DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

pondělí 27. října 2014

Městský soud v Praze nám nepřiznal náklady řízení za průtahy

Usnesení, jímž (dvě bývalé členky KSČ obsahující) senát Městského soudu v Praze zastavil řízení o naší žalobě proti nečinnosti ministerstva vnitra, aniž by nám přiznal právo na náhradu nákladů řízení, mne nepřekvapilo: tyto náklady jsou v součtu toho, co jsme už do sporu s vnitrem o registraci našeho Sudetoněmeckého krajanského sdružení v Čechách, na Moravě a ve Slezsku vložili, celkem bezvýznamné.

Znepokojivé je však to, co soud v rozhodnutí vyslovil, totiž že žaloba by nemohla být úspěšná, neboť prodloužení lhůty do doby, než Nejvyšší správní soud projedná kasační stížnost ministerstva, bylo oprávněné.

Takový závěr má závažné precedenční důsledky, protože každý správní úřad, který nebude před krajským soudem v řízení o správní žalobě úspěšný, podá kasační stížnost a lhůtu pro vydání nového rozhodnutí si prostě o půl roku nebo o rok prodlouží. A když bude potřeba, klidně i opakovaně: proč se snažit a domáhat se získat přiznání odkladného účinku u soudu, když si takto snadno může žalovaný pomoci sám.

Usnesení městského soudu je navíc vnitřně rozporné, protože neřešitelný stav, který by novým rozhodnutím vznikl, se dostavil stejně, takže není patrné, v čem vlastně ministerstvu půlroční odklad pomohl (a ani, v čem neřešitelnost současného stavu spočívá).

Bohužel, jediným prostředkem obrany je nyní ústavní stížnost, o níž se nedomnívám, že by mohla uspět.

20 komentářů:

 1. Doufám, že podáte ustavni stiznost, ač nebude úspěšná. Ať napisou, ze to neni obcházení zákona. Aspoň pár slušných soudců tam je, mozna budete (my všichni budeme) mít štěstí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nenapíšou, odmítnou to s tím, že Ústavní soud se náklady, nadto takto malými, zásadně nezabývá. Že jde o precedens, je zajímat nebude. Resp. by nezajímalo, protože ústavní stížnost nepodám.

   Vymazat
  2. Proč ne kasační stížnost? Vždyť je to žaloba na ochranu proti nečinnosti.. ?

   Vymazat
  3. Proti nákladovému výroku není přípustná.

   Vymazat
  4. US nekdy naklady resi, záleží na soudci zpravodaji. Ale když ji nepodari, tak je to vyreseny.

   Vymazat
  5. Ústavní soud se náklady, nadto takto malými, zásadně nezabývá

   Tak to nesouhlasím, zabývá, a dokonce v plénu na 15 stránkách nálezu plus 13 stránkách disentů, viz Pl. ÚS 39/13 :-)

   Vymazat
  6. Když jsem se dnes probudil, cítil jsem se fakt hodně divně, ale až tak divně, že bych byl okresní soud…

   Vymazat
  7. No, mohly by se stát i horší věci, mohl byste se třeba cítit jako městský státní zástupce. :-D

   Vymazat
  8. Šlo arci o narážku na Kafkovu Die Verwandlung a "ungeheures Ungeziefer", jímž se hlavní hrdina probudí.

   Vymazat
 2. Na ja, každá sranda holt něco stoji, nicht wahr? Hail Krystlík.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
 3. Teď mne ještě napadlo, jestli jste třeba neudělali chybu a neměli založit rovnou novou stranu. Například název SdP už je pár (desítek) let volnej. I symbolika už je vymyšlená.

  OdpovědětVymazat
 4. Pan Basa si možná dělá legraci,Ale lidé z gm atd.By mohli založit stranu.Třeba by byla úspěšnější než Dsss.JE TO POTŘEBA JAKO SŮL. Koblihy to rozhodně nespraví.Těm dávám max ještě 1.Volební období a pak skončí jakVv.Pokud lidi opět neskočí na další obchodní projekt.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taková strana už existuje. Jmenuje se Národní Demokracie a rozčiluje snad všechny lidi, kteří nejsou jejími členy (a to se mi na ní tolik líbí): intelektuály (když ctí odkaz Ladislava Bátory), non-intelektuály (když mnoho jejích představitelů nosí brýle), zavilé vandasovce i věrné bartošovce, zpovykané měšťáky (kteří říkají, že je ta strana příliš nahnědlá) i vidláky (kteří tvrdí, že je nahnědlá ještě málo).
   Pokud si na Národní demokracii nestěžujete, můžete si gratulovat a považovat sebe za opravdového člena českého národa bez přívlastku, nezatíženého žabomyšími válkami a dalším NWO balastem v duchu "rozděl a panuj".

   Vymazat
  2. Pokud se nemýlím, tak Nd kandidovala společně z Dsss.Nebo aspoň tam nějaká spolupráce je.Což ale není na škodu.Více Národních sil by mělo spolupracovat.Zatím bohužel tyto snahy krachovali.Každý šéf svého uskupení chtěl být vůdce.Je třeba se pře nějaké"drobné"odchylky se přenést a jít společně za tím co nás spojuje.V opačném případě,tohle přesně vyhovuje naším nepřátelům.A z fetovaná Antifa při své další dávce,a i nepřátelské zřízení se nám bohužel může smát a tak jim to přesně vyhovuje!!!

   Vymazat
  3. Pouze v Praze. Po debaklu označil Vandas za viníka neúspěchu tuto koalici. ABB aspoň ví, s kým nemá chodit do voleb.

   Vymazat
  4. Pane Leo Tydlitát Národní demokracie má velice svěží myšlenky jenže plete do politiky náboženství a zakazuje potraty, přes to, že v prvním odstavci stanov mluví o "skutečné svobodě člověka" Vnucovat lidem fanatické teze v dnešní době... které navíc do politiky nepatří je pro stranu fatální krok zpět. Program musí oslovit veřejnost, která proti sobě nepůjde. Tak podobně se pohřbila názvem (jinak dobrá) strana DSSS Kdo se dnes ze vzdělaných lidí degraduje do pozice ušmudlaného dělníka s lopatou. Povedený název vyfoukl Tomio-Samková který si vypůjčil od Χρυσή Αυγή Jenže stavět stranu na mediálních tvářích je jen další podvod na občany stejně jako to nicneříkající dnes moderní ANO. Kamínek

   Vymazat
  5. Svěží byly tyto myšlenky tak před 80 lety, dovolím si zdvořile podotknout. Z mého pohledu jsou to oba stejní zoufalci, TV i ABB.

   Vymazat
  6. Jak z kola ven? Co pak nacionální scéna umírá??! Co udělat aby konečně nějaká nacionální strana povstala?Aspoň parlament.To před 80 Lety byl ideál.Byl bych rád i za to co bylo v 90 Letech (spr-rsč) Nechci si připustit že ultrapravicová politika je u nás mrtvá!!! Možná to lidi pochopí, ale to už bude pozdě!!!!

   Vymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>