DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

pátek 8. dubna 2016

Soud má právo na libovolně dlouhou nečinnost

Čekal kdokoli z mých laskavých čtenářů snad něco jiného? Soudce zpravodaj Jaromír Jirsa a jeho dva souputníci přesně podle očekávání rozhodli, že soud nemusí projednávat věci bez průtahů (resp. že těmi nyní již devět měsíců trvající nečinnost soudu není), a odmítli mou ústavní stížnost.

Usnesení čteme takto: Milí občané, kašleme na vás. Je nám úplně jedno, jak dlouho budete na naše rozsudky čekat, stejně jako je nám jedno, zda rozhodneme spravedlivě. S nějakými svými právy na nás nechoďte, nás zajímá jediné: naše vlastní platy a výsady.

A my odpovídáme: Milí soudci, chápeme vaše priority. Ale nesmíte se na nás zlobit, jestliže nám bude jedno, až vás za pár let, po dalším státním převratu, budou extremisté věšet po lucernách. Budeme se raději dívat jinam. Neudělali jste nic pro to, abychom si vás vážili a abychom vás bránili. Nerepresentujete spravedlnost, ale lhostejnost, morální úpadek a korupci, a těch není škoda, tak jako nebude škoda vás. Nechápejte nás, prosím, špatně: my si chceme vážit svých soudců, ale těch dobrých, a těmi vy nejste.

4 komentáře:

  1. Jak říkám, chce to zavést přímé volby soudců občany včetně jejich odvolání skrze doplňovací volby, minimálně jako v USA a jiných anglosaských státech. Pak si talárník nedovolí, aby ve věci více než 9 měsíců nekonal. Přitom soudy běžně nekonají roky, na soudech mám několik žalob, na které nesáhly vůbec cca 5-6 let, zjevně jim předmět řízení nešmakuje.

    OdpovědětVymazat
  2. Kdy konečně socani zavedou obecné referendum, jak roky slibují, abychom si přímé volby soudců občany mohli my plebs odhlasovat, kdy honorace v talárech na nás kašle?

    OdpovědětVymazat
  3. Půjdete s tímto případem k Evropskému soudu pro lidský odpad?

    OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>