DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

úterý 28. června 2016

Co je diplom? Muška jenom zlatá!

Jan Harangozzo byl svědomitý student. Školu, tedy právnickou fakultu v Plzni, navštěvoval celé dva měsíce a dva dny, což bylo odůvodněno jeho předchozím studiem práv v Bratislavě, kam arci nechodil ani ty dva měsíce. Děkan Milan Kindl souhlasil s tím, že slovenské zkoušky doloží student dodatečně, jenže pak se na to nějak zapomnělo. Ze studentovy diplomové práce se dochovalo zhruba tolik co z Pompejí (tedy nic, vyjma domnělého názvu), a podpisy na protokolu o složení závěrečné zkoušky jsou prý většinou padělané. Jak říkám, vzorný, svědomitý student, jakých bylo v Plzni svého času neúrekom.

V normálním právním státě bychom nyní řešili, jak naložit se žádostí děkana Kindla a jeho studenta Harangozza o podmíněné propuštění z výkonu trestu. V České republice Nejvyšší správní soud řeší, jaká je právní povaha vysokoškolského diplomu a jaké podmínky musejí být splněny, aby se dala vyslovit jeho neplatnost. Ve vězení nikdo v souvislosti s rychlostudiem nebyl, a není příliš pravděpodobné, že by se tam kdy dostal.

Chyba není v tom, že JUDr-ovi jeho titul neodebrali, to podle našeho názoru zákon ani nepřipouští, ale že podvody, z nichž měly mimo jiných prospěch i některé nejmenované špičky některých nejmenovaných politických stran, byly po trestněprávní stránce dokonale pokryty. Harangozzo podniká, Kindl vykonává advokacii, a oba jsou zjevně za vodou, ve vatě a v pohodě.

A prostý právnický lid by se měl bavit učenými výklady soudců NSS, co je vlastně diplom: hrej si, tu máš kohouta!

3 komentáře:

 1. Za komunismu jsem paralelně (s ČVUT) studoval na VŠE. Byla tam spousta hezkých holek a v bufetu čepovali pivo, to na technice nebylo :-). Úrovni jsem se vysmíval (v porovnání s technikou), ale je fakt, že aspoň na ty zkoušky jsem musel chodit, jinak by mě vyhodili.
  Vidím, že naše mladá demokracie pokročila do vyššího levelu – už se do té školy nemusí chodit ani na zkoušky.

  81

  OdpovědětVymazat
 2. Byznys kolem pochybné vědy se uchytil už i v Česku
  http://www.euro.cz/byznys/byznys-kolem-pochybne-vedy-se-uchytil-uz-i-v-cesku-1294711

  OdpovědětVymazat
 3. Policie odložila trestní oznámení na Vaveru. Podezření na plagiátorství se nepotvrdilo, tvrdí
  http://www.rozhlas.cz/zpravy/domaci/_zprava/policie-odlozila-trestni-oznameni-na-vaveru-podezreni-na-plagiatorstvi-se-nepotvrdilo-tvrdi--1681513

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>