DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

úterý 24. března 2015

Rozhodnutí o spálené vlajce pravomocné

Ani růžový podklad podání nepomohl státní zástupkyni OSZ pro Prahu 1 Zdeňce Galkové, aby její stížnost týkající se spálené vlajky Evropské unie nebyla městským soudem zamítnuta, a to formulacemi zcela nekompromisními. Soudce zpravodaj Richard Petrásek, inter alia, napsal:
Pakliže státní zástupce poukazuje, že by státy patřící do Evropské unie mohly oprávněně vnímat spálení jejich symbolu jako hanobení nebo urážku, podle městského soudu předmětem ochrany u přečinu dle § 358 odst. 1 tr. zákoníku je klidné občanské soužití proti závažnějším útokům narušujícím veřejný klid a pořádek, nikoli vlajka Evropské unie, ani státy sdružené v Evropské unii. Městský soud nesouhlasí s názorem státního zástupce, že obviněný spálením vlajky Evropské unie de facto projevil neúctu vůči občanům zemí, sdruženým v Evropské  unii, neboť, pomineme-li fakt, že obviněný sám je občan státu Evropské unie, svým jednáním projevil neúctu k Evropské unii jako k instituci.
Cosi mi říká, že toto rozhodnutí si Z. Galková do rámečku nad lůžko neumístí.

Náklady obhajoby, které, jak je zvykem, zaplatí vděčný daňový poplatník, budou s ohledem na rychlý spád řízení poměrně nízké, cca jen 40–50 tisíc korun.

4 komentáře:

 1. Mám radost, že Jakub Svoboda nebyl kriminalizován a nadále občané ve své zemi mohou projevit názor. Vlajkové bitvy se stávají světově moderní. Zřejmě se musí zapojit každá zem i ta naše malá... Za pár dnů nám americké vlajky obsadí důležité vojenské objekty a ze třech směrů obsadí město s hradem. Tento den bude podupán duch naší státnosti. Projedou a nakazí nás odevzdaností, seberou občanům vše co potřebujeme k budování samostatného státu. Kolik ještě musíme spálit cizích vlajek aby jsme lidem vrátily víru?
  Kamínek

  OdpovědětVymazat
 2. Na fcb Dsss se objevil dotaz, Jestli si na 1.máje může vzít Moravskou nebo Ukrajinskou vlajku? Raději ať si veme Moravskou. Ukrajinskou pouze v případě, jestli jí chce spálit.

  OdpovědětVymazat
 3. Hákový kříž na americké vlajce. Muž nepropagoval fašismus, říká policie
  http://www.lidovky.cz/hakovy-kriz-na-americke-vlajce-muzi-neslo-o-propagaci-fasismu-rika-policie-15b-/zpravy-domov.aspx?c=A150330_165703_ln_domov_rof

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bystří to hoši, na toto objevné zjištění jim stačilo několik hodin. Jen nevím, proč ho sbalili a o jakém přestupku je řeč.

   Vymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>