DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

pondělí 14. července 2014

Do řízení o registraci našeho spolku vstoupilo VSZ v Praze

Možnost, že by státní zastupitelství sua sponte vstoupilo do civilního řízení, jsem znal dosud pouze z učebnic: nikdy v praxi jsem se s tím nesetkal. Až nyní – znemožnit našemu spolku činnost je pro státní orgány zjevně tak důležité, že jsou ochotny sáhnout k jakémukoli kroku.

Vyrozumění o vstupu Vrchního státního zastupitelství v Praze do řízení, jeho vyjádření, naše replika.

Doporučuji nečíst po jídle: výklady VSZ ohledně spořádaného odsunu a jednotlivých politováníhodných a odsouzeníhodných excesů z něj jsou arci i na lačný žaludek náročnou četbou.

7 komentářů:

 1. Se správní žalobou ve veřejném zájmu jsem se také poprvé a naposled v praxi setkal v případě, kdy její podání bylo v zájmu rodinného příslušníka pracovníka NSZ. Asi tak. AHL

  OdpovědětVymazat
 2. Zda se, ze instalace nove velitelky VSZ, pani na spinavou praci ze sveru Cech, nese sve plody.
  Jeji instituce je nepochybne o skodlivosti spolku informovana velmi peclive treba od velitele UOOZ ...
  No des, co se v teto zemi deje. Opravdu je to silne cteni.

  OdpovědětVymazat
 3. Podle všeho českému státu dochází, vážený pane Pecino, že přes všechny obstrukce boj proti registraci Vašeho spolku nakonec prohraje a ztrácí nervy.

  OdpovědětVymazat
 4. Chucpe je, když VSZ mluví o "excesech", tj. výstřelcích, které přivodily smrt 15 000 až 30 000 Němců českých zemí (podle českých odhadů) nebo cca 270 000 podle německých odhadů. Mně vyšlo s korekcemi na počet sudetských Němců v DDR (odtajněný po roce 1989) 430 000 mrtvých a nezvěstných následkem vyhnání československých Němců. U tolika osob se nemůže jednat o výstřelky! Po mém spekulativním odečtení všech osob, které se mohly vrátit k národnosti československé (na Těšínsku též k polské národnosti z Deutsche Volksliste, Abteilung III nebo IV), i se započtením válečných ztrát neklesne odhad pod 150 000 mrtvých a nezvěstných.


  OdpovědětVymazat
 5. Na toto radsi neodpovidat, skoda mozkove aktivity.

  Ale muzu se zeptat, zda jste nakonec podal ustavni stiznost? A jestli ano, zda ji uz odmitli a podal jste to k ECtHR. Diky.

  Taky, jak dopadla zadost o omluvu kvuli te petici. Omluvili se?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale muzu se zeptat, zda jste nakonec podal ustavni stiznost? A jestli ano, zda ji uz odmitli a podal jste to k ECtHR. Diky.

   Zatím k tomu není prostor.

   Taky, jak dopadla zadost o omluvu kvuli te petici. Omluvili se?

   Samozřejmě nikoli, soudruh napsal, že je vše v pořádku.

   Vymazat
 6. Ten Josef Černý se čemu diví?

  Každý právník ví, že Československo, potažmo Česká republika, existují contra legem, že Království České, Markrabství Moravské a ten zbytek ze Slezska, co tady zůstal, jsou dosud, de lege lata, pod Habsbursko-Lotrynskou vládou. Ví to, pouze to přizná jenom potichu, či hodně opilý. Ale ví to.

  Stejně tak každý ví, že samotný odsun Němců byl protiprávní, a že k němu nebyla Republika Československá jakkoli mezinárodně zavázána (ostatně, znal-li by mezinárodní právo, ani by to nebylo možné).

  Tak s čím má pan st.zástupce problém?

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>