DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

čtvrtek 22. září 2016

Padla facka, padla – v Olomouci

Facek bylo dokonce několik, a příjemkyní byla ani ne patnáctiletá dívka, přistižená matkou, ana kouří (mediální prameny zdůrazňují, že tak činila v bytě, aniž by specifikovaly, zda matce vadilo právě či zejména to). Předesíláme, že popsanou výchovnou methodu neschvalujeme, domnívajíce se, že výchovný účinek je u takto velkého dítěte zdaleka převážen pocitem ponížení, přičemž, pokud je nám známo, v dějinách lidstva se ještě nestalo, že by někdo někoho vychoval ponižováním.

Leč právně nás zaujal názor redaktora iDnes, že dcera nyní bude moci rozhodnout o tom, zda si přeje, aby přestupkové stíhání matky pokračovalo čili nic. Arci tak tomu není: uplatní se ustanovení § 32 odst. 2 písm. a) SprŘ a dívce bude pro řízení ustanoven kolisní opatrovník, tedy fakticky OSPOD, a ten bude v řízení za ni a místo ní jednat. Nezdárná dcera pak bude moci pokládat za úspěch, když nebude pro své dobro matce odebrána a umístěna ve výchovné instituci, kde je, podle mínění všech OSPODů a všech opatrovnických soudců v této zemi, každému dítěti nejlépe.

Aktualisováno.

19 komentářů:

 1. Tak pujde do pastaku, hotovka, pozna sva prava...

  OdpovědětVymazat
 2. ja by som sa zamyslel, ci najskodlivejsim uradom v tejto krajine je uoou alebo ospod. osobne by som volil to druhe.

  OdpovědětVymazat
 3. Tam prý byla zápletka v tom, že strážníky zavolala nikoliv přímo trestaná dcera, nýbrž její kamarádka (řečená Máňa).
  Je to poměrně zapeklitá věc pro rodinu, pokud budou orgáni hyperaktivní a rozjede se celá mašinerie (české Norsko), i když je rodinou takový incident považovaný za přijatelný.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je nerozhodné, úřad se o přestupku dozvěděl a musí konat. Nejde ovšem o návrhový přestupek, za který platí neúspěšný oznamovatel náklady, to má mlamoj úplně popletené.

   Vymazat
  2. Spíš jsem to myslel z hlediska rodiny. Tam je to vyřízeno v mezích zvyklostí a najednou se do toho cpe orgán s opravdovou hrozbou.
   Ne že bych měl universální řešení, ale po takové šikmé ploše se dá sklouznout do norského modelu poměrně svižně.

   Vymazat
 4. Toto je vše, co je známo, ostatní už média jen vyčarovala z prstu:

  ---

  Ve středu 21. 9. 2016 před půlnocí vyjížděli strážníci Městské policie Olomouc na ulici Černá cesta, kde mělo v bytě dojít k fyzickému napadení dívky. Oznamovatelkou byla kamarádka, která se od dívky po telefonu dozvěděla, že měla být napadena svou matkou.

  "Hlídka po příjezdu na místo od matky zjistila, že své dceři vynadala a následně jí dala „pár facek“, protože dívka kouřila v bytě. Čtyřicetiletá žena je nyní podezřelá z přestupku proti občanskému soužití," uvedl mluvčí strážníků Petr Čunderle. Celou věcí se bude vzhledem k nezletilosti dívky také zabývat Oddělení péče o rodinu a děti.

  ---

  Miloslav Ponkrác

  OdpovědětVymazat
 5. Plati jedine s policii se nebavime.
  Kdyby matka pdmitla vypovidat straznici by odjeli, kdyby mp meli rozum, rekli by ze tak je to spravne a odjeli by .... jenze uredni siml je vul .... kamardka asi dostane pres drzku a to konkretne hodne.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To asi nepomůže. Jak říká klasik (tedy napsal to ještě před vynálezem OSPODu a v jiném kontextu, ale sedí to náramně), die ich rief, die Geister, werd' ich nun nicht los!

   Vymazat
  2. Rozhodně je dobrý nápad naštvat si MP tím, že se s nimi nebudete bavit, když už mají svědectví Vaši dcery a její kamarádky, která věc ohlásila. Pak odjedou velmi rychle, aby mohli napsat a rozeslat ty šťavnaté zprávy státní policii a OSPODu.

   Glosátor

   Vymazat
  3. Ta kamarádka byla u toho?

   Vymazat
  4. LOL, městská policie a aktivita v rozesílání zpráv? Strážníci bojují s pravopisem a tak zprávy píšou co nejméně.

   Vymazat
  5. Tim ze vypovidala, si proti sobe udelala dukaz, vypoved nejake tupe divenky, ktera tam ani nebyla je irelevantni.
   Uz to vidim, prijde jako svedkyne, kde jste byla v tu dobu, kdy se to udjane stalo - DOMA, a co jste videla? - NIC, odkud tu informaci tedy mate? Ona mi to rekla do telefonu ... aha a proc tedy nevolala police ona sama, kdyz mela telefon? - NEVIM ... ona ovsem tvrdi, ze se nic nestalo ... takze jste to asi spatne pochopila.

   S policii se bavime, jen kdyz jsme si 100% jisti ze si neublizime, napr. kdyz budou rikat, ze vase kamoska nesmi pozovat na namesti naha, vytahnete spravni rizeni proti gaypride s tim, ze to je muster, ktery urad schvalil a rozhodl, ze je to v poradku ... tedy pozovat naha tam muze, to je jeste slaby odvar GP.

   Vymazat
  6. Necham mluvit odbornika, ma to 2 dily:

   https://www.youtube.com/watch?v=h6EA90o7ILg

   Vymazat
 6. Odkaz na NOZ se mi moc nezdá, jde-li o otázky veřejného práva, ani per analogiam. Spíš bych ustanovoval opatrovníka dle § 32/2/a) sř (zákonný zástupce, tedy matka, z důvodu střetu zájmu dceru zastupovat nemůže).

  OdpovědětVymazat
 7. Tomáš Marný23. září 2016 5:16

  Spíš než facka za kouření mne zaujalo insolvenční nekolečko v Ostravě!

  OdpovědětVymazat
 8. Tak není to náhodou tak, že když dcera svá dřívější tvrzení odvolá, například s tím, že si to vymyslela, byvši na svoji matku naštvaná, když ji ona předtím slovně pokárala za kouření, tak fakticky "bude moci rozhodnout o tom, zda si přeje, aby přestupkové stíhání matky pokračovalo čili nic"?

  Já bych nafackoval těmhletěm právníkům. Všem bez rozdílu. Aby se probrali a neřešili kraviny jiných, když sami mají svého másla na hlavě dost.

  OdpovědětVymazat
 9. Moje rada je prostá: Ohnout přes koleno, zřezat, co se do ní vejde. Musí si zapamatovat, že na vlastní rodiče se nebonzuje. Pak zajistit exkurzi v dětském domově.

  cnemo

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nabonsovala ji kamarádka, ne dcera. Exkursi v dětském domově zařídí OSPOD. Dlouhodobou.

   Vymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>