DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

úterý 12. dubna 2016

Proces RWU pokračuje

Inu, jaro: vše se probouzí, raší, rozkvétá a dere se vzhůru na světlo, lhostejno, zda na záhonu růží nebo v kanále. Nejinak je tomu ve smrduté stoce české společnosti, chci říci v její ctihodné a spravedlivé justici, kde bude po téměř dvouleté odstávce restartován Velký Čarodějnický Proces, v nemž se původně patnáct, nyní už pouze jedenáct mladých žen zpovídá z hrozných zločinů spočívajících v pořádání mikulášských besídek pro závadové děti, jakož i související, neméně závažné trestné činnosti.

Ony události se odehrály, pravda, mezi roky 2007 a 2009, ale vinice trestu za své ukrutné činy přece neuniknou: Nejvyšší soud vyhověl dovolání nejvyššího státního zástupce a nařídil soudit obžalované dál. Proces má pokračovat 26. května u Obvodního soudu pro Prahu 2 dalším hlavním líčením, s novou soudkyní Máriou Petrovkovou, tedy zcela od počátku: prvním číslem revue bude opětovné čtení obžaloby, kterou obžalované opět v písemné podobě nedostanou. Poté budou následovat jejich marné protesty, a nastoupí, stejně jako posledně, protiextremistická četa složená z plzeňských rychloznalců Jana Ptáčníka a Petra Krčála, a možná přijde i Ivo Svoboda, jehož momentální znalecká indisposice nebude jistě překážkou, aby se odborně vyslovil k trestné činnosti, již znalecky pojednal ještě v době, kdy sám odsouzeným zločincem nebyl. Bude to, jak se praví v Trháku, velká, výpravná, velkolepá show.

Ve hře je ještě ústavní stížnost, jejíž podání obžalované zvažují, protože usnesení Nejvyššího soudu nerespektuje precedenčně závaznou judikaturu, ale u vědomí kvalit Ústavního soudu bych si příliš nesliboval, proto si, myslím, datum 26. května můžeme klidně v kalendáři poznačit.

4 komentáře:

 1. Leon Kreutzfeld12. dubna 2016 9:27

  Puvodne jsem daval neoprogressivistum rok, maximalne dva. Ale ted, kdyz si skrz naskrz EU uzakoni trestnost hanobeni transsexualismu a vladnouci tridy, tak si myslim, ze tato noc nebude kratka.

  Bezny kocourkovsky bulik uz se muze venovat ceske verzi nenasilneho odporu satyagraha - odjet na chatu a otevrit lahvac.

  Co ale maji delat carodejnice, ktere jsou uprostred nekonecneho pribehu persekuce nesmrtelnym statem s neomezenymi zdroji?

  OdpovědětVymazat
 2. Nechci aby moje otázka zněla humpolácky,
  ale jaký je motiv státního zástupce celou věc takhle uměle prodlužovat?

  Co se týče mě, osobně, já jsem tvor líný a když jedna věc vyšumí, je mi to jedno; o pracovní povinnost míň.

  Je tam nějaká uražená ješistnost? Nebo osobní fanatismus? Nebo jsou státní zástupci nějak kráceni na odměnách, když ve sporu nevyhrají?

  OdpovědětVymazat
 3. Už by je měly fšecky zavřít. Extremismusu je tu strašně moc a já bych konečně rád vyndal tu sekyru zpod polštáře.

  OdpovědětVymazat
 4. Me by zajimalo, o co jim jde. Je asi pravda, ze zastaveni rizeni neni uplne vyjmenovano jako narovnani v pripade poruseni cl. 6 odst. 1 Umluvy. Na druhe strane je snizeni trestu vyslovne vyjmenovano a ma cenu soudit, kdyz jedinym moznym vysledkem bude nulovy trest nebo zprosteni? Jde tu o nahradu nakladu nebo "vo co jim de?"

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>