DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

pondělí 7. března 2016

Policejní statistika aneb Když se novinář nechá utáhnout na vařené nudli

Ani se mi sem nechce něco tak banálního psát. Mentálně nejspíše lehce zaostalá novinářka Babišovy fronty Adéla Paclíková napsala oslavný článek na policii, ve kterém onu nechala se poholedbat, že za posledních osm let poklesla kriminalita o celou třetinu. Inu poklesla, arci jen proto, že se zvýšila prahová hodnota škody při krádeži a několika dalších trestných činech na pět tisíc korun. To policisté dravé žurnalistce neprozradili, a sama nebyla schopná si to vyinvestigovat.

Paclíková píše: Lehce ubývá i násilí, avšak výraznější rozdíl je u majetkové kriminality. Odborníci to vysvětlují jednak lepším zabezpečením třeba domů či aut, jednak tím, že už se tolik nevyplácí krást, protože na prodeji kradených věcí už zločinci tolik nevydělají.

Jen by měla dodat, kolik frček měl odborník na uniformě, případně zda byl tento expertní názor dodán přímo policejní tiskovou mluvčí.

11 komentářů:

 1. chcelo by to este doplnit o statistiku kolko z toho co policajti pretlacia k sudom skutocne skonci odsudenim a kolko zrusenim obzaloby. asi by sa vela ludi divilo a statistika by vyzerala dost odlisne (rozumej: pre policiu nevhodne).

  spolu s tym zvysenim prahu citlivosti by sa napokon mozno ukazalo, ze tak stvrtina az tretina policajneho zboru je vlastne zbytocna.

  OdpovědětVymazat
 2. Rovněž bych připomněl " novy" pohled vlády a potažmo policie k menšinové kriminalitě.... Kde rada drive stíhaných činu ( loupeže, krádeže Atd) jsou dnes posuzovány jako tzv bagatelni trestná činnost a policie jiz jiz ani ne registruje :(

  OdpovědětVymazat
 3. Legendární policejní PR články na iBureš :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Že? Už chybí jenom nějaká břitká macho hláška policejního mluvčího Tomáše Hulana, aby diskusní online plebs mohl pochlebovat a chválit a svorně se vymezovat proti zdrogovaným kriminálníkům ohrožujícím matky s kočárky, vzpomínajíce kamenolom a chléb s vodou.

   Vymazat
  2. MachoHulan nezklamal, aneb „Zdařilý pokus o sebevraždu

   Vymazat
 4. Však stejně se vykazovaly úspěchy na poli bezpečnosti v dopravě. Zvedly se limity, tím ubylo zářezů ve statistice a připsalo se to bodovému systému a zvýšení buzerace.
  Vzhledem k další autobuzerační novele čekejme další várku inklusivní journalistiky.

  OdpovědětVymazat
 5. Hranice 5.000,- Kč je v trestním zákoně od 1.1.2002, a to zákonem 265/2001 Sb.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vážně je to tak dávno? Že by tedy takový vliv měla pouhá dekriminalisace recidivy u krádeže?

   Vymazat
 6. Spíše se snížila rapidně kvalita policie, a lidé rezignovali na hlášení trestních činů.

  OdpovědětVymazat
 7. Příběh z praxe. Firma dodávala ropné látky na čerpací stanice. Až jeden pravidelný zákazník odebral co neměl (přesný mechanizmus podvodu neznám) na konto firmy u výrobce. Škoda za 20 mega jenom tahle firma, udělali to více firmám, celkově za 70 mega. Pointa je v tom, že téměř na den přesně se kolegyni ozvala nějaká poručice z Prahy, že by o tom chtěla pokecat. Solidní práce policie. Horká stopa! Kazane hledej!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Oprava "ointa je v tom, že téměř na den přesně se po roce kolegyni ozvala nějaká poručice z Prahy"

   Vymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>