DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

pondělí 13. června 2016

Ukradli nám data, ale máme je zpět

Zaměstnanec českého T-mobilu ukradl a prodával osobní údaje 1,5 milionů zákazníků. Ale není třeba mít obavy: Případ jsme předali policii, zaměstnanec byl okamžitě propuštěn, data jsou zpět v majetku naší společnosti, vysvětlila tisková mluvčí řečené společnosti.

Již chápete, proč se tiskovému mluvčímu hovorově říká balamut?

10 komentářů:

 1. aneb .. "však ho zase vytáhl, tak se snad tolik nestalo, paninko"

  OdpovědětVymazat
 2. Odcizená data "jsou dnes zase v rukou T-Mobile", ale mezitím je, podle znění článku, onen dotyčný zloděj mohl stačil prodat. Možná, že už je nebude prodávat, ale jisté to není.

  OdpovědětVymazat
 3. V odkazu na iDNES.cz je další zajímavý článek - Nemocnice kvůli úsporám operují s jednorázovými nástroji až pětkrát - o jehož pravdivosti pochybuji.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nepochybujte. Nedostatek základních pomůcek je v některých nemocnicích až děsivý.

   Vymazat
 4. Odpovědi
  1. To určitě budu glosovat, ale bohužel, Osel je do konce měsíce vyčerpán.

   Vymazat
 5. Dobrý den, v minulém emailu jsem Vám omylem zaslala špatnou přílohu a uvědomila jsem si to až nyní. Pošlete mi ji prosím zpět a já Vám obratem pošlu tu správnou. Děkuji

  http://www.lamer.cz/quote/73702

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je celkem běžné, že pokud advokát nebo obecný zmocněnec zastupuje několik účastníků, soud/úřad mu do datové schránky pošle pro každého z nich zcela identickou přílohu. Co se na papíře naučíš, elektronicky jako když najdeš.

   Vymazat
  2. Osobně jsem se o podobných koninách několikrát bavil, přičemž osoba nezúčastněná není s to pochopit např.:

   - výzvu správního orgánu, nechť účastník zašle elektronické podání, doručené již JEDNOU ve formátu .pdf do DS, ještě DVAKRÁT, protože řízení má tři účastníky,

   - neschopnost úřednictva perlustrovat si účastníka, má-li DS, či nahlášenu adresu pro doručování,

   - neschopnost vyhotovit elektronický opis rozhodnutí s doložkou moci práva a vykonatelnosti (soudy jsou v tomto, čestnou, výjimkou); už se mi dostalo výzvy, nechť doručím konvertovanou datovou zprávu, že mi na ni vyznačí doložku moci práva a vykonatelnosti, a nechť si ji potom sám znovu zkonvertuji do elektronické podoby,

   a obdobné. Musel bych vzpomínat, ale je toho hodně.

   Aneb, dej volovi funkci.

   Vymazat
  3. Predevcirem jsem obdrzel vyzvu z financniho uradu, at se dostavim s datovou schrankou, ze mi pry vyznaci na rozhodnuti pravni moc. :-)))

   Vymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>