DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

čtvrtek 3. března 2016

Vlastimil Pechanec vyhlásil finanční sbírku

Protože koncem ledna Krajský soud v Hradci Králové poskytl nůž, jenž figuruje jako vražedná zbraň v případu Vlastimila Pechance, konečně ke zkoumání obhajobou přibranému znalci v oboru forensní genetiky Danielu Vaňkovi, odsouzený se nyní obrací na své podporovatele s prosbou o finanční pomoc, neboť jinak by nemohl náklady znaleckého posudku uhradit a ten by nebyl zpracován buď vůbec, nebo minimálně nikoli v potřebném rozsahu. Náklady budou činit minimálně desítky, ne-li stovky tisíc korun, neboť laboratorní analysy, které by rozdělily směsné vzorky DNA, jsou extremně nákladné.

K tomu účelu byl obhájcem odsouzeného Robertem Cholenským otevřen zvláštní sbírkový účet

2112766456/2700

a kdokoli má zájem V. Pechancovi přispět, nechť laskavě zašle na tento účet příspěvek. Pokud vše dopadne dobře a po obnově řízení a zproštění obžaloby náklady na znalecký posudek uhradí Česká republika, V. Pechanec se zavázal, že všechny shromážděné prostředky – vyjma anonymních – budou vráceny dárcům.

Kromě toho je možné přispět i účastí na benefičním koncertu, který se koná příští sobotu v Pohledech u Svitav a na kterém vystoupí mj. známá závadová kapela Sons of Bohemia; pozvánka na koncert je zde:42 komentářů:

 1. Radeji anonymne. Puvodne jsem chtel prispet nikoli malou castkou, nicmene i pres skutecnost ze jeho odsouzeni nepovazuji za spravedlive, po shlednuti fb profilu Pechance jsem zjistil, ze mam zcela zasadni problem dychat i stejny vzduch.

  V konecnem dusledku je muj pocit takovy, ze prispivat na obnovu procesu, byt dost mozna vedouciho ke spravedlnosti, nekomu, kdo by, kdyby to bylo legalni, toho cigana podle meho zapichl nejradsi i dnes, je vice nemoralni, nez aktualni stav.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. pletiete si spravodlivost s pocitmi...

   Vymazat
  2. Nemyslím, tento příspěvek je motivován skutečně spíš snahou odradit příznivce, nejeví se mi být bona fide. Ale jistě se mohu mýlit.

   Vymazat
  3. A co je, prosím, na tom FB konkrétně špatně? Nic závadného tam nevidím. Pan Pechanec má hezkého psa!

   Q.

   Vymazat
  4. Anonymní4. března 2016 12:55 - celkem chapu Vase pocity, vzhledem k aktivitam Pechance na svobode po propusteni dvojnasob... Ten clovek je nepoucitelnej, ale to je jeho zivotni boj. Nicmene, z toho, co o kauze vim, jsou nase pocity o jeho osobe celkem dosti jedno, rekl bych, ze pokud cin nespachal(jsem o tom celkem dost presvedcen), ma na podporu narok...

   Vymazat
  5. vzhledem k aktivitam Pechance na svobode po propusteni

   Co udělal? Kromě toho, že pracuje a chce kandidovat za totálně nevolitelnou DSSS v krajských volbách, o žádných dalších nevím.

   Vymazat
  6. Jezdí na závadové demonstrace. Pro kádrovače neodpustitelný prohřešek :-)

   Také myslím, že DSSS nemá šanci na úspěch, ale to o Kotlebovi říkali taky…

   Vymazat
  7. Jak jsem upozorňoval vícekrát i na tomto blogu, mezi Kotlebou a Vandasem je velký rozdíl: Kotleba nemá charisma kandelábru, Vandas ano.

   Vymazat
  8. Nepochybně, ale je otázkou, zda má právě charisma zásluhu na úspěchu Kotlebovy partaje. Médii je záměrně ignorován, ba očerňován. Hádám, že většina jeho voličů by ho na ulici nepoznala. Dle mě se jedná o protestní hlasy a na ty má DSSS šanci úplně stejnou.

   Vymazat
  9. Médii je záměrně ignorován, ba očerňován.

   No, očerňování v mainstreamu bych v dnešní době vnímal veskrze kladně. Přitroublé sluníčkářské multikulti agitky a la Palata z ýDěsu dnes zjevně politické body nepřináší.

   Vymazat
  10. Nepochybně, ale je otázkou, zda má právě charisma zásluhu na úspěchu Kotlebovy partaje.

