DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

čtvrtek 9. října 2014

Námitky proti znalci Uhlířovi

Jak avisováno, podal Patrik Vondrák obžalovaný pro zvlášť těžký zločin lepení samolepek k Obvodnímu soudu pro Prahu 1 námitky proti znalci Janu B. Uhlířovi. Ty publikujeme zejména proto, že by se mohly stát inspirací pro další obviněné, kteří tohoto svérázného znalce-aktivistu dostali. Pro úplnost i soubor osmi příloh – od originální sady se liší toliko v tom, že rozsudek Městského soudu v Brně je anonymisován.

15 komentářů:

 1. Pěkně jim to Patrik natřel ;-)

  Řekl bych ukázkový případ opodstatněné námitky podjatosti. Tak uvidíme, jestli to zamítnou nějak sofistikovaně, nebo klasicky "není podjatý, protože proto".

  -es-

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Typu ji variantu B....

   Vymazat
  2. Pravděpodobně. Proč to dělat složitě, když to jde jednoduše.

   -es-

   Vymazat
  3. Tak to vidíte, jak na to jde "pravdo-laska" pekne přímo..:( kdyby se nerozhodovalo o osudech evidentne nevinných lidi, tak by to byla i legrace

   Vymazat
 2. Ještě by se mělo zdůraznit, že otázka "zda se propagovalo hnutí ..." je zjevně otázkou, kterou musí posoudit soud, nikoli znalec.
  To je něco podobného, jako kdyby znalec z oboru soudního lékařství měl zodpovídat otázku "zda se obviněný pokusil poškozeného usmrtit". Ze záhadných důvodů se podobné otázky u soudní medicíny všeobecně pokládají za nepřípustné, ale jejich ekvivalenty u případech PEX se tolerují, třeba jde o nezákonný postup.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je v § 24. U nového znalce to obžalovaný určitě rozvede.

   Vymazat
  2. Dobra připomínka, stejne, jako znalec z oboru státiky, nesmí zodpovídat otázku, zda stavitel chtěl most nechat spadnout....

   Vymazat
  3. Na tohle už jsem zvyklý, ale co mě stále dokáže vytočit, jsou ZP na thema, zda svědek mluví pravdu. Příkladmo u Pechance: svědci lhali, až se jim, s prominutím, od huby prášilo, a podle znalkyně-psycholožky byli naprosto věrohodní.

   Vymazat
  4. Pristudujte historii "justicnich" omylu/ zlocinu a uvidite, ze takove jednaNi je u "svedka" obžaloby podmínkou nutnou....:(

   Vymazat
 3. I obvykle zavedená zkratka "(dále jen "znalec")" dokáže pobavit :-)

  OdpovědětVymazat
 4. V současnosti se po republice vytváří síť amatérských prokurátorů, kteří si říkají "ochránci lidských práv" a jejich cílem je vypátrávat "rasisty" a "fašisty" v jednotlivých lokalitách a podávat na ně trestní oznámení. Vše samozřejmě "po vzoru vyspělých demokracií."

  Například obsah mého blogu se dotyčným zdá "extreministický" a proto nezákonný. (Zajímavé je, že TZ, pokud vím, slovo extremismus vůbec nezná, pokud vím.)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Václav Š. David14. října 2014 22:05

   Mj. dotyční tvrdí, že pokud jsem proti trestnímu stíhání Tomio Okamury za jeho výroky, naplnil jsem skutkovou podstatu TČ schvalování zločinu...

   Šílené na tom všem je, že oba dva místní lidoví prokurátoři studují pražská práva, ten hlavní asi 10 let, jeho agresivnější pomocník zatím 5 let.

   Vymazat
  2. Václav Š. David14. října 2014 22:07

   Pokud se k tomu ještě vrátím, pošlu Vám anonymizované verze textů, které napsali. (Ty nejagresivnější, že do komunálních voleb skončím ve vazbě apod., byly samozřejmě psané pod pseudonymem, ale styl psaní se nezapře.)

   Vymazat
 5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Podobné komentáře nejsou k thematu a nemají pro čtenáře žádnou hodnotu. Prosím, snažte se jich vystříhat. Vaše kausa nás může zajímat jen tehdy, když o ní budeme mít dostatek informací. Děkuji.

   Vymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>