DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

středa 24. září 2014

Coco v. Petrásek aneb Fair trial v Bystrci

Úternímu jednání ve věci ratlíka Coco viněného ze zaštěkání na státního zástupce Jana Petráska předcházela důrazná intervence ze strany státního zastupitelství, provedená buď samotným Petráskem, nebo – jak bychom se spíše domnívali – jeho šéfkou, městskou státní zástupkyní v Brně Kateřinou Jiráskovou.

Při ní bylo přestupkové komisi vysvětleno, že se nejedná o standardní (a banální) kausu, ale ve hře je dobrá pověst opilce Petráska, který nejenže nesmí být shledán vinným, ale také je nutné uchránit před veřejností obrazový záznam zachycující jeho opilecké blábolení do kamery strážníků Městské policie Brno.

První záchrannou akcí bylo zfalšování úředního záznamu, který strážníci na místě dne 8. července pořídili. Ten obsahoval zřejmě pravdivý popis incidentu, včetně zmínky o tom, v jakém stavu se Petrásek nacházel, a případně i další indiskrétní informace. Ty se veřejnosti nesměly dostat do rukou, proto byl po více než měsíci vytvořen úřední záznam nový, datovaný 13. srpna, a ve spisu přestupkové komise byl poté vyměněn. Důkaz? Vyrozumění z 9. července, k němuž byl úřední záznam, ten skutečný, původní, připojen jako příloha.

Dále vznikl problém, co s kompromitujícím videem. Vymyslelo se, že video se do spisu, do něhož má obhajoba přístup, vůbec nezaloží, přestože i to bylo k oznámení přiloženo, a když byl záznam obhajobou požadován jako důkaz o tom, v jakém stavu se Petrásek nacházel a nakolik lze tedy jeho výpovědi věřit (případně co jiného tvrdil původně a co tvrdí nyní), důkazní návrh byl zamítnut, neboť prý ostatní důkazy spáchání přestupku zaštěkání mimo výběh pro psy prokazují dostatečně.

S klientem jsme po jednání zašli na kávu
(foto: L. Novák)
Ve druhém řízení, proti Petráskovi, vystupovala Cocova majitelka pouze jako svědkyně (podle stávajícího přestupkového zákona není poškozený, který neuplatňuje nárok v adhesi, účastníkem řízení), a průběh byl celkem neuvěřitelný: komise vůbec zásah do fysické integrity poškozené nezajímal, a dokonce se jeden její člen poškozené zeptal, proč se opilému Petráskovi neomluvila. Div že k omluvě nebyla vyzvána dodatečně (to bych už asi nevydržel a dopustil se urážky orgánu). Petrásek, jemuž byla nastalá situace evidentně nepříjemná, se nakonec zmohl na cosi vzdáleně připomínající omluvu sám.

První řízení bude pokračovat, až se rozhodne o námitce podjatosti, kterou jsem – připouštím, že naprosto účelově – vznesl, jak dopadlo druhé, se dozvíme až časem, v rámci vyrozumění oznamovatele.

Celé si to poslechněte sami, první jednání (cca 80 minut, MP3), část druhého jednání, na kterou jsme měli přístup (cca 50 minut, MP3), mapky okolí místa činu ([1], [2], [3]). Na počátku jednání se s předsedkyní komise trochu kočkujeme, ale jinak je průběh klidný, jen, vzhledem k okolnostem, opravdu hodně trapný.

Pocit trapnosti a studu za to, co komise předvádí, u mne postupně nahrazuje smíření s tím, že nejde o nic mimořádného, pouze o manifestaci železné logiky maloměsta, v němž ve sporu mocného státního zástupce, který je navíc známý jako mstivý primitiv, s nějakou ženskou, nikdy nemůže vyhrát druhá jmenovaná. Členové přestupkové komise, kteří před Petráskem místy téměř až panáčkovali, dobře vědí, že se jim vyplatí udělat si u státního zástupce oko, protože taková úsluha se může jednou hodit: nikdy nevíte, kdy třeba někdo z příbuzenstva opilý nabourá.