   Jistěže má, navíc udělali účinnou kampaň, ve které se zaměřili proti Evropské unii, imigrantům, Romům ("asociálům") a současným politikům ("parasitům"). Běžný antisemitismus a nacionalismus v ní byl přítomen rovněž, ale ne jako ústřední thema, spíš jako pozadí pro tato základní themata. Což se ukázalo dobrou volbou.

   Vymazat
 2. Co jsou prosím ty "anonymní" příspěvky a jak tedy přispět, abych nebyl anonymní?

  Přeci pošlu-li peníze bankovním převodem, uvidí příjemce č. účtu odesilatele – tedy to jediné, co je pro vrácení peněz třeba! P. Pechancovi jsem ochoten dát nadto nanejvýš kontaktní mail, více osobních údajů, včetně jména, rozhodně dávat nechci.

  ++++++++++++++++++++++++++++++

  Ad první anonym: Pokud nejde o vyloženě manipulační zprávu s cílem odradit případné přispěvatele, tak je vaše pojetí spravedlnosti zcela mimo tento blog. A propos, že Pechanec není žádný svatoušek, to je jasné každému, kdo si o jeho případu aspoň něco přečetl.

  Osobně však nepřispívám, abych pomohl Pechanocovi, nýbrž abych uškodil zavedeným pořádkům… Proto bych chtěl příspěvek v případě úspěchu vrátit.

  A.H.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Příspěvky zasílané bezhotovostním převodem se budou vracet na účet, ze kterého přišly (ovšem s risikem, že už nemusí v té době existovat, a v takovém případě se o ně dárce musí sám přihlásit), anonymní, např. takové, které dárce vloží na účet v bance, pouze pokud se dárce prokáže příslušným dokladem (čímž přestane být anonymní).

   Vymazat
 3. Napsal jsem již dříve, že peníze pošlu a tak vítám zveřejnění čísla účtu. Lidé si musí uvědomit, že příště půjde možná o jejich případ.Není podstatné, že člověk něco neudělal, podstatné je být odměněn za uzavřený případ. To, že původně to tlačila Vesecká a nyní se brání otevřít to Vacek něco říká. Stávající stav justice a OČR je nutné změnit. Pár stovek za to stojí. Rozhodně nejsem extremista, jen vím jak funguje KS Hradec Králové.

  OdpovědětVymazat
 4. Leon Kreutzfeld7. března 2016 14:06

  Ja jsem V. Pechancovi prispel, nebot se domnivam, ze je zde jista moznost prispet i k snizeni toxicity ceskeho statu v pristupu ke svym poddanym obcanum.

  Ze je pan Pechanec zavadova osoba je imho jedno, nebo je to jeste lepsi. I Jezis Kristus jako prvni pravdolaskar se prece stykal s vyvrzenci a centrem jeho poselstvi byl soucit s nimi. A zde se jedna nejen o vyvrzence, nybrz dost mozna o obet velke nespravedlnosti a krivdy ze strany statu.

  Jinak crowdfunding soudnich processu je zajimava myslenka. U Pechance se jedna spise o charitu, ale mozna by stalo za to rozvinout koncept i do komercnich rozmeru.

  Napriklad ze bych si mohl koupit podil v projektu navraceni majetku sudetskym Nemcum a v pripade uspechu vedle navratu investice ziskat i nejaky drobny podil z objemu navraceneho majetku. Ceska pravni loterie jiste poskytuje dost prilezitosti i pro jine risikove arbitrage.

  OdpovědětVymazat
 5. Peníze jsem dnes odeslal, celkem 2000 Kč. Budete někdy informovat o vybrané částce a kolik ještě chybí?

  A.H.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. O vybrané částce určitě informovat budeme, kolik chybí se nedá přesně říct, protože nákladnost posudku ještě není známa: zjednodušeně řečeno výsledky jedné analysy určí, zda bude nutné/účelné provést další.

   Vymazat
 6. Lze odhadnout, jaká je cena analysy stran materiálu a stran práce, tj. mzdy znalce?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Velice špatně, protože zhruba platí, že kolik peněz se podaří dát dohromady, tolik analys se dá provést. Odměna znalce bude zřejmě jen malou částí celkové částky, největší položku bude tvořit cena externě zadávaných expertis (znalec nemá, podobně jako Kriminalistický ústav Praha, přístroje umožňující provádět Massively Parallel Sequencing, a bez této methody směsi nerozdělíme).

