedvíček. Zrovna tento jeho počin se mi docela líbí, zvlášť jestli se pan Hedvíček nerozpakoval do akce vložit vlastní peníze. Nachytávat důchodce na Český sen, tomu se směje kdekdo, toto je přece variace na stejné téma.

   Vymazat
  5. gogo: jistě, Vaše úvaha by byla jistě žádoucí a kdyby tomu tak bylo, byla by to jistě taškařice, která by se mohla vysílat i v TV (viz níže).

   Ale ono to (bohužel) bylo jinak: tato slavnostní předávání amerických vyznamenání bylo myšleno smrtelně vážně, projděte si i fotogalerii: http://1url.cz/vtHpK

   Jinak také přidám jeden humorný příspěvek k tomuto:


   Ty vogo
   24. 10. 2016, 23:27

   škoda, že to nikdo nenatáčel, to by byl dokument jako bejk, určitě lepší než svatba Jiřího Káry, tohle by bylo na Českýho Lva!

   Záběr v kostele, jak Hedvíček za kazatelnou káže bludy, předtím ale ukázka jeho opakovaných prohlášení že pánu Bohu rozbije držku, pak záběr na medaile koupené za sedm doláčů na internetu, vedle medajlí vytištěný „certifikát“ který Hedvíček neumětelsky zbastlil na jeho PC a vytiskl na vysloužilé inkoustovce.

   Následující závěr do hospody „Na hrázi u Tondy“ , kde J. Nos mečivým hlasem a značně směšnou angličtinou „zpívá“ americkou hymnu, před ním na podiu vystavené jeho jinak neprodejné CD (vydané samozřejmě vlastním nákladem), a před ním stojí pitomci, v čele s Hedvíčkovým švagrem a mají pravou ruku na levé bradavce.

   A všichni se opájí tím, že jsou aktéry slavnostního okamžiku, jedinečné akce, která vstoupí do dějin Kojetína.

   :-)))))

   http://www.onwar.eu/2016/10/20/hosi-dekujem/#page-5

   Vymazat
  6. Jenže Rosťa "Harry" Hedvíček svoji akci myslel úplně vážně. Nikoliv jako nějaký žert či recesi. To by se přece již dávno na svém blogu všem vyznamenaným vysmál.

   Vymazat
  7. Ale vždyť ti chtiví nakupující, co se hnali ke kulisám potěmkinovského supermarketu, to taky brali vážně, taškařice to byla pro organizátory a posléze pro diváky.
   V Kojetíně holt Hedvíček sehrál svoji životní roli, a jestli kromě ostatních přesvědčil o pravosti v ten slavný moment i sám sebe, tím jeho performance jen získala na lesku.
   Naposledy jsem takový majstrštyk viděl jen v komedii Blbec k večeři, kde se pan Pinot vžil do své role tak, že jeho hostitel nebyl schopen slova
   https://www.youtube.com/watch?v=UYYwaFy05-U

   A to je jen divadlo s herci.

   Vymazat
  8. A nebyl v tom sám. To se přeci muselo zorganizovat, hlavně tady v ČR. Bylo v tom dokonce zapojeno i olomoucké arcibiskupství vč. arcibiskupa Jan Graubnera.
   Myslíte, že to celé zorganizoval "Ross" Hedvíček? Akci v hospodě, vč. výzdoby, organizaci časového programu na celý den,oslovení všech účastníků, "bohoslužbu" v kostele vč. asistence faráře.

   Hedvíčkovým hlavním pomocníkem byl Ladislav Chaloupský, ale prý to spoluorganizovalo více lidí.

   Vymazat
  9. Samozřejmě, Hedviček to myslel (a stále myslí) vážně, nebyly to žádné papundeklové kulisy. Úvaha patrně byla, Češi stejně nepoznají, že ty medaile nejsou pravé.

   Vymazat
  10. Při "Hedvíčkovině", resp. medailovací akci, pomáhali: trafikant Kája Jemelka, plk. Láďa Chaloupský a "takymuzikant" Pepík Nos.

   Vymazat
  11. Už jsem o tom psal tady: http://www.onwar.eu/2016/10/20/hosi-dekujem/#page-6

   Psychopati (kterým Hedvíček bezesporu je), trpí často mylnou představou, že jsou geniální a jejich okolí jsou všichni blbci nedosahující jejich úrovně, a tudíž že jim jejich fantasmagorie projdou.

   Proto se Hedvíček pustil do tohoto, jinak průhledného, podvodu, na který záhy dojedou především ti "vyznamenaní".

   Jinak jak je Hedvíček posedlý výjimečností (viz třeba jeho modla – počítadlo na jeho blogu),rád o sobě vypráví, že má různá "válečná" zranění – rány, zlomeniny, průstřely, že byl v American Peace Corps, u QS-1, že měl být popraven, a že má v domě samé diplomy (ačkoli nemá žádnou VŠ) – http://hedvicek.unas.cz/hedvicek-o-sobe.htm.

   Ano, podobní jedinci nakupují bezcenné diplomy a věší si je na zeď, aby se mohli pseudoopájet svou výjimečností. Proto chodí Hedvíček na weby, kde tyto diplomy a medaile prodávají, a tam dostal tento "spásný" nápad! :-D

   Vymazat
  12. Švagr Jemelka se v Hedvíčkově fotogalerii - http://1url.cz/vtHpK - tváří dosti zachmuřeně. Jako by očekával nějaký velký průser.

   Vymazat
  13. "– došlo k podvodu, že tyto medaile byly v ČR vůbec předávány, protože tyto medaile jsou určeny pouze pro členy armády USA, ne pro příslušníky cizích vojsk"

   Já tu medaili klidně udělím a předám nejbližší místní prodavačce. Můžete mě pak zažalovat, že jsem se dopustil podvodu, protože není členem armády USA.

   -----

   "– došlo k podvodu v osobě předávajících, tyto medaile může předávat pouze člen americké armády"

   Znovu, předám tuto medaili místní prodavačce. Můžete mě zažalovat, že došlo k podvodu, prože nejsem člen armády USA.

   -----

   "– došlo k podvodu se samotným zdrojem kdo měl tyto medaile udělit: vláda USA, armáda USA (nebo veteráni USA)"

   Viz předchozí...

   -----

   "– došlo k zneužití (amerických) státních symbolů"

   Viz předchozí...

   -----

   "– byla snížena vážnost církve, která se na tom spolupodílela a dovolila evidetnímu podvodníkovi kázat v římskokatolickém kostele"

   Tak to bude na doživotí o chlebu a vodě.

   -----

   Miloslav Ponkrác

   Vymazat
  14. Nevím, zda je důvod takto Hedvičkův delikt bagatelisovat. Sice předpokládám, že to nikdo šetřit nebude, seznav pachatele potrhlým dědkem odněkud z… ehm… prostě odněkud, ale vydávat repliky oficiálně udělovaných vyznamenání za medaile pravé nemusí být úplně souladné s americkým právním řádem.

   Vymazat
  15. Tady je asi někdo líný číst:

   Under Title 18. U.S. Code, violations can be prosecuted.

   Section 704 prohibits the unauthorized wear, manufacture, or sale of awards and decorations of the United States military, with special provisions increasing the penalty if the award is the Medal of Honor,

   Strana 24 DoD manual "Afghanistan" (Afghanistan Campaign Medal) ACM.

   d. Foreign Military Personnel. The ACM is not authorized for award to foreign personnel.

   http://www.onwar.eu/2016/10/20/hosi-dekujem/#page-4

   Vymazat
  16. Anonymní10. listopadu 2016 17:35
   Tak třeba já "Vaší prodavačce" dám např. čestné občanství města Prahy, nebo ji vystavím maturitní list či vysokoškolský diplom, nebo ji pošlu naskenovanou pětistovku a budu ji tvrdit že vše je oficiální a pravé. Co Vy na to? :-)

   Vymazat
  17. Tomáš Pecina: Ono by se to nebagatelizovalo, kdyby to Hlídací pes nepřepálil, a neudělal podvod i z toho, že slunce tu každé ráno vychází, ale to smí dovolit slunce jen v USA, tady je to zakázáno.

   Jeden z důvodů, proč na tento blog chodím je, že se snažíte držet se objektivity, a to je i v tomto článku. Na druhé straně to nelze říci o mnoha dalších zdrojích jako je Hlídací pes.

   Miloslav Ponkrác

   Vymazat
  18. Ještě k této debatě: ano, kdyby R. Hedvíček v Kojetíně předal s tím, že je to jeho soukromá akce a že se jedná o zakoupené repliky, asi by se dalo přivřít oko. Nevím sice jak je to se zneužitím amerických symbolů - vlajek a hymny, ale budiž.

   Ale on se pasoval do zástupce amerického lidu, respektive americké armády, popř. centra amerických veteránů, s tím, že předává oficiálně americké vojenské medaile v tomto zastoupení. Doložil to certifikátem - který byl stejně nepravý jako ty medaile. A tady už je právě ten problém - sdělit, že medaile jsou pravé a zamlčet, že jsou to repliky, a dokládat onu oficialitu amerického vojenského vyznamenaní "certifikátem" - to už je jasný podvod.

   Vymazat
  19. "Tak třeba já "Vaší prodavačce" dám např. čestné občanství města Prahy, nebo ji vystavím maturitní list či vysokoškolský diplom, nebo ji pošlu naskenovanou pětistovku a budu ji tvrdit že vše je oficiální a pravé. Co Vy na to? :-)"

   Znovu: Mluví se tu o medaili ACM. Přepalujete a přeháníte stejné nesmysly jako ten text z Hlídacího psa.

   Miloslav Ponkrác

   Vymazat
  20. Tedy kontrolní dotaz: Kolik z hejlů, dle vašeho názoru, bylo při slavnostním aktu srozuměno s tím, že nedostává skutečné ocenění, ale repliku za pár šupů?

   Vymazat
  21. Lossos: Podvod to je, ale pouze z důvodu vydávání něčeho za pravé. Tečka. Všechny další důvody, proč je podvod, uvedené třeba v tomto vlákně výše - už jsou jen lidovou tvořivostí.

