DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

pátek 15. dubna 2016

Schůze

Bez dramatičtějších momentů proběhla včerejší členská schůze našeho Sudetoněmeckého krajanského sdružení v Čechách, na Moravě a ve Slezsku, zapsaného spolku.

Zveřejňujeme zápis z jednání a můj projev, kterým jsem uvedl výroční zprávu.

5 komentářů:

 1. Dobrý a realistický projev. Sudetští Němci, stejně jako osmibitové počítače, jsou záležitost historie a objektem zájmu fanoušků a historiků. Sudetoněmecké sdružení je asi stejnou hrozbou jako je klub přátel osmibitových počítačů hrozbou pro Microsoft.

  OdpovědětVymazat
 2. Pro odlehčení: co si myslí o paní Kláře Samkové Jaroslav Cerman, individuum z Hate Free. ODKAZ (PDF-presentace; takových obskurních pamfletů různých mediálních institucí jsou na tom serveru stovky).

  Jako nahrávka na smeč je to asi slabé, obecně však v osobě Kláry Samkové spatřuji velmi nevyužitý potenciál, pramenící z jejího právního vzdělání, a především bývalých (a jistě i současných) konexí se všemožnými aktivisty, kteří si na ni rádi otevřou ústa.

  Žaloba K. S. na Hate Free na ochranu osobnosti, nějaká omáčka pro média („za Hitlera by neziskovky neexistovaly“), a preference vašeho ctěného sdružení poletí nahoru jako Fénix (už vidím ty banální výkřiky v diskusích na iDnes typu „K. Samkovou jsem nikdy nemusel, ale v tomhle má pravdu!“)…

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. L.T. –> Jaroslav Cerman: Svatá prostoto! To je přiblblé, jak manuál od Microsoftu, když už to tady někdo nakousl :-)

   Q.

   Vymazat
 3. No, vzhledem k tomu, že je vás tam pět a půl ideově stmelených soukmenovců, dramatičtější momenty by očekával málokdo. To srovnání s 8biťákama docela sedí. Prostě "Game ower":)

  cnemo

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nebyl bych si tak jist.
   Mezistátně nejspíš ano, pro německou vládu to není klíčové téma, ale jelikož je pro naše papaláše typické, že slouží cizím zájmům a s řadou německých organizací jsou v úzkém kontaktu, není vyloučeno, že některý budoucí pokrokový potentát vyslyší požadavky nějaké té organizace.
   A pak se český Landsmaschaft bude hodit, včetně příběhu o úřední šikaně (s pravdivým jádrem) a může sloužit jako zdroj desinformací pro media u nás i v Německu.
   Ono to podobně uzavřeně vypadalo víckrát a vždycky se našla možnost dosadit do vlády "svoje" a pustit nám žilou. Naposledy církvi.

   Takže, slovy klasika: Es kommt der Tag!

   Vymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>