DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

čtvrtek 15. září 2016

Vazba Martina Ignačáka možná končí

Tedy v případě, že příští středu Ústavní soud vyhoví jeho ústavní stížnosti. Soudkyní zpravodajkou je Kateřina Šimáčková a i když o samotné Operaci Fénix si v současné době myslíme něco ne zcela shodného s tím, co jsme si mysleli na začátku, když jsme o ní neměli tolik informací, ukončení této vazby pokládáme za rozumný krok, bez ohledu na to, jaký rozsudek nakonec padne.

25 komentářů:

 1. Co si o ní myslíte nyní?

  Yossi

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Původně jsem byl přesvědčen, že je to fantasmagorická konstrukce ÚOOZ, nyní se mi zdá, že útok byl takto skutečně připravován, arci s masivním nasazením policejních agentů, bez kterých by obžalovaní, když to přeženu, nebyli schopni ani obstarat sirky na zapálení demižonů.

   Vymazat
  2. znamena to, ze obzalovanym zhanali technicke zabezpecenie opicajni agenti? obzalovany su teda za to, ze "chceli nieco urobit ale nemali na to aby to urobili"?

   Vymazat
  3. Přesně tak. Policie ČR poskytovala obžalovaným během přípravy jejich trestné činnosti perfektní, všestranný servis.

   Vymazat
  4. Stěžejní otázkou je, kdo dal podnět k přípravám jako první, a tak daleko dostupné informace podle všeho nesahají.

   Vymazat
  5. To je fakt, pane Mikulo,
   vzdy musime brat v uvahu stezejni otazku, kdo prvni dal podnet a svadel k pripravam zlocinneho jednani.. Taky si to tak myslim. Uvedu priklad.
   Nevinne a hloupe devce, co se prochazi po Stromovce s nahodnym frajerem, netusi, co na ni tento zvrhlik chysta. Bezstarostne se prochazi okolo keru do te doby, nez pripravy smilnika dojdou k realisaci svadenim a navrhovanim nechutnych cinu. Jelikoz se nebrani, netusi podlost, darebak ji zatahne do krovi. Kdyz divka podlehne vabicim svodum a dobrovolne se zucastni nemoralniho aktu, - je zneuzita iniciatorem, pak je vinny hlavne naseptavac zleho umyslu, tento hnusny svudnik !
   Ano. Skutkova podstata zlocinu je svadeni.

   Vymazat
  6. Jednak není vůbec jisté, že obžalovaní skutečně zamýšleli dovést plány na útok do konce, jednak i pokud by tomu tak bylo, šlo by z toho vyvozovat pouze politickou odpovědnost, nikoli trestní.

   Vymazat
  7. Putativní příprava by byla možná tehdy, pokud by účelem jejich jednání bylo pouze přípravu předstírat, a to je konstrukce, ve kterou ani nevěřím, ani nemám za možné přesvědčit o její fakticitě soud.

   Vymazat
  8. Předstírání úmyslu v tomto případě svou logiku má. To neznamená, že to nemohlo být jinak, ale z toho, co zatím víme, se jako pravděpodobnější jeví, že skutečně chtěli co nejdelší dobu užívat štědře poskytovaných služeb (ty se zdaleka netýkali jen přípravy žhářského útoku) infiltrovaných orgánů a zároveň je vázat na své prostředí, aby neohrozili další anarchistická společenství.

   Vymazat
  9. Taková obhajoba je jistě logická, a bude poprávu oceněna – nepodmíněnými tresty mezi osmi a dvanácti lety.

   Vymazat
  10. Pohled české justice na věc - to je velmi zvláštní aspekt celého děje.

   My prozatím můžeme diskutovat nad detailem, který se možná nakonec ukáže nepříliš podstatným - jak to vlastně všechno bylo.

   Vymazat
  11. RM:

   No s Vámi je těžké diskutovat, když nejste s to připustit, že LEX je stejně, ba možná i více, inklinující k násilí, než-li PEX. A je jedno, kolikrát se sebeidentifikují jako pacifisté.

   yossi

   Vymazat
  12. yossi: Na základě čeho bych to měl připustit? A co by mě mělo přivést ke zvláštnímu názoru, že není rozdílu mezi anarchopacifistou, insurekcionistou (povstaleckým anarchistou, viz SRB) a dejme tomu anarchosyndikalistou? Až mi to vysvětlíte, tak si jistě krásně podiskutujeme.