   Miloslav Ponkrác

   Vymazat
  22. Miloslav Ponkrác: ano, podvod je trestný i u nás. Tečka by zde byla v ČR. Ale to ostatní je nezákonné (a asi i trestné) v USA.

   Vymazat
  23. Ale udelal to US obcan mimo uzemi US-tedy v US za to stihan byt nemuze, i kdyby si dal nekdo nakrasne tu praci a udal ho.
   Kdyby tohle vsak udelal v US, tak je dnes v county Jail, tak na 6 mesicu.
   Neocon

   Vymazat
  24. Tím si, Neocone, nejsem moc jistý. Působnost amerického práva, pokud jde o trestné činy páchané americkými občany, je universální. Vzpomeňte si na kausu trestů za úplatky vládám v různých zaostalých zemích. Aniž bych byl schopen zformulovat relevantní právní názor, an US právo do té míry neznám, presumoval bych, že Hedvičkovo jednání v Kojetíně bude podle amerických zákonů trestné. Disclaimer: Bez záruky.

   Vymazat
  25. To zni logicky, ale vzpomente na kazu toho magora, co v Brne zavrazdil tu 4clenou rodinu.
   Nejen u vas, ale i v US to probihalo tiskem-pokud ho US nevyda, coz se zdalo na zacatku nejen mozne, ale i pravdepodobne, tak US zakon hovori, "ze ho musi okamzite z vydavaci vazby propustit a NESMI byt stihan v US". (jiste vite, o jake kauze mluvim).

   Proto ho vydali, protoze si nikdo nechtel vzit na triko, ze tenhle clovek, bude chodit v CA po ulici.
   Neocon

   Vymazat
  26. Kojetínský vejtaha Rosťa "Harry" Hedvíček zřejmě americké občanství ani nemá. Jestliže je občanem USA, tak při svém zaobčanovávání se úřadům lhal.

   Vymazat
  27. Hedvicek je jiste US obcan-prisel sem v dobe, kdy ho davali automaticky. (mysleno imigrantum z komousskych zemi)

   Pro TP: jen myslim s vyjimkou US obcanu, kteri se dopustili valecnych zlocinu a genocidy.
   Neocon

   Vymazat
  28. Američané nedávali příchozím z Ostblocku své občanství automaticky. Se svojí kolaborantskou minulostí (protekční místo v Seliku, instruktor ve Svazarmu, členství v SSM, účast na stranickém školení VUML atp.) mohl na USA zapomenout. Proto již předem uvažovali o Kanadě. Však jim to ss. z 1. správy SNB (umožnivší jim odchod z republiky) i poradili. Mařenka přece o úmyslu odejít do Kanady bezelstně napsala ještě z Jugoslávie svojí matce do ČSSR. Je to podivné, SFRJ byla komunistickou zemí a Hedvíčkovi se tam dál klidně rekreovali.

   Imigrační úředníci v rak. lágru Traiskirchen, kde byl Hedvíček s rodinou registrován, nebyli žádní blbci a tak Rostík s Mařenkou nedostali polit. azyl. Museli do Kanady.

   Vymazat
  29. To jsem nevedel, ze ma p. Hedvicek takovouhle historii. Nejak jsem se o neho nezajimal-mam/mel jsem v hlave, ze zije na FL.
   Neocon

   Vymazat
  30. Nemyslím, že to byl nutně důvod. Hedviček měl blízkou příbuznou v Kanadě. O to víc arci překvapuje, že ho rok co rok opakovaně pouštěli s Autoturistem do YU.

   Vymazat
  31. Jinak, co znam osobne imigranty po 68 a i z let 80tych, tak ti vsichni dostali US obcanstvi bez prace a snahy, behem 18 mesicu od doby, co si v Rakousku vybrali ameriku.
   Jeden ten 2x sedel za komousu, plus utekl pres Rakousko 2 hodiny pote, co ozraly nekde na Smichove prejel zenskou.
   Za 14 mesicu uz jako US obcan jezdil kamionem na trase MD-CA.
   To jen k Vasemu -jak byly v lagrech urednici opatrni...
   Neocon

   Vymazat
  32. Hedvíček z YU pašoval integrované obvody, elektronické součástky pod západním embargem. Bylo tedy v zájmu státu, aby tam jezdil. Na této činnosti se tehdy daly vydělat ohromné peníze. Po amnestii 5/1985 opustilo čs. věznice mnoho osazenstva, levnou prac. sílu bylo nutno nějak nahradit, soudruzi si vzpomněli na tyto pašeráky, které sbírali a obviňovali z nedovoleného podnikání. Jejich č. OP a adresy vedly 2 pražské bazary, které se na výkup "integráčů" specializovaly.

   Lidé z odd. hospodářské kriminálky SNB nebyli tak blbí, aby nechali Hedvu upláchnout, ale třeba ho varoval bratranec, který u kriminálky pracoval. Nebo, a to spíše, dostal kojetínský bard na vybranou: spolupráci s 1. správou SNB a "emigraci" s celou rodinou, nebo zatčení a vězení se všemi důsledky. Po převratu se v Kanadě strachoval, aby si jeho StB-složku nepřečetl nikdo z rodiny.

   Vymazat
  33. Ano, p. Neocon, do Kanady se rodina Hedvičků dostala někdy v 1987, za pár let a po získání tamního občanství se všichni hladce přestěhovali do USA na Floridu.

   Vymazat
  34. Starý článek "Co se píše o Hedvíčkovi jinde" s diskuzí, zvl. "Hanácká pohádka", mnohé vysvětluje.

   Vymazat
  35. (Hedvíček) se v Kanadě strachoval, aby si jeho StB-složku nepřečetl někdo z rodiny.

   Obsah své složky tedy neznal a ve věci StB rozhodně nemá čisté svědomí. Jelikož je Hanák blbý jako tágo, vylíčil na internetu svoji korespodenci s přerovskou služebnou StB. Logicky uvažující čtenář si musí položit otázku, co tak hrozně zavrženíhodného mohlo ve složce být a co na Hedvu soudruzi vlastně vědí.

   V jednom ze svých článků se velké pantata podrobně rozepsal o tzv. "upravencích". Ti se ovšem svým činem rozhodně nechlubili, neb na ostatní emigranty donášeli. Zajímalo by mě, odkud tehdy mohl Hedvíček ty všechny detaily znát. Asi proceduru sám zažil.

   Svoji předpřevratovou návštěvu vých. Berlína přes Checkpoint Charlie, kde se setkal s příbuznými, si hanácký vejtaha buď vymyslel, nebo tam byl se svolením čsl. (ddr, sov.) soudruhů.

   Hedva se také chlubil, jak tenkrát na jedné z četných dovolených v SFRJ "vydrbal" se soudruhy, když si s celou rodinou udělal celodenní výlet z Macedonie do Řecka. Kdo zná tehdejší jug. realitu, musí se divit.

   Vymazat
 6. Zapomněl jsem připojit: http://www.citationexpress.com/afghanistan-campaign-medal.htm

  OdpovědětVymazat
 7. Nikde nevidim, jak vypada medaile z blizka a co na ni je presne napsano. Take nemam moznost cist dulezity doprovodny dokument. Napis na Hedvickove dokumentu je Stars and Stripes, coz je velice vagni a pausalni nadpis. My mame doma nekolik medalu, vzdy s doprovodnym certifikatem a podpisem nadrizeneho, v te dobe slouziciho a legitimne representujiciho americkou vladu-army.
  Dokument ma typicky nadpis:

  Department of the Army
  The Army Commendation Medal
  to: First sergeant XXXX

  Vypocet hrdinskych cinu
  a pod tim je
  Given under my hand in the city of Washington ( a datum)
  podpisy :Lieutenant general a Secretary of Army.  Neni trestne si udelovat medaile na spolecenske akci, pokud se jasne vytyci jmeno darce. Jen pokud je jmeno vydavajicich na certifikatu zfalsovano, pak by byl trestny duvod.
  Jak to vidim, Hedvicek se za nikoho nevydaval, jednal pod svym jmenem. Nefiguroval jako zastupce americke vlady nebo Armady ci Navy. Proc by nemohl jako americky obcan, ktery zprostredkovava pratelstvi s americkymi veterany, udelovat medaile ? V tomto je Hedvickova akce naprosto v souladu s americkymi zakony. Trestne by to bylo az tehdy, kdyby se takto omedajlovany veteran snazil s falesnym medalem ziskavat nejake vyhody, anebo, kdyby svoje vyznamenani pouzil v trestne cinnosti.

  Nenavist nekterych Cechacku proti emigrantum je priposrane uboha.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento link vás usvědčuje z nepřesných informací. Hedviček vydával medaile, resp. jejich repliky, za platná vojenská vyznamenání.

   Vymazat
  2. Co je prosim, platne vojenske vyznamenani ?
   Nemluvim ted o Medal of Honor.

   Vymazat
  3. Platné americké vojenské vyznamenání je takové vyznamenání, k jehož udělení/propůjčení je oprávněna pouze americká armáda nebo některá její složka. V textu, jehož autorem je jeden z podvedených, se hovoří o "vojenské medaili USA", nikoli o "replice vojenské medaile USA".

   Vymazat
  4. Toto je originál medaile: https://en.wikipedia.org/wiki/Afghanistan_Campaign_Medal
   Toto předával Hevíček: http://jdem.cz/cmshz9 , dá se koupit třeba tady: http://jdem.cz/cmsh25

   K udělování této medaile se vztahuje toto: Strana 24 DoD manual "Afghanistan" (Afghanistan Campaign Medal) ACM.
   d. Foreign Military Personnel. The ACM is not authorized for award to foreign personnel.

