DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

čtvrtek 30. června 2016

Nejslavnější kausa Lucie Šlégrové končí

Okresní soud v Mostě včera zastavil trestní stíhání Lucie Šlégrové pro zvlášť závažný zločin závadového řečnění, jehož se pachatelka měla dopustit v listopadu 2010 v Litvínově svým dnes již zlidovělým projevem o národních socialistech, co nejsou žádné ovce a nedají se zastrašit. Protože obžaloba byla podána v květnu 2011 a obžalovaná nebyla od té doby ani nepravomocně uznána vinnou, její trestní odpovědnost uplynutím pětileté promlčecí doby zanikla (obžalována byla pro projev sympathií podle § 404, což je přečin s nejvýš tříletou sazbou). Blahopřejeme, po soudružce soudkyni Huňáčkové se nám bude opravdu stýskat!

Naopak druhé trestní stíhání, jež se týká závadového mávání praporem Dělnické strany, dosud promlčeno není, protože v tomto případě činí promlčecí doba deset let; arci nepochybujeme, že pravomocně rozhodnuto nebude ani v r. 2021, takže i v tomto případě čeká obžalovanou extremistku, nyní, mimochodem, již druhým rokem matku extremistického dítěte, šťastný konec.

A šťasten může být i daňový poplatník: na nákladech obhajoby zaplatí několik desítek tisíc a cca. 100 tisíc korun by měl L. Šlégrové stát vyplatit za průtahy v řízení. Judikatura, jež se týká jiných forem satisfakce, tu použitelná není, promlčení trestní odpovědnosti nelze v těchto případech přičítat obviněnému.

6 komentářů:

 1. A není to na kárné řízení, nechat promlčet takovýto hrdelní zločin? :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Něco podobného se stalo na naší ulici, vyřítil se na mě oříšek, že mě rozžvýká, zadáví. Zaujal jsem nekompromisní pivní postoj a ratlík si to rozmyslel. Dělal, že nic asi si počká na lekavějšího extremistu. Sklopit ocas mají soudy zavedeno jako záchranné brzdy u vlaku.

  OdpovědětVymazat
 3. a jestli nezemřeli, stíhají je dodnes....Amen

  OdpovědětVymazat
 4. Stejně je třeba uznat, že naše demokracie postoupila kupředu. Zatímco v 90. letech policie závadovým řečníkům stříhala kabely od mikrofonu, dnes nechá řečníka v klidu domluvit a poté mu umožní obhájit se v mnohaletém soudním pocesu.

  OdpovědětVymazat
 5. To ze to soud nestihl, znamená, ze jsou to dále zločinci, tak jako dlužník, je dlužníkem, když věřitel u soudu pro námitky neuspěl?

  Petr V

  https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Proml%C4%8Den%C3%AD

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To se právě bude řešit v odškodňovacím sporu. Obecně se uznává, že zastavení trestního stíhání je pro obviněného méně příznivé vyústění než zprošťující rozsudek; uvidíme, nakolik na to bude OS-P2 nebo OS-MO slyšet.

   Vymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>