DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

středa 29. června 2016

Podpis

Lhůtu pro vyřízení naší žádosti o informace si ministerstvo prodloužilo o 10 dnů, využili jsme proto příležitost a zaslali mu drobný list poučný: jakožto loyalní občan bychom neměli vynechat jedinou příležitost, jak své definitivou obdařené úřednictvo vzdělat.

9 komentářů:

 1. Když jste se pustil do takovéto edukace, měl byste je edukovat v úplnosti a nemást ty dobré lidi ohledně české gramatiky.
  Pletu se, nebo má být správně "aniž respektovali"?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Možnost „aniž respektovali“ je rovněž použitelná. Je však kategoričtější a ještě o něco drzejší.

   Vymazat
 2. Leon Kreutzfeld29. června 2016 22:11

  OT, ale nebude neco o processu se Ztohoven? Docela by me jako laika zajimal Vas pravni nazor.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já nevím, co se o tom dá ještě napsat. Samotná performance patrně trestná nebyla, ale krádež standarty ano. Myšlenka s vrácením standarty daňovým poplatníkům pak byla už jen pitomá: zkuste takto někomu vrátit půjčenou tisícikorunu.

   Vymazat
 3. Taky zajimave.

  https://m.novinky.cz/articleDetails?aId=407909&sId=&mId=

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, o tom případu dost vím. Stěžovatel měl v hlavním líčení opravdu strašlivou obhájkyni ex offo, a nedal si říct, že potřebuje skutečného odborníka.

   Vymazat
 4. Asi budu zase za hlupáka. Co je na to el. podpisu špatně? Praktické hledisko - čitelný je? Je. A v jakém dokumentu je řečeno, že font musí být embended? To nikde nevidím ( přehlédl jsem? )

  Petr V

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je čitelný do té míry, že když se úřednice bude jmenovat "Říhová", bude tam "hov", a když se signatář bude jmenovat "Číč", nepřečtete si z jeho příjmení vůbec nic.

   U PDF/A je zákaz používat standardní fonty součástí normy, ale nedoporučuje se to ani u obyčejných PDF. Zde to nemá vůbec žádný smysl: v dokumentu mají embeddovaný velký subset Timesů, a pár glyfů Helvetiky je jim líto přibalit.

   Vymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>