   Vymazat
  5. Aha. Pak se jasne jedna o repliku, ktera ovsem je v USA naprosto legalni a v mem okoli oblibena. Vidim ji i na autech. Jestlize Hedvicek nefiguroval jako zastupce americke obrany, pak jen timto gestem podekoval vojakum, kteri bojovali v Afghanistanu. Akce mela motto : "Dekujeme, hosi", ne nejake fraudulentni oznameni, ze americka vlada rozdavala medajle. Co Hedva predaval, je takzvany lidovy medal pro ucastniky afghanske valky a neni zakazano se touto replikou ozdobovat. Takto se mezi sebou poznavaji ucastnici valky. Navic, jestli se jedna o veterany z aghanske valky, zucastnili-li se teto kampane, pak tito panove maji moralni narok na vyznamenani, at uz ho dostanou od US army anebo od Hedvicka v hospode. Aby vyznamenani bylo certifikovane, pak by museli obdarovani dostat i certifikat podepsany generalem US. (Treba by podobny i dostali, v ramci NATO)... Kojetinska akce je predevsim ceremonie uznani a zviditelneni se..Ja bych to nechala na samotnych vojacich, jak se k vyznamenani postavi. Je to jejich vec, z medalu nemaji zadny prospech mimo toho, ze je to uznani a ucta.

   http://www.militaryvetspx.com/afcamede.html

   Nez se najde e-mail, kde Hedvicek nabizi afghansky medal s plnou ceremonii, pri plne podpore US-Army, pod americkou administrativou, za urcitou penezni sumu , pak je bezpredmetne se bavit o nejake trestnosti.
   Pak se muzeme bavit o moznem prestupku.

   Jinak jen s pobavenim ctu prskavou zavist, ze to Hedvicek tak zdarile zorganisoval.

   Vymazat
  6. Ale Danielo, klíčovou otázkou je, zda ti nešťastníci (tedy, upřímně, tento výraz pro dané osoby užívám s jistou nevolí) věděli, že dostávají repliku od Hedvička a ne the real thing od U.S.Army. Věděli to?

   Vymazat
  7. Nestastnici uz je daleko lepsi oznaceni, nez "hejlove".
   Pane Pecino, to nevim, co si vyznamenani o ceremonii v Kojetine mysleli. Kdyby vyznamenani pokladali za autenthicke potvrzeni US Army, tak ano, tim by byli uvedeni do omylu. Hedvicek ale zastupoval jen sebe. Nevim, ale snad vojaky napadlo, ze takova prilezitost, jako predavani Afghanistan Campaign Medal , poradana americkou oficialni sluzbou be se nekonala v kojetinske hospode, ale spise na velvyslanectvi USA.
   Ja se domnivan, ze vojakum staci, ze je aspon nekdo ocenil.
   A Hedvicek tak ucinil, ve spolecnosti, ktera je celkove protiamericka. Mimochodem, souhlasim s akci, uznani vojakum patri. Klidne v mem jmenu obcanky Spojenych Statu.
   Podmineno ovsem tim, ze si Hedva nedela prcu z ostentativniho udelovani ceskych medajli...

   Vymazat
  8. Z článku v Přerovském deníku ovšem vyplývá, že minimálně jeho autor si nebyl toho, že dostává jen repliku, vědom. Samozřejmě, že když si přečtete první větu, že byla udělena vojenská medaile v hospodě "U Tondy", musíte si zaťukat na čelo. Ale z dikce článku není patrné, že by si tamtéž ťukal i pan plukovník v záloze, jak se ten dobrý muž decentně sám v textu označuje. Uvedení v omyl jeví se mi tedy prakticky jistým.

   Vymazat
  9. "Dobrý muž" plk. Chaloupský je na fotce z kostela 1. zprava, zde s Hedvíčkem ještě jako npor. na stranickém školení VUML.

   Vymazat
  10. Re: "Co Hedva predaval, je takzvany lidovy medal pro ucastniky afghanske valky a neni zakazano se touto replikou ozdobovat."

   Tady bysch si dovolil citovat jiný názor: "Je si treba uvedomit ze medaile se daji koupit kdekoliv na internetu s poznamkou ze jde o “commemorative” vzpominkove predmety a jejich zneuziti za prave vyznamenani je trestne podle US zakonu!" Jirka napsal - dne 11.11.2016 http://jdem.cz/cmufz8

   Vymazat
  11. Jedna se o zneuziti vyznamenani, zneuziti, ktere podleha trestnimu radu.. Takze nositel falesneho vyznamenani se muze promenadovat s ACM na klope v obchode Walmart do vycerpani, to je jeho osobni svoboda projevu. Pokud ale lze vdove, ze je general, vojensky hrdina a snazi se od ni na teto bazi vylakat pujcku, tak ano. Toto je trestne zneuzivani vyznamenani.
   Zde ovsem k zadnemu zneuziti nedoslo, vyznamenany cesky plukovnik nikomu neskodi, z vyznamenani nema zadne monetarni vyhody, a navic, jak jsem informovana, je skutecne afghanskym veteranem..
   At cechacek Jirka posle udani na reditelstvi Army, ze se v Cesku nosi medaile, ktere nejsou ratifikovany statni politikou.. Jiste nebude prvni ani posledni... :-))

   Vymazat
  12. Jak mnohokrát zopakováno, klíčovou otázkou je, zda byli vyznamenávaní se stavem věci srozuměni. Tedy jestli věděli, že si jdou k Tondovi pro repliku oficiální vojenské medaile v ceně bratru dvou stovek, kterou sice budou moci nosit, ale bude to mít podobný význam, jako když si někdo pověsí na zeď vlastnoručně vytištěný diplom o absolutoriu neexistující university "za celoživotní zkušenosti".

   Nic nesvědčí domněnce, že by to kdokoli z hejlů věděl, protože v opačném případě by s takovou šaškárnou nemohli souhlasit.

   Vymazat
  13. Replika ACM ma take nazev Commemorative Decal, coz ani neumim prelozit, asi to bude neco jako pametni uctivajici metal..
   Pro mne zase nic nesvedci domnence, ze by se Hedvicek vydaval za americkeho urednika a ze by v tomto lieu predaval vyznamenani.. Naopak, mam dojem, ze o pravem stavu medaile vetsina ucastnenych vedela a v ceremonii dobrovolne vystoupila. To byste pak mohl skrutinovat, zda take dekovny dopis pana arcbiskupa, ci cirkevni darek svateho ruzence byly opravnene darky. Co kdyby mezi obdarovanymi byl bezverec ?

   Vymazat
  14. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  15. Mate v tom bordel. Hedvicek nikde nedal "Disclaimer" ze to neni jeho akce, ze se distancuje od "Star and Stripes" naopak do dnes tvrdi ze je to vse v souladu s narizenim Prez. Bushe.
   To ovsem neni pravda protoze >>>Medaile ACM, “Executive Order 13363”—…afghánská kampaň medaile se uděluje členům uniformovaných služeb Spojených států, kteří slouží nebo sloužili v Afghánistánu......

   US Army Regulation 600–8–22. Clanek1/36>>> US kampaně a servisní medaile nebude udělena členům zahraničních vojenských zařízení.

   Neverim ze ucastnici vedeli ze medaile nejsou prave, nac by potom hrali US hymnu pod praporem USA?

   Vymazat
  16. Samozřejmě, že když si přečtete první větu, že byla udělena vojenská medaile v hospodě "U Tondy", musíte si zaťukat na čelo.

   Ale no tak, v.p. Pecina. "Slavnostní akt proběhl důstojně. V úvodu vystoupil Pepa Nos a zazpíval americkou hymnu."

   Takhle jsem se dlouho nepobavil... :-)))

   Vymazat
  17. Škoda, že z toho kojetínského "slavnostního aktu" - Hedvova majstrštyku - nelze nikde najít zvukový záznam projevů včetně diletantského brnkání a skučení "Trubadúra" Nosáka. Snad se to časem někde objeví.

   Vymazat
  18. "Dobrý muž" plk. Chaloupský je na fotce v kostele první zprava.

   Vymazat
 8. Re: "Nenavist nekterych Cechacku proti emigrantum je priposrane uboha."

  Jako kdyby právě promluvil sám Hedvíček. :-D Demagogie par excellence. Tato může vyplodit je člen tzv. Hedvíčkovy sekty.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Daniela má bohužel pravdu. Většina Čechů a Slováků své emigranty nenávidí. O jiných národech mi toto není známo.

   Vymazat
  2. Nerekl bych, ze primo "nenavidi", ale spise "zavidi".
   Neocon

   Vymazat
  3. O tom jsem psal před 17 lety a kupodivu, skoro nic se od té doby nezměnilo.

   Vymazat
  4. When Czech Fights Czech - dobrý a pravdivý článek.

   Vymazat
  5. Musím ZÁSADNĚ nesouhlasit. Zatím jsem se nesetkal (až na pár psychopatických výjimek), že by tomu tak bylo, navíc v nějakém větším měřítku. Je to právě naopak, na internetu opakovaně slýchám skuhrání některých emigrantů, že jsou nenáviděni lidmi z ČR. Ale důkaz ŽÁDNÝ. Max. dají něco k dobru, když už někdo to skuhrání v diskuzi nemohl vydržet a někam je poslal. Jak jsem někde na netu četl, je to to samé, jako když Vencu za totáče v hospodě poslali do ...... Ale Venca to vztáhl na to, že to nebyl útok na něj, ale proto, že je komunista. To samé u některých emigrantů - jak hojně bývá v diskuzích, nadávky, urážky, atd. a oni to pak vztáhnou na to, že je to kvůli tomu, že jsou emigranti (přitom to ani nikdo netuší).

   To, že mám v tomto pravdu, můžeme tady sledovat v přímém přenosu, kdo tyto liché vášně rozněcuje: viz pejorativní výraz "Cechackove" anebo "cechacek Jirka" (Daniela11. listopadu 2016 20:16)

   Vymazat
  6. Losose, vy jste zahajil napadani, ale klidne mejte pravdu, co na tom zalezi ? Vedouci clanek byl o mozne desinformaci o pravosti AFG a vy jste hned zacal osobni tah na Hedvicka.
   Z nenavistnou retorikou zacal predne Hlidaci pes a posleze si ohral polivcicku i p.Pecina, anzto on vede svou valku a proto kazda munice je dobra.
   Ja neskuhram, bavim se. Pozoruji cechacky, jestli uz se dopracovali do stavu, kdy se zacnou navzajem pozirat.. Jako ve slepicinci, kde se slepice oskubavaji samy. S Ceskem mam uz malo spolecneho, spolecna uz je jen ta rec a i tu jsem si upravila k obrazu svemu.. Vse, co na internetu napisi, ma primarni vyznam pro mne a muj novy domov v Americe.