Přirozeně, ve sporu budeme pokračovat, a v této fasi, kdy už je zřejmé, že docházelo k ovlivňování přestupkové komise a k falšování důkazů, jsme proti Petráskovi v určité výhodě.

Pokud jde o společenskou stránku jednání, jsem plně uspokojen. Seznámil jsem s oběma pejsky, již jsou skutečně milí a přátelští a nechali se ode mě hladit prakticky okamžitě poté, co jsme byli oficiálně představeni. Oba jsou bilingvní, i když, podle tvrzení majitelů, německy prý poslouchají o něco lépe než česky (jistě: befehl je befehl!).

U Gogola
Po jednání jsme spolu s klientem zašli obhlédnout restauraci, kde se podle vlastní výpovědi Petrásek před incidentem opil. Jde o vyhlášený podnik U Gogola, jenž se honosí výhledem na Prígl a dlouhodobou pověstí nejhorší a nejzaplivanější putyky ve městě. Bohužel, měli ještě zavřeno, takže původní plán, že hostům ukážeme Petráskovu fotografii a pozeptáme se, jakou má v restauraci pověst, budeme muset realisovat jindy.


Aktualisováno.
Po úvaze jsem se rozhodl podat na předsedkyni přestupkové komise Šárku Sedláčkovou, strážníky Městské policie Brno Petra Baláše a Lubomíra Meda a státního zástupce Jana Petráska jako návodce trestní oznámení pro důvodné podezření ze spáchání přečinu zneužití pravomoci úřední osoby podle § 329 odst. 1 písm. a) TrZ, jehož se dopustili tím, že vyhotovili nepravdivý úřední záznam a ten založili místo původního do správního spisu.

Aktualisováno.
Při styku s úřady je důležité kout úředníka, dokud je žhavý. Což činíme a těšíme se na reakci.

Aktualisováno.
Poslední podání a můžeme se konečně věnovat něčemu jinému.

62 komentářů:

 1. Samozřejmě mě to nepřekvapuje.Kdo je víc? Velký Státní úředník? Nebo urednicci z nějaké malé radnice.Právo není pro všechny stejný.Kdo si to myslí je najivni.Stejný je jen na papíře.Jan Vrabec

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. bože jak vy jste najivní

   Vymazat
  2. Petrasku to se ti hezky píše že jsme najivni.Ale víš co se říká o Božích mlejnech? Či o svinich z horkou vodou?

   Vymazat
  3. ne, ale ten pravopis mne fascinuje

   Vymazat
  4. Petrasku nemáš co odpovědět,tak se uchylujes k nějakému pravopisu.Mě zas fascinujes Ty.Takový státní zástupce to se nevidí každý den.Myslíš si že když máš vliv, můžeš vše.Možná Jo.Ale i ty si smrtelník.

   Vymazat
  5. "najivní" => Ano, fascinující pravopis.

   Vymazat
  6. Petrasku s tebe asi nic kloudného nevypadne.

   Vymazat
  7. Odpověděl jsem: "Ne". Je Vám to málo?

   Vymazat
  8. Jako že Ne, že neznaš známé české přísloví? Možná ti, tvi kamarádi ze zaplyvane ctverky kam chodis pořadí.Nebo už mají totálně vypite hlavy?Jen z obrázků na netu tvá oblíbená hospudka, to je opravdu kauf.To tě asi špatně platí, co?Potřebuješ udělat kariéru na těch"zlých extremistech"Ale nějak se nedaří.No asi ti fakt jen zbyde restaurant 4 cenové kategorie

   Vymazat
 2. Na plánku nevidím vlnovku značící Petráskův pohyb :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Petráskovu úroveň lze odhadnout mimo jiné i podle "restaurace", kde se opíjí....

  OdpovědětVymazat
 4. Leon Kreutzfeld24. září 2014 13:42

  Tohle je trochu off-topic, ale kdyz jsem slysel, ze se pan statni zastupce opil u Gogola, tak mi to trochu pripomnelo jeho oblibenou hru Revizor. Tam podle Wikipedie „Autor svou hrou, zachycující tupost, nevzdělanost a zkaženost úředníků v jednom ruském provinčním městečku prolezlém korupcí a různými jinými neřestmi, nastavil zrcadlo všem, jejichž charakter je pokřiven podlézavostí a úplatkářstvím.“

  Jak rika jedno stare, dobre indicke prislovi, “karma is a bitch.”

