DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

pondělí 17. října 2016

Tak prý jsme bohatí

Rozhodně tak bohatí, abychom mohli zaplatit soudní poplatek ve sporu se Senátem o theresinské výroky senátora Štěcha. Říká to Městský soud v Praze a my ovšem nesouhlasíme. My = náš Landsmannschaft, přirozeně.

Můj pohled na věc je takový, že poplatek za spolek klidně zaplatím, pokud ale výměnou za něj dostanu kvalitní justiční výrobek, tedy precisní rozhodnutí, vydané na základě řádného zvážení provedených důkazů, nikoli typický sprasek, který sepsala některá z absolventek právnického rychlokursu pro dělnické kádry, momentálně činná u Vrchního soudu v Praze, anebo celoživotní karierní komunista u soudu Nejvyššího. Šance, že výsledkem sporu bude první a ne druhé, je mizivá: znám dobře své Pappenheimské a proto říkám: Ne!

16 komentářů:

 1. Za rok 2015 tam mate finanční majetek 386 Kč a zboží v ceně bratru za 2 500 Kč... Takže soud vidí, že máte 2000 kč na poplatek soudní ...

  Firmy jsou kolikrát ve ztrátě a taky musejí platit a platit a platit ... poplatky, daně etc... :)

  OdpovědětVymazat
 2. Spíš by nás zajímalo, proč jste to prohráli. O tom jste neinformoval.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Blbý den, bezmyšlenkovitě jsem popletl poplatek za náklady. Za zmatky se omlouvám.

   Klidně celé vlákno smažte, chcete-li.

   Vymazat
 3. Co jste na tom popletl? Soudní poplatek je samozřejmě náklad...

  http://www.danarionline.cz/archiv/dokument/doc-d33442v42886-soudni-poplatek-jako-naklad/?search_query=$index=573

  OdpovědětVymazat
 4. Majetek vaší "firmy" je cca 3 tis... Tak proč byste nemohl půlku odvést na poplatku ? :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Protože si nikdo tento majetek nekoupí. Nebo mám chápat váš dotaz jako nabídku, že si koupíte ve větším počtu nálepky a placky? E-shop je vám k disposici!

   Vymazat
  2. Před pár lety jsme žertovali, že vedle výživného nám bude soud jednou vyměřovat z potenciálního příjmu i daně. Koukám, že už chybí jen kousíček. Věří-li soud, že spolek majetek má nebo mít bude, měl by přijmout i směnku.

   Vymazat
 5. Jak to můžete vedet!?

  1) firmy tady plati běžně zálohové daně na příští rok. A ten neni nijak jisty! Proč zrovna vy byste měl mít excess? Zaplaťte a pak se domáhejte vratky nemravného poplatku...

  2) domáháte se soudní ochrany, ale ta není zadarmo. There is no free lunch... Dostal jste usnesení for free a chcete ještě lepší... a pak možná zaplatíte !? :-o

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Příjem není jistý, ale v okamžiku splatnosti zálohy již byl dosažen, navíc je percentuální výše zálohy tak nízká, že pokud by se příjmy meziročně snížily o víc, lze u něj předpokládat úpadek.

   Zákon o daních z příjmů je ovšem zábavný na jiných místech, např. v ustanovení, že zálohy neplatí zůstavitel ode dne jeho smrti. Velmi moudré.

   Vymazat
 6. 1) kdaždá firma platí daň zálohově, dopředu, na příjmy které ještě nenastaly...

  2) dožadujete se soudní ochrany, ta není zadarmo - there is no free lunch... Navíc jedno usnesení jste zdarma už dostal...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 1. Daň se platí zálohově, arci z příjmů, které poplatník již (presumptivně) obdržel, jen je zatím nevykázal a nepřiznal.

   2. Nejsem totožný s právnickou osobou, kterou jsem (spolu)založil. Já ty peníze mám, ona ne, a nevím, proč bych jí je měl na tento účel dávat.

   Vymazat
 7. 1) To se pletete, daň se vám vyměří z minulého roku v okamžiku, kdy jste podal daňové přiznání. V tom okamžiku, ale nevíte, zda vůbec nějaká příjmy v následujících měsících obdržíte.

  2) ze se dvé funkce jednatele jste odpovědný. Jestliže jste svým jednáním firmu zatížil pohledávkou pak za ni ručíte.

  http://business.center.cz/business/pravo/nove-obcanske-obchodni-rekodifikace-2014/spolecnost-s-rucenim-omezenym/odpovednost-jednatele-a-pece-radneho-hospodare.aspx

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 1. Tak se ještě podívejte na datum splatnosti daňové zálohy.

   2. Netušil jsem, že spolek je obchodní společností.

   Vymazat
  2. 1 15. června a 15. prosince... z minulých příjmů...

   http://jakpodnikat.cz/zalohy-dan-z-prijmu.php

   2. účetnictví vedete, výkaz zisků a ztrát máte... proč by se na vás neměly vztahovat analogicky ostatní povinnosti?

   Vymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>