   Cechy rozdeluji, pokud to jeste nevite, na Cechy a Cechacky. Mam svuj zpusob testovani a vy mate cestne misto v druhe kategorii.
   Vasen si predstavuji naprosto jinak.

   Vymazat
  7. Můžete, prosím, upřesnit tu "nenávistnou rhetoriku" na Hlídacím psu? Kdybych si chtěl ohřívat polívčičku, zveřejnil bych informace o incidentu ihned poté, co jsem se o něm dozvěděl, a nečekal bych, až to dají jinde.

   Vymazat
  8. Válku nevedu, Hedvička je mi částečně líto a částečně je mi pro smích. Není schopen mi ublížit, a kdo vám nedokáže ublížit, proti tomu nemůžete, nejste-li zbabělec, bojovat. Válka vypadá fakt jinak.

   Vymazat
  9. Nenavistna retorika na Hlidacim Psu vas neudivila ?
   Uz ten zacatek. Vypadalo to jako velká sláva. Hudba, slavnostní bohoslužba, americká hymna, záštita arcibiskupa a americká vojenská vyznamenání pro české veterány za službu v Afghánistánu. Ve skutečnosti šlo spíše o trapas.
   Nevidim v tom zadny trapas. To je jako trapas to, ze se lidi proste sejdou, pratelsky se poplacavaji po ramenou, at uz v rozlicnych formach, ocenuji navzajem mezi sebou ty, kteri se chovaji cestne ?
   Slovo valka je asi nadsazka, ovsem vase spekulace o tom, ze Hedvicek medaile podloudne prodava a o moznem trestnim cinu, za ktery muze byt stihan, to je jasna zaujatost. Ja to vnimam neco jako: Prisla prilezitost mu to osladit....

   Vymazat
  10. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  11. Ne, že je prodává, nýbrž že jeho akce měla sponsory (které uvedl v omyl => podvedl). Že by si repliky zaplatili sami dekorovaní, to mne opravdu nenapadalo.

   "Trapas" je přesný popis situace, kdy se dává někomu replika medaile, a ten dekorovaný si myslí, že je to medaile opravdová.

   Vymazat
  12. A to jako uz jste jasnozrivec Tomas, co vidi do lidske mysle a cte jejich myslenky ? Proboha, snad jste se nenakazil soudnim znalcem Ivosem nebo Mazlem. Ti taky vedeli, co si extremiste mysli.
   Dokud se neprihlasi jeden dekorovany s tim, ze se citi podveden, pak jen spekulujete.
   Vy vidite v obcanske akci trapas, nu coz. Mne ta ceremonie jako trapas rozhodne nepripadala. Spise jako pestry vanek, oproti tem mnohanasobnym trapasum , ktere se dely v Cesku pri oslavach 28.rijna. To byly Trapasy s velkym "T".

   Vymazat
  13. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  14. – Haló, to je Chaloupský? Poslechněte, Chaloupský, vy jste ten veterán z Afghanistánu, žejo? Víte, myslel jsem, že by bylo jako dobrý, kdybych tam k vám zaletěl, vy byste sebral pár kámošů z mise a já bych vám pak jako udělil vyznamenání. No, to víte, pravý by ty metály nebyly, jen repliky, ale hezký, za sedm doláčů kus, ve slevě. Udělalo by se to v Kojetíně v hospodě U chcíplýho kozla, co se teď jmenuje nějak jinak, a pak bysme šli společně do kostela.

   Do Hedvičkovy hanáčtiny si tuto vlídnou promluvu laskavě přeložte sami.

   Vážně připouštíte, Danielo, možnost, že si hejlové mohli nemyslet, že medaile jsou pravé? Já to mám za celkem spolehlivě vyloučené.

   Vymazat
  15. Dejte uz pokoj s tema hejlama, Pecino. Uvedomujete si, ze se navazite do lidi, ktreri vam nic neudelali, ale jejich prohresek spociva tom, ze dostali vyznamenani od Hedvicka? ..Dle meho mineni si panove medaile zaslouzili, v Afghanistanu bojovali, takze vyznamenani je nejen opravnene, ale i authenticke.. Rozebirali jsme uz detaily, zda co je a co neni americky vojensky medal, rozebbiraly se detaily, na kterych by byl Hedva "usvedcen" z nekale cinnosti..A co ho takhle ukrizovat ? Uspokojilo by to nenavistniky ?
   Tento skandal mi opetne ukazuje na propast mezi kulturnim vnimanim. Jinde by nejake dustojne vyznamenani bez problemu akceptovali, protoze je to zalezitost urcitych kruhu, ktere jsou naladeny obcansky a stat stoji v pozadi.. Vyznamenany je odmeneovan pro jeho akce a ne k tomu, aby se vyrizovaly stare rany a krivdy. To bych si prala i pro lidi v Cesku. Pani veterani maji jiste svuj nazor na Hedvickovo vyznamenani, nemohu mluvit za ne.
   Mohu ale mluvit za sebe. Stojim si za tim, ze akce byla dustojna, spolecensky na vyssi rovni, a hlavne, Americe pratelsky naklonena. Coz jak vidim, je v Cesku problem. Verejne uznani americke kultury je v ceske kotline hrozny zlocin, ktery opravnuje nejvyssi trest.

   Vymazat
  16. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  17. "Hejl" je označení pro podvedeného člověka, a je poněkud pejorativní, ano předpokládá spoluodpovědnost za podvod i na hejlově straně vinou masivní hlouposti téhož. Podobně "kavka", "škubánek", "koloušek" apod.

   Důstojné. Ano, to je ten výraz, díky, že jste to připomněla. Důstojné to jistě bylo!

   Vymazat
  18. Vyznam slova 'hejl' si jeste pamatuji.
   Pochazi ze jargonu profesionalnich kriminalniku.. Clenove prazske gaunerske galerky si tak oznacovali sve obeti.

   Vymazat
  19. Re:Re: "Nenavist nekterych Cechacku proti emigrantum je priposrane uboha."

   Aha, konečně jsem to pochopil. My "Čecháčkové" si musíme nejprve zjistit, zda dotyčný(á) není náhodou emigrant, abychom náhodou s dotyčným(ou) nevyslovili nesouhlas, nebo nedejbože ho(jí) náhodou nekritizovali, protože to automaticky znamená nenávist k emigrantům.
   A u lidí, u kterých to my "Čecháčkové" již víme, jako třeba právě u R. Hedvíčka, je samozřejmě jakákoli kritika či nesouhlas, předem vyloučena, protože to opět dává jasný důkaz "čecháčkovské" nenávisti k emigrantům.

   Vymazat
  20. Nejde o nějaký souhlas či nesouhlas. Obyvatelé někdejší ČSSR nemají zpravidla emigranty rádi a také nesouhlasí aby jim byl vrácen kom. režimem ukradený majetek.

   Vymazat
  21. Jo jo, "zpravidla"... :-D
   Jestli to není zpravidla jen v hlavách některých emigrantů. ;-)

   Nejsou pro to žádné důkazy, naopak, jsou důkazy (jako právě tady), že se toto pokoušejí rozdmýchávat někteří emigranti. Mám obavy, že se jedná o nějaký syndrom.

   Vymazat
  22. Restituenti o tom vědí svoje - "Jak kom. prominenti nezákonně kradli rodinné domy do osobního vlastnictví" (viz)

   Vymazat
 9. US obcan (jakykoli obcan) muze byt v USA stihan pouze za trestne ciny, ktere se staly na uzemi Spojenych statu vyjma specialnich vyjimek (jsou asi jen ctyri plus zlociny proti lidskosti). US soud ma jurisdikci jen na svem uzemi z ustavy.
  Davat vojenska vyznamenani, obchodovat s nimi a chlubit se jimi neni trestny cin, i kdyz to je v zakonech, protoze to porusuje svobodu slova: US v. Alvarez (rozhodnuto par let zpatky)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nesmysl. These documents are unofficial and have been designed to commemorate your military service

   These Documents are Not Approved by the U. S. Government for any Official Use

   Under Title 18, U.S. Code, violators can be Proscuted

   Vymazat
  2. "Under Title 18, U.S. Code, violators can be Proscuted"

   Nejvyssi soud USA nesouhlasi (da se hrat na slovicka, "can be prosecuted," ale uz je nelze odsoudit, protoze to odporuje Prvnimu dodatku).

   Vymazat
  3. A neni to jedno? Pokud to pan hedvicek, jako US obcan, udelal na uzemi CR, tedy mimo hranice US, nikdo ho stihat nesmi.
   Neocon

   Vymazat
  4. Neocone, ne uplne (teda aspon teoreticky). Pokud kterykoli z vyznamenanych se tim bude chlubit v USA, pan Hedvicek by mohl byt stihan pro conspiracy to commit (kdyby ho nechranil Prvni dodatek).

   Vymazat
  5. Ted tomu moc nerozumim-US zakon striktne hovori, ze kdyz jakykoliv obcan spacha tr.cin mimo uzemi US, s vyjimkou samozrejme ambasad, US base atd., nesmi a nemuze byt trestne stihan. Tecka

   Nerozumim, proc kdyz s. Hedvicek rozdal falesna vyznamenani, coz je teoreticky trestne, protoze to muze delat jen zastupce US gvt., ci nekdo z DoD, proc by mel byt v US tr.stihan, kdyz to udelal mimo US soil?