  OdpovědětVymazat
 5. Dotaz ke Gogolovi můžete realizovat e-mailem:
  http://ugogola.webnode.cz/kontakt/

  Stavba byla původně ubytovnou pro řemeslníky při stavbě sídliště Bystrc. Gogoláci jsou veslaři a byli první, kdo tu hopodu po revoluci koupil.
  http://ugogola.webnode.cz

  fotogalerie
  http://ugogola.webnode.cz/fotogalerie/

  Všechna práva vyhrazena GOGOLÁKŮM

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Restaurace U Gogola
   https://www.facebook.com/restaurace.ugogola

   Vymazat
  2. U Gogola
   Kachlíkova 14
   602 00 Brno

   Dnes 11:00 - 24:00

   telefon: +420-546-220-274

   další fotky
   http://www.czechpubs.cz/brno/pivnice/u-gogola.html

   Vymazat
 6. Na těch mapkách není nic vidět, zvlášť číslo tři se vůbec nepovedlo. :-(

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Žel, obdrželi jsme od správního úřadu nekvalitní kopii.

   Vymazat
  2. A ta námitka podjatosti směřovala na celou komisy? Jen zvědavost jaký byl její důvod.

   Vymazat
  3. Najděte si to ve zvukovém záznamu, je to téměř na konci první části.

   Vymazat
 7. Strašně moc roztomilej pejsánek. Pokud Petrásek znovu napadne ženu nebo psa je nebezpečný! Podobný šok s lepším koncem jsem zažila na procházce se svými třemi west teriéry. Když jsem se vracela se psy z výletu, tak na naší ulici ke mě najednou rázným krokem přišel neznámý muž a zkopal všechny tři psy. Jak kořalečník Petrásek vypadá? Vyvěsím ho ve vchodě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ve kterem vchode? Nevim jestli to ma smysl. Na Huskove moc lidi nastenku necte.

   Vymazat
  2. Zkopal všechny tři psy. Lepší konec? :-)

   Vymazat
 8. Tyhle aféry každého jenom otravují. Já bych všechny ty úřední záznamy a videa zakázala.

  Věra Pohlová, 72 let, předsedkyně

  OdpovědětVymazat
 9. V Bystrci to takto žije zřejmě často :-)

  http://brnensky.denik.cz/zlociny-a-soudy/psi-se-porvali-v-potoce-skoncila-majitelka-20140924.html

  OdpovědětVymazat
 10. Trestní oznámení? Škoda, že už je nezveřejňujete, by si člověk početl ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Omlouvám se nevšiml jsem si.

   Vymazat
 11. "První záchrannou akcí bylo zfalšování úředního záznamu, který strážníci na místě dne 8. července pořídili."

  Státní zástupce Petrásek nyní musí podat trestní oznámení?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nebo spíše státní zástupce Petrásek dostane k vyřízení TO podané p. Pecinou?

   Vymazat
 12. Sakra, co se děje? Mezi Anonymními nevidím Petráska! Asi ho hanba ještě někde fackuje...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. je tam dvakrát .... máte něco se zrakem

   Vymazat
  2. Asi ho hanba ještě někde fackuje...

   Vyloučeno. Ale možná je zaneprázdněn přípravou žádosti o vydání Semelové. Slibuje ji už téměř půl roku.

   Vymazat
 13. Tahle soap nás všechny stojí spoustu peněz - ale to také patří k demokracii.
  Žádná zmínka o knize Hitlerových projevů - bez ní by se toto nekonalo. Pan Petrásek zřejmě nevěděl s kým má tu čest, slečna ale ano.
  Nezaujatý návrh pana Peciny označit na mapě pohyb pana Petráska vlnovkou mne velmi pobavil.

  OdpovědětVymazat
 14. Kdyby se pan Petrásek dal namísto boje s extremisty na boj s pejskařským morem, jeho společenská užitečnost by výrazně vzrostla.

