DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

pátek 2. září 2016

Pokuta v kause ušatý traktorista byla zrušena

Soudce Okresního soudu v Mostě Jan Hartman zrušil osmitisícovou pořádkovou pokutu, kterou dostal aktivista vystupující pod pseudonymem Tomáš Zelený za nedostatek úcty k dnes již bývalému Útvaru pro odhalování organisovaného zločinu a jeho dnes rovněž bývalému řediteli Robertu Šlachtovi.

Odůvodnění zrušovacího usnesení je kusé, ústavněprávní argumentaci pomíjí a napadenému usnesení vytýká toliko vadu nepřezkoumatelnosti, podotýkajíc, že podle – svým odůvodněním dnes již lehce obsoletního – judikátu Rt 13/1997 nelze pořádkovou pokutu pokutu uložit po uplynutí roční lhůty od deliktu, přičemž dvě z citovaných domněle urážlivých podání jsou starší než rok.

Na další dílo kpt. Lukáše Kořínka se skutečně těšíme, a protože místo ÚOOZ máme Národní centrálu proti organisovanému zločinu, loučíme se s pozdravem: Zdar centrálo!

9 komentářů:

 1. Gratuluji, přímý link ze stránek Českého rozhlasu, resp. z tzv. "oficiálního" média na tenhle blog, tak to si nepamatuji. A pane Pecino, měl byste se ohradit proti tomu "advokátovi", vzpomeňte na vzestup a pád JUDr. Kalvody. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A co s tím mám dělat, když to tak píšou? To mám vydávat dementi?

   Vymazat
 2. Je ten judikát (v usnesení typicky označený "R 13/1997") někde dostupný?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je k nalezeni v beck-online :)

   Vymazat
  2. Myslím, že je to i v Aspi. Když bude člověk hledat "pořádková pokuta", měl by to najít i na nsoudu.

   Vymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>