DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

úterý 7. dubna 2015

Policejní strip-tease prozatím přerušen

Pozor, následuje závazná nabídka: Daruji tři sta gramů čerstvě vyuzeného mamutího masa každému, kdo bude schopen převést do jazyka právní argumentace rozhodnutí ministerstva vnitra, jimž se potvrzuje předchozí rozhodnutí policejního presidia ve věci utajovaného pokynu policejního presidenta k archivaci profilů DNA a dalších citlivých údajů sprosté veřejnosti. Nabídka je pro mne zcela bezpečná: ono odůvodnění je totiž čistoskvoucí blábol.

Upřímně, milé ministerstvo, udělalo jsi mi radost, protože takhle můžeme u každého soudu, který ohledně DNA vedeme, mávat až do rozsudku tímto rozhodnutím a říkat: Vidíte? Oni tají pokyn, jak se tyto osobní údaje zpracovávají. A přitom ESLP výslovně judikoval, že… atd. atp.

Naše správní žaloba.

6 komentářů:

 1. Pane Pecino, proč bývá ve vašich žalobách uvedeno, že soudní poplatek bude zaplacen k výzvě soudu? Je z nějakého pohledu výhodnější neplatit poplatek zároveň s podáním žaloby? Nepůsobí to zbytečné zdržení? Děkuji. K. Š.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Protože je to jednodušší než podávat žalobu včetně příloh poštou a lepit na ni kolky.

   Vymazat
 2. Nejsem pan Pecina, ale je to jednodušší, protože soud vám poplatek spočítá a vy to jen zkontrolujete. Navíc potřebujete od soudu minimálně VS, abyste mohl platbu uhradit převodem.
  U standardního soudního řízení to problémy nepůsobí, protože české soudy jsou poměrně pomalé, takže těch pár dní až týdnů se na průběhu řízení vůbec neprojeví.
  E

  OdpovědětVymazat
 3. Odběry DNA mimo zákon policii netrápí
  http://neviditelnypes.lidovky.cz/pravo-odbery-dna-mimo-zakon-policii-netrapi-fea-/p_spolecnost.aspx?c=A151006_230730_p_spolecnost_wag

  OdpovědětVymazat
 4. Výsměch? Ministerstvo financí poslalo jen začerněné stránky
  https://echo24.cz/a/idp9n/vysmech-ministerstvo-financi-poslalo-jen-zacernene-stranky

  OdpovědětVymazat
 5. Kdo si smí uchovat vzorky vaší DNA? Nový zákon konečně ujasní pravidla
  http://zpravy.idnes.cz/ve-snemovne-je-navrh-zakona-o-dna-doo-/domaci.aspx?c=A151031_144445_domaci_cen

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>