   Vymazat
  13. S Yossim si někdo krásně podiskutoval možná v pleistocenu, rozhodně ne, co sahá paměť lidstva. Ale klidně to zkoušej.

   Nicméně v tomto případě má pravdu, násilné akce proti policejním automobilům jsou kontraproduktivní (daňový poplatník policistům jen zaplatil nová auta), proti majiteli Řízkárny zcela neakceptovatelné: není rozdíl mezi vymáháním sociálních požadavků a výpalného, děje-li se tak násilím.

   Vymazat
  14. Už jsem napsal, že jeho přínos je neocenitelný, Alespoň mne tady ještě nikdo tak nerozrušil jako on, Při svých šílených názorech dokáže chvílemi dost bystře argumentovat.

   Pokud jde o pomstu za odpírání stravy Martinovi, nemyslím, že by někdo přišel s lepší taktikou než SRB.

   Vymazat
  15. My konservativní právníci bychom podali stížnost, a pokud by to nepomohlo, správní žalobu; chápu, že zapálit místo toho policejní auto je efektnější.

   Vymazat
  16. RM:

   Já nepopírám, že jsou Vámi vyjmenované skupiny ideově/filosoficky odlišné, jen na základě pozorování české reality říkám, že je nakonec úplně jedno, zda jde o anarchokomunistu, anarchokapitalistu, pacifistu, marxistu, trockistu, fašistu nebo nacistu, když používají stejné metody - svévolné násilí. Proto za rozhodující nepovažuji, co o sobě dané skupiny říkají, ale jak se skutečně chovají, a tam si LEX s PEX nemá co vyčítat. Jedni pořádají dětské besídky a zároveň vypalují baráky Romům, druzí pomáhají uprchlíkům a u toho vypalují auta podnikatelům.

   K tomu SRBu - v čem je ta taktika dobrá? Když pominu morální hrůznost, tak se nějak nechytám na to, co má zapálené auto majitele Řízkárny společné se stravou ve vazbě, příp. že by zapálené auto PČR jakkoli přesvědčilo vězeňskou službu vařit ve vazbě jinou stravu.

   Yossi

   Vymazat
  17. Tu scenu si představuji živě: "Jakže? Podpálili policii v Mostě auto? Proboha! Rychle, kde máme to sojové maso?"

   Vymazat
  18. Nakonec, proč mezi všechny ty "anarchokomunisty, anarchokapitalisty, pacifisty, marxisty, trockisty, fašisty nebo nacisty" nedoplnit ještě henty demograty. Šak je to stejná verbež, zjevně aj tak žádné nové metody nevymysleli a beztak si musíme pomáhat, no ni?

   Vymazat
  19. Tomáš Pecina, Yossi: Pomsta nepředstavuje vždy nejkratší cestu k řešení. Uznávám však, že postupy SRB jsou snadněji hájitelné z mravního než právního hlediska.

   Srovnávat násilí české levice s násilím českých neonacistů a rasistů, kteří mají na svědomí okolo třiceti vražd, považuji za obscéní.

   Vymazat
 2. Pokud spravne chapu zkratku LEX: Rekl bych ze levicaci jsou o dost horsi, aspon co predvadi v Rajchu Antifa nema konkurenci.

  Nicmene teroristicky utok spachany vylucne provokatery ruznych (spolu nekomunikujicich) bezpecnostnich slozek by me nijak zvlast neprekvapil.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co predvadi v Rajchu Antifa? Snad ne boj proti fašismu?

   Vymazat
  2. RM:

   Boj proti "fašismu". Další podobnost s PEX, ti taky každého hned nálepkují za sluníčko nebo žida. Antifa zase každého s jiným názorem nálepkuje za fašistu a má pocit, že jí to pak dává právo rozbít mu hubu.

   Yossi

   Vymazat
  3. Yossi: Tento názor znám, je rozšířen např. mezi apolitickými skinheady. Při podrobnějším hodnocení by bylo nutno jít případ od případu.

   Osobně však pamatuji doby, kdy anarchisté sloužili náckům i fízlům jako boxovací pytle. S AFA se to, možná k Vaší lítosti, změnilo.

   Vymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>