DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

neděle 23. října 2016

Prvomájový řečník dostane na náhradě sto tisíc

Nález Ústavního soudu (soudcem zpravodajem byl Jaromír Jirsa), jímž bylo vysloveno, že stát musí přiměřeně odškodnit nemajetkovou újmu způsobenou nedůvodným trestním stíháním, má první reflexi v rozhodovací praxi obecných soudů. Obvodní soud pro Prahu 2 soudcem Ondřejem Růžičkou ve čtvrtek přiznal prvomájovému řečníku Robinovi S. právo na náhradu ve výši sto tisíc korun, a dále téměř plně vyhověl požadavku na náhradu nákladů obhajoby ve výši 256 tisíc Kč. Soud žalobci nepřiznal toliko náhradu za nemajetkovou újmu způsobenou nepřiměřenou délkou trestního stíhání, naznav, že tři a půl roku není u přečinu projednávaného v jednom stupni soudní soustavy doba nijak nadměrná. Uvidíme, co na to městský, případně Nejvyšší soud.

A ovšem, blahopřejeme do Brna státnímu zástupci Janu Petráskovi, který se o tyto zbytečné výdaje státní kasy rozhodující měrou zasloužil.

12 komentářů:

 1. Děkuji za blahopřání.

  Jan Petrásek

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jeste, pane Petrasku, ze z ciziho krev netece, ze?
   Neocon

   Vymazat
  2. S anonymy zásadně o ničem nediskutuju.

   Jan Petrásek

   Vymazat
  3. Vsak s vami nikdo diskutovat nechce, to bylo prislovi.
   Neocon

   Vymazat
  4. To nemůže být Petrásek, ten ve volném čase diskutuje v hospodě sám se sebou.
   V.Chmelka

   Vymazat
  5. Co mu taky jiného zbývá, když se s ním nikdo nechce bavit. :-D

   Vymazat
  6. Pro takového milce ANO, jakým Honzek Petrásek ráčí být, jsou to drobné.
   Arci v justici především platí: Bude (jen a pouze) líp.

   Vymazat
 2. Leon Kreutzfeld23. října 2016 16:05

  Pan Petrasek jako prokurator svobodneho a demokratickeho clenskeho statu NWO pouze delal svou praci. Takova lekce za 350 tisic Kc ze poddani obcane maji drzet hubu a krok byla porizena arci levne.

  Predstavte si, ze staty nesvobodne a nedemokraticke, jako treba Cina, musely k takove lekci na Tien an Men namesti povolat tanky a 300 tisic vojaku do ulic Pekingu.

  Takova akce musela byt podstatne drazsi, nez kolik utratil z penez danovych nevolniku vp.Petrasek.

  OdpovědětVymazat
 3. A jak ten nález souvisí s tím Robinem? Oč v případě toho Robina šlo?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Řečnil na prvomájové demonstraci v Brně v r. 2011. Petrásek ho obžaloval, ale u soudu trapně pohořel: dokonce ani nedokázal dodat znalci skutečně pronesený text, takže znalec hodnotil něco, co Robin neřekl. Soudkyně by se nejradši propadla hanbou.

   Vymazat
 4. Jen pro zajímavost: Náklady obhajoby přiznal soud nad rámec advokátního tarifu? Nebo přiznal poměrně výrazné množství porad s klientem (Ministerstvo s tím bylo ok)? Nebo se vyšplhaly kvůli něčemu jinému?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Soud přiznal za některé úkony trojnásobek sazby, kromě toho tam byly i výdaje za služby tlumočníka. S ohledem na to, že řízení trvalo půlčtvrtého roku a byla v něm řada úkonů i v přípravném řízení, to není nijak excesivní částka.

   Vymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>