DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

pondělí 5. září 2016

Národní poklad před Ústavním soudem

V pondělí 12. září Ústavní soud veřejně vyhlásí nález ve sporu Jana Šinágla s Helenou Vondráčkovou, všemi uznávaným národním pokladem a zpěvačkou, jejíž věhlas překročil hranice domovské Řitky, ba možná i širšího Pořitska, a zasahuje snad i do oblasti jižních částí Jíloviště, arci nikoli díky jejímu zpěvu, nýbrž v důsledku četných žalob a dalších podání a udání, jimiž řečená po uměleckém odkvětu a odchodu jí nakloněného politického režimu nyní zásobuje soudy a další státní orgány.

Tyto žaloby bývají pravidelně neúspěšné, což arci malovanému džbánku nebrání nechávat je svou advokátkou Janou Gavlasovou ve velkém zpracovávat a uplatňovat, v naději, že některá z nich snad přece jen může padnout na úrodnou půdu – jednou to už ksakru musí vyjít, ne? Stalo se tak v případě jejího sporu s J. Šináglem. S ním středočeská pěnice prohrála, zatím v I. stupni, spor o ochranu osobnosti u Krajského soudu v Praze, a proto, po svém zvyku, ihned se svým teamem podala žalobu další, u Okresního soudu v Berouně, obohacenou tentokrát i o návrh na nařízení předběžného opatření. Tento návrh okresní soud zamítl, avšak nadřízený Krajský soud v Praze, z důvodů, které jistě ani trochu nesouvisejí s předlistopadovým členstvím soudkyně Blaženy Škopkové v KSČ, usnesení změnil a J. Šináglovi nařídil, aby se naříkaných výroků zdržel.

Aby se řízení zbytečně nekomplikovalo, krajský soud nedal žalovanému možnost k věci se vyjádřit, a protože to je postup, který Ústavní soud již dávno obecným soudům zakázal, nezbylo J. Šináglovi než reagovat ústavní stížností.

Soudcem zpravodajem byl Vojtěch Šimíček a i když není jisté, že po vyhlášení nálezu H. Vondráčková zazpívá a obdaří své příznivce autogramy, dokonce ani zda se vůbec osobně dostaví, účast přislíbil ústavní stěžovatel, jehož zpěv shora jmenovanou sice možná plně nenahradí, avšak je jisto, že se neuskuteční s použitím playbacku, jak je u pěnice na veřejných vystoupeních v posledních letech pravidlem.

5 komentářů:

 1. Side note: Je stejně legrační, že nikdy nikdo neřeší normalizačními rádobyumělci ukradené melodie zahraničních autorů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Oni už je přece vrátili.

   Vymazat
  2. Svými zázračnými výkony a tvorbou národních pokladů.
   Sounds legit

   Vymazat
 2. DOcela se divím že ještě nazažalovala kapelu PunkFloyd za zmínku o sobě v téhle písničce: https://www.youtube.com/watch?v=ibCSeQQe1u8

  OdpovědětVymazat
 3. A pak ze se p.Pecina ctenarkam nezavdeci. :-)
  O Helenu se zajimam, pac ona je odstrasujici priklad starsi zeny, co ztratila veskerou soudnost kvuli milovanemu hochstaplerovi.
  To je davno zname, jak zni ceske prislovi: 'Kdyz stara stodola hori, plane tim nejvyssim plamenem'...
  Cetla jsem soudni spis a nevidim tam jediny bod, kde by pan Sinagl prekrocil mez, za kterou by mel byt zalovan. Zadne hrube nadavky, zadne vyhrozovani a ani zadna tvrzeni, ktera by byla primocara.
  V nejhorsim se oddava bulvarnim drbum , coz jiste trestne neni. Narodni poklad Helena je ve verejne sfere a to jde ruku v ruce, ze se bude o jejim zivote spekulovat.
  Nadto, zaloba na p.Sinagla se sama usvedcuje proti sobe.
  (Volna citace) :
  "Zalovany spekuluje nechutnym zpusobem co se tyce milostne korespondence Michala. Je to lzive tvrzeni a soucasne hruby zasah do jejich soukromi.... Tomu rozumim asi tak, jako kdyz zlodej u soudu s Judge Judy prohlasil, ze poskozena lze. "Kabelku jsem neukradl a taky poskozena lze, ze v ni mela 50 dolaru, coz je nehorazna lez, bylo tam jen 20 dolaru."

  Ohrazovat se pravni cestou proti pripadnemu Michalovu oplodneni advokatky Jany je dosti zoufale a taky predcasne. Jestli chteji zalobci dokazat svou moralni bezuhonnost, pak by meli diteti Jany napred zjistit otcovstvi dle DNA testu. V pripade, ze ditko nezplodil Michal, pak by se mohl soudit za narceni.. V zajmu Heleny bych ji prala, aby nevernikem a otcem nebyl, protoze by to byla nakonec ona, ktera by platila 18 let detske pridavky.  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>