DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

úterý 27. ledna 2015

Veřejné spálení vlajky EU není trestným činem

Obvodní soud pro Prahu 1 dnes rozhodl o postoupení věci Jakuba Svobody, který na shromáždění DSSS demonstrativně spálil vlajku Evropské unie, přestupkovému orgánu. Vynikající úspěch, minimálně co do umělecké hodnoty, mělo vystoupení dvou svědků z řad příznivců Antify: jeden událost neviděl vůbec, druhý si na ni nevzpomíná.

Uvidíme, zda státní zástupce podá stížnost, pokud ne, přijde daňového poplatníka tato kratochvíle na nákladech obhajoby cca jen na 30–40 tisíc korun.

23 komentářů:

 1. No vyborne, pockam az to bude pravomocne a pak si pujdu jednu koupit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nekupujte. Je spousta organizací, které Vám jí rády věnují. Mají propagaci IV.Říše v popisu práce.
   Ještě by možná nebylo marné, na odchodu se zeptat, jestli nemají i benzín a sirky.

   Vymazat
  2. Plno firem modrý hadr dříve nakoupilo, ted se jim to válí v krabicích, nikdo to vyvěšovat nechce. Vlajky EU z veřejných míst postupně mizí ,takové spontánní embargo . Veřejnost hadr odmítla zcela, žlutou hvězdou vám nikdo nezamává a v okně to nikdo nemá (nevím jak je na tom Praha, jezdím přes menší města)
   Kamínek

   Vymazat
 2. Ve prospěch státního zástupce (nebo čekatele?) lze říci, že dokázal přednést svůj projev, aniž řekl třicetkrát "éé" a čtyřicetkrát "tedy" jako státní zástupkyně na odvolačce s Hitlerovými projevy.
  To však nic nemění na tom, že se divím, co někteří lidi dokáží dělat výměnou za sociální jistoty.

  OdpovědětVymazat
 3. Ok Tak vlajky Usa, Eu, Ukrajiny a Izraele pálit můžem.Je to úředně potvrzené.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. nevim cemu se divite. v tehle zemi je paleni vlajek napr USA soucasti tech spravnych kadrovych papiru uz tak 60 let.
   Zkuste spalit vlajku Ruska a uvidite ten tanec.

   Vymazat
  2. Nemějte obavu.Ruskou vlajku rozhodně pálit nehodlám.Právě naopak.Líbí se mi že Rusko je své a nenechá se vydírat, těmi státy které zmiňuji.Ostatní země jsou jen loutky které opakuji co říká strýček Sam a jeho pomocníci od mrtvého moře.

   Vymazat
  3. Tak by vam asi bylo fajn se do te bajne orientalni rise, do Zeme kde zitra jiz zanemna vcera, se asi vratit ne?
   Dekadentni Evropa na ty orientalni moresy neni nejak zvedava ...

   Vymazat
  4. A zkuste si v te vychodni risi svobody spalit vlajku a pak nam tady popovidejte, jak se vam vedlo :-) :-)

   Vymazat
  5. Kdybych v té východní říši pálil zmiňované vlajky teroristických státu jako Usa Izraele Ukrajiny a vlastně také státu Eu, Věřte že by jim to absolutně nevadilo.Což se tam stejně děje.

   Vymazat
  6. Obávám se, že jde-li o vlajky státní bylo by to postižitelné jako hanobení národa. Ale jelikož EU ani žádnou oficiální vlajku nemá a ten modrý hard nereprezentuje žádný konkrétní národ(což sice defakto nereprezentují ani vlajky USA a Izraele, ale držme se oficiálního výkladu) tak má prostě smůlu.
   pan x

   Vymazat
  7. Pane X. v principu máte pravdu.Zde by to byl problém.Jinak je otázkou času kdy budem Spojené státy evropské.Pokud nedojde ke změně.Už nyní na spousty výrobků je označení, made in eu. Ono to začíná pomalu a plíživě.

   Vymazat
  8. Tady ale jde o princip samotny, o zasadni svobodu projevu,
   Rozlisovat, ktera vlajka je hadr, ktera patri teroristickemu statu a ktera nedotknutelne representuje Cesko - to je cechackovstvi.. Kdyz palite vlajky jinych organisaci, pak musite snest i niceni sve vlajky. Pri paleni ceske vlajky nejde o nasilny pocin, verejnou ujmu na majetku, lzive narceni, ci o propagandu nejake totality. Je to symbolicke vyjadreni nespokojenosti se statem, nad kterym ta statni vlajka vlaje. .
   Prece nemuzete nikoho nutit zakonem a tresty, aby povinne miloval a ctil svuj statni symbol, vlajku. Mit rad svou statni vlajku, v mem pripade americkou Glory, je muj soukromy nazor, otazka citu, respektu a pocitu sounalezitosti..To jsou dobrovolne vlastnosti...
   .

   Vymazat
  9. Víte co je největší legrace, že samotné Cikány tahle kauza a další podobné nezajímají.To jen Pravdoláskaři se snaží ovlivnit většinovou společnost ke strachu k čemukoli se vyjádřit.Řeknete či napíšete pravdu a už můžete jít sedět.Tady není usa drahá Danielo.

   Vymazat
  10. Omlouvám se.Příspěvek z 9:27 patří do tématu Česko-"Cikánských vlajek"

   Vymazat
 4. Že pálení vlajky EU není trestným činem, je dobrá zpráva, ale já doufám, že se ukáže, že není ani přestupkem.

  OdpovědětVymazat
 5. Náklady obhajoby cca jen na 30–40 tisíc korun, takže dotyčný měl asi obhájce, ale co kdyby se hájil úplně sám, v podstatě vynaloží tu samou částku s tím rozdílem, že mu stát pak nic neproplatí ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak ma narok na proplaceni nakladu, jako by ho haji obhajce...

   Vymazat
  2. a jak ji vyčíslí když neměl obhájce? Advokát má vyhlášku ... ale tady max. možná nemajetková újma ...

   Vymazat
 6. Ahojte, nevedel by mi niekto z vás zabezpečiť zoskenovanú verziu konečného rozhodnutia súdu? Mňa za pálenie vlajky na Slovensku odsúdili, a chcem vec riešiť na najvyššom súde, prípadne ústavnom súde. Prosím napíšte mi na email- marian.misun@gmail.com -http://www.tvnoviny.sk/domace/1758993_mali-ho-vyhostit-z-bratislavy.-odsudeny-misun-vybabral-so-sudom-a-ostava-tu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rozsudek ještě nebyl doručen, pak ho samozřejmě vystavím.

   Vymazat
  2. Video z policejního zákroku. https://www.youtube.com/watch?v=JpJ2kEiD5Cc Okamžitá kontrola totožnosti na zemi a pokus Slovenské Policie o záchranu hořící vlajky, jako důkazního materiálů? Situace se hystericky vyhrocuje a přitom se vlastně nic strašného neděje. Vypadá to na nějaký neoficiální pokyn exemplárně potrestat a zastrašit slovenské občany osvědčenou totalitní praktikou použitou v demokracii.
   Kamínek

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>