DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

úterý 26. července 2016

Daň z Petráska

Neschopnost není levná záležitost. Jak informuje Hlídací pes, bývalý šéf kopřivnické tatrovky Ronald Adams vysoudil v prvním stupni za nedůvodné trestní stíhání, mistrovské to dílo nám dobře známého Jana Petráska, 435 tisíc korun a případ nyní směřuje k soudu odvolacímu.

Věru slušné. I další Petráskovy úspěchy mají podobnou dohru. V případě prvomájového řečníka Robina S. bylo požadováno přes 800 tisíc korun, ministerstvo dobrovolně zaplatilo 44 tisíc a o zbytek se soudíme (rozsudek v I. stupni se očekává na podzim), u vydavatelů Hitlerových projevů ještě nebyla vydáno ani stanovisko, ačkoli výzva byla ministerstvu spravedlnosti zaslána již před půldruhým rokem: prostě dobrej oddíl, tohle Pelikánovou ministerstvo. Obojí se arci jen otázkou času: nelze pochybovat, že konečný účet za Petráska a jeho právní břídilství bude v obou případech imposantní.

6 komentářů:

 1. pomaly by z toho bolo na pridanie ucitelom a zdravotnikom...

  OdpovědětVymazat
 2. Jak konstatoval prvostupnovy soud v kauze Adams - obžaloba byla podána důvodně.

  OdpovědětVymazat
 3. Byla-li zaslána před půldruhým rokem výzva ministerstvu spravedlnosti jíž rozumím žádost o poskytnutí zadostiučinění dle OdpŠk tak lhůta pro podání žaloby již minula bez ohledu na to zdali se ministerstvo k nároku vyjádřilo či ne.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. O žádost se de lege lata a stricto sensu nejedná, protože nárok je projednáván v režimu civilního sporu. Přesnější je tudíž hovořit o výzvě (k plnění).

   Žaloba samozřejmě po marném uplynutí šestiměsíční lhůty podána byla, nevím, jak vás mohl napadnout opak.

   Vymazat
 4. Pije aby zapomněl odstoupit. Z Petráska je škůdce státu.

  OdpovědětVymazat
 5. http://hlidacipes.org/v-cesku-jako-na-balkane-jak-policie-a-statni-zastupce-zatocili-s-nepohodlnym-americkym-obchodnikem/

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>