   Vymazat
 7. Nikde jsem nenašel informaci o tom, kdo je ohlašovatelem veřejné sbírky. Je to sám Pechanec? Podle zákona o veřejných sbírkách přece nemůže být ohlašovatelem fysická osoba - viz http://www.mvcr.cz/clanek/obcanske-aktivity-118893.aspx?q=Y2hudW09NQ%3D%3D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jsme řešili, podle právního názoru krajského úřadu se o veřejnou sbírku ve smyslu zákona nejedná.

   Vymazat
 8. Zdravím - keby som chcel prispieť zo Slovenska, aké by boli údaje pre SEPA platbu?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nebylo by to dobré z hlediska poplatků bankám, zkuste se raději domluvit s někým, kdo má účet v ČR, nebo zavolejte/napište Mgr. Cholenskému, jak by si mohl peníze pro klienta převzít. Díky!

   Vymazat
  2. Transferwise muze taky pomoct, nemusi tam byt tak velke poplatky.

   Vymazat
  3. Se Slovenskem má řada bank lepší podmínky než se zbytkem Evropy. Namátkou ČSOB, FIO atd. Je potřeba se zeptat.

   Vymazat
 9. Myslím, že práve SEPA platba (v rámci EU, keď sa použije IBAN číslo účtu) je na tom čo sa týka poplatkov celkom v pohode.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, nevím: řeč byla o nějakých 200 Kč za jeden převod.

   Vymazat
  2. neviem ako v inych bankach ale v mojej je sepa platba do krajiny eu za 50 ceskych

   Vymazat
  3. Pro vás, ale další poplatek hradí příjemce. Takže místo pana Pechance budete nemalou částkou sponsorovat banku.

   Vymazat
  4. to jednak zalezi od toho do akej banky to je smerovane (prichodzia sepa platba vo fiu stoji 25, v unicredit 200) a zaroven ako su nastavene poplatky: sha znamena, ze si kazda banka nauctuje poplatok za "svoju cast transakcie", our ze vsetko ide na vrub odosielatela platby. pri out to je ale trochu zlozitejsie v tom, ze niektore banky (popisat dovod by bolo na dlhsi roman) automaticky zmenia our na sha.

   obecne doporucujem ako najmenej bolestne riesenie zalozit druhy ucet v banke kde je ucet zadara a platby (vratane europlatieb) su za dobrych podmienok. podla mna splnuje fio (tam je vyhoda, ze platba sk->cr je bleskova a pri ucte zalozenom v cr staci z sk poslat platbu na cesky ucet so slovenskym kodom banky, bude to stat nula korun ceskych u prijimatela a nula euro na strane odosielate).

   pokial by to pomohlo mozem sa angazovat trochu viac a pomoct aby v tomto pripade boli mozne platby z sk do cr "bleskovo a zadara".

   Vymazat
  5. Sbírkový účet je u Unicreditu, takže smůla.

   Vymazat
  6. Je to nafigu vysoký poplatok, ale kašlem naň, nechce sa mi zháňať niekoho s účtom v Unicredit SK, pošlem to priamo...

   Vymazat
 10. Velký skok ve vybrané částce! Nepostačuje to už na rozjetí analýz?

  A chápu to dobře, že částky z informačního panelu navrchu stránky je třeba sečíst, resp. že první nezahrnuje i výtěžek z koncertů?

  A.H.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Postačuje, dolaďujeme se znalcem detaily toho, co se provede jako první. Výtěžek z koncertů je zvlášť.

   Vymazat
 11. Po dvou měsících od poslední aktualizace už nikdo nepřispěl? Respektive jak to teď s tímto případem vypadá?

  A.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Budu aktualisovat, přírůstky jsou ale nižší.

   Nyní se bude dělat další znalecký posudek, již je objednán.

   Vymazat
 12. Sbírka stále pokračuje? Výše píšete, že již bylo dostatek financí na jeden posudek. Znamená to tedy, že potřebujete peníze na další posudky?

  A jak se to s těmi posudky vlastně vyvíjí, jsou jejich výsledky příznivé?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Za několik týdnů bychom měli znát předběžné výsledky první expertisy, kterou provedl Dr. Vaněk během svého pobytu na University of North Texas. O kolik budou tyto výsledky přesvědčivější než to, co zjistil Kriminalistický ústav Praha, nelze odhadovat.

   Vymazat
  2. Stále nic? Potřebujete ještě peníze?

   Vymazat
  3. Analysy nože v USA se snad dělaly, ale výsledky zatím neznáme. Určitě o tom budu psát.

   Vymazat
 13. Rok po poslední aktualisaci nebudí pásek v hlavičce webu zrovna důvěryhodný dojem. Stále nic nového?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ne, čeká se na nový znalecký posudek Dr. Vaňka. Budu to urgovat.

   Vymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>