  I.

  OdpovědětVymazat
 15. Mne by zajímalo co je to za funkce pana strážníka, že je vedoucí revíru? To je nějaká oficielní funkce? Nebo je to proto, že se řeší zvěř - pes?

  Petr V

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je zajímavá otázka. Za pravděpodobné se dá považovat, že v Brně někdo s oblibou četl Eda McBaina, jehož 87th Precinct kterés překladatelské nemehlo přeložilo jako "revír" místo správného "okrsek", příp. "obvod".

   Vymazat
  2. Proč je okrsek správnější než revír?
   http://bara.ujc.cas.cz/psjc/img.php/img/492/537829024_115359_21540_600

   Vymazat
  3. Revír .. já myslím, že je to důsledek konvergence policie se zločinem. Revír je oblast, ve které loví predátor. Revíry mají myslivci, vlci, lvi, kočky, kuny.
   Dřívější policejní okrsky tak mohly narušovat jednotlivé revíry místních predátorů a neznalý policista mohl nedopatřením kupř. rušit pana Červeňáka ve sběru peněženek z kapes lovné zvěře-obyvatel, což mělo neblahý vliv na činnost obou a někdy docházelo dokonce ke konfliktům!.
   Proto jak PČR tak MP přistoupily k optimalizaci a svoji oblastní působnost tak přizpůsobily právě revírům. Delegovaný policista se při nástupu do funkce seznámí s místní faunou (i flórou), projde si se smečkou revír, čímž se mezi nimi vybuduje vzájemná důvěra a základy stability, prosperity a mnohdy i udržitelného rozvoje.

   Vymazat
  4. Myslím, že žádné překladatelské nemehlo, jen znal policejní terminologii CK a 1. republiky. http://forum.valka.cz/viewtopic.php/t/87323/start/-1

   cnemo

   Vymazat
 16. No vyvíjí se nám to zajímavě: kdyby to nechali být a dali mu nějakou pokutu, tak sice bude míét z ostudy kabát, dostane tisácovku pořádkové pokuty ale zase na druhou stranu po týdnu o tom nikdo vědět. Takhle se to hezky rozmázne jako úřední komplot bolševických soudruhů, já myslím, že si extrémistické hnutí nemohlo nic lepšího přát...:-)))))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Naprosto souhlasím.Pokud by šlo o běžné občany tak by to tak dopadlo.Ale dle nahrávky a jakým způsobem komise dávala otázky,myslím že bohužel dá za pravdu velkému pánovi Petraskovi.Podjatost vůči komisi, bude samozřejmě zamítnuta.Inu Demokracie v praxi.p.Pecina je vybornej!!! Jan Vrabec

   Vymazat
 17. Je úžasné sledovat, jak se z relativně malého problému stává problém gigantický... Tohle bude stát za sledování. Místo omluvy pravděpodobně likvidace 3 či více kariér...

  OdpovědětVymazat
 18. Petrásku, Petrásku, tebe poslouchat to je jako setkání s účastníkem pořadu "nikdo není dokonalý". Od SZ se jaksi očekává kultivovaný projev se znalostí správné volby slovních termínů, aby jasně vystihly skutkový děj a nebylo možno tento děj zaměnit s jiným. Nic mne ale nepřekvapuje. Jsi jasným důkazem, že jste na SZ jen obyčejné lopaty nezasloužící si žádné úcty ani respektu.
  P.S.: jak dopadne TO všichni dobře víme . Ale podat se to musí.

  OdpovědětVymazat
 19. To čumím. Ve 20:09 hlídka vyslána, ve 20:13 na místě. Rovné čtyři minuty.

  To já když jsem volal MP, že v parku na Veveří vedle právnické fakulty venčí mladý arogrant na volno německého ovčáka, který běhá po celém parku, skáče na lidi a ohrožuje i hrající si děti, dorazila hlídka MP až po třetím zavolání cca po 25 minutách.