   Pokud by nekdo z tech podvedenych z prerovska vazne jel do US, vazne se tim chlubil, jak Vy rikate, tak proste tr.cin se stal mimo US, cili by teoreticky mohli stihat CZ podvedeneho vojaka/drzitele falesneho vyznamenani-to ano, ale porad tam nevidim moznost tr. stihani s. Hedvicka.
   Neocon

   Vymazat
  6. "Chlubeni se vojenskym vyznamenanim, ktere jsem nedostal" je podle textu US federalniho trestniho prava (US Code, title 18) trestne. Pokud by se nekdo z tech vojaku v USA chlubil svym vyznamenanim, tak se ten (novy) "trestny cin" stane na uzemi USA (coz je novy trestny cin). Jemu dopomohl pan Hedvicek. Nastesti (Alvarez) to neni trestny cin, protoze to odporuje Prvnimu dodatku.

   Vymazat
  7. Neocon, Daniela a par diskuteru s open mind ma absolutni pravdu. Poruseni zakona na uzemi USA je trestne v USA. Poruseni zakona obcanem USA na uzemi mimo jurisdiction USA neni trestne v USA (sice existuji vyjimky, ale tech neni moc a hlavne udeleni vyznamenani nepatri k vyjimkam).
   Pokud ma nekdo problem pochopit termin "Jurisdiction" tak at se poradi s pravnikem.
   Jinak ta cela fraska se tyke hlavne jak jenom toho Hedvicka znectit.
   Inu jak zde pise Daniela, jsou Cesi a jsou taky Cechackove.

   Vymazat
  8. 1.Anonyme, pripad “Alvarez” se neda pouzit protoze zakon byl s toho duvodu prepsany: The Stolen Valor Act of 2013 (Pub.L. 113–12; H.R. 258) is a United States federal law that was passed by the 113th United States Congress. Presto pochybuji ze by nekdo CS veterany nekdy stihal.
   2. Podle US Law. Americky obcan muze byt trestan za poruseni US zakona v cizine. To je naprosto spravne pokud ho nekdo bude zalovat. Prikladu je mnoho, staci se podivat jak s vami zaclouma IRS kdyz neplatite dan z prijmu v cizine, nemluve o sexualnim ci drogovem poruseni zakona v cizine.

   Vymazat
  9. Georgi, vy zrejme stale nechapete pojem "Jurisdiction".
   Specialne pokud se jedna o cizinu, kde USA nema absolutne zadne pravo uplatnovat sve zakony. Jinymi slovy, kdyz American treba neco ukradne v cizine, tak ho nebudou trestat Americani, nybrz soud v cizine a to jeste a pouze v pripade, ze je chycen.
   Jsou ovsem vyjimky, jako unik dani.
   Takze nedelejte zde chytryho, tech tady je vic nez dost.
   Mimochodem, o tom zakone "Stolen Valor Act" si tez neco prostudujte, at tu neplacate nesmysly.

   Vymazat
  10. Anymni, co pisete je nesmysl. US ma "Juristiction" nad svymi obcany, period. Pokud porusili zakon US v cizine jsou v US odpovedni, poda li nekdo na v US zalobu. To jsou ty vyjimky!
   "Stolen Valor Act" si asi musite precist vy, vase neznalost plyne z vasi citace "Alvarez"...kterou by jste jinak nenapsal. Tak ze jak pisete "nez zacnete placat nesmysly".......

   Vymazat
  11. Nemate pravdu-US obcan nemuze a nesmi byt stihan za tr.cin spachane mimo US soil, vyjma sex.turismu pachanym na detech, zlocinu proti lidskosti a genocide-nove za clenstvi v ter.organizaci jako je ISIS, AQ, AQAP atd.

   V cem mate pravdu je, ze na neho (pachatele) za to muze byt v US podana zaloba-jen jste zapomel dodat, ze pouze civilni, nikoliv trestni.

   Jinymi slovy-pokud si doletite do Prahy, udelate LPaso na bensince, odletite zpet, SKPV zjisti, ze jste to udelal Vy, US obcan, CR zazada o Vase vydani-pak mate sanci, byt nulovou, ale stale sanci, ze Vas vydaji, ale pokud tak neucini-coz je v podstate jiste-nemuzete a nebudete stihan v US.
   Cerpadlar na vas ovsem muze podat civilni zalobu-a treba i nejakou tu petku z Vas vysoudi-ale to je tak vse...
   Neocon

   Vymazat
  12. Zda je dána extrateritoriální jurisdikce amerických orgánů, závisí na konkrétním deliktu. V případě padělání/zneužití vojenského vyznamenání patrně dána není. Extrateritoriální a skutečně mezinárodní je ovšem ostuda, kterou Hedviček sobě i "laureátům" repliky způsobil.

   Vymazat
  13. Ja o s. Hedvickovi poprve slysel nekdy pred 8mi lety, kdyz se me v restauraci nejaky clovek, cechoamerican ptal, zda-li ho znam, byl to jeho nejaky soused, nebo relativni soused.
   Tehdy rikal, ze bydli nekde u Tampa, FL, ze je to troublemaker, chronicky stezovatel, lhar a byv.STBak.
   Netusil jsem, zda-li to byla pravda, ci nikoliv.
   Ale otazka je, proc veterani, kteri vazne slouzili v AFG vlasti a riskovali krk, od takoveho cloveka, neco vubec prijali? (bezohledu na to, co jim nalhal, ci nenalhal.)
   Neocon

   Vymazat
 10. A demagogie pokračuje. :-D

  "Takze Hedvicek mel uz zase pravdu :-)" http://hedvicek.blog.cz/1611/cesti-novinari-jsou-pohunci-moskvy

  Onu pravdu "dokazuje" R.H. tímto: "napred byla zpochybnovana i mnou uverejnena situace, ze jsem vyzval mesto Kojetin, aby vojaky vyznamenali sami (a oni to odmitli). Ze pry to neni pravda a ja jsem lhar a pomlouvam Kojetin."
  Asi jen nedopatřením zapomněl uvést zdroj, kde se údajně zpochybňovalo a kde kdo tvrdil že to není pravda.

  Asi taktéž nedopatřením zcela zapomněl uvést zdroj na kritizovaný článek (http://jdem.cz/cmsjb3), aby si náhodou někdo nedoplnil jeho další sdělení: "Nicmene americka ambasada vyvratila na dotaz ZW CRo i dalsi opakovany blud o pravoplatnosti predani medaili - cituji: "Americká vyznamenání lze na území České republiky předávat a také se tak ve vztahu k českým vojákům, kteří sloužili vedle těch amerických, děje.
  Kde záměrně vynechal pokračující větu: "Nicméně o téhle akci nic nevíme. Ocenění musí být vždy schváleno americkým ministerstvem obrany"

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lossos, koukam, ze vy si porad pletete zdejsi diskusi s diskusi "Nesmyslny blabol". Zkuste nekdy studenou sprchu misto nenavistnych blabolu.

   Vymazat
 11. "Fuck You, Pecino, fuck you, podvraťáku - fuck you all!"

  Napsala Jirina Korcakova, v soucasnosti ilegal v USA, bydlici u R. Hedvicka na Floride.

  http://1url.cz/ut2gT

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jako Hedvova legitimní manželka má nejspíš povolení k pobytu.

   Vymazat
  2. Jestli je jeho "legitimni manzelka", jeste to neznamena, ze je v zemi legalne-takovych vdanych/zenatych jsem videl a uz jsou zpet v EU.
   Neocon

   Vymazat
  3. Nekdo zde psal, ze z Ostbloku se dalo ziskat US obcanstvi za 15 nebo 18 mesicu, takze manzelka Americkeho obcana by to obcanstvi musela nutne dostat drive nez ti pristehovalci z Ceska.
   Mimochodem, Imigracni urady USA jsou velice kriticti na manzelsti uzavrena v USA navstevnikem, nikoliv vsak pokud k manzelstvi doslo na uzemi puvodu manzela/manzelky.

   Vymazat
  4. Manžel/ka amerického občana/ky si o us-občanství může zažádat po 3 letech pobytu. Během této doby by neměl/a opustit USA na dobu delší než 6 měsíců.
   viz 'Nabytí občanství USA'

   Vymazat
  5. Hanácký podvodník ale americké občanství nejspíš ani nemá. Jestliže ano, pak o své čs. minulosti při naturalizaci v USA lhal a us-občanství může být i zbavem. Doplatily by na to i jeho děti.

   Vymazat
  6. Jen bych to rad uvedl na pravou miru-manzel/manzelka US obcana, si muze zazadat po 3 letech od obdrzeni zel.karty o obcanstvi, nikoliv po 3 letech pobytu.
   To s tim Ostblokem za 15-18 mesicu bylo za komousu, nikoliv od padu komunismu.
   Tzn-kdyz si vezmete americanku, tak si zaaplikujete o zel.kartu, prvni mitink budete mit tak za 5-8 mesicu, vetsinou jim jeden pohovor nestaci, takze jdete po dalsich 4-5 mesicich na dalsi, musite dolozit vase prijmy, ale predevsim prijmy US manzela/manzelky, musite jit k jejich doktorovi atd., a kdyz se jim to zda koser, ze to neni podvod/leva svatba, tak vam prijde domu zel.karta-2vou leta a pokud se v te dobe nerozvedete, dostanete pote 10ti letou GC a presne 3 roky od obdrzeni GC si muzete zazadat o obcanstvi.

   Pokud jste GC vyhral v loterii, nebo jste ji dostal pres pribuzneho, rodice, deti, nebo pres business viza atd.-muzete zadat o obcanstvi az po 5ti letech od obdrzeni prvni GC.
   Neocon

   Vymazat
  7. Obdrzeni t.zv. Zelene karty je v podstate povoleni k pobytu, takze ty 3 roky se pocitaji stejne.
   Nikdy neexistovalo ziskani US obcanstvi po 15-18 mesicich za komousu. Paklize to bylo v zajmu USA, tak o snizeni cekaci doby na Americke obcanstvi musel rozhodnout tusim Senat. Jinak bez vyjimky (mimo manzelstvi) byla a je cekaci doba na obcanstvi 5 let.
   Jestli nekdo tvrdi, ze ho dostal po 15 mesicich tak keca.

   Vymazat
  8. Korcakova je v USA pry teprve nekolik mesicu

   Vymazat
  9. Na svém fb se ale svěřila, že tam je již skoro celý rok.

