DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

úterý 15. března 2016

Soud zamítl žalobu ve věci nesmyslné zakázky

Senát Městského soudu v Praze ve složení Eva Pechová, Gabriela Bašná a Alena Krýlová zamítl naši žalobu, jíž požadujeme kopii zadávací dokumentace k prima facie nesmyslné zakázce požadující prolomení šifrované komunikace. Hlubší právní úvahy v rozsudku nehledejte, zadávací dokumentace je tajná prostě proto, že to státní orgán řekl.

Půjdeme se tedy podívat do spisu a poté bude následovat kasační stížnost.

Aktualisováno.
Kasační stížnost (k ní dokumenty ze spisu, na které odkazuji: [1], [2]).

Mám takový sen, totiž že se na Nejvyšším správním soudu zhmotní česká obdoba soudce Jamese Orensteina, která nejenže problém pochopí po technické stránce, ale dokáže své rozhodnutí podrobně a přesvědčivě odůvodnit. Jenže ze zkušenosti vím, že se na oněch místech zhmotní s daleko větší pravděpodobností, s odpuštěním, další imbecil v taláru a jediným výsledkem kasační stížnosti bude ztráta pěti tisíc za soudní poplatek.

12 komentářů:

 1. Jak se vám podařilo dostat rozsudek tak rychle? Já mám věci u toho senátu od roku 2014 a nic se neděje.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Podal jsem stížnost na průtahy. Ale senát Pechové tam podle mých zkušeností patří k nadprůměrně rychlým, nikdy jsem u ní nečekal dlouho; ovšem ta kvalita…

   Vymazat
  2. Kasacni stiznost bude?

   Vymazat
  3. Ano, ale až po nahlédnutí do spisu.

   Vymazat
  4. Originalni anonym. Nevim, cemu rikate nadprumerne rychly senat, ale senat 5A, podle udaju z infosoudu, ted dela veci z roku 2011. Jine senaty jsou rozhodne rychlejsi, ale zase, muze jit jen o jednotlive pripady.

   Asi budu muset taky podat stiznost na prutahy, ale bojim se, ze by to vyresily automatickym zamitnutim, jak u Vas.

   Vymazat
  5. Pak jste rukojmím soudu: bát se podat stížnost, abyste soudkyně nerozhněval, a raději několik let čekat a doufat, že vám snad vyhoví, je nejhorší představitelný postup.

   Vymazat
  6. Osobně to dělávám tak, že nepodávám hned stížnost, ale jen zašlu takový neformální dopis, že už to trvá nějak dlouho a že jsme netrpěliví. Často to zabírá, a nemá to ten neblahý dopad na rozhněvanost soudu.

   Vymazat
  7. Nemám zkušenost, že by podání stížnosti na průtahy nebo návrhu na určení lhůty vedlo automaticky k nepříznivému rozhodnutí. Zda pomůže "ponížená suplika", mám za nejisté, u některého soudce nebo senátu ano, u jiného ne.

   Vymazat
  8. Mám opačnou zkušenost. Prvně posílám supliku, že jsou mimo pořadí, a až poté stížnost. Hlavně když to je složitější případ, tak ho sice rozhodnou, ale bez libovolného myšlení, což se stalo i u vás. NSS to pak ruší, ale za další rok.

   Vymazat
 2. A není ten spis taky tajný? :-D

  OdpovědětVymazat
 3. Žaloba z roku 2014, že ještě není vyřešená a zdá se Vám to příliš dlouhá doba? Já mám žalobu u tohoto senátu od dubna 2011 !! A až nyní bylo nařízeno jednání!! Pevně věřím, že od MS dostanu nějaké odškodnění za délku řízení. Musím se však soudu zastat. Nápad je u MS v Praze opravdu neskutečně veliký.

  OdpovědětVymazat
 4. Policejní útvar chce speciální tajné vybavení za 9,5 milionu
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Policejni-utvar-chce-specialni-tajne-vybaveni-za-9-5-milionu-465387

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>