  OdpovědětVymazat
 20. To je fakt.Já zas volal když neprizpusobive spoluobcanky kradli oblečení z kontejneru, kde se skladují oděvy pro nemajetne.Mp Brno Vinohrady tam šla pomalinku jak na procházce.Naše spoluobcanky už byli pryč, čekali na trolejbus.Naštěstí nejel.Tak sem empiky navedl přímo k nim.Evidentně se jim nechtělo.Cikorky jen"poučili"a nechali je odjet.Škoda že se ty dvířka toho kontejneru nezasekla.Něco podobného když mladí feťáci chlastali v parku na Palavskem nám.Tam Empici Brno-Vinohrady, taky nic.Tam pro jistotu nepřišli vůbec.Tak něco je volat? Je to zbytečný.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děda volá na policii a žádá je o pomoc, že má v kůlně zloděje. Policajti mu řeknou, že musí počkat, že mají lidi na výjezdu a že tam nikdo není. Děda po chvilce zavolá zase na policajty a říká, už nemusíte jezdit, já jsem toho zloděje zastřelil. Během pěti minut u dědy byla zásahová jednotka, přilítnul vrtulník a zloděje chytili. Velitel dědovi říká, vždyť je zloděj živej, tak proč jste nám tvrdil, že jste ho zastřelil. Děda na to, vy jste mi taky říkali že nemáte lidi a podívejte se kolik jich tu je.

   Staré, ale stále platné.

   Vymazat
  2. Pane Pecino to je fakt bomba! To si musím zapamatovat.A jestli někdy budu v podobne situaci jak ten děda tak to zrealizuju.Dobrej mustr.

   Vymazat
 21. Ze zkušeností se mi osvědčilo:

  1. Ke všemu, co pouze neoznamuji jako prostý občan, ale na čem mohu mít buďto právní zájem, nebo lze důvodně předpokládat, že budu vystupovat jako poškozený, či, byť sebestupidněji, obviněný, volám Policii České republiky.

  Důvodů je hned několik: úroveň policistů je sice také různá, a často nevalná, většinou však o třídu jinde, než úroveň strážníků.

  Policisté mají větší pravomoci, a hlavně, jsou ve služebním poměru k tomuto státu. Ne, že by to bylo samospasitelné, ale dají se lépe kontrolovat a OVK není vždycky k zahození, zvláště když člověk kveruluje přes UVK PPR.

  Z toho vyplývá IS ETŘ: každý případ je okamžitě naveden do IS ETŘ. Vytvoří-li boban UZ, je o tom v IS ETŘ přesný záznam (na 1/100 sekundy), kdy byl tento soubor připojen k IS ETŘ; jestliže je pak připojen jiný ÚZ, a ten původní je pozměněn, je-li vydán "pokyn" vedoucího etc., v IS ETŘ to všechno je.

  2. Vyžádám sobě vyrozumění o učiněných opatřeních, a jakmile přijde, bez zbytečného odkladu vytěžuji informace - bombarduji příslušné KRP žádostí podle InfZ, vyžaduji podrobný výpis z IS ETŘ, elektronický obraz všech připojených souborů atp.

  3. Okamžitě, jakmile dojde vyrozumění o zahájení správního řízení, je vhodné navštívit úřad a nahlížet do spisu. při postupu podle bodu 2. není zapotřebí dřív, je dobré je nechat usnout na vavřínech, ale ve chvíli, kdy dojde oznámení, jednat. Časté jsou sice výmluvy typu nemám čas, nemám ještě doručenku, ovšem ty jsou irelevantní a jsou důvodem k okamžité stížnosti, námitce podjatosti, vyjádření, a nejlépe, to vše dohromady.

  Takhle "husto", jako je v zde zmíněném případu, jsem dosud neměl, ale už se něco ze spisu ztratilo - správní spis musí obsahovat absolutně VŠE, co se k dané věci vztahuje, operativní svazky, neveřejné části spisu etc. správní řád nepřipouští, respektive, připouští pouze při utajovaných skutečnostech podle zvláštního právního předpisu, s čímž se, ovšem, běžný smrtelník zpravidla nedostane do styku.

  Samozřejmě, že jakýkoli renonc ve spisu způsobuje zmatečnost celého řízení per se, a ničím jiným se pak netřeba zaobírat. To se pak projednat nestihne.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. "Jakykoli renonc ve spisu zpusobuje zmatecnost celeho rizeni?"

