DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

úterý 12. dubna 2016

Náhoda

Nedávno rekonstruovaná aplikace ministerstva spravedlnosti infoSoud má novinku, přímý link na řízení o opravném prostředku. Z ní lze např. zjistit, že dovolání ve věci Hitlerových projevů dostal na stůl senát Nejvyššího soudu ve složení Jan Bláha, Milada Šámalová a Věra Kůrková. Co mají všichni tito soudci společného? Hádáte správně: všichni tři byli kdysi členy Komunistické strany Československa.

Marně namáhám paměť, zda guidemedia nevydala také něco od Marxe, Engelse, Lenina nebo aspoň Grebeníčka, abychom tím mohli soudruhy obměkčit, ale vidím to beznadějně. Tak aspoň podáváme notně jízlivou námitku podjatosti, resignovaně poznamenávajíce, že z české justice je člověku skutečně chvílemi na zvracení.

7 komentářů:

 1. Nemělo by být v odstavci 3 spíše "opustili" ?

  OdpovědětVymazat
 2. Šámalová - to je stará předsedy aka ruského mužika Šámala? A Kůrková jistě stará "emeritního ústavního soudce" Kůrky, nyní rovněž na NS? Komická česká justice!

  OdpovědětVymazat
 3. Za smrt maximálně 240 až 500 tisíc dle NS, v ČR se vyplácí moc peněz, viz www.lidovky.cz. Opravdu fosílie na NS.

  OdpovědětVymazat
 4. V této souvislosti mne napadá, lze-li podjatost soudce dovozovat z jeho osobní politické příslušnosti a současně i zmíněné hmotné zainteresovanosti, byť i reliktní, lze takto obdobně hodnotit např. i podjatost všech českých soukromých úředních "vykonavatelů", kteří mají ex lege na každé věci svůj osobní materiální zájem (odměna exe. má nejvyšší prioritu, nikoli pohledávka věřitele). Platí tam snad jiné právo? S vyloučením jmenovaných soudců nelze než souhlasit a přát účastníkům úspěch.
  Tom Ian

  OdpovědětVymazat
 5. No, mne spíše napadá, kolik je asi celkově na NS soudců, kteří nebyli v KSČ?

  OdpovědětVymazat
 6. No, mne spíše napadá, kolik je asi celkově na NS soudců, kteří nebyli v KSČ?

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>