DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

pátek 30. září 2016

Rozhodnutí v kause Červené trenky nad Hradem

Obvodní soud pro Prahu 1 při poskytování informací rozhodně nespěchal, a tak nám poslal anonymisované usnesení soudkyně Šárky Šantorové ve věci umělců ze skupiny Ztohoven (v usnesení rovněž nesmyslně anonymisované) až po stížnosti a poté, co rozhodnutí bylo zrušeno odvolacím soudem. S názorem soudu I. stupně nesouhlasíme, domníváme se, že ke krádeži – i když nikoli k výtržnictví – došlo, a nyní budeme čekat, co na to odvolací Městský soud v Praze, který své kasační rozhodnutí dosud nevyhotovil.

6 komentářů:

 1. Miluji tenhle typ rozsudků, kde není poznat, kde končí názor účastníka, a kde začíná stanovisko soudu, natož nějaké argumenty, které by jej podpořily.


  Yossi

  OdpovědětVymazat
 2. Myslím, že paní soudkyně zásadu subsidiarity trestní represe vůbec nepochopila. Opravdu není na volné úvaze soudu, zda skutek formálně i hmotně trestný potrestá, či nikoliv.

  OdpovědětVymazat
 3. Nu, bude to ještě bitva elitních právníků.....Vlajková judikatura rozhodně není ustálená, jak dokazuje nedávný případ odnětí historické vlajky tibetských ozbrojených sborů českému občanovi občanem čínským:
  „Neměl v úmyslu vlajku ukrást a přisvojit si jí. Měl v úmyslu zabránit poškozenému v jednání" řekla při zdůvodnění rozsudku Lišková.
  A lze jen litovat, samozřejmě čistě z hlediska této velmi potřebné judikatury, že pozornosti státního zastupitelství uniklo fotografiemi zdokumentované odnímání stejné vlajky ozbrojenými příslušníky státní moci na Kampě za pomoci žebříku....
  Zajímavé snad také časem bude, jak se soudy vypořádají s ochranou vlajky české, jejíž užívání si stát ústavním zákonem resp. předpisem obdobné síly zakázal, aby si její užívání běžnými zákony následně dovolil a chránil....

  OdpovědětVymazat
 4. Bude brzo vyroci...
  80 let od te doby co se narodil Vasek Havlojc se stribrnou lzickou v puse...
  Vo co, ze se mu 100hoven nevyserou na hrob... ;)
  Umelecke ztvarneni exkrementu je prece take svobodnym projevem tvurciho ducha...
  Naky trenyrky... na tohle nemaj koule....

  OdpovědětVymazat
 5. Soud o Ztohoven: Svobodu slova nelze řadit nad právo na majetek
  https://www.novinky.cz/krimi/417807-soud-o-ztohoven-svobodu-slova-nelze-radit-nad-pravo-na-majetek.html

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. O usnesení jsem si napsal, zatím ho neposlali.

   Vymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>