   Vymazat
  10. Na svém fb se ale svěřila, že tam je již skoro celý rok.

   Hmm, takze preci jen illegal. Viza se dnes davaji max. na pul roku.

   Vymazat
  11. K "povoleni pobytu" se pocita take to, ze mate platne viza, nebo ze jste si vzal US obcana a zaaplikoval jste-stale mate pred sebou rok, ci spise roky, nez tu GC obdrzite, ale stale mate povoleni k pobytu.

   Znam lidi, co mezi aplikaci a obdrzeni GC cekali 6 let. Notabene, take musite nekoho nejdriv potkat, pak s nim zacit zit/chodit a pak si ho vezmete-stale se bavime o dlouhych letech a mezi pohovory je take bezna prodleva klidne 10-14 mesicu.

   S tim, jak to bylo s US obcanstvim za komousu-to jsem slysel od emigrantu z 68 a pozdejsich, kdyz se mi vzdycky vysmivali, jak to tenkrat za nich, bylo easy a nam to trva roky-jak jsem koupil, tak prodavam-bez zaruky-ja v te dobe byl dite, ci nebyl na svete.
   Nikoliv nezbytne je v US ilegalne, sice jsou viza na 6 mesicu a to jeste v tom lepsim pripade (uz je skoro nechteji vydavat, odkazi kazdeho na 3 mesicni ESTU), ale tohle 6ti mesicni vizum se da velmi easy prodlouzit za $650 poplatek na dalsich 6 mesicu a pak treba, kdyz ma clovek kliku, jeste jednou na dalsich 6 mesicu.
   Cili, ze je na FL skoro rok, jeste neznamena, ze je v zemi ilegalne.
   Neocon

   Vymazat
 12. Vítej v KLUBU, Roberte! Velké pantata nezklamal.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co nevidět tam přibude i pplk. Bohuslav Pernica. Jó, kdo si začne s tím potrhlým a mstivým dědkem Hedvajzem, brzy toho lituje.

   Vymazat
 13. Hedvíček se nyní ve svém aktualizovaném článku dušuje, že "medaile jsou pravé a originální", a že prý "že medaile udělila vláda USA" - to že napsali "novináři".

  Hmm, tak se na toho "novináře" podívejme: http://1url.cz/ftHQ9 , http://1url.cz/htHkd , http://1url.cz/RtHk4 , http://jdem.cz/chxcv9 , http://jdem.cz/chxcw3

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím. Repliky jsou to jistě pravé, žádné repliky replik.

   Vymazat
  2. No, pokud jsou "pravé a originální", pak by přeci muselo být ono schválení americkým ministerstvem obrany, jak sdělila US ambasáda a sám R. Hedvíček nerozporoval.

   Takže kde je ono schválení? Sem s ním! ;-)

   Vymazat
  3. Vám nestačí nápis "CONFIDENTIAL"? Takový dokument přece musí být authentický!

   Vymazat
  4. Plešatý Bohouš je po Robertovi asi další kandidát do klubu.

   Vymazat
  5. Hedva nikdy za nic nemohl a nemůže. Všechno zavinili ti druzí, ti zlí, co mu jen závidí, nic nepřejí a jen ho pomlouvají.

   Vymazat
  6. A hele, tohle je velmi zajímavý příspěvek, aneb "novináři" podruhé:

   Karel Pěšák + Pane Hedvičku ...vždyť jste vy osobně v této skupině zveřejnil 20.10.2016 ve 14:48 informaci „udělila vláda Spojených států amerických několika …válečným veteránům … medaili“

   https://www.facebook.com/groups/1420393838221851/#

   Vymazat
  7. Na to Hedvíčkovo prohlášení z 20.10.2016 ve 14:48, asi žádný archiv neexistuje, co?..

   Vymazat
 14. Ale už tam také přiznal (zřejmě poté, co se jeden z diskutujících přímo zeptal u “Stars and Stripes” - http://jdem.cz/cmud32),že tento "dokument" byl vyroben jedním z jeho "kojetínských pomocníků". ;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Asi zapracoval Hedvův věrný kámoš, poskok a švagr Kája Jemelka.

   Vymazat
  2. 18:44
   No a co ?
   to jen ukazuje, ze to byla obcanska iniciativa, do ktere se navazi luza, ktera neumi nic zorganisovat, ale jen kvici zavisti, ze nekdo dobrovolne a s gustem ocenuje ceske vojaky, kteri jsou pratelsti k USA.. Vi tam vubec nekdo v CR, co je to Obcanska iniciativa ? Kojetinska akce, jeji organisace a spoluprace s mistni cirkvi musela nutne zahrnovat mnoho lidi. Vse bylo dobrovolne. Je to jen a jen na tech vyznamenanych, jak poctu vnimaji. Jen oni by meli pripadne pravo kricet, ze je to podvod.. Nam ostatnim to musi byt sumak.
   S tim "podvodem" to zacina byt trapne, nenavistnici Hedvicka do toho zatahuji vselijake drby z osobniho zivota, pac tentokrate nemaji moc sanci, jak Hedvu napadnout.. Coz je zaprdene zoufalstvi.. Ja, kdyz s Hedvickem nesouhlasim, tak mu to napisi. Nedrbu a nepomlouvam.

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  4. Kuwa jak já závidim Hedvajzovi, že moch udělovat medaile. Nebo by sem měl závidět těm vyznamenanejm? Ani fakt nevim komu dřív závidět, ale závistí sem už zelenej.

   Jenom je mi divný, že Hedvajz tvrdí že to bylo oficiální a medaile byly pravý a originál, pak teda s posvědcenim US army, a vy tady něco mektáte vo neoficiální vobčanský iniciativě.
   To když z tohodle dilematu budu tak ňák rozpolcenej a nedůvěřivej, tak sem hned taky Hedvajzovo nenávistník?

   Vymazat
  5. Slusny clovek, Bozenko, a mezi slusne lidi estebacka nepocitam, nerozdava vyznamenani jmenem DoD, kdyz o tom DoD nema tuseni.
   Neocon

   Vymazat
  6. Hedvíček mezi slušné lidi nikdy nepatřil a ani nepatří (viz výše).

   Vymazat
 15. "... pac tentokrate nemaji moc sanci, jak Hedvu napadnout....."

  Haha, další perla... :-))))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hanáckého pitomce z Floridy přece není třeba nijak napadat. Stačí jen zopakovat a vyvracet jeho všelijaké samolibé žvásty.

   Vymazat
 16. VÝVRTKA SE ROZTÁČÍ DO NEUVĚŘITELNÝCH OTÁČEK! :-D

  http://hedvicek.blog.cz/1611/vyjadreni-k-ostude-v-kojetine

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nojo, s Hedvou je - a vždy i byla - až neskutečná prča.

   Vymazat
 17. Hedvíček umí manipulovat. Důkazem jest jeho sekta.

  Na první, primitivní, pohled by se mohlo zdá jeho vysvětlení pravdivé, podložené.

  Ale má stejnou hodnotu jako „...Obycejny low level security check objevil...“
  http://jdem.cz/cmugv6

  OdpovědětVymazat
 18. 1. “Star and Stripes” je registrova a zakonem chranena znacka. At to pouzil kdokoliv v Hedvickove akci, bylo to poruseni US zakona a Hervicek je mozna “guilty by association”.
  2. Medaile ACM, “Executive Order 13363”—…afghánská kampaň medaile se uděluje členům uniformovaných služeb Spojených států, kteří slouží nebo sloužili v Afghánistánu......
  3. Za tim co VFW-existuje zadny „Award Center „neudeluje ACM ani jejich certifikaty. Prave naopak tato organizace bojovala za novy zakon „Stolen Valor Act“ za potrestani falsifikatu.
  4. Navice military regulations US Army Regulation 600–8–22
  stanovi ze ACM neni pro cleny cizi armady.

  To jsou bohuzel fakta ktera se nedaji poprit. Doufam ze tady nikdo pana Hedvicka nechce zneuctivat za jeho akci, za stratu casu a financnich vydaju, ktere jako privatni obcan udelal pro sve Kojetinske veterany coz nikdo nemel chut udelat ale spoustu chuti kritizovat!!! Doufam ze ta mse byla na pocest prislusnika 102 pruzkumne jednotky ktery polozil zivot v Afghanistanu, jeden z deseti vojaku CR o kterych se nikdo ani nezminil!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Motivem byla Hedvičkova ješitnost, snaha ukázat "doma", že to někam dotáhl, když smí rozdávat, N.B. jménem americké armády, medaile, prostě se zviditelnit. Což se mu povedlo, zatím se to řeší jen v lokálním tisku, ale očekávám, že v pondělí to vyjde ve všech denících.

   Vymazat
  2. Hedva samolibě poznamenává, že kde se objeví jeho jméno, hned tam min. 100x stoupne návštěvnost. Inu ješita z povolání.

   Vymazat
  3. No podle prispevku kterych je zde pres 100 ma Hedvicek nepochybne pravdu.
   To neni jesitnos, ale hola pravda.

   Vymazat
  4. Nedělejte ostudu nám Boehmům, Mr.Georg Boehm! Vy jste emigroval do východního bloku? Jaka ostuda v Kojetine?
   To uz se neda vydrzet! To snad je treti clanek v kterem se diskutuji “Medaile” a Hedvicek na to reaguje. Proc? Prdlo Vam pane Rossi v bedne? Malo kdy pouzivam slova jako dnes a malo kdy jsem tak nasrany! Pro Boha, proc jim clovece vubec odpovidate! Vy jim nedluzite ani to kulove ho-no! Proc se snazite ospravedlnit neco co zadny z tech idiotu nebyl schopen udelat! To jste klesnul na jejich uroven? Ti Hajzlove sedeli doma na prdeli a nic kloudneho je nenapadlo! Tady nejde o nejake medaile z cokolady a uznani natisknute na vypujcenem papire!
   Tady jde o moralni vec a kdyby to bylo natistene na hajzlpapiru tak to nemuze nikdy snizit moralni hodnotu oceneni za sluzbu v cizi zemi kde slo o zivot! Nasel se clovek ktery obetoval cas a energii jet ze zamori do CR podekovat veteranum a zase odjet. Kolikrat Vam blbcum musim pripomenout ze neslo o MEDAILE ale o DIKUVZDANI coz je ta prava moralni hodnota co dela cloveka clovekem!
   Osobne bych akorat nadaval Hedvickovi ze se ponizil tak dolu ze tem hajzlum vubec odpovedel , cim rozdmychal tuhle zurnalistickou nenavistni Bestii. "Remember, the less you say the more you speak"!
   What a bunch of ASSHOLES you journalists are, next time get of your fat ass and do something worthwhile for those who put their lives on the line so you could safely bitch at the man who only wanted to humbly say THANK YOU!

