DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

středa 14. září 2016

Lex Bakala

Vlastností dobré parodie je, že ji lze jen s velkými obtížemi odlišit od skutečnosti: vynikajícím parodickým serverem je např. Infobaden News, kde musíte nad některými texty opravdu dlouho přemýšlet, abyste se ujistili, že nejde o realitu, zejména jsou-li vám servírovány po sociální síti, maskovány zkracovačem.

Dobrou právní parodií je také tento fake návrh zákona o vyvlastnění (ve skutečnosti ovšem propadnutí – vyvlastňuje se za náhradu) majetku Zdeňka Bakaly. Málem jsem se nachytal, ale je mi jasné, že jde o pouhou akci příznivců schwarzenberských knížat, kteří skutečně originálním, vtipným způsobem přenesli to, co obsahuje lex Schwarzenberg, do současné reality.

Jsem nadšen a tleskám: takto se má dělat demokratická osvěta!

5 komentářů:

 1. Dobré bývaly kdysi i feministky.cz, občas se urodí i na tisickrate.cz, nebo i http://az247.cz/celni-sprava-kupuje-dva-nove-kombajny-chce-dat-za-usi-podvodnikum-v-zemedelstvi/

  Když má člověk to štěstí a náhodou se dostane na podobný server v době zrodu, pobaví se nejen článkem samotným, ale užije si i výborné zábavy v komentářích, protože zpočátku hodně lidí bere články vážně. Postupem času už se nachytá málokdo.
  Moc pěkná je např. diskuse k
  http://tisickrate.cz/petici-pozadujici-zakaz-deti-v-kostele-podepsalo-pres-120-tisic-katoliku/

  Zdá se mi, že asi pomalu nazrává doba k nějaké zásadní změně ve společnosti. Přestávají se recyklovat staré vtipy a objevují nové, aktuální. Něco se děje.

  OdpovědětVymazat
 2. Druhá strana reality je ale ta, že když si člověk přečte řadu výstupů Evropské komise a podobných papalášských orgánů, je přesvědčen, že jde o podvrh - ale nejde. V poslední době taková evropská směrnice o zbraních, nebo dřívější práce na zákazu žárovek a pomazánkového másla.
  Já jsem přesvědčen o tom, že pokud by si člověk se znalostí eurokomisního jargonu založil server specializovaný na publikování falešných směrnic a direktiv, že by mohl psát dlouho bez toho, aby někdo poznal, že jde o brutální humor.
  Dobré jsou taky články z oblasti duševního vlastnictví - např. z vámi zmiňovaného infobadenu
  http://www.infobaden.cz/2011/09/14/za-vyhled-se-bude-platit/
  V této oblasti s rozumem v hrsti nepochodíš - vůbec bych s nedivil, kdyby to komora architektů skrze pasení poslance vážně navrhla, ten to přilepil k nějakému zákonu, UOOU posvětil a parlament chválil.

  OdpovědětVymazat
 3. Brzy už si nikdo nevrzne s nějakým nezávislým zpravodajstvím. Všechno si bude rovno v nevěrohodnosti.
  Také pecina.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Proč myslíte? Dal jsem odkaz na záznam na oficiálním portálu justice.cz, takže nevěrohodný nejsem já, ale ministerstvo spravedlnosti.

   Vymazat
 4. http://www.psp.cz/sqw/text/tiskt.sqw?O=7&CT=915&CT1=0

  Kdyz se z fikce stane realita

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>