   Muzete to prosim rozebrat?

   Vymazat
 22. Možná bylo bývalo dobré si před sebe na stůl postavit plyšového pejska ve
  velikosti Coco. Aby měla komise na očích rozměr případu a tudíž nepoměr k
  omezování osobní svobody a vůbec by nepadla řeč o "omluvě za zaštěkání"
  (s presumovaným ofensivním obsahem štěkotu a nikoli např. s dobře
  míněným "Zase ses, haf haf, opil, proč, proč?").

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdo se opil?

   Vymazat
  2. No přece známý Ožrala Státní zástupce!Čtete a zajmejte se.

   Vymazat
 23. Bohajeho, lidi! No, Vy... anonymní! Když už sem chcete psát, moc moc prosím, alespoň si ověřte pravopis u slov ve kterých je "i" nebo "y". Stačí přes Google. Napsat to slovo do vyhledávání, ono Vám to nabídne správný pravopis. Takhle je to je strašlivý. Nejsem jazykový purista páně Pecinova typu, ale z tohoto mi krvácí oči.

  OdpovědětVymazat
 24. Pane Pecino, na jednom ze záznamů vás předsedkyně komise k projednávání přestupků poučuje, že máte mluvit jen na vyzvání, na což jí sdělíte, že se mýlí. Proč se mýlí? Z čeho dovozujete právo účastníků, svědků či jejich zástupců hovořit bez vyzvání? K. Š.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co není občanu zákonem zakázáno, to je mu dovoleno, zatímco pro správu veřejnou platí - co jí není zákonem výslovně povoleno, to činit nesmí?

   Vymazat
  2. Z povahy toho, co je předmětem ústního jednání. Pokud by zástupce účastníka hovořil jen na vyzvání, nemohl by vznášet námitky k pokládaným otázkám ani činit, mimo jiné, některé procesní návrhy. V daném případě bychom například museli vypovídat předtím, než jsme mohli nahlédnout do spisu.

   Podobné je to v řízení před soudem, i tam mají strany právo vstupovat do jednání bez výslovného udělení slova.

   Vymazat
 25. Jsem už trošku s křížkem po funuse, ale s tím videem mi to připomnělo, jak mě chtěli přestupkově stíhat bachaři z Mičánek, prý jsem se bránil při vstupu k soudu prohlídce... Taky přiložili video. Skutečně vzácný úředník Městské části si je prohlédl, narozdíl od bachařů na něm to, co oni neviděl, za to viděl to co, já, např. že bachařka si zakrývá číslo... Vypravil se tam osobně, řekl mi, že něco takového ještě nezažil a zamítnul jim to. Od té doby na Mičánkách trochu ztlumili přístroj, už jim nepípá např. u hodinek. Ovšem takové omyly státní správy či lidosprávy se konají max. jednou za deset let.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. očividně se vás ten úředník bál - to je jasný (alespoň na tomhle serveru) - nejlépe by bylo si ten záznam vyžádat dle 106 a zveřejnit ho - taky by to šlo řešit s vaším zaměstnavatelem atd. atd,

   Vymazat
 26. Pes na vodítku porazil v Sušici chodce, ten v nemocnici zemřel
  http://www.novinky.cz/krimi/349650-pes-na-voditku-porazil-v-susici-chodce-ten-v-nemocnici-zemrel.html

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Musíte postovat takové věci? Dokážete si představit, jak je tím chudáček Coco stresován, když mu to večer z mého blogu předčítají? Strašně si to zaštekání vyčítá: neměl bych vám to asi říkat, ale při důvěrné poradě skoro celou dobu usedavě vrčel a nemohl jsem ho utišit.

   Vymazat
  2. To musíte vytěžit přiměřené zadostiučinění za nemajetkovou újmu v řádů milionů liber, ne? Chudák psisko!

   Vymazat
 27. Pes jako zbraň
  http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/krimi/trhej-poslal-na-policisty-pitbulla-odsedi-si-rok-a-tri-mesice_321062.html

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>