DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

neděle 28. února 2016

Posseltovo sdružení se opět vzdalo majetkových nároků

Pro ten účel by už bylo vhodné instalovat na Sudetoněmeckém domě v Mnichově vhodné signalisační zařízení, aby kolemjdoucí okamžitě věděli, zda Sudetoněmecké krajanské sdružení po České republice požaduje nebo nepožaduje vrácení ukradeného majetku. Jak patrno z linků, momentálně tyto požadavky uplatňovány nejsou, ale není vyloučeno, že po dalším soudním řízení opět budou.

K technickému provedení: Vím, že je dnes v modě používat pro podobné účely součásti spodního prádla, ale možná by postačil symbol tradiční: třeba bílá vlajka. Anebo, pokud by posseltovci chtěli být kreativní, mohli by v době, kdy nároky neuplatňují, vystavit na sídle tyč, na jejímž konci by byla maňásková figurka Kašpárka.

5 komentářů:

 1. Vono je to jedno. Jedno združení se vzdá, druhý nevzdá, třetí se zase vzdá, čtvrtý to bude kompenzovat většíma nárokama... Jen těm totalně nasazenejm untrmenšům každej nakálel. Teď mi napadá, že děda taky nedostal za ten worshop v koncentráku nic. Že bych se obrátil na "někoho", jestli bych nevysoudil reparace? Český zlato je taky v hajzlu. Hlavně že máme starost vo musulmany.

  OdpovědětVymazat
 2. Na Posseltovi mě zaujala jeho zásadovost - vyslovil se proti vyhánění imigrantů z Německa. I když to není zrovna dobrá paralela s českými Němci, vypovídá to o mnohém. A jsem zvědav, zda si svůj názor podrží i poté, co budou domorodí Němci proti imigrantům bojovat. Pokud tedy nevyhrají imigranti a nevyřeší německou otázku jednou provždy.

  OdpovědětVymazat
 3. Chtěl jsem se jen zeptat, zda je vaše Sudetoněmecké krajanské sdružení pozváno na letošní akci do Plzně, kde se bude konat setkání originálního Sudetoněmeckého krajanského sdružení v čele s Posseltem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Samozřejmě nikoli, nevíte snad, že jsme pro ně daleko větším nepřítelem než česká vláda i s ČSBS dohromady?

   Vymazat
  2. Nevím, nakolik je to folklor a póza a nakolik jde o opravdu zásadní rozpory. Tím nemyslím sdílené jedné obchodní značky.
   Předpoládal jsem tak trochu, že se tam sejdou subjekty s podobnou orientací a hodnocením období 1933-1948. Má tam být pozváno víc lidí a organizací než jen Posseltův Landsmanschaft, tak jsem čekal, že se tam budete snažit etablovat.

   Vymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>