   Max Von Boehm

   Vymazat
  5. Soudruhu, jen opisujete clanky nekoho jineho kdo se podepsal "Drifter", a to Vam nevadi?

   Kdyby jste si pozorne precetl co jsem napsal tak musite uznat ze to jsou jen fakta. Asi Vam nedosel cas si precist posledni odstavec:
   "To jsou bohuzel fakta ktera se nedaji poprit. Doufam ze tady nikdo pana Hedvicka nechce zneuctivat za jeho akci, za stratu casu a financnich vydaju, ktere jako privatni obcan udelal pro sve Kojetinske veterany coz nikdo nemel chut udelat ale spoustu chuti kritizovat!!! Doufam ze ta mse byla na pocest prislusnika 102 pruzkumne jednotky ktery polozil zivot v Afghanistanu, jeden z deseti vojaku CR o kterych se nikdo ani nezminil!!"

   Vymazat
  6. Poznámkou o zvýšené čtenosti blogů, ve kterých se objeví jeho jméno, Hedva "zdůvodňuje", proč se o něm vlastně píše. "Hamršák" vždy byl a dosud je posedlý počitadlem návštěv blogu.

   Vymazat
  7. Ten fakt neokecate, ze Hedvicek at uz popularni nebo nepopularni pritahuje diskutery jako svetlo nocni mury.
   Zadne jine jmeno nema ten zvuk a tudiz zajem o jeho osobu jako Hedvicek.

   Vymazat
  8. To je jen zdání. Ve skutečnosti počet komentářů se čteností nekoreluje. Tento článek není zdaleka nejčtenější, dokonce má mezi deseti posledními pouze třetí nejvyšší čtenost. Hedviček vzbuzuje emoce, ale ne zájem.

   Vymazat
  9. Je mi jasne pane Pecina, ze jste Hedvickuv antagonista, ovsem nemuzete mu uprit tu jeho popularitu (kladnou ci zapornou jak jsem psal).Zda ctenost clanku je vysoka nehraje roli, pocet komentaru je co rozhoduje o popularite. (Pokud me nekdo nezajima, tak o nem nebudu ani diskutovat).
   Mimochodem, prave proto v prvni rade vzbuzuje Hedvicek zajem a pak az teprve emoce, nebot pokud nemam o neco zajem tak k tomu nemohu mit emoce (citeni).
   Nevim zda si pamatujete kdyz Hedvicek pusobil na NevPsu, ale mel tam vysokou ctenost a ta se taktez odrazela na poctu komentaru. Zatim ten vysoky pocet komentaru co tam mel nebyl co do poctu prispevku nikdy prekonan. A jsem si jist, ze zde nikdy nebudete mit tolik komentaru jako diky Hedvickovi.

   Vymazat
 19. Bylo by naivní se domnívat, že Hedvíček přizná barvu. Doteď nepřiznal ani pitomé členství v SSM.
  Samozřejmě se bude buď vykrucovat, vymýšlet další věci, házet americkými zákony (v domnění své vlastní psychopatické geniálnosti, že všichni ostatní jsou blbci, kteří si to neumí zjistit), anebo mlčet.

  OdpovědětVymazat
 20. Dosla jsem k nazoru, ze toto je obcansko-spolecenska akce dle lidoveho vkusu. :
  http://www.lidovky.cz/hostesky-na-cesko-ruske-akci-pod-zastitou-zemana-rozdavaly-vouchery-do-nocniho-klubu-gov-/zpravy-domov.aspx?c=A161109_153205_ln_domov_sk

  Podvazkovy rad se neudeloval ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To dejte k Hedvovi na AgitProp, kam také píšete!

   Vymazat
 21. Jaka ostuda v Kojetine? To uz se neda vydrzet! To snad je treti clanek v kterem se diskutuji “Medaile” a Hedvicek na to reaguje. Proc? Prdlo Vam pane Rossi v bedne? Malo kdy pouzivam slova jako dnes a malo kdy jsem tak nasrany! Pro Boha, proc jim clovece vubec odpovidate! Vy jim nedluzite ani to kulove ho-no! Proc se snazite ospravedlnit neco co zadny z tech idiotu nebyl schopen udelat! To jste klesnul na jejich uroven? Ti Hajzlove sedeli doma na prdeli a nic kloudneho je nenapadlo! Tady nejde o nejake medaile z cokolady a uznani natisknute na vypujcenem papire!
  Tady jde o moralni vec a kdyby to bylo natistene na hajzlpapiru tak to nemuze nikdy snizit moralni hodnotu oceneni za sluzbu v cizi zemi kde slo o zivot! Nasel se clovek ktery obetoval cas a energii jet ze zamori do CR podekovat veteranum a zase odjet. Kolikrat Vam blbcum musim pripomenout ze neslo o MEDAILE ale o DIKUVZDANI coz je ta prava moralni hodnota co dela cloveka clovekem!
  Osobne bych akorat nadaval Hedvickovi ze se ponizil tak dolu ze tem hajzlum vubec odpovedel , cim rozdmychal tuhle zurnalistickou nenavistni Bestii. "Remember, the less you say the more you speak"!
  What a bunch of ASSHOLES you journalists are, next time get of your fat ass and do something worthwhile for those who put their lives on the line so you could safely bitch at the man who only wanted to humbly say THANK YOU!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento blábol je okopírovaný z diskuze u Hedvy na AgitProp.

   Vymazat
 22. Článek "Skandál v Kojetíně." stažen z hlavní stránky HlídacíPes.org, ale i z rubriky /udalosti-historie-dejiny/.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zřejmě ho tam zapomněli zařadit. Z hlavní stránky je nicméně stále přístupný.

   Vymazat
 23. "Dědoušek dobráček", jak sám sebe označuje Hedvíček, donedávna chtějící pánubohu rozbít držku, dekoruje voj. "hejly" v kostele (tiscali.cz). Autor článku - Robert Břešťan - je již zařazen ve Dvoraně slávy hlupáků č. internetu, pomstychtivého "dobráka" z Hanné.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jiné citace velikána R.H.: ...jsem slechetny a slusny... ...Ja mam svedky ze jsem v SSM nebyl - vy picusi mate jen potvrzeni StB. Kokoti jste vy. ... Nikdy jsem netvrdil, ze jsem uplne normalni, ale zrejme nikdo netusil, ze mi jebe az zas tak moc.

   Vymazat
  2. "Dědoušek dobráček" - jeho krokodýlí slzy a tzv. "Hanácká pohádka".

   Vymazat
  3. Hedvíček nemohl v srpnu 2011 říci, co dělal 5x za sebou v Jugoslávii, protože jisté osoby v ČR si to prý nepřejí. (celý komentář)
   Upřesňující komentář TK a Hedvíčkův "dobrácký" inzerát.

   Vymazat
 24. Muze snad nekdo vysvetlit proc Hedvicek nemluvi pravdu? Proc Hedvicek pokracuje ve svem nepravdivem tvrzenim ze: “specificke medaile za ucast v kampani Enduring Freedom smi udelit i veteranske organizace, pokud se oceneny kvalifikuje dle tzv. "Criteria Sheet" a nepodlehaji dalsimu schvaleni Department of Defense …. Vse je specifikovano v executive order cislo 13363 presidenta G.W. Bushe z 9. listopadu 2004……."
  Jenze Order Cislo 13363 specificky rika ze ACM je pouze pro cleny US Military a Department of Defense kde je “Criteria Sheet” se znovu opakuje ze ACM neni pro cleny cizi Armady zde: http://www.dtic.mil/whs/directives/corres/pdf/134833vol2.pdf
  Nezbyva nic nez konstatovat ze Hedvicek nemluvi pravdu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Podívají se laskavě výše! - George!

   Vymazat
 25. Tohle muze snad vysvetlit jen Hedvicek sam!14. listopadu 2016 1:38

  Hedvicek: “Jsem clenem a vykonnym organem ("Commander's Club") nekolika patricnych organizaci opravnenych tyto medaile udelit.”

  Jiz vime ze tyto organizace nejsou opravneny ACM vydat, navice Certifikat byl vydan jmenem “Veterans of Foreign Wars” podepsan: Award Center, VFW, CC DAV.
  Na Floride je nekolik pobocek teto organizace ale ani v jedne neni Hedvicek registrovanym Commanderem v “Commander’s Club”. Clenstvi v teto organizaci je omezeno prihlaskou ktera specificky zada informace o vojenske kariere v US Military. Zbytek neni treba vysvetlovat. http://myvfw.org/fl/commandersclub/join-the-vfw/
  Mimo jine, kdyby nejaka opravnena organizace opravdu vydala ACM tak by to mela na prvni strance jejich internetovych stranek!
  Je hezke ze pan Hedvicek prijel podekovat az z Floridy, ale jak uz tady nekdo napsal “"Remember, the less you say the more you speak"!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Prý přijel - chuděra stará - do Kojetína rovnou z operačního sálu, sdělila jeho věrná choť Korčáková.

   Vymazat
 26. Jak Hedvicka berou v Kojetine? Facebook je plny, a jako obvykle, Hedvicek nedava zadne dukazy a kdo by je rad videl je hned pitomec ze se vubec ptal! Estrada pokracuje:

  https://www.facebook.com/groups/1420393838221851/permalink/1778030735791491/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tohle je zajímavé: tPovidej, Miloslave, proc vypravis takove kokotiny tem husickam z Prerovska, co vi prdlajs o cemkoliv a pak sesmoli takovyhle hanopis?
   Neví někdo o jaký "hanopis" se jedná?

