DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

čtvrtek 10. října 2013

Společnost guidemedia podává ústavní stížnost proti zablokování účtu

Text ústavní stížnosti je zde. Stěžovatelka argumentuje proti fantasmagorické kalkulaci, že výnos trestné činnosti = náklad publikace × koncová cena jednoho výtisku, a tvrdí, že jako výnosy trestné činnosti nelze zajišťovat prostředky na účtu ještě předtím, než je pachatel trestnou činností získá: to je to samé, jako kdyby při objevení plánu na vyloupení banky policie pachateli odebrala tolik peněz, kolik má banka v sejfu. Uvidíme, co na to Ústavní soud.

4 komentáře:

 1. Co na to Ústavní soud?

  Stěžovatel v ústavní stížnosti v zásadě pouze rekapituluje své námitky a argumenty, které uvedl již v rámci procesní obrany v trestním řízení, přičemž Ústavní soud konstatuje, že orgány činné v trestním řízení se těmito námitkami zabývaly a v odůvodnění svých rozhodnutí se s nimi vypořádaly. Ústavní soud zdůrazňuje (ctrl+c, ctrl+v odstavce o tom, že je orgánem ochrany ústavnosti), a tedy mu nepřísluší konkrétně hodnotit kroky a úvahy orgánů činných v trestním řízení, pokud tyto nevybočují z ústavního rámce. S ohledem na to, že orgány činné v trestním řízení svůj postup odůvodnily, a s ohledem na to, že se v tomto případě jedná o opatření zjevně dočasná a předběžná, přičemž stěžovatel bude mít plnou možnost usilovat o jejich odstranění v následném řádně vedeném trestním řízení, Ústavní soud překročení ústavním pořádkem daného rámce neshledal.

  Bleugh.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. + disent Šimáčkové, že rozhodnutí ÚS je přepjatě formalistické.

   Vymazat
 2. Pane Pecina, kdyz ctu ty vase clanky o pomerech v justici toho vaseho Svejkistanu, tak bych pojmenoval tu vasi webovou stranku:

  , misto toho Paragrafos.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hmm, to je zajimave, ze se neotiskl ten doporucovany nazev blogu, "Horror ceske justice. :-))
   Ze by cenzura?

   Vymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>