DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

středa 6. listopadu 2013

Lucii Šlégrovou bude posuzovat J. B. Uhlíř

Historik Jan Boris Uhlíř, new kid on the block mezi protiextremistickými znalci, byl Okresním soudem v Mostě přibrán, aby vyhotovil znalecký posudek na prapor Dělnické strany, jehož držením se měla Lucie Šlégrová a dva její komplicové dopustit přečinu závadového mávání. Obžalovaní se samozřejmě brání a chtějí vědět, jaké že pletky to měl Uhlíř se Šlachtovými lidmi krátce předtím, než byl jmenován znalcem.

Osobně bych tipoval, že úpis vlastní krví v tom roli nehrál, ale vylíčení neomezených možností, jež se povolnému znalci v této zemi naskytnou, se určitě konalo, a jak víme, nezůstalo oslyšeno: již na počátku své znalecké dráhy Uhlíř prokázal, že základní předpoklady ke znalecké činnosti má a dokáže bez pocitu studu policii vyúčtovat několikanásobný počet hodin, než kolik skutečně odpracoval, a slibná kariéra může tedy odstartovat.

I když na druhou stranu, soudem požadovaný posudek je pořádný znalecký oříšek: zjistit, že symbol na praporu Dělnické strany představuje ozubené kolo (otázka č. 1) bez aplikace nejmodernějších method diskursivní analysy mám za prakticky nemožné!

4 komentáře:

 1. Vhodnější by bylo, kdyby obviněná (obžalovaná) podala na všechny v úvahu připadající znalce občanskoprávní žalobu (třeba náhrada škody). Pak by se stal znalec vůči takové osobě podjatý, protože by byl konkurentem obviněné (obžalované) v soudním řízení. Je ale nutné znalci opis žaloby doručit, aby o ní věděl a měl tedy povědomí o tom, že se stal konkurentem obviněné (obžalované) v soudním řízení. Dokud totiž nebude uhrazen soudní poplatek, soud žalobu žalovanému zasílat nebude.

  Aby ale nemusela obviněná (obžalovaná) platit soudní poplatek, je vhodné podat žalobu u místně nepříslušného soudu (ideálně u některého ze soudů v jihomoravském kraji) a v žalobě uvést, že je soud u kterého ji podává místně nepříslušný a aby vydal usnesení, který soud je místně příslušný. Jen místně příslušný soud může vyzvat k platbě poplatku. Soud vydá usnesení o místní nepříslušnosti, to se napadne odvolání a vzhledem k běžné délce odvolacího řízení (6 měsíců) u KS Brno má jistotu, že poplatek nebude muset plati pěkně dlouho. Mezi tím soud (pokud bude postupovat zákonně) určí jiného znalce.

  Vyřadil jsem tak podvodného (provařeného) znalce v opatrovnickém řízení. Pak jsem vzal žalobní návrh zcela zpět a nestálo mě to ani korunu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Geniální, kvůli takto do očí bijící účelovosti může znalce vyloučit opravdu jen soudce, rozhodující v opatrovnických řízeních...

   Vymazat
 2. Doručovací adresa znalce: T.J. SOKOL Praha Královské Vinohrady... tentokrát znalec nebude judista, kterýžto úpolový sport tam neprovozují, ale mohl by být aikidoka či tchaj-ťista, případně, jelikož tamní spolek provozuje bazén, odborník na topení, který v tom umí plavat. MP

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je náčelník Sokola Královských Vinohrad a Sokol, jak je známo, je fašistická organizace.

   Vymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>