   Vymazat
  2. Vyjadreni k "Ostude v Kojetine". [...] Nemam uz v umyslu se dale vyjadrovat k nesmyslnych obvinenim psychotickych stalkeru a jesitnych radnich. Dekuji vam vsem, bylo to mysleno dobre. Polibte mi sos, rodaci...
   Ross Hedvicek, 11.11. 2016 na Den veteranu...


   viz fb 'Kojetínské novoty' - Mr. Hedvicek se tam v diskuzi opět "předvedl" jako nebetyčný hulvát s výrazivem dlaždiče

   Vymazat
  3. Halt takový "vyšeptalý dědoušek dobráček" - jak sám sebe označuje ten potrhlý a mstivý hanácký dědek.

   Vymazat
  4. Husičkami myslí "dědoušek dobráček" autorky článku na deník.cz.

   Vymazat
  5. Rostislav "Harry" Hedvíček strikes again!

   Vymazat
 27. „Byla to soukromá iniciativa jednoho člověka, který to vydával za oficiální akci. Celé se to tvářilo tak, že je to zastřešené sdružením válečných veteránů a nás ani nenapadlo, že je všechno jinak," vylíčil jeden z hostů, který se ceremonie zúčastnil.

  Fakt, že o medailích nevěděla americká ambasáda ani ministerstvo obrany, podle něj vyšel najevo později.

  „Dozvídáme se to až zpětně. Kluci si ale ocenění rozhodně zaslouží, stejně jako upřímný dopis od arcibiskupství nebo dárek faráře, který dostali. Za jiných okolností by to bylo pěkné lidské setkání," hodnotí účastník setkání, který si nepřál uvést jméno. Redakce je ale má k dispozici.
  Zdroj: http://prerovsky.denik.cz/zpravy_region/vojaci-dostali-medaile-je-z-toho-ostuda-20161110.html

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdyz nekdo nepozna rozdil v soukrome obcanske akci, ktera se uskutecnuje v restauraci ci v kostele, (misto na narodnim vyboru), pak mu neni pomoci.:-)
   Skoda, uz je po zahade. Veterani Foreign Wars maji jen na Floride pres dvacet distriktu, holt Hedvicek ma kamose, mozna nejakeho commandra ve VFW, ktery mu vydal pruvodny diplom k ACM medajlim. Neni to trestne, neni to proti americkym zakonum, v nejhorsim je to DoD neauthorisovane..
   -------
   Kolik nakonec Rosťa Harry Hedviček v obou zemích obdrží, budeme arci se zájmem sledovat a o průběhu i výsledku jeho trestního stíhání čtenářstvo na tomto místě řádně zpravíme.
   Prani asi zustane u vlhkych snu.... :-)

   Vymazat
  2. Tyto medaile neuděluje žádná veteránská organisace, a hlavním problémem je, že Hedviček předstíral – a dosud předstírá – jejich pravost, zatímco rozdával repliky.

   Vymazat
  3. Kdyz nekdo nepozna rozdil v soukrome obcanske akci, [...], pak mu neni pomoci.

   V dikuzi na fb 'Kojetínské novoty' píše i napálená mj. MUDr. Petra V.

   Vymazat
  4. Petra Mücková, jejíž komentář myslíte, je manželka jednoho z oceněných hejlů, který asi nemohl být přítomen.

   Vymazat
  5. Hedvickova akce byla tak krasna, ze se mnozi emigranti na americkem kontinente inspiruji a vazne uvazuji o podobne akci v zamori, v Kanade. Jde totiz o pana Bradyho, ktery sice dostal nejaka vyznamenani v Cesku, ty ovsem jsou zde nezname a zda se, ze jsou falsovane nejakymi intelektuali. Pan Brady je hrdina, zaslouzi si neco daleko hodnotnejsiho. Zaslouzi si Rad bileho lva, vyznamenani to nejvyssi. Podle nasich informaci v krajanskych kruzich, toto vyznamenani mu zustalo odepreno. Nasi zastupitele kanadskeho Sokola se chystaji do Cech zajistit si tam autenticky Rad bileho lva,kterey pak slavnostne ceskemu rodakovi udeli.Tento rad bude nejvyssi kvality, spolecne s autentickym pozlacenym retezem.
   Planujeme udeleni Radu bileho lva v Masaryktown, dustojne misto pro setkani krajanu z Kanady i Ameriky. .Je to blizko Toronta, lehce dostupne, s restauracemi i blizkymi hotely.. Svou ucast prislibili i znami cesti hudebnicy a historici.
   Akce: "Dekujeme, cesky Lve" se planuje na mesic cerven nebo cervenec, podle casovych moznosti pana Brady.
   Vice se dozvite na nasem buletinu Masaryktown

   http://masaryktown.ca/
   Zustanme hrdymi Slovany !
   Stante se sponzorem udelovani Bileho lva !

   S uctou
   krajan Petr Holy


   Vymazat
 28. Zrejme 102 Pruzkumny Prapor zjistil ze Afghansky medaile nebyly prave tak tu Hedvickovu akci na jejich FB strankach vymazali.

  https://www.facebook.com/102pzpr/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kniha Kazatel praví: "je čas kameny rozhazovat i čas kameny sbírat, čas objímat i čas objímání zanechat."

   Dodávám: Je čas příspěvky na Facebooku postovat i čas je mazat.

   Vymazat
  2. Pane Pecina, nijak mne tenhle Hedvicek nezajimal ale upozornil mne soused na udeleni US medaili v CR. Dva kamaradi meho syna z University udelali "Tour of Duty" v Afghanistanu a oba to povazovali za saskarnu a zneucteni vojaku s kterymi jak se zde rika "Broke daily Bread". Jejich "Thanks, but no Thanks" myslim staci. Par konverzaci pozdeji potrvdilo ze s tim zadna z uvedenych organizaci z USA nemela nic spolecneho s dodatkem ze jejich jmena a symboly byly neopravnene pouzity v akci kterou videli na https://www.youtube.com/watch?v=9RSBKe5MNIQ posted by Ross Hedvicek.

   Vymazat
  3. Kdo umí, ten umí. Ostatní jen čumí.
   Brilantní nápad, brilantní provedení.

   Vymazat
 29. ROSTISLAV HEDVÍČEK - AGENT STB?
  Почему буквы? Все ясно.
  Kdo je v seznamech, agentem byl, říká bývalý důstojník StB J.Lamr.
  Článek na Dvoraně hlouposti R.H,

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  2. Clanek je hloupost. Je tam skoro kazdy emigrant.

   Vymazat
 30. Pravda pomalu vyleza na povrch14. listopadu 2016 20:43

  Ross Hedvicek Kdyz bych se primotal k diskusi o necem, cemu absolutne nerozumim, jako treba peceni vanocniho cukrovi, tak bych byl asi potichu, aby vsichni nevideli, ze o tom vim hovno.
  Like · 1 hr · Edited
  Martin Remeš
  Martin Remeš Michale...trochu to motate, ale jinak mate pravdu. Pan Hedvicek se rozhodl privezt do republiky repliky medaili, ktere svym nazvem a vzhledem maji pripominat prave US Mil Medals... Dokonce se snazil vytvorit certifikat, overujici jejich pravost. Sice mluvi o tom, ze to byla soukroma akce a jeho medaile, ale podepsal se tam nekdo z VFW...zjistim kdo... Protoze se pan Hedvicek na svou obhajobu ohani oficialnim zavadecim dekretem prezidenta, je jasne, ze slo o podvod. Pan Hedvicek neumi vysvetlit ani jednu podezrelou indicii...nemluve o tom, ze treba jeden z mych kolegu dostal medaili za operaci, ktera nebyla pod EF a nebyla ani ve spolupraci s US jednotkami...nebyl ani v primem bojovem kontaktu. Ja v te operaci byl tehdy s nim, takze vim o cem mluvim. Tez vim, proc se tyto medaile nedavaji zahranicnim vojakum atd. Pan Hedvicek si myslel, ze prijede zpoza oceanu a bude king. Byl...chvili. Skoda, ze takto socialisticky zneuzil duvery lidi...
  Like · 36 mins
  Martin Remeš
  Martin Remeš Pan Hedvicek o tomto systemu udelovani medaili vi stejne, asi jako o tom peceni cukrovi. Chtel proste jen byt zajimavy v necem o cem se docetl v tisku... nothing more...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Soukromou akci muze dle sveho uvazeni podporit kterykoliv veteran z American Legion ci jinych veteranskych spolku.
   Jen nesmi z takovych kauz mit nejaky soukromy profit. Spojene Staty prednostne uznavaji svobodu projevu, svobodu shromazdovani nad statni pravidla. Zjistite li onoho americkeho valecneho veterana , nechte vedet..Myslim, ze kdyz mu Hedvicek ukaze video z te hezke slavnosti oceneni afghanskych veteranu, tak ten pan bude bude mit dojetim zarosene oci.. Mozna i posle vetsi penezni prispevek na "Hedvickovy veterany".
   Ve shazovani Hedvickovy obcanske a soukrome iniciativy si skodite jen sami sobe a tem panum vteranum. Americky obcan Hedvicek si zije spokojene v Emerice, vime ?
   Ostatne, jsem presvedcena, ze si toto Hedvicek pravne osetril, jeden z jeho deti je uspesny pravnik. A umi cesky. :-)

   Vymazat
  2. Tu "jeden z jeho deti", která je "úspěšný" právník, myslíte dozajista jeho dceru "prokurátorku", že? ;-)

   Tak tu vyhodili z práce právě kvůli diletantství a neschopnosti elementárních právních kroků. :-D

   Vymazat
  3. US Criminal Defense Attorney, kdyz uz.
   Co se domniva nejaky cechacek, je naprosto nedulezite. Nulova hodnota.

   Vymazat
 31. A je to tady komplet ;-)

  http://hedvicek.unas.cz/onwar/hedvicek-medaile.html

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>