DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

pátek 4. listopadu 2016

Spor o data z infoSoudu do druhého kola

A máme tu další díl oblíbeného seriálu Právo na informace, jenž bude mít tentokrát formu sitcomu.

Ministerstvo spravedlnosti jsme v červnu, jak si někteří ještě jistě vzpomenou, požádali o data, z nichž jsou generovány výpisy jednání nařízených v příštích 30 dnech v infoSoudu. Kdybychom je měli, velmi by se odlehčilo našemu i ministerskému serveru, neboť každý pracovní den z něj, zcela zbytečně, můj legal.pecina.cz downloaduje 5625 stránek, v sobotu 9375 (v neděli odpočívá), místo aby jednou denně stáhl soubor XML, ten zpracoval a uložil do database.

Pro poskytování informací je stanovena zákonná patnáctidenní lhůta. Tou se arci ministerstvo necítilo nikterak svazováno a bohorovně odpovědělo až dnes. Jeho rozhodnutí připomíná výmluvy pětiletého dítěte, které rozbilo květináč: požadované informace prý nemají, a i kdyby je měli, nevztahují se k jejich působnosti. Samozřejmě jsme okamžitě podali rozklad.

A průtahy? Za ty zaplatí daňový poplatník 14 tisíc v podobě nákladů soudního řízení; však už je zvyklý za chyby svých úředníků platit.

Aktualisováno.

12 komentářů:

 1. "si lhůtu k poskytnutí informací prodloužil o 10 dnů...a napadené rozhodnutí vydal...po dalších 118 dnech"

  Tam to musí vypadat, asi je navštívil bůh Lethargos a štípl jim státní espresso.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ovšem nejfantastičtější je to jejich tvrzení, že informace na jejich vlastním webu se nevztahují k jejich působnosti. Jako bych slyšel Sira Humphreyho!

   Vymazat
 2. Podivné. Jsem si ve vaší (lepší) verzi infoSoudu vyjel Mgr. et Mgr. Horákovou Moniku Ph.D. z okresního soudu ve Zlíně a všechny její nařízené jednání jsou u pravomocně ukončených věcí. Nechybí tam u ní něco?
  Niki

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Podivné to je, ale když si zobrazíte linky do infoSoudu, označené "[Ř]" zjistíte, že moje data odpovídají datům MSpr.

   Vymazat
  2. Zdá se tedy, že ministerstvo má pravdu, data jsou zcela mimo jeho působnost. Každý soud si tam naplácá co chce. :-)))
   Niki

   Vymazat
  3. Mě tedy podle řešitele vyhledávát nejde :(

   https://legal.pecina.cz/psj/

   Vymazat
  4. Musíte nejdřív zvolit soud, pak se listbox naplní jmény soudců.

   Vymazat
 3. Dobrý den, nějak jsem nepochopil tu historii té žaloby, žaloba byla vzata zpět tj. došlo k vydání rozhodnutí MS před rozhodnutím soudu? Přesto MS platí náklady?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No samozřejmě, že platí náklady, protože soudní řízení a zpětvzetí žaloby zavinilo svým nezákonným chováním (nedodržením zákonných lhůt).

   Vymazat
  2. ale to soud přeci ničím nekonstatoval, k rozsudku nešlo. Ok, spokojím se tím, že to tak je. Jen mě zajímal postup dle zákona.

   Vymazat
  3. Zkuste §60 odst. 3 větu druhou SŘS.

   Vymazat
 4. 'se divim, ze odpovedeli takto hezky formalne, ja z MSpr. dostal maximalne e-mail, kde na nektere otazky odpovedeli, na nektere ne a neresili vubec nejakou formu (odpovidal Mgr. Jaroslav Rozsypal, vedoucí oddělení styku s veřejností).

  Vlastne tezko vubec najit nejakou odpoved dle 106ky, kde by treba bylo pouceni